Dnes je: 13. 4. 2024
Svátek má Aleš, zítra: Vincenc blahopřejeme!

Přehled tisku

S dopravními komplikacemi a zdržením museli počítat řidiči v Pohořelicích na Brněnsku v pátek po jedné hodině odpolední. Silnici částečně blokovala hasičská auta...( více )
Mimořádně teplé počasí tlačí nezaměstnanost dolů, v České republice je nejnižší v Evropské unii. Výrazně roste počet rekvalifikací. V březnu poklesl celkový počet uchazečů o zaměstnání v Jihomoravském kraji na 36 522, počet hlášených volných pracovních míst klesl na 17 813 a podíl nezaměstnaných se tak snížil  na 4,4 procenta...( více )
V pondělí opět padaly teplotní rekordy. Překonány byly na sto třiadvaceti dlouhodobě měřících stanicích, tedy na téměř třech čtvrtinách stanic...( více )
Přes Česko na začátku týdne vítr opět nese písek ze Sahary. Tentokrát jsou prachové částice výše v atmosféře než tomu bylo o Velikonocích, kdy saharský písek zasáhl i jižní Moravu...( více )
/FOTOGALERIE/ Svítí slunce, obloha bez mraků, na teploměru pětadvacet stupňů Celsia. Sklepní oblast ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku v sobotu odpoledne zaplnily davy lidí. Koná se tady tradiční akce Ze sklepa do sklepa, při níž milovníci vína putují po vinařstvích...( více )
Místo bund rovnou kraťasy. Blížící se víkend na jihu Moravy bude na začátek dubna nezvykle teplý, v sobotu teploty vystoupají na jednadvacet až pětadvacet stupňů Celsia, v neděli meteorologové očekávají až sedmadvacet stupňů...( více )
Kolik berou lidé v penzi? Jak si stojí v porovnání s celou republikou jižní Morava? Statistici zveřejnili údaje za loňský rok. Průměrná výše starobního důchodu v kraji je 20 123 korun. Je to přibližně polovina průměrného platu v hrubém...( více )
Koncerty klasické hudby přilákají posluchače na Lednicko-valtický hudební festival (LVHF), letošní ročník bude od čtrnáctého září do dvanáctého října. Program zahrnuje mimo jiné úvodní Prolog na zámku Moravský Krumlov, zahájení vedené PKF – Prague Philharmonia nebo závěrečný galakoncert na valtickém zámku...( více )
Městská střední odborná škola v Kloboukách u Brna v úterý hostila semifinále soutěže Mladý zemědělec, kterou pořádá Deník.cz. Největšími znalostmi a šikovností se blýskla Natálie Mandelíková z Těšan na Brněnsku. Společně s ní do finále soutěže postoupila ze druhého místa Sára Procházková z Kobylí na Břeclavsku...( více )
/VIDEO/ Netradičně brzy, už koncem března, začíná na jižní Moravě turistická sezona. Návštěvníci se v ní mohou těšit na oslavy devadesáti let Vranovské přehrady či gastronomické Festivaly plné chuti. Velkým lákadlem bude otevření zrekonstruovaných zahrad na zámku v Lysicích. Návštěvníkům se zpřístupní stejně jako mnoho dalších jihomoravských památek na Zelený čtvrtek 28. března...( více )
Uzavřená zůstane od úterý levá polovina mostu Kývalka na silnici I/23, která vede nad dálnicí D1 zhruba na 182. kilometru. Ředitelství silnic a dálnic začne s opravou mostu...( více )
/VIDEO, FOTO/ Rodiny s malými dětmi, zamilované páry i pejskaři zamířili v neděli dopoledne do mandloňového sadu v Hustopečích na Břeclavsku. Stezku k rozkvetlým stromům lemovaly prodejci nápojů i pochutin, bohatá nabídka občerstvení byla i u rozhledny na vrcholku sadu. Před stánky především s mandlovými specialitami se tvořily fronty, stejně jako před vyhlídkovým místem. Letošní návštěvnost je podle některých místních srovnatelná s loňskem. Sobotní program přitom město kvůli počasí předčasně zrušilo.  ..( více )
Kvůli silnému větru museli organizátoři předčasně ukončit Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích. Nedošlo ani na koncerty Anety Langerové a Docuku...( více )
/VIDEO/ Útroby hráze Brněnské přehrady v sobotu zaplnily davy návštěvníků. Seznámili se s historií vodního díla a navštívili místa, která jsou jinak pro veřejnost nepřístupná, jako například strojovnu spodní výpusti či revizní štolu...( více )
