Dnes je: 26.5.2022
Svátek má Filip, zítra: Valdemar blahopřejeme!

Přehled tisku

Seděl na břehu řeky Svitavy nedaleko Zábrdovického mostu, pak vstal a oblečený vstoupil vody. Podivného chování muže si ve středu dopoledne všiml kolemjdoucí a zavolal na linku 156. ..( více )
Osm a půl roku ve vězení si má odsedět Ukrajinec Vasyl Bojčuk, který před třemi lety v Brně brutálně znásilnil mladou ženu. Tu si vyhlédl v autobusu a poté ji násilím zavlekl do lesíka. Původní verdikt dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci, který zároveň navýšil finanční náhradu pro oběť...( více )
Vypadá jako obyčejný statný svalovec z posilovny. Když se však Jaroslav Hovězák rozmluví a začne vytahovat formulky z filmů a japonských spisů, vyjde najevo, proč si jej brzy možná nejlepší bijec světa v kategorii do 93 kilogramů Jiří „Denisa“ Procházka drží u sebe...( více )
Světový den papoušků si příští úterý připomenou návštěvníci Papouščí zoologické zahrady v Bošovicích. Těšit se mohou na unikátní výstavu poštovních známek, obálek, dopisnic a razítek, které jsou tematicky spojené právě s pestrými opeřenci...( více )
Redakce Deníku se vydala do jedné malebné obce na Břeclavsku. Poznáte podle fotografií, o jakou se jedná?..( více )
Zhruba stovku hrobů odkryli archeologové při průzkumu pod silnicí, který předcházel stavbě kruhových křižovatek ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Podle mluvčí zdejší radnice Žanety Jančaříkové přitom zřejmě nejde o konečné číslo a ostatků je nejspíš několik set...( více )
Majitel hokejové Komety Libor Zábranský už nebude s brněnskými politiky o penězích z města pro svůj klub jen jednat, ale od podzimu o nich bude nejspíš i rozhodovat. Jde totiž do voleb za ODS a TOP 09. Rivalové modro-fialové koalice upozorňují na hrozbu střetu zájmů...( více )
Ondřej Hübl se živí vymýšlením reklam. Za sebou už má ale i povídkovou knihu Hod mrtvou labutí nebo scénář k seriálu Zkáza Dejvického divadla. Ve svém novém románu Opona dopřál hlavnímu hrdinovi Josefovi a jeho rodině výlet do komunistických padesátých let. „Já bych takovou dovolenou klidně absolvoval, kdybych měl jistotu, že se vrátím zpátky, což můj hlavní hrdina nemá. Na místě zjišťuje, že to není tak jednoduché, respektive že je to past,“ říká...( více )
Především důchodci žijící v rodinných domech jsou cílem falešných řemeslníků, jejichž opakované pokusy o krádeže nyní řeší policisté na jižní Moravě. Podvodníci oslovují starší lidi a nabízejí jim pomoc s opravami střech nebo se zednickými úpravami. Po zaplacení zálohy v hodnotě tisíců korun ale mizí, aniž by práci udělali. Několik takových případů se v uplynulých dnech stalo na Hodonínsku...( více )
Jak přistupovat k vinicím, jaká produkovat vína, jak celkově „prodávat“ vinařskou kulturu a jak lahodnému moravskému nápoji dělat správnou reklamu? Na to vše má odpovědět národní vinařská koncepce, kterou ve spolupráci s experty právě dává dohromady Svaz vinařů...( více )
Hned čtyři novinky připravují pro nadcházející sezonu Letní shakespearovské slavnosti, které se odehrají od 28. června do 2. září na tradičních místech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Tou hlavní je očekávaná premiéra inscenace Macbeth v hlavní roli s Markem Němcem, jeho choť si zahraje Lenka Krobotová. V možná nejtemnějším příběhu z pera Williama Shakespeara se můžeme těšit i na Davida Matáska, Kláru Issovou, Václava Vašáka, Tomáše Měcháčka nebo Karla Zimu...( více )
Neobvyklý pohled se naskytl o víkendu obsluze čerpací stanice v Blučině na Brněnsku. Ke stojanům s pohonnými hmotami přijel z protisměru stříbrný hyundai a okamžitě naboural do ocelového sloupu. Za volantem totiž seděl notně opilý cizinec...( více )
Jakub Machala vyrůstal v Brně blízko Kina Art. A u filmů zůstal. V kinech se právě promítá jeho první celovečerní snímek Láska hory přenáší, který se odehrává v hotelu v Tatrách. Považovat milostný příběh za hlavní téma povídkové komedie by však bylo zavádějící, přestože jedním z ústředních motivů je svatba...( více )
/VIDEO/ Pohotová byla reakce obsluhy čerpací stanice v Blučině na Brněnsku když k stojanům s pohonnými hmotami přijel protisměrem řidič stříbrného Hyundaie. Jeho příjezd totiž provázela demolice...( více )
Když se provalilo otřesné týrání chlapců v Kuřimi, snažil se je jejich otec získat do své péče. Syny však Radek C. téměř sedm měsíců nesměl ani navštěvovat, protože nebylo jisté, zda do kuřimské kauzy nebyl rovněž zapleten. Jeho příběh připomíná další díl série MF DNES u příležitosti patnácti let od odhalení šokující kauzy...( více )
