Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Hned dva Brňané naletěli v uplynulých dnech podvodníkům, kteří z nich přes telefonát vylákali peníze. Dohromady přišli o téměř čtvrt milionu korun, případy řeší brněnští kriminalisté...( více )
Brněnské hokejisty posílí reprezentační obránce Jan Ščotka. Šestadvacetiletý bek se do extraligy vrací po roce, který strávil ve Finsku. Vedle toho Kometa do obrany angažovala i devětadvacetiletého Marka Hrbase, jenž naposledy působil v Litvínově...( více )
Propojení městských nemocnic v Brně silně pokulhává. Značná část zaměstnanců špitálu u Milosrdných bratří kritizuje nečinnost ředitele a upřednostňování Úrazovky...( více )
Hokejisty extraligové Komety Brno posílí Marek Hrbas. Devětadvacetiletý bek naposledy působil v Litvínově. Kometa o příchodu rodáka z Klatov informovala na svém oficiálním webu...( více )
Dopravní komplikace způsobila série poruch vodovodních potrubí na několika místech Brna. Nejhorší byla situace v samotném centru města u Žerotínova náměstí, kde tlak vody poškodil silnici. Podle vodařů spolu havárie nesouvisí, i když nevylučují vliv vysokých teplot...( více )
/FOTO, VIDEO/ Poruchy vodovodního řadu způsobily řidičům v pondělí ráno dopravní komplikace hned na třech místech v Brně. „Složitou situaci pro dopravu připravila zejména havárie vodovodu v Žerotínově náměstí, kde tlak vody poškodil vozovku v úseku mezi ulicemi Veveří a Kounicova tak, že musí být v obou směrech úplně uzavřena. Ranní dopravní špičku tady usměrňují policisté se strážníky,“ přiblížil policejní mluvčí David Chaloupka...( více )
Jenom jeden ze tří fotbalistů, které si Zbrojovka Brno pozvala na herní testy, bude v brněnském kádru pokračovat i ve třetím týdnu přípravy na první ligu. S obráncem Michalem Jeřábkem a útočníkem Jakubem Yunisem se rozloučila, o podobě působení záložníka Denise Granečného vedení klubu jedná s Baníkem Ostrava. Zároveň ho čeká vytipování nových posil...( více )
/VIDEO/ 27. červen 2021. Čtvrtý den po řádění tornáda na jižní Moravě se z Mikulčic stává modré moře.Místo střech pokrývají většinu domu modré plachty, symbol řádění živlů. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
V pozdní fázi kariéry dostává oštěpař Vítězslav Veselý nečekaná, ale o to lahodnější povzbuzení. Na loňských hrách v Tokiu uzmul olympijský bronz, v sobotu na mistrovství republiky triumfoval díky svému nejdelšímu hodu od roku 2015 - 85,97 metru. „Nevím, čím jsem si zasloužil, že něco takového na konec kariéry zažívám,“ divil se s úsměvem...( více )
Oksana Černij pochází z Volyňské oblasti. Do Česka přijela se svou maminkou, synem, dcerou a dvěma vnuky 4. března. Je jednou z žen, kterým na iDNES.cz vychází deník o posledních dnech na Ukrajině a životě v českém azylu. Ve třináctém dílu popisuje, jak si našla práci a poznávala Česko včetně Prahy...( více )
Střepy prý přinášejí štěstí. V případu ženy a jejího partnera, které zadrželi v sobotu odpoledne brněnští strážníci, to však rozhodně neplatilo. Dvojice si zavařila na velký problém...( více )
Jako by člověk seděl ve stroji času. V Pasohlávkách na Brněnsku si vykračuje po chodníku a za zády mu tepe supermoderní obří akvapark. Stačí přejít na druhou stranu a už prochází Bránou do Římské říše. Rázem se dostává bezmála o dva tisíce let do minulosti. V náštěvnickém centru s naučnou expozicí je v sobotu na programu Dětský den s Římany...( více )
V neděli dopoledne narazil do mostu v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku autobus z Litvy. Nikomu z 44 cestujících se nic nestalo. V blízké restauraci počkali na náhradní autobus...( více )
Těžkotonážní jeřáby odjely. Lávka pro pěší je na svém místě. Stopadesátitunový kolos se schodišti je na nově budovaném nádraží v Adamově na Blanensku stále středem pozornosti. ..( více )
Nárazem do stromu skončila v sobotu jízda jednačtyřicetileté ženy, která bourala poblíž přehrady u Letovic na Blanensku. K havárii došlo krátce po sedmé hodině ráno. Z nabouraného auta ji museli vyprostit hasiči...( více )
Byl vášnivý rybář, za svou zálibou často cestoval k mnohým řekám i Jaderskému moři a jeho názory na ochranu přírody by i dnes byly velmi aktuální. Uhodli byste podle této charakteristiky, že je řeč o jednom z nejvýznamnějších brněnských spisovatelů a knihovníků Jiřím Mahenovi?..( více )
