Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Zakázaným územím se stane pro auta náměstí Svobody v centru Brna. Do tamní pěší zóny se nově i rezidenti, majitelé firem či zásobovači dostanou jen mezi šestou hodinou ráno a půl jedenáctou dopoledne...( více )
/FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black...( více )
Přesně rok po ničivém zásahu tornáda ožije hodonínský stadion republikovým šampionátem v atletice. V pátek a sobotu se tuzemská elita popere nejen o tituly šampionů, ale také o účast na letošním mistrovství světa a Evropy...( více )
Jednou rukou zapírala dveře. Ve druhé k sobě tiskla malou Viktorii. Přestože tušila, co se za dveřmi koupelny bez oken děje, měla dojem, jako by se na ni někdo dobýval. Byla ledově klidná. Musela. Kvůli Viktorii a děvčátku, které jí rostlo pod srdcem. Ještě i rok po tornádu, jež zdevastovalo několik obcí na Břeclavsku a Hodonínsku, při vyprávění pětatřicetileté Michaely Juráčkové z Moravské Nové Vsi mrazí...( více )
V nejhorším případě až vyvlastnění pozemků hrozí více než 45 majitelům zahrad u řeky Svitavy v brněnských Maloměřicích. Důvodem je protipovodňová hráz, která má vzniknout jako ochrana proti velké vodě...( více )
Ukrajinka Jaroslava Mahučichová zvítězila na výškařském mítinku Brněnská laťka v nejlepším letošním světovém výkonu roku 203 centimetrů. O centimetr také překonala rekord mítinku, který vytvořila v roce 2008 někdejší ruská hvězda Jelena Slesarenková v hale...( více )
Městský soud v Brně řeší maření vyšetřování politiků ODS, které se týká i ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Obžalovaní brněnští kriminalisté údajně vynášeli informace z kauzy týkající se kupčení s městskými byty...( více )
/FOTO, VIDEO/ Kontrolujete chlazení? Máte informace o složení potravin? I s takovými otázkami obchází ve středu odpoledne stánky prodejců masných a mléčných výrobků inspektoři na farmářských trzích, které zaplňují každých čtrnáct dní Masarykovo náměstí ve Vyškově...( více )
Více než dvojnásobně překročil povolenou rychlost řidič dodávky, který v noci v centru Brna prosvištěl kolem policejního vozu. Radar mu naměřil 112 kilometrů v hodině. Po kratší honičce šofér nadýchal přes 2,5 promile alkoholu...( více )
Zběsilou jízdu předvedl opilý řidič malé dodávky v centru Brna. Kolem dopravní hlídky prosvištěl více než stokilometrovou rychlostí. Policisté se proto za projíždějícím autem vydali, aby jej zkontrolovali...( více )
Největší reklama pro Ostravu se vrací na scénu. 19. ročník multižánrového a nejen hudebního festivalu Colours of Ostrava rozpumpuje od 13. do 16. července nejen Dolní Vítkovice, ale celé město. A bude to jízda! Nevěříte? Deník vybral pět důvodů, proč na letošních „Coloursech“ zkrátka nesmíte chybět...( více )
Kvůli suchu chystá Jihomoravský kraj s Krajem Vysočina propojení vodárenských soustav. Například z přehrady Vír na Vysočině nyní přivádí stejnojmenný řad pitnou vodu do Brna a pak na jih do dalších obcí a je klíčovým zdrojem pro půl milionu Jihomoravanů. V budoucnu se stane zásobárnou i pro „domácí“ Žďár nad Sázavou a jeho okolí...( více )
Po půstu obvykle přicházejí hody. Zatímco v období covidu jsme se museli smířit maximálně s online koncerty oblíbených hvězd, teď se těch živých nabízí nepřeberné množství. Deník vybral několik letních tipů na vystoupení, která se odehrají nejen v rámci očekávaných festivalů...( více )
V bestsellerové sérii Romantické útěky Britky Julie Caplinové už čtenáři navštívili třeba Kavárnu v Kodani, Cukrárnu v Paříži, Čajovnu v Tokiu nebo Hotýlek na Islandu. Při letošní návštěvě Česka spisovatelka slíbila, že příští rok vyjde kniha, jejíž děj bude situován do Prahy...( více )
Dějiště příběhů legendárního apačského náčelníka Vinnetoua a jeho pokrevního bratra Old Shatterhanda mají ve westernovém městečku v Boskovicích na Blanensku. Návštěvníci tam o letních prázdninách naposledy uvidí unikátní představení pod širým nebem. Příběh věrně kopíruje úvodní díl filmové série s Vinnetouem z roku 1963...( více )
