Dnes je: 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil, zítra: Tamara blahopřejeme!

Přehled tisku

Projít si kostel, vystoupat na věž, zjistit, jak svatostánek vypadá nebo se setkat s přáteli a putovat městem od jednoho kostela ke druhému. Takový program čeká spoustu lidí nejen v Brně a na Brněnsku již tento pátek. Startuje patnáctý ročník mezinárodní akce Noc kostelů...( více )
Cigarety, kondomy, nebo nápoje si z automatu alespoň jednou v životě koupil každý. V Lednici na Břeclavsku však přišli s novinkou. Na jihu Moravy, kde se v lužních lesích nebývale daří komárům, totiž z automatu nabízejí repelenty...( více )
Scéna jako z akčního filmu, té byla svědkem Městská policie Brno v pondělí v noci. Strážníci řešili v Rooseveltově ulici přestupek, když kolem nich projíždělo auto, u kterého se za jízdy otevřely dveře spolujezdce a na silnici vypadla žena...( více )
/VIDEO/ Ke kalamitnímu vrcholu se blíží množství komárů, kteří v poslední době otravují život lidí v Břeclavi a okolí. Situaci tam každé dva týdny zjišťuje Oldřich Šebesta z hygienické stanice a šéf lednické společnosti vyrábějící repelenty Roman Vyskočil. Ve středu dopoledne s nimi do terénu vyrazila i reportérka Deníku...( více )
Spasí svět Ezra Miller s dvojí tváří Allena alias Flashe? Nebo spíše Indiana Jones? Ať už to dopadne jakkoli, všichni se v červnu utkají o diváckou přízeň v kinech. Konkurovat jim budou animované živly v nové pixarovce a také zdánlivě všední hrdinové v české komedii odehrávající se v jednom domě. Deník přináší přehled nejzajímavějších filmových novinek.  ..( více )
/FOTO/ V úterý odpoledne přivolal hlídku městské policie Brno řidič přepravní společnosti do brněnských Maloměřic. Zákazník mu údajně odmítl zaplatit za poskytnutou službu, a navíc mu vyhrožoval zbitím. Na místo okamžitě vyjela hlídka jednotky psovodů...( více )
/FOTO, VIDEO/ Ze schránky na faře u kostela svatého Jiří v Bořitově na Blanensku trčí letáky a místní zpravodaj. Uvnitř je prázdno, nikdo neotevírá. Na dveřích je přilepený lísteček s telefonním kontaktem na blanenského faráře. Jeho bořitovského kolegu Tomáše Ž. totiž Biskupství brněnské v uplynulých dnech bleskově odvolalo...( více )
Vrchní soud snížil Robertu Rousovi trest za vraždu čtyřiadvacetileté dívky a pobodání jejích rodičů v Brně-Komíně z 18,5 roku na 16 let. Vyhověl tak jeho odvolání, uvedl na svém twitterovém účtu server Události Brno...( více )
Koupání v Aqulandu Moravia v Pasohlávkách, návštěva brněnského Špilberku nebo zámku v Lednici. Tak nejčastěji tráví svůj čas turisté na jihu Moravy...( více )
/FOTO/ Řidiči, ale i chodci, kteří procházejí kolem silnic, by se měli mít během provozu na pozoru. Platí to i ve chvílích, kdy se v provozu zdánlivě nic závažného neděje. Patrné je to z videa městské policie, kdy kamery v brněnské Dělostřelecké ulici zachytily odbočující osobní auto, které náhle přejelo obrubník a narazilo do sloupu veřejného osvětlení...( více )
/FOTO/ Květinová výzdoba zaujala v neděli časně zrána osmnáctiletého mladíka procházejícího podchodem pod hlavním nádražím v Brně. Dekoraci utrhl přímo pod kamerami, jeho chování neuniklo všímavým pracovníkům městské policie...( více )
/FOTO, VIDEO/ Naleštěné poklice, kapota i nárazníky. Vypulírovaný motor. Zářivé modrá s bílou svítí do dálky a kolem auta se hned srocuje hlouček zvědavců. Někteří z nich vidí vůbec poprvé legendární socialistické auto značky Trabant upravené jako kabriolet se stahovací střechou. Vůz pětapadesátiletého Richarda Holešínského z Hrušek na Břeclavsku je hvězdou sobotního srazu příznivců trabantů v Blansku...( více )
/VIDEO/ Potkat v přírodě vyhynulého živočicha je vzácnost. Těžko si představit, že bychom při procházce narazili na brontosaura a zažili na vlastní kůži situace jako ze snímku Jurský park. Nebo sledovali dobrodružné archeologické nálezy jako z Indiana Jonese. Ve světě botaniky se ale podobná jedinečná událost stala přesně před deseti lety nedaleko Znojma...( více )
Pět vážně zraněných lidí. Takový je výsledek dopravní nehody, která se stala v pondělí po deváté hodině dopolední na dálnici D2 nedaleko Lanžhota na Břeclavsku. Podle sdělení hasičů narazila dodávka čelně do návěsu kamionu. „Pět lidí jsme museli z dodávky vyprostit,“ sdělili jihomoravští hasiči na Twitteru...( více )
/VIDEO/ Krása vybarvená dočervena vykvétá v těchto dnech v polích po celé jižní Moravě. Zvlněné lány barví kvetoucí jetel inkarnát, zvaný též nachový nebo purpurový. ..( více )