Antropologům se podařilo rekonstruovat podobu ženy, která žila ve starší době bronzové a její hrob vynikal mimořádně bohatou výbavou. Unikátem je například jantarový náhrdelník se stovkami korálků. Žena se světlou pletí a hnědýma očima ve své době patřila k elitě...( více )
Majitel hokejové Komety Libor Zábranský a zároveň asistent trenéra české hokejové reprezentace Kariho Jalonena bude v Brně kandidovat na čtvrtém místě společné kandidátky ODS, TOP 09 a nezávislých osobností. Jedničkou na kandidátce je současná primátorka Markéta Vaňková z ODS, dvojkou kandidátky je bývalá poslankyně TOP 09 Anna Putnová...( více )
Poškozený motocykl značky Vespa našel majitel v ulici Koliště, kde jej zaparkoval. „Dosud neznámého muže zachytila bezpečnostní kamera v noci na 2. května. Jedná se o mladíka, který ulicí procházel a Vespu úmyslně shodil na zem, pak i přenosnou dopravní značku," uvedla v úterý k případu policejní mluvčí Andrea Cejnková...( více )
Majitel hokejové Komety Libor Zábranský a asistent trenéra české hokejové reprezentace Kariho Jalonena, bude na podzim v Brně kandidovat na čtvrtém místě společné kandidátky ODS a TOP 09. Jedničkou na kandidátce je současná primátorka Markéta Vaňková z ODS, dvojkou bývalá poslankyně TOP 09 Anna Putnová...( více )
Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity letos v únoru na hodinu skončil docent politologie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky po večírku. Pedagog Pavel Dufek ve vyjádření pro dnešní Deník N „intimní sblížení“ s mladou ženou nepopřel, tvrdí ale, že k němu došlo za oboustranného souhlasu. Rektor univerzity Martin Bareš v obecném stanovisku uvedl, že škola nebude případy obtěžování tolerovat...( více )
Národní divadlo chystá Prodanou nevěstu. Poprvé ji představí ve čtvrtek 26. května. Slavná opera Bedřicha Smetany se hraje na našich scénách přes sto padesát let, zjevně se ale neomrzela. K režii byla tentokrát přizvána filmařka Alice Nellis, která má na kontě už operu Mozart a ti druzí. Zadání neměla snadné: ať je Prodanka jiná...( více )
Areál pískovny v brněnských Černovicích protkaný stezkami bude dvakrát větší než Lužánky. Vznikat má postupně několik desetiletí. Vítězný návrh počítá s amfiteátrem i ptačí rezervací...( více )
Basket Brno slaví svou první ligovou medaili. Jihomoravané v boji o bronz porazili Ústí nad Labem 2:1 na zápasy, rozhodující utkání vyhráli na domácí palubovce 71:67...( více )
Unikátním lužním lesům kolem Dyje a Moravy na Břeclavsku hrozí zánik. Třináct tisíc lidí proto v petici žádá okamžitou ochranu „Moravské Amazonie“, ta se však zatím nerýsuje...( více )
Znáte obce na Hodonínsku, Kyjovsku a Veselsku? Pokud si myslíte, že ano, zkuste si svoje znalosti ověřit v našem fotokvízu. Poznáte ze snímků, ve které obci byly pořízeny? Když si proklikáte celou galerii, v ní určitě najdete místa, která vám významně pomohou správně odpovědět...( více )
Nový les konečně vyrůstá na celé ploše spáleniště u Bzence na jižní Moravě. Před deseti lety tam při jednom z největších tuzemských lesních požárů shořel porost na 165 hektarech. Na místě zasahovalo 1500 hasičů i armáda. V extrémní písčité a vyprahlé lokalitě Vátých písků, přezdívaných jako Moravská Sahara, je nebezpečí požárů stále vysoké...( více )
Babička v Jiráskově Lucerně, Babi Emílie ve Stoppardově Leopoldstadtu, Magdalena v Topolově Stěhování duší a další padesátka rolí zůstává vtisknuta po Marii Durnové v historii repertoáru činohry Národního divadla Brno. Kolegové i blízcí se s herečkou, jež zemřela v 78 letech ve spánku v neděli 15. května, rozloučí dnes v Praze...( více )
Ještě před osmi lety se ve Znojmě střídaly nejlepší fotbalové kluby země a jihomoravské město si užívalo prestiž prvoligového klubu. Tým 1. SC Znojmo, který nyní hraje třetí nejvyšší tuzemskou soutěž MSFL, však aktuálně jedná o přesunu licence do Náměště nad Oslavou, kde má najít lepší podmínky pro své fungování...( více )
Po dvou obstojných letech zemědělci znovu s obavami sledují nastupující sucho v době, kdy vegetace na polích i v sadech roste a potřebuje nejvíc vláhy. V nížinách včetně jižní Moravy je relativně nízké nasycení půdy. A když minulý týden konečně zapršelo, dotklo se to jen povrchové vrstvy...( více )
Požár stromů a keřů překvapil v neděli před čtvrtou hodinou odpoledne obyvatele brněnských Židenic. Kvůli likvidaci ohně vyrazili hasiči do lokality v ulici Skorkovského...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]