Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTO, VIDEO/ A je to tady. Na Blanensku se od minulého víkendu na čerstvé prašanu proháněli ve stopách běžkaři. Sloup, Kořenec, Suchý, Benešov. V pátek už můžou vytáhnout lyžaři ze skříní i sjezdovky. Ve tři odpoledne totiž otevírá skiareál v Olešnici...( více )
/FOTO/ Tři nabouraná osobní auta blokovala provoz v Brně. Střetla se v křižovatce ulic Špitálka a Stavební. „Žádný z řidičů naštěstí neutrpěl zranění,“ ujistila mluvčí strážníků Jana Pokorná, která o středečním případu informovala ve čtvrtek...( více )
Bezvýsledné je stále pátrání po lupiči, který v září přepadl hernu ve Václavské ulici v Brně. Kriminalisté nyní zveřejnili snímky podezřelého muže a požádali o spolupráci veřejnost...( více )
Z hradu nad lichtenštejnským Vaduzem se do celého údolí Rýna snesl smutek. Knížecí rodina ve středu odpoledne s obrovským zármutkem informovala o úmrtí prince Constantina z Lichtenštejna, nejmladšího syna vládnoucího knížete Hanse Adama II. Princi Constantinovi, který zemřel 5. prosince 2023, bylo pouhých jednapadesát let...( více )
Zastupitel Jihomoravského kraje za Piráty Ivo Vašíček řídil opilý služební auto, které pak naboural. Informaci přinesla jako první Česká televize...( více )
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Pořekadlo, které vystihuje případ Josefa Šindelka z Brna, který se pětadvacet let skrýval před spravedlností. Už jeho podvod z konce devadesátých let minulého století předznamenal tempo, jakým se bude ubírat jeho cesta do vězení. V roce 1998 byl pravomocně odsouzen za to, že nezákonně vydělal na obchodu s hlemýždi...( více )
/VIDEO/ Kabina lanové dráhy u světoznámé propasti Macocha se zasekla. Vysoko nad zemí se kymácí v poryvech větru. Co se děje, proč proboha stojíme? To nedopadne dobře. Mezi cestujícími začíná panika...( více )
/ROZHOVOR/ Blíží se některými dětmi obávané návštěvy Mikuláše a čertů. Pro mnohé rodiče to znamená dilema, jak udrží tradici a zároveň své děti ušetří nepříjemných vzpomínek. Poradila jim hlavní pedagožka neziskové organizace Sto skupin Lenka Králová (LK) a Marcela Andrašší (MA), vedoucí školky Veselé notičky ve Vyškově...( více )
Nehoda dvou kamionů zablokovala dálnici D2 ve směru na Brno. Stala se v pondělí kolem poledne přibližně na čtvrtém kilometru, tedy nedaleko Chrlic. Hasičům se brzy podařilo zprůjezdnit aspoň jeden pruh...( více )
/FOTO/ Do role vojáka napoleonské armády, který se v roce 1805 zúčastnil bitvy tří císařů, se převtěluje každý rok na začátku prosince Francouz Olivier Baudry. Při ukázce bitvy v areálu zámku ve Slavkově u Brna představuje divizního generála Louise Gabriela Sucheta...( více )
Policejní past sklapla nad podvodníkem, který se v Blansku vydával za učitele základní umělecké školy. Neváhal se kvůli tomu namaskovat a využít prostor, kde škola sídlí. Okrást se pokusil prodejce hudebních nástrojů. Podívejte se...( více )
Redakce Deníku se vydala na nákup potravin do Rakouska. Srovnávala cenu stejného zboží v řetězci Billa v Mistelbachu a v Mikulově. Tentýž nákup v Rakousku vyšel o více než sto padesát korun levněji. Porovnali jsme pro vás jednotlivé položky...( více )
Do krvavé atmosféry roku 1805 se o víkendu vrátil zámek ve Slavkově u Brna na Vyškovsku. Konaly se tam vzpomínkové akce k výročí bitvy u Slavkova...( více )
Davy lidí obestupují v sobotu odpoledne bitevní pole pod kopcem Santonem u Tvarožné na Brněnsku. Od dvou hodin se tady uskuteční rekonstrukce bitvy tří císařů. Diváci tentokrát o to více dbají na dostatečné oblečení...( více )
Před první adventní nedělí zasypal jižní Moravu sníh. Lidé si užívali pro ně vzácný pohled a zachytili krásy jižní části Moravského krasu, Brna nebo Gránického údolí ve Znojmě. Za fotografie děkujeme Veronice Králové a Jiřímu Pernicovi...( více )
Pohled z okna, který je na jihu Moravy spíše vzácností, se nabídl lidem v sobotu ráno. Sněžit začalo už v pátek a sněžení neustávalo. Teploty se v sobotu pohybovaly kolem nuly, v jižněji položených okresech bylo kolem tří stupňů nad nulou...( více )
Mírné zdražení čeká Jihomoravany, kteří si o Vánocích každoročně pořizují živý vánoční strom. O markantní zvyšování cen se však podle prodejců v letošním roce nejedná. Ve většině případů vzrostly částky za stromky pouze o několik desítek korun...( více )
Sníh komplikoval dopravu na Vysočině. Problémy se sjízdností silnic byly v sobotu v celém kraji a policisté vyzývali řidiče, by vyjížděli jen v nejnutnějších případech...( více )
/FOTOGALERIE/ Hotovo. Po více než dvou letech mravenčí práce. Ve farním kostele Jména Panny Marie ve Křtinách na Blanensku září na kůru obnovené varhany. Všude to voní dřevem. Více než čtvrt století starý nástroj má za sebou opravu za bezmála deset milionů korun...( více )
Ve vazbě skončil silně opilý řidič, který v Brně srazil dva důchodce a ujel. Oba podle policistů utrpěli vážná zranění. Muž se přišel na druhý den sám přiznat...( více )
/VIDEO/ Hmyzí hamburger, solená sarančata nebo opražení cvrčci a červíci všemožných příchutí. V Brně se nachází pod značkou Grig největší výrobna hmyzích pochutin v Evropě. Ve čtvrtek zástupci firmy poprvé otevírají její brány novinářům...( více )
Argentinská policie zadržela Josefa Šindelka, který se pětadvacet let skrýval před nástupem do vězení. Pátrání po něm bylo vyhlášeno v září 1998. Informoval o tom server Seznam Zprávy...( více )
/FOTOGALERIE/ V nemocnici skončil jeden z hasičů, který v noci na čtvrtek pomáhal s likvidací požáru střechy průmyslové budovy v Brně. Hořelo v ulici Černovické nábřeží...( více )
Seriál, kterým Deník uctil 100. výročí založení studia Walta Disneyho, skončil. Provázela ho anketa o nejoblíbenější animovanou postavu. A kdo vyhrál? S drtivou převahou Strýček Skrblík. Zdá se, že k jeho nátuře mají Češi blízko...( více )
/FOTO, VIDEO/ Teploměr ukazoval skoro deset stupňů pod nulou. Všude bílo. Sněžná děla šuměla ve středu ráno na plný výkon. Měla za sebou nepřetržitou noční šichtu a na sjezdovku v Olešnici na Blanensku chrlila další várku technického sněhu. V uplynulých dnech se přidal i přírodní poprašek. Pokud mrazivé počasí vydrží, mohl by tamní areál otevřít už příští pátek...( více )
/FOTO, VIDEO/ Dočkali se! Sjezdovka v Němčičkách na Břeclavsku, která je nejníže položeným lyžařským svahem v republice, