Dnes je: 12. 6. 2024
Svátek má Antonie, zítra: Antonín blahopřejeme!

Přehled tisku

Kde se desítky let starají o nejrozsáhlejší sbírku kamélií na našem území? V zámeckých sklenících Státního zámku Rájec nad Svitavou na Blanensku. Aktuálně čítá kolem kolem čtyř stovek klasických i méně známých odrůd...( více )
Po dívce ze Znojemska, která musí pravidelně užívat léky, pátrají policisté. Čtrnáctiletá Kristýna Dušová postrádá její rodina...( více )
O návratu k předcovidovému roku 2019 mluví čísla návštěvnosti jižní Moravy za loňský rok. Lze z nich také vysledovat, že podle dat mobilních operátorů více turistů už zavítá jen do Prahy. Na jižní Moravě však hosté zůstávají kratší dobu. Doplácejí na to provozovatelé hotelů a penzionů. Pomoci má MojeKarta, která odmění návštěvníky, kteří zůstanou dvě a více nocí...( více )
Zhruba patnáct zavedených ubytovacích zařízení v Mikulově hledá nového majitele. Veřejně i neveřejně je nabízí hned několik realitních kanceláří. Podnikatelé se s Mikulovem loučí kvůli drahotě, výrazně kratším pobytům turistů i neshodám s vedením města...( více )
Nezvykle teplé počasí zaskakuje v těchto dnech řadu Jihomoravanů. Na sociálních sítích se mnozí chlubí fotkami kvetoucích sněženek, lísek nebo vrby jívy, která je známá spíše pod zlidovělým názvem kočičky. Výjimkou není ani oblíbený medvědí česnek...( více )
/FOTO/ Smutný pláč připomíná současná obleva na sjezdovkách na Blanensku. V Olešnici i v Hodoníně vleky ještě jedou, ale zásoby sněhu tam mizí doslova před očima. Na některých místech už prostupuje tráva a část svahů je bez sněhu úplně...( více )
Teplotní rekordy pro desátý únor v sobotu padly zhruba na třetině dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejtepleji bylo v Lednici na Břeclavsku, kde meteorologové naměřili patnáct a půl stupně Celsia. O dvě desetiny stupně chladněji bylo na sobotní odpoledne ve Strážnici na Hodonínsku...( více )
Pod slavkovským zámkem se v sobotu dopoledne rozvoněly zabijačkové speciality. Kromě černé polévky mohli lidé ochutnat či si odnést domů také tlačenku, jelita či škvarky. Nad zaplněným náměstím hrála kapela Balada na výletě...( více )
/FOTOGALERIE/ Z mistrně Evropy a televizní fotografky byl rázem poloviční invalida upoután na lůžko, který se však nevzdal. Příběh dvaačtyřicetileté Michaely Buchtové ze Spešova na Blanensku je plný dřiny, odhodlání, plnění si snů a především motta nikdy se nevzdávat...( více )
Nové ohnisko ptačí chřipky bylo v pátek 9. února potvrzené v malochovu drůbeže v Tavíkovicích na Znojemsku. Chovatel nahlásil krajské veterinární správě úhyn čtyř hus a tří slepic celkového počtu třiatřiceti kusů drůbeže...( více )
Cestující, kteří se z Vyškova do Brna přepravují vlakem, musí od pondělí počítat s omezením. V plánu je totiž týdenní výluka mezi Brnem, Vyškovem a Nezamyslicemi. Místo vlaků od pondělí do neděle pojedou autobusy...( více )
Vesmírná komedie Franta mimozemšťan s Jakubem Prachařem či Terezou Ramba v hlavních rolích má ve čtvrtek osmého února premiéru v kinech. Tvůrci do děje filmu zasadili i zmínku o UFO nad Vranovem. Co se v červenci 1987 nad Vranovskou přehradou odehrálo? Deník přibližuje, čím se filmaři konkrétně inspirovali...( více )
Možný déšť a teploty kolem deseti až patnácti stupňů. Takové počasí slibují pro blížící se víkend na jihu Moravy meteorologové...( více )
/ROZHOVOR/ V posledních dnech obletělo sociální sítě video, kde žáci na fotbalovém hřišti v Tvrdonicích nutili kleknout chlapce, který byl následně surově kopnut do hlavy. Policie nyní případ vyšetřuje kvůli podezření z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví. Deník v návaznosti na tento případ, byť se odehrál mimo školu, položil několik otázek také školskému ombudsmanu Ladislavu Hrzalovi, ke kterému míří také některé stížnosti a podněty týkající se šikany na školách...( více )
