Dnes je: 13. 4. 2024
Svátek má Aleš, zítra: Vincenc blahopřejeme!

Brno

Koupaliště Biotop Brno-jih
K Lávce 13, Brno
biotopbrno.cz
Otevírací doba bazénu:
Červen a září: Po-Ne: 10:00 - 20:00
Červenec a srpen: Po-Ne: 09:00 - 20:00

Areál přírodního koupacího biotopu Brno-jih se nachází na území městské části Brno-jih mezi ulicemi Kšírova, Hněvkovského a Sokolova.
Zájmová oblast se nachází v blízkosti řeky Svratky, na jejím pravém břehu, ve vzdálenosti cca 65 m.

V areálu koupaliště najdete bazén o celkové ploše 2750m2. Tento bazén má tvar nepravidelného oválu je rozdělen na plaveckou a neplaveckou část. Část pro neplavce má hloubku od 1 do 1,5 m, plavecká část pak 2 - 3m. Kolem bazénu jsou umístěna 2 velká dřevěná mola, která slouží k opalování. S bazénem je propojeno brouzdaliště pro nejmenší s hloubkou 0-0,4m, které je vybaveno nerezovými hracími prvky - klouzačka, houpačka a hříbek. K odpočinku, relaxaci nebo opalování slouží dostatečný prostor travnatých ploch. Pro sportovní vyžití mohou návštěvníci využít beachvolejbalové hřiště. Zázemí areálu zahrnuje i provozní budovu, budovu WC a stánek s občerstvením. Provozní budova leží v jihovýchodní části areálu u vstupu a je zde místnost plavčíka a první pomoci, dále zázemí pro zaměstnance (šatna a hygienické zázemí zařízení), pokladna, úklidová místnost, převlékárna s uzamykatelnými skříňkami, WC pro veřejnost (muži, ženy) a sklad. Budova WC se nachází v centrální části areálu - nachází se zde místnosti WC pro veřejnost a úklidová místnost. Stánek s občerstvením Vám poskytne nabídku jídel, nápojů a dalších pochutin. Samozřejmostí jsou čtyři venkovní dvojsprchy a převlékací kabiny.


Aquapark Kohoutovice
Chalabalova 2, Brno
aquapark.starez.cz
Otevírací doba bazénu:
Po-Pá: 06:00-21:30
So-Ne, Sv: 08:00-21:30

25 m plavecký bazén 25 x 12,5 m, hloubka vody 1,8 – 2,0 m (6 drah), Rekreační bazén (perličkové rošty, chrliče vody, vodní trysky), Tobogán 90 m, Divoká řeka, Whirpool, Dětské brouzdaliště s vodním hřibem, Slunečná „vyhlídková“ terasa s venkovním bazénem 12 x 8m (v letním období), Pára, Sauna, Posilovna, Mokrý bar, Masáže


Koupaliště Dobrák
Dobrovského 29, 612 00 Brno
www.koupalistebrno.cz
Otevírací doba bazénu:
Letní měsíce denně: 09:00-21:00

Tři bazény, 25 m bazén pro neplavce s nafukovacím volejbalovým hřištěm, 50ti metrový bazén pro plavce a dětské brouzdaliště. Zona pro aktivní vyžití dětí "Fun Park" (trampolíny, lanové centrum, skákací hrad, obří skluzavka, opičí dráha, dráha pro autíčka na elektropohon a další atrakce pro nejmenší), 2 kurty na beach volejbal; možnost zapůjčení sportovního náčiní např. na soft tenis, stolní tenis, badminton nebo petanque, ale i zapůjčení lehátek, slunečníků, ručníků apod. Koupaliště má bezbariérový přístup.


