Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

S prosbou o pomoc při vypátrání sprejera se na Brňany v pondělí obrátili policisté. V souvislosti s ním řeší případ na Breitcetlově ulici v brněnské Líšni...( více )
Obyvatelé Pasohlávek na Brněnsku si stěžují na děti a mladistvé, kteří jezdí po obci na čtyřkolkách. Řešení nového problému se snaží najít starostka Martina Dominová, která v úterý na Facebooku obce apelovala na rodiče, aby poučili své děti o pravidlech silničního provozu...( více )
/FOTO, VIDEO/ Československá rocková legenda letos slaví čtyřicetiny. Oheň, pára, nadupané kytary a ostré bicí: Tublatanka v rámci svého turné předvedla v Havlíčkově Brodě velkolepou show. ..( více )
Noční spěšný vlak mířící z Brna do Hodonína zastavila tragická nehoda. Na kolejích u Žabčic na Brněnsku vyhasl život muže...( více )
Kauza zničených dýní farářem v Kurdějově už není zdaleka jen lokální záležitostí. Ví o ní minimálně také ve Velké Británii.  O smashing pumkins píše na svých webových stránkách veřejnoprávní BBC. A cituje i Břeclavský deník...( více )
/FOTOGALERIE/ Krajina se zbarvila do podzimních barev a příjemné počasí láká k vycházkách do přírody. Co si tak udělat výlet do Moravského krasu na Blanensku? Rudické propadání, lom Seč nebo brouzdání po okolních polích a loukách mezi rybníčky...( více )
/FOTO/ Komunální odpad vyhazoval z okna muž na Plynárenské ulici v Brně. Kolemjdoucí ve čtvrtek na místo přivolal strážníky. Brňan házel z nižších pater domu různé předměty a odpadky...( více )
Velkým tématem je poslední dny v Kurdějově na Břeclavsku počínání tamního faráře Jaromíra Smejkala. Na začátku týdne dětem dvakrát zničil vyřezávané dýně, kterými ozdobily tamní park v blízkosti kostela. Kněz poslal dopis starostovi obce, v něm se snažil své chování vysvětlit...( více )
/FOTOGALERIE/ Stavba obchvatu Svitav jde do finále. Někde už vypadá, jakoby se mělo otevřít zítra, jinde se ještě asfaltuje. Podívejte se na aktuální fázi ve fotkách Ředitelství silnic a dálnic a rovněž pohledem z dronu od Michala Doskočila. Už je znám i termín zprovoznění obchvatu: otevře se 19. prosince. ..( více )
/FOTO/ Místní farář poničil dětem v Kurdějově na začátku týdne podvakrát výrobky z dýní, jimiž vyzdobily park poblíž kostela. K činu se více lidem přiznal. Své jednání vysvětlil tím, že dýně se svíčkami považoval za něco satanského. Zpráva o vandalismu v Kurdějově se dostala i k dalším kněžím na Břeclavsku...( více )
/FOTOGALERIE/ Extrémní výkon podala dvojice potápěčů, která strávila v podzemí Moravského krasu na Blanensku jedenáct hodin. Nově jsou k vidění jedinečné záběry, jež vznikly v jinak těžko přístupných místech. ..( více )
/FOTO, VIDEO/ Řidičům na nejrušnějším tahu v regionu, silnici I/43, se po víkendu alespoň trochu uleví. V neděli mají silničáři zhruba po měsíci prací dokončit opravu okružní křižovatky u Černé Hory. Skončí objížďka přes městys a sousední Bořitov...( více )
Ústavní soud odmítl stížnost řidičky, která v Brně srazila a usmrtila dítě na odrážedle. Nehoda se stala v ulici se zákazem vjezdu s výjimkou dopravní obsluhy. Řidička, na kterou se výjimka podle verdiktu nevztahovala, dostala roční trest vězení s osmnáctiměsíčním podmínečným odkladem a zákazem řízení...( více )
/FOTO/ Zdržení nabraly ve čtvrtek dopoledne autobusy hromadné dopravy v Brně. Příčinou byla nehoda jednoho z nich, kdy do něj narazil náklaďák. Střet se stal u zastávky Masná...( více )
V přímém přenosu sledovali strážníci v Brně snahu mladého muže o krádež cestujícího na zastávce v Brně. Kvůli prázdnému obalu od sušeného ovoce si zloděj zadělal na problémy...( více )
Někdy kolem půlky 40. let minulého století propadl Walt Disney podezřelé zálibě. Nápadně dlouho se zdržoval ve vetešnictvích, cestou po Evropě si prohlížel oslíky a scházel se s divnými týpky z blešáků. Když se v jeho domě i studiu posléze začaly hromadit miniaturní kolovrátky, nádobíčko a lucerničky, bratr Roy i manželka Lilly propadli chmurám. Bylo jasné, že Walt to se zábavným parkem, o němž snil, myslí vážně. A že to bude drahé...( více )