Nadhled a pořádnou dávku humoru lze najít v každé situaci. Kreslené vtipy Bořivoje Švédy z Moravského Krumlova umí poradit lidem, jak čelit suchému únoru nebo řadě problémů, které život přináší...( více )
Ještě do konce února mohou lidé navštívit Světelnou zoo v Drnholci na Břeclavsku. Oproti původnímu předpokladu atrakci provozovatelé o měsíc prodloužili...( více )
Klekni si, nutí dvojice nezletilých jiného chlapce ve Tvrdonicích na Břeclavsku. Poté, co poslechne a začne se omlouvat, jeden jej prudce kopne do hlavy. Video se šíří internetem...( více )
Cestující, kteří jezdí do Břeclavi nebo Brna vlakem, čeká změna. Soupravu poveze ještě letos nová lokomotiva Siemens Vectron. České dráhy převzaly první ze čtyř těchto lokomotivy z letošní dodávky od leasingové formy RSL...( více )
Velkou dopravní zátěž bude muset zvládnout Nové Město při konání světového šampionátu v biatlonu. Dopravu fanoušků do Vysočina Areny budou zajišťovat kyvadlové autobusy. Návštěvníci, kteří přijedou autem, zjistí aktuální kapacitu parkovišť v interaktivní mapě...( více )
Zpěvák, skladatel a bubeník David Koller opouští kapelu Lucie. Všechny nasmlouvané koncerty do konce letošních letních prázdnin ale ještě společně odehrají. Koller má vazby na jižní Moravu. Na Břeclavsku koupil před lety dům se zahradou, a to přímo v Mikulově...( více )
/ROZHOVOR/ Týdny izolace ve vile se skupinou dalších vybraných lidí a pod dohledem desítek kamer. Odloučení od rodiny i blízkých. S takovou výzvou se vypořádávali účastníci reality-show Big Brother, kterou vysílala od listopadu do ledna televize Nova. Mezi ústřední šestnáctkou byla také Petra Chelíková z Vyškova...( více )
/VIDEO, FOTO/ Praha uzavře dohodu o ukončení soudního sporu o vlastnictví slavného cyklu obrazů Alfonse Muchy Slovanská epopej, který je momentálně k vidění na zámku v Moravském Krumlovu. S Prahou se o dílo pře malířův dědic John Mucha.     ..( více )
/VIDEO, FOTO/ Důležitou roli má město Brno v nové komedii režiséra Rudolfa Havlíka Franta mimozemšťan. Film měl slavnostní předpremiéru ve čtvrtek večer v Brně...( více )
/FOTOGALERIE/ Nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo Thaya vinařství ze Znojemska. V obci Havraníky lákají milovníky vína do moderního areálu. Zároveň obhájili vítězství v kategorii střední vinařství. Mezi malými uspělo vinařství Válka z Břeclavska, mezi velkými triumfoval Štěpán Maňák z Hodonínska...( více )
/FOTO/ Nejoblíbenější alejí v Jihomoravském kraji se stala lipová alej v Blatnici pod Svatým Antonínkem na Hodonínsku. Na druhém místě se umístila alej u račického hřbitova na Vyškovsku, kterou následuje javorová alej Jevišovka na Břeclavsku...( více )
Jihomoravský patriot, dobrovolný hasič, milovník vína a historie a hrdý otec. Tak sám sebe na svém webu označuje někdejší hejtman Michal Hašek. Po dlouholetém působení u ČSSD nyní zastane novou funkci, a to post krajského předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla...( více )
/FOTO/ Lednický zámecký park čeká revitalizace za až sto padesát milionů korun. Projekt obnovy parku je hotový. Správa zámku chce ještě letos podat žádost o dotace. Do zahrady se pak lidé podívají už jen za peníze. Památkáři totiž chtějí vstup zpoplatnit...( více )
/VIDEO/ Do začátku mistrovství světa v biatlonu zbývá několik dní. Šampionát se koná mezi osmým až devatenáctým únorem v Novém Městě na Moravě...( více )
/VIDEO/ Promýšlený plán mají sprejeři, kteří se zaměřují na ničení tramvají v brněnské Líšni. Policisté momentálně řeší několik takových případů. V jednom z nich vandal dokonce pohrozil i řidiči...( více )
Místo tramvají přepravovaly v pondělí ráno cestující v Brně autobusy. Náhradní doprava se týkala linek 8, 9 a 10. Důvodem se stala nehoda v Křenové ulici...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240]