Koupaliště Juliánov
Julianovské nám. 1, Brno
Otevírací doba bazénu:
Letní měsíce denně: 09:30 - 19:00

hloubka bazénu do 100 cm, max. kapacita 400 osob, koupaliště je určeno především pro děti předškolního a školního věku, v areálu je několik dětských atrakcí (menší tobogán, plivající delfín, sprchující hřib, masážní bazének a plivátko s malinkou skluzavkou a tuleněm pro nejmenší), občerstvení


Koupaliště Královo Pole
Křižíkova 9d, 612 00 Brno
www.koupalistekrpole.cz
Otevírací doba bazénu:
Letní měsíce denně: 09.00-21.00

25m bazén s velkou skluzavkou a chrličem pro děti a neplavce; 25m plavecký bazén pro kondiční plavání s drahami a se skokanskými můstky; brouzdaliště se skluzavkou (beruškou) pro nejmenší prcky s předehřívanou vodou a plné vodních hraček; velké dětské pískoviště se skluzavkou, dvěma houpačkami a prolézačkami ve tvaru korábu; sportovní multifunkční hřiště s umělým povrchem na volejbal, basketbal, nohejbal a badminton; bazénové nafukovací atrakce pro děti - trampolína, houpačka, banán, saturn a další; každodenně k zapůjčení min. - 100 kusů lehátek zdarma; wifi připojení v celém areálu zdarma; profesionální personál, plavčíky z řad vodní záchranné služby; bezbariérový vstup do všech prostor včetně bazénu, bezbariérové WC a šatny; prostorné převlékárny, šatní skříňky, přebalovací komůrky pro miminka; od léta 2019 prodáváme a točíme vše do bio-reciklovaných materiálů; večerní koupání s osvětlením a ozvučením; veškeré ležení v udržovaných zelených trávnících včetně míst ve stínu stromů; parkování před vstupem do areálu nebo na přilehlém parkovišti vzdáleném 100 m; výborná dopravní dostupnost MHD, zastávky autobusů č: 44 a 84 u koupaliště;


Koupaliště Kraví Hora
Kraví hora 947/1, Brno
www.kravihora-brno.cz
Otevírací doba bazénu:
Po-Pá: 06:00 - 22:00
So-Ne, Sv: 06:00 - 21:00

padesátimetrový bazén, chrliče, skluzavky, občerstvení, beach volejbalové kurty, prolézačky


Koupaliště Riviéra
Bauerova 7, Pisárky
riviera.starez.cz
Otevírací doba bazénu:
Letní měsíce denně: 09:00-20:00

Říční koupaliště na řece Svratce. Obsahuje kaskádu tří bazénů v umělém říčním korytě, vytvořeném v bývalém slepém rameni Svratky, nabízí 101 metrů dlouhé a 20 metrů široké brouzdaliště s hloubkou 40 centimetrů a kapacitou zhruba 650 dětí. Bazén pro neplavce má podobu mírné říční zátoky o délce 138 a šířce 17 metrů s hloubkou od 100 do 170 cm. Vejde se sem 800 lidí. Třetí část pro zhruba 700 plavců má hloubku 170 až 210 cm, délku 139 a šířku 17 m, na 50 metrech je možnost vytyčení šesti plaveckých drah. Bazény jsou zásobovány vodou z moderní úpravny, která je součástí areálu.

Atrakce:
tobogán: výška 8 metrů, délka 75 metrů; skluzavka: šířka a výška 4 m, délka 15 m; lavice a lehátka s provzdušněním: cca 80 m; lezecká stěna: výška 3 m; lanový most s lekníny: délka 36 m; šplhací síť
pro nejmenší: vodní děla, chrliče, vodní hřib, vodní ježek, vodní clona o délce 6 m, kbelíkový strom, fontánky


Koupaliště Starý Lískovec
Klobásova 79, Brno
Otevírací doba bazénu:
Letní měsíce

Retro koupaliště 80-tých let, klouzačka, pronájem lehátek, večerní koupání, akvavolejbal


Koupaliště Zábrdovice
Zábrdovická 13, Brno
zabrdovice.starez.cz
Otevírací doba bazénu:
Letní měsíce denně: 09:00-19:30

Letní koupaliště s tobogánem a umělým vlnobitím


Bazén TJ Tesla
Hallasovo náměstí 7, Brno - Lesná
www.tjteslabrno.cz
Otevírací doba bazénu:
Po-Ne: 06:00 - 21:45 (podle rozpisu)

Bazén o šesti plaveckých drahách s přihřívanou vodou slouží pro sportovní tréninky, závodní plavání, školní výuku plavání pro základní, střední i vysoké školy, pro akce závodního i společenského charakteru, dále pro regenerační i relaxační plavání pro tělesně postižené i občany staršího věku a v neposlední řadě k volnému plavání široké veřejnosti.