/VIDEO/ Traktory v hlavní roli. Taková byla poslední květnová sobota v Tvořihrázi na Znojemsku. Podle pořadatelů se mohlo přijít pobavit na patnáct stovek lidí. Letošní akce se konala po nuceném přerušení v roce 2019...( více )
Bez vážnějších zranění vyvázly děti, do nichž najelo auto na úzké cestě u hradu Templštejn nedaleko Moravského Krumlova na Znojemsku...( více )
Nezaměnitelný vzhled, zvuk motoru, modrý dým a smrádek z výfuku. Trabant, legendární vozidlo z továrny ve východoněmeckém Zwickau. Lidové auto s dvoutaktním motorem a plastovou karosérií. Pro řadu motoristů směšný dopravní prostředek, pro jiné zase srdcová záležitost a láska na celý život. V Blansku obsazují v sobotu odpoledne příznivci této značky náměstí Republiky. Na jubilejní patnáctý sraz přijíždí zhruba pětadvacet naleštěných aut z někdejšího východního bloku...( více )
Záplava betonu, samá šeď, tmavé protihlukové stěny. Vše za chvíli zničí sprejeři, hrůza! Část obyvatel bezmála pětitisícového Adamova na Blanensku nedávno kritizovala vzhled nových prvků po nákladné rekonstrukci železničního koridoru za několik miliard korun. Jejich obavy se vyplnily jen částečně. Graffiti se sice na zmíněných plochách objevilo, ale přímo ve městě zatím jen v menším množství...( více )
Školačka se přátelila s dospělým mužem. Opakovaně spolu měli sexuální kontakt. Scházeli se půl roku v době, kdy dívce z jihu Moravy bylo třináct let. O případu jako první informoval server Novinky.cz...( více )
Tento týden uplynulo tři sta let od prvního doloženého sestupu do propasti Macocha v Moravském krasu na Blanensku. Turisticky atraktivní lokalita u Vilémovic láká na unikátní krasové scenérie. V jejím okolí se vyskytuje řada vzácných ptáků, hmyzu i bylin. Velmi zajímavá je také historie objevů v podzemí. Zároveň má také pohnutou historii. Deník Rovnost k výročí čtenářům vybral největší zajímavosti spojené s touto světoznámě proslulou lokalitou...( více )
Marihuanu za více než milion korun našli policisté v Brně. Jeho obyvatel prokázal neuvěřitelnou drzost, drogy totiž prodával z pronajatého bytu jen pár stovek metrů od policejní služebny...( více )
/FOTOGALERIE/ Deník v Břeclavi prošel prostory protiatomového krytu. Vedení radnice uvažuje, že by dosud nepřístupné prostory se starým vojenským vybavením otevřelo veřejnosti. Posloužit může například k výuce školáků. ..( více )
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Akce, klapka, povel k naprostému tichu a také zákaz vstupu, aby se nevítaný pocestný neobjevil před kamerou. Pokyny, které je v těchto dnech slyšet na náměstí a v okolí i útrobách zámku v Jaroslavicích na Znojemsku. Filmaři tu natáčí Rakousko-český celovečerní film Dům v lukách...( více )
Ve středu začal soudní proces s elitním brněnským policistou Milošem Veselým. Ten je obžalován z několika trestných činů včetně zneužití pravomoci úřední osoby. Podle obžaloby mu hrozí až osm let vězení za to, že se měl spolčit s dnes již pravomocně odsouzeným zlodějem aut z Vysočiny a jižní Moravy a dávat mu informace o kradených autech. Celkem by mělo jít nejméně o osm případů. Kauzu řeší Městský soud v Brně...( více )
Autobus jako loď, silnice jako řeka. Úterní silné bouřky na jižní Moravě proměnily jednu z jízd autobusu na Znojemsku v dramatickou podívanou. V hlavní roli byla valící se voda...( více )
/PROGRAM + VSTUPENKY/ Nabitý program slibuje letošní ročník festivalu Hrady.cz. Na Veveří v Brně se uskuteční 11. a 12. srpna. Na pódiu se objeví Kabáti, Wanastowi Vjecy, Michal Hrůza nebo Anna K...( více )
/ROZHOVOR/ Jméno rodiny Lichtenštejnů se v České republice skloňuje především v souvislosti s roky se táhnoucími spory a soudy o navrácení desítek tisíc hektarů lesů a pěti zámků. Na jižní Moravě se jedná o Lednici, Valtice a Bučovice. Přestože ani poslední stížnost ve sporu o nemovitý majetek na Kolínsku podaná k Ústavnímu soudu knížatům nevyšla, hovoří o ní jako o svým způsobem revoluční...( více )
Píše se rok 1920 a do domorodé osady v Oklahomě přijíždí mladý muž, který neví, co se životem. Je to místo zaslíbené, ale i prokleté. To ovšem Ernest zatím netuší. Tak začíná snímek The Killers of the Flower Moon, který s velkým ohlasem představil režisér Martin Scorsese na filmovém festivalu v Cannes...( více )
/FOTO/ Je jasno. Letní scéna Divadla Bolka Polívky se letos v Brně uskuteční od 16. června do 31. července. Útočištěm už bude tradičně amfiteátr v zadní části areálu koupaliště na Kraví hoře. Na scéně se kromě Bolka Polívky objeví například Barbora Hrzánová, Martin Kraus nebo Pavel Liška...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]