Dnes je: 25. 9. 2023
Svátek má Zlata, zítra: Andrea blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTOGALERIE/ Reportáž Deníku z kostýmovaných prohlídek na zámku ve Slavkově u Brna. Detektivní příběh s prvky komedie v působivých kulisách, spojených mimo jiné s Napoleonem, je v sobotu součástí velké akce, na kterou přijíždějí stovky návštěvníků...( více )
Muž, který ve středu v Brně-Židenicích pobodal školačku, zůstane ve vazbě. V sobotu o tom rozhodl soudce při vazebním zasedání. Uvedla to státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Policisté sedmatřicetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně výjimečný trest...( více )
V okolí zastávky Dělnický dům, kde ve středu pobodal muž školačku, stále převládá strach. Podle některých místních není v brněnské čtvrti Juliánov bezpečno. Jiní jsou zase překvapení. Čtvrť totiž dříve považovali za klidnou a bezpečnou část Brna. Letos je ale prý všechno jinak. Útok na školačku tomu jen nasadil korunu. Policisté zvýšenou kriminalitu v lokalitě nepozorují...( více )
Strašlivý Lucifer s dlouhými rohy a rudýma očima, vidle, řetězy, kožešina a spousta vyslanců pekla v Brně. Lidé je mohou spatřit už od soboty 23. záží v Letohrádku Mitrovských. Výstava představí velké pekelníky s mohutnými kopyty, ale i malé čertíky...( více )
S omezením zůstala v pátek dopoledne průjezdná dálnice D52 u Pohořelic ve směru na Brno. Příčinou se stala dopravní nehoda osobního a nákladního auta. Zranil se při ní jeden člověk...( více )
Na první pohled je to běžná frekventovaná silnice. Že tady ve středu v Táborské ulici v brněnských Židenicích muž zaútočil nožem na školačku, by o den později odpoledne nikdo nepoznal. Po ulici jezdí jedno auto za druhým, na tramvajové a autobusové zastávce Dělnický dům, v jejíž blízkosti se útok odehrál, se střídají davy lidí...( více )
Strašidelní pekelníci, rohy, kopyta, hrůzostrašný vzhled. Bojíte se rádi? S čertovskou cháskou se lidé obvykle setkávají na začátku prosince. V Brně je to letos jinak. Připravit se na příchod čertů ještě než skončí září, mohou totiž všichni zájemci v brněnském Letohrádku Mitrovských. Od soboty 23. září zde totiž začíná nová výstava pod názvem Čerti...( více )
Nejprve čtyřiaosmdesátiletou neslyšící důchodkyni přesvědčovali o víře, pak jí vykradli peněženku. Skupina pěti neslyšících v čele s Pavlem Bandym využila důvěru starší ženy a v převleku za svědky Jehovovy se vkradla loni v březnu do bytu v centru Brna. Celkem ukradli osmnáct tisíc korun...( více )
Muž jménem Otto. Tak se jmenuje film, ve kterém Tom Hanks v roli mrzouta zjistí, že nemá proč žít. Podívat se na něj můžete na HBO Max. K vidění jsou i letošní české novinky Přání k narozeninám (Voyo) a Děti Nagana (Prima+). Mladí piráti z populární mangy hledají poklad v seriálu One Piece na Netflixu a americkým lesem se toulá zfetovaný medvěd v titulu Cocaine Bear (SkyShowtime). Jako každý týden pro vás Deník má i další tipy ze streamů...( více )
/VIDEO/ Sedm let vězení a náhrada způsobené škody. Tak soud potrestal čtyřiačtyřicetiletého Petera Kubu, který podpálil dva karavany v Brně a autobus v Kuřimi. Rozsudek Městského soudu v Brně, proti kterému se obžalovaný odvolal, ve čtvrtek potvrdil i krajský soud...( více )
S těžkými zraněními skončil mladý muž, který je utrpěl při dopravní nehodě osobního auta a náklaďáku u Pasohlávek. Na pomoc mu letěl vrtulník záchranářů. Bouračka se stala ve středu večer...( více )
Jako pokus o vraždu vyšetřují kriminalisté napadení dívky v Táborské ulici v brněnských Židenicích. Policisté o tom informovali ve čtvrtek ráno. Násilníkovi hrozí až výjimečný trest...( více )
Pýchavky, bedle a už i klouzky. Milovníci hub doufají s přicházejícím podzimem v rozjezd houbařské sezony nejen na Hodonínsku. Houbařům i přes teplé dny vlil elán do žil úterní déšť i ranní rosa...( více )
Bezmála třicet korun za kilo. Tolik zaplatí kupující za kilo brambor v obchodech. Bez této zeleniny se ale jídelníček domácností jen těžko obejde. Využití totiž má na desítky různých způsobů. Nyní mají zájemci z jihu Moravy příležitost, nasbírat si brambory přímo u pěstitelů. Plán na nadcházející víkend tak může být jasný. Pořádné boty, pracovní oblečení a rukavice...( více )
Srážka chodce s šalinou zkomplikovala ve středu dopoledne provoz ve Štefánikově ulici v Brně. Nehoda se stala kolem půl jedenácté u zastávky Šumná...( více )