Městský plavecký stadion Lužánky
Sportovní 4, Brno
mpsl.sportujemevbrne.cz
Otevírací doba bazénu:
Vážení návštěvníci, kvůli probíhající výstavbě 25m bazénu je Bazén za Lužánkami dočasně uzavřen. Odstávka potrvá až do léta 2023. Děkujeme za pochopení

Bazén pro plavce 50 m - Jediný brněnský padesátimetrový bazén s osmi drahami pro plavce jistě znáte. Svou hloubkou 1,8 - 5 m a teplotou vody 27°C je určen pro veřejnost i vrcholové sportovce. Skokanská věž a prkna ke sportovnímu prostředí neodmyslitelně patří.

Relaxační bazén - Nejen rodiče s dětmi potěší pobyt v bazénu teplém až 33 °C s hloubkou jen 0,8 m. K relaxačnímu bazénu náleží také zázemí „Dětského vodního světa“ s vlastními sprchami, umyvadly i sociálním zařízením. Vaši nejmenší mohou doplnit pobyt ve vodě i zábavou v herničce a odpočinkem v některé z dětských postýlek.

Parní solná sauna - Návštěvníci bazénu si mohou plavání zpříjemnit návštěvou solné parní sauny (teplota 45 °C, vlhkost 100%). Parní kabina má kapacitu 10 osob. Dále je možné využít relaxační bazén s masážními tryskami a teplotou 33 °C.

Wellness - Návštěvníci bazénu si mohou plavání zpříjemnit návštěvou solné parní sauny (teplota 45 °C, vlhkost 100%). Parní kabina má kapacitu 10 osob. Dále je možné využít relaxační bazén s masážními tryskami a teplotou 33 °C.

Masáže


Lázeňské a relaxační centrum Rašínova
Rašínova 124, Brno
rasinova.starez.cz
Otevírací doba bazénu:
Denně: 10:00-20:00

Známý oválný bazén měří na délku 18 m a na šířku 7 m. Je hluboký až 2,20 m, ale u vstupu má hloubku pouhých 0,60 m. Náš bazén je tak ideálním místem k tomu, abyste své děti naučili plavat, nebo se věnovali relaxačnímu plavání, ať už jste jakéhokoliv věku. Ve vodě teplé 27,5 stupňů, a ve vířivé lázni s teplotou 36°C, si skvěle odpočinete.

V přízemí vedle bazénu naleznete velmi příjemnou wellness zónu s parní lázní, infra a dvěma finskými saunami. Při ochlazovací části doporučujeme masážní sprchu, ochlazovací bazének nebo studnu s ledovou tříští. Dále můžete vyzkoušet Kneippův chodník pro lepší prokrvení dolních končetin a nebo si poležet v klidu odpočívárny, která se nachází v horním patře.


Krytý plavecký bazén Ponávka
Ponávka 3a, Brno
ponavka.sportujemevbrne.cz
Otevírací doba bazénu:
Po-Pá: 06:00-22:00 (podle rozpisu)
So-Ne,Sv: 08:00-20:00

Bazén se ukrývá v budově lázní za nově opraveným charakteristickým proskleným průčelím. "Pětadvacítka" je rozdělena na tři pohodlné dráhy o šířce ca 2,3 m. Svou hloubkou 1,15 - 1,60 m a teplotou vody 27°C je určena nejen pro neplavce, ale především pro kondiční či relaxační plavání široké veřejnosti.

Parní sauna je určena pro 8 - 10 osob, disponuje vestavěnými reproduktory a lavice jsou vyhřívané po celé délce. Teplota sauny je 45 °C. Sprchy i sauna jsou bezbariérové.