Slavný silák, herec a bavič Franta Kocourek tam býval pravidelným hostem. Jenže oblíbený podnik štamgasty, který v zubech utáhl vagon a nechával se pod dřevěnou deskou přejet autem, se pro něj zároveň stal posledním místem...( více )
Rozkvetlé stromy a jarní nálada v ulicích, na zahradách i probuzená příroda těší v těchto dnech obyvatele Brna i celé jižní Moravy. Přijde ale změna...( více )
Cestující, kteří jezdí vlakem z Brna do Přerova, musí počítat s náhradní autobusovou dopravou. Výluka potrvá od pondělí 18. března. Ráno deset minut před půl devátou nahradí vlaky autobus a lidé mají s touto změnou počítat do neděle 24. března. Výluka končí deset minut po půl šesté v podvečer...( více )
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek podal stížnost pro porušení zákona v kauze nezletilé dívky, kterou dlouhodobě znásilňoval otčím...( více )
/VIDEO/ Sezona medvědího česneku na Blanensku a Brněnsku začala. Někteří lidé však při trhání této oblíbené rostliny škodí přírodě nebo se mohou otrávit. Medvědí česnek totiž lidé trhají v blanenských a brněnských přírodních rezervacích, kde je jeho trhání zakázáno. Navíc se objevily případy záměny s konvalinkou, která je jedovatá a člověku nebezpečná...( více )
/OBJÍZDNÉ TRASY/ Předposlední březnový víkend bude omezená doprava na vysočinské dálnici D1. Konkrétně na na 127. kilometru budou dělníci demolovat most u Řehořova. Část víkendu bude dálnice úplně uzavřená...( více )
Přímý přenos jedné z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších inscenací Dejvického divadla Elegance molekuly si mohou v dubnu užít lidé v kinech i na jižní Moravě...( více )
Už jako dítě chodil záložní kosmonaut Evropské kosmické agentury Aleš Svoboda do brněnského planetária. Tento týden se tam vrátil při Brno Space Days. Ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek se ho například ptal, zda je stále reálné, že poletí jako druhý Čech po Vladimíru Remkovi do vesmíru...( více )
Kvůli výskytu nežádoucího sumečka černého vedení Pasohlávek ve spolupráci s Akademií věd postupně vypustí tři mokřady. Práce začaly tento týden. Než vědci tůně opět naplní, je třeba ryby přemístit...( více )
/FOTOGALERIE/ Tady není prostor na chybu. Ve výšce mezi skálami v pondělí hasiči cvičili záchranu lidí, kteří se zasekli na lanovce Macocha v Moravském krasu na Blanensku. Vše muselo být precizní. Při ostrém zásahu by šlo o minuty. ..( více )
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Luxusem se v některých městech stávají fungující lékářské ordinace. V Adamově na Blanensku v pondělí otevřela nová s praktickým doktorem. Vítají to především stovky pacientů, kteří byli poslední měsíce v nejistotě. Nyní už se registrují.  ..( více )
Lidé s auty i přes zákaz vjíždějí či přímo kempují v Moravském krasu na Blanensku. Pracovníci chráněné krajinné oblasti letos evidovali již první případy. Za uplynulý rok navíc vzrostl počet přestupků. Správa Moravského krasu se snaží veřejnost o těchto zákazech informovat. Často musí řešit i cyklisty, kteří jezdí po zakázaných stezkách. ..( více )
Křik a jásot se v neděli odpoledne ozývá z blanenského Dělnického domu. Desítky dětí tam mezi sebou přišly změřit síly a utkat se v nejrůznějších hrách. Největším lákadlem je bezesporu velká autodráha, která rovněž představuje zlatý hřeb všech soutěží...( více )
/FOTO, VIDEO/ Celé městečko poskládané z kostiček Lego obdivují mimo jiné v březnu návštěvníci muzea ve Vyškově, šanci tady mají až do prvního května. „Tato stavebnice nadchla už několik generací a způsobila explozi kreativity. Výstava je ze sbírky pana Mariana Komarika,“ láká pracovnice Muzea Vyškovska Petra Mandíková...( více )
Začátkem března navštívil Pálavu vzácný host. Byla to samice supa hnědého jménem Fremuth. Pochází z jižního Španělska. Informovali o tom ochránci přírody na sociálních sítích CHKO Pálava...( více )
/VIDEO/ Mandloňový sad nad Hustopečemi na Břeclavsku je v plném květu. Letos si stromy pospíšily, vykvetly totiž zhruba o čtrnáct dní dříve, než bývá zvykem. Letos to bylo ve středu 6. března...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]