26. červen 2021. Třetí den po řádění tornáda na jižní Moravě. A už je jasné, že pro některé obyvatele to znamená, že jejich domov skončí srovnaný se zemí. Krutá realita. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Ještě před republikovým šampionátem hlásila, že na neznámých místech závodí nerada. „Je pravda, že v tomhle regionu jsem nikdy nestartovala, ale těšila jsem se. Hodonín má dojemný příběh, jehož konec jsem chtěla vidět na vlastní oči,“ zmínila Barbora Špotáková stadion U Červených domků, který před rokem poničilo tornádo. Česká oštěpařka jeho znovuotevření ozdobila 15. titulem národní šampionky...( více )
Vyobrazená dvoušroubovice DNA zahájila v sobotu nad Brněnskou přehradou dronovou světelnou show. Ta odkazovala na letošní 200. výročí od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Ve vzduchu bylo 200 dronů, řekl za pořadatele Ondřej Morávek. Mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem uvedl, že show sledovaly desetitisíce diváků...( více )
Dva roky kvůli epidemii koronaviru pauza. A v sobotu konečně na plné pecky. V blanenském zámeckém parku to po páté hodině odpoledne už tepe ve velkém. Oblíbený festival Morava park fest je v plném proudu...( více )
Vyobrazená dvoušroubovice DNA zahájila v sobotu nad Brněnskou přehradou dronovou světelnou show. Ta odkazovala na letošní 200. výročí od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Ve vzduchu bylo 200 dronů, řekl za pořadatele Ondřej Morávek. Mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem uvedl, že show sledovaly desetitisíce diváků...( více )
Knižní hit Bílá Voda brněnské spisovatelky Kateřiny Tučkové oživil a spoustě lidem poprvé představil fenomén odporu víry vůči komunistické totalitě. Jak sama autorka upozorňuje, ne všechny motivy v románu zpracované přesně odpovídají realitě. Odehrávají se v částečně fiktivním prostředí a použila také pouze část pravých jmen. Přesto odhalila pozoruhodné osudy...( více )
V přípravě na venkovní část sezony se koulař Tomáš Staněk cítil báječně. Na soustředění v Africe překonával osobní rekord a těšil se, až formu ukáže v závodech. „Byl jsem tak dobře připravený, že by to asi ani nezměřili, tak mě to radši kleplo,“ bral s humorem vážné zranění, které jej po vydařeném tréninkovém bloku postihlo. Kvůli zánětu v kotníku poprvé startoval až na MČR v Hodoníně. A obává se, že nestihne blížící se světový šampionát...( více )
Ze souboje olympijských medailistů v hodu oštěpem na mistrovství republiky v Hodoníně vyšel vítězně tamní rodák Vítězslav Veselý. Majitel bronzu z loňských her v Tokiu poprvé v sezoně přehodil 80 metrů a díky výkonu 85,97 porazil letošní domácí jedničku Jakuba Vadlejcha (83,72). Již patnáctý titul mezi oštěpařkami získala Barbora Špotáková...( více )
Oba šampioni čtvrtky na atletickém mistrovství republiky v Hodoníně si ve svém zlatém závodě vylepšili osobní rekord. Lada Vondrová se vyšponovala k výkonu 51,13, Matěj Krsek ukázal 45,55. Což jim dává solidní naději směrem k letním mezinárodním vrcholům...( více )
Ze souboje olympijských medailistů v hodu oštěpem na mistrovství republiky v Hodoníně vyšel vítězně tamní rodák Vítězslav Veselý. Majitel bronzu z loňských her v Tokiu poprvé v sezoně přehodil 80 metrů a díky výkonu 85,97 porazil letošní domácí jedničku Jakuba Vadlejcha (83,72)...( více )
Rekordní cena pohonných hmot, které atakují hranici padesáti korun za litr, nedělá vrásky na čele jen samotným řidičům, ale i policistům. Do ulic a na parkoviště totiž ve stále větší míře vyrážejí zloději, kteří kradou naftu a benzín. Počty těchto trestných činů letos výrazně rostou...( více )
Stále plný dojmů ze závodu splétal dlouhá souvětí. Když se příliš zamotal, na chvíli se zastavil, zamyslel a pousmál se. Petr Svoboda měl ze svého výkonu v běhu na 110 metrů překážek na mistrovství republiky v Hodoníně velkou radost. „Zase jsem nelhal, hlavně i sám sobě. Furt jsem věřil, že to v sobě mám. A taky že jo,“ povídal coby čerstvý šampion. A už spřádá plány pro červencové mistrovství světa v Eugene, kam se nejspíš kvalifikuje...( více )
/VIDEO/ 25. červen 2021. Druhý den po řádění tornáda na jižní Moravě teprve ukazuje v celé nahotě obrovské škody, která za sebou zanechalo. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. ..( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]