Vícečetná poranění, převoz do nemocnice, několikahodinová náročná operace. Boskovice se stále vzpamatovávají z úterního neštěstí, které se stalo v tamním gymnáziu na Palackého náměstí. Ze druhého patra tam dopoledne během vyučování, jak už Deník informoval, vyskočil jeden ze studentů.  ..( více )
/VIDEO, FOTO/ Velké poděkování dorazilo z Německa až k záchranářům, kteří pomáhali desítkám zraněných lidí po dopravní nehodě dvou autobusů na dálnici D2 u Brna. Vzkaz poslala jedna z cestujících, jež se podepsala jako Deborah. Při mimořádné kolizi před dvěma měsíci zemřel jeden člověk, zraněných bylo šestasedmdesát...( více )
Brno bude mít nové divadlo. Ponese název Kam jdeš? a premiéru si odbude poslední zářijový den. Za novinkou stojí rektor Janáčkovy akademie múzických umění Petr Michálek společně se svojí ženou herečkou Kateřinou Liďákovou...( více )
Bujný porost. Vrcholky některých stromů dosahují úrovně horních pater okolních bytových domů. V záplavě zeleně zůstává pohřbený utajený sen o největším hotelu v Hodoníně. Stála za ním původní myšlenka komfortního ubytování pro komunistické delegáty, kteří těsně před sametovou revolucí přijížděli na své konference do nového kongresového centra v Horních Valech...( více )
S velmi promyšleným podvodem přišli v minulých týdnech zloději, aby vytáhli z lidí přístupové údaje k jejich účtům. Podvodníci rozesílali SMS zprávy, v nichž informovali o neuhrazeném dluhu a vyzývali ke kontrole případné exekuce. Přestože server, na nějž zloději odkazovali, je už nefunkční, odborníci varují, že se podvod v jiné podobě může objevit znovu...( více )
Nečekaná událost otřásla Boskovicemi na Blanensku. Uprostřed vyučování z okna ve třetím patře budovy gymnázia vyskočil nezletilý chlapec. S informací přišel jako první server iDNES.cz. Událost se stala v úterý dopoledne. Na místo vyrazili kriminalisté a záchranáři...( více )
Na pořádný problém si zadělal řidič osobního auta, s nímž se v úterý kolem půl páté ráno vyboural v Brně. Byl silně opilý. Nehoda se stala v Minské ulici. A následky? Tři zranění lidé, čtyři poničená auta a vysoká škoda...( více )
Na špatnou úrodu brambor si stěžují mnozí pěstitelé z jihu Moravy. Až o čtvrtinu horší sklizeň avizují někteří farmáři už v polovině září, důvodem je podle nich chladné jaro a převážně suché léto. Ve srovnání s loňským rokem kvůli vyšším nákladům a menší úrodě zdražili, aktuální ceny se tak nyní průměrně pohybují kolem patnácti korun za kilo brambor...( více )
/FOTO, VIDEO/ Konečně. Zanedlouho se pěší projdou přes řeku Svitavu po opravené lávce. Poblíž bývalé léčebny a vlakové stanice Babice nad Svitavou na Brněnsku byla několik let kvůli havarijnímu stavu zavřená. Před časem ji mimo jiné poškodil pád vzrostlého stromu a dřevěná pochozí plocha byla na řadě míst ztrouchnivělá...( více )
Se zpožděním vlaků museli počítat lidé, kteří cestovali v pondělí po půl šesté v podvečer z brněnského Hlavního nádraží směrem na Přerov, Kúty nebo Křenovice. Vyplývá to z oznámení na webu Českých drah i Správy železnic...( více )
Lednicko-valtický hudební festival se blíží. Několikadenní svátek hudby je podle pořadatelů oslavou mladých umělců. Jednoho z nejtalentovanějších houslových virtuosů současnosti budou mít možnost vidět v sobotu 23. září v jízdárně zámku Valtice. Sólista Daniel Matejča zahraje po boku Filharmonie Brno a pod taktovkou Tomáše Netopila...( více )
Cenu za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu získal brněnský herec Zdeněk Junák. Porotci ocenili jeho roli dědečka Tuitjese v animovaném nizozemsko-belgickém filmu Kvík...( více )
Na novou adresu v Brně budou chodit návštěvníci hudebního klubu Melodka. Z Kounicovy ulice se na přelomu roku přestěhuje na Palackého třídu v Králově Pole. Zázemí tam najde v někdejší pivnici...( více )
/FOTOGALERIE/ Zatímco mnozí jiní mají přístavek na zahradě u domu zaházený harampádím, Jaromír Šimkůj ze Lhoty Rapotiny na Blanensku ji využil zcela jinak. Originálně. Umělecky. A s nadsázkou. Otevřel v ní minigalerii a hrdě ji pojmenoval jako První vesnickou. S mottem První hluboká orba na okrese...( více )
/VIDEO/ Obec, kam vás tentokrát zavedeme, leží v bezprostřední blízkost Znojma a zároveň patří k nejstarším v jeho okolí. Je známá především díky vinařské tradici. Funguje zde i řada menších či větších firem, penziony a restaurace. Deník si pro vás připravil další díl unikátního videokvízu. Vyzkoušejte si, jestli podle snímků a záběrů poznáte, kde jsme fotili a natáčeli...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]