/FOTO/ Přírodní koupaliště, lesopark i rodinné bydlení. To jsou příklady nápadů, které pro Vyškov budoucnosti zpracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Působili pod vedením architekta Iva Boháče. „Studentských prací vzniklo celkem dvanáct. Pět návrhů souviselo s lokalitou Letní Pole, zatímco dalších sedm s rybníkem Kačenec,“ uvedl Boháč...( více )
Lidé v Břeclavi každý rok trnou, zda hygienici ještě dovolí provoz koupaliště a krytého bazénu. Technologie zastarala, střecha krytého bazénu se rozpadá, úniky vody jsou běžné. I proto radnice přišla s ambiciózní vizí na rekonstrukci areálu. Cena? Na okresní město závratných 420 milionů korun...( více )
Čtyřicet let na vrcholu, deset alb, více než 125 milionů prodaných nosičů a celá řada nezapomenutelných hitů v čele s Nothing Else Matters. To je kapela Metallica, která již tuto středu bude hlavním lákadlem jednodenního festivalu Prague Rocks v areálu letňanského letiště. Připomínáme desítku řadových alb kapely, která se spolu s Black Sabbath podepsala nejvýraznějším písmem na zrodu žánru metalu a tvrdého rocku...( více )
Pětihodinová debata o návrhu nového územního plánu Brna, na který město čeká už dvacet let, skončila pro pozorovatele brněnské politiky podle očekávání. Zastupitelé klíčový rozvojový dokument v předložené podobě neschválili, ale rozhodli o pokynech k jeho dopracování...( více )
Brno se konečně dočká slíbeného archivu a sbírky spisovatele Milana Kundery a jeho ženy Věry. První část se za pomoci Českého centra v Paříži právě připravuje na převoz do Moravské zemské knihovny v Brně...( více )
Třicetiletý motorkář zahynul v pondělí dopoledne při nehodě v brněnské Uhelné ulici, s prosbou o pomoc se v úterý obrátili na možné svědky policisté...( více )
Prameny dlouhých vlasů jim v účesu upevňovaly jehlice. Zřídkakdy je krášlily náušnice. Bez ohledu na věk si však potrpěly na barevné náhrdelníky z korálků. Některé z nich nosily i bronzové náramky. Oděv a plášť, často se zdobnými opaskovými přezkami, jim spínaly vždy v páru spony. Dvě na hrudi a dvě pak v oblasti stehen...( více )
Ústavní soud dnes rozhodl, že nelze měnit rodné číslo na neutrální ani jiný tvar. Zamítli tak žádost člověka, který se narodil v mužském těle, ale necítí se ani jako muž ani jako žena. Ten požadoval změnu rodného čísla na ženské nebo neutrální, přestože nepodstoupil operaci na změnu pohlaví...( více )
O stovky tisíc korun přišel kvůli podvodníkovi třiašedesátiletý Brňan, usiloval o investici do zlata...( více )
Potlučené střechy domů, rozbitá auta i zcela zničená úroda. Obyvatelé i zemědělci obce Višňové na Znojemsku se vzpamatovávají z následků krupobití. Ledové koule o velikosti pingpongových míčků se na obec vysypaly ze supercelárních mraků v pondělí večer...( více )
Něco takového jsem viděla poprvé v životě, píše paní Simona na facebookový profil Břeclavského Deníku. Nejen ji vyděsila a zároveň ohromila bouřka, která v pondělí večer prošla jižní Moravou. Jednalo se o supercelu, tedy o rotující oblak s dlouhou životností a nebezpečnými projevy...( více )
Zemřel Petr Adam, jeden ze třinácti obviněných v kauze kolem bývalého náměstka Petra Hlubučka. Údajně spáchal sebevraždu. Vyplývá to ze zjištění MF DNES...( více )
Několik menších skupin deseti až dvaceti lidí ráno zaplnilo jednací sál brněnských zastupitelů. Část demonstrantů kritizuje přístup vedení Brna k ukrajinským Romům, jiným se nelíbí návrh nového územního plánu včetně chystaných zábran proti velké vodě kolem řeky Svitavy v Maloměřicích...( více )
/FOTO/ Motorový paraglidista Petr Buchta z Adamova na Blanensku tentokrát oželel krásy Moravského krasu. Z ptačí perspektivy zachytil kraj vinic, řeky Dyje a jezer pod Pálavou. O krásné snímky z průletu na Břeclavsku se podělil se čtenáři Deníku Rovnost...( více )
Je čas odložit motyky a skončit s vyhazováním plevelu do kompostu? Botanik Jihomoravského muzea ve Znojmě Radomír Němec se rozhodl, že o plevel bude naopak pečovat a připravovat z něj pokrmy. „Často obsahují více vitamínů než pěstovaná zelenina,“ pochvaluje si Němec. V jeho výběru nechybí ani pověstný chlebíček, který venku pojídaly mnohé děti...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]