Superman, hvězda seriálu Star Treck: Enterprise, pohádkový král a další slavné osobnosti v Brně. Lidé se s nimi mohou potkat už v sobotu 21. října na brněnském výstavišti. Festival Comic-Con Junior představí hvězdy z fantasy filmů a seriálů, ale i z her a literatury...( více )
Sbírka povídek pod názvem 13! (Třináct faktoriál - pozn. red.) vychází ve čtvrtek spisovateli a známému stand-up komikovi Pavlu Tomešovi. „Je to pestrá mozaika třinácti příběhů, kdy se hrdinové ocitnou v často velmi bizarních situacích. Někdy to nedopadne úplně dobře, ale ať už převládne smích nebo smutek, žádná tma není tak temná, aby ji neprozářil černý humor,“ řekl o knize autor...( více )
Smutná zpráva zasáhla v uplynulých dnech Blanensko. V pátek 13. října ve věku čtyřiadevadesáti let zemřel Antonín Petlach. Bývalý strojní inženýr, který navrhl největší přečerpávací vodní elektrárnu ve střední Evropě Dlouhé Stráně...( více )
/FOTO/ Překvapivé vyústění měla tvořivá sousedská akce v Kurdějově na Břeclavsku. V neděli tam děti vyřezávaly výrobky z dýní a následně jimi vyzdobily park poblíž kostela. Jenže narazily. Zničit jim je tam měl místní farář...( více )
Ne jeden, ale dva nové jaderné bloky by měly nově vyrůst v Dukovanech. Počítá s tím klimaticko-energetický plán, který ve středu schválila vláda...( více )
/FOTO/ Nehoda dvou dodávek uzavřela silnici mezi Ostopovicemi a Moravany na Brněnsku. Řidiči se srazili ve středu před půl devátou ráno. Ještě po hodině zůstávala trasa neprůjezdná, policisté odkláněli dopravu v obou obcích...( více )
/FOTOGALERIE/ Až osmdesát tisíc lidí si o letních prázdninách vyšláplo na mikulovský Svatý kopeček či Děvín. Vyplývá to z nejaktuálnějších dat, která má k dispozici Správa chráněné krajinné oblasti Pálava. Podle jejího vedoucího Jiřího Kmeta tak došlo k mírnému poklesu návštěvnosti, s nímž se však potýká celé Mikulovsko...( více )
Letní počasí se během jednoho dne přehouplo do mrazivého podzimu. Pokles zejména nočních a časných ranních teplot trápí drobné zahrádkáře a pěstitele zeleniny. Úroda rajčat byla díky babímu létu letos totiž poměrně bohatá. Nyní řeší, jak ochránit keříky rajčat tak, aby plodily ještě několik týdnů...( více )
Pověstné televizní Partičce došla krev. Tu novou teď pořad hledá prostřednictvím talentové soutěže o nejvtipnějšího improvizátora, kterou vysílá Prima COOL. Její účastníci od 5. října procházejí sítem úkolů a her známých z Partičky, až na konci zůstane jen ten nejlepší. Jedním z porotců, kteří jejich výkony hodnotí, je Richard Genzer. Muž, který momentálně usedá i v porotě StarDance...( více )
/FOTO/ Psovodi se služebními psy specialisty na vyhledávání výbušnin a omamných a psychotropních látek se utkali na Policejním mistrovství České republiky v Dobroticích. Umístili se i účastníci z jižní Moravy...( více )
Surově zbil svého otce, svázal mu ruce za zády a nechal ho umírat s pytlem na odpadky přetaženým přes hlavu. Jednapadesátiletý Dušan K. z Hustopečí se k činu v pondělí u Krajského soudu v Brně přiznal...( více )
/FOTOGALERIE/ Do historie Moravského krasu na Blanensku se zapsala dvojice jeskyních potápěčů Jan Sirotek a Petr Chmel. Jak už Deník informoval, jako první zdolali na jeden zátah extrémně náročnou sedmikilometrovou trasu od ponoru do Sloupského potoka ve Slousko-šošůvských jeskyních, přes jeho soutok s Bílou vodou v Amatérské jeskyni, propast Macochu a Punkevní jeskyně až do vývěru říčky Punkvy v Pustém žlebu...( více )
/VIDEO/ Nepříjemné překvapení čekalo na řidiče zásobovacího nákladního auta v centru Brna. Při vynášení zboží z vozu mu zloděj vykradl kabinu. Řidič se obrátil na strážníky...( více )
Před 100 lety založil Walt Disney spolu se svým bratrem Royem studio kreslených filmů Disney Brothers Cartoon Studio. Od té doby se v americké továrně na sny zrodily stovky animovaných i hraných snímků. Jejich hlavní postavy nemohly zůstat osamoceny, a tak k nim tvůrci filmů a seriálů vymysleli rozličné parťáky. Víte například, koho miloval myšák Mickey nebo kačer Donald? Kdo učil Mauglího radovat se ze života a která dvojka velela Rychlé rotě? V našem kvízu si můžete otestovat své znalosti o populárních dvojicích studia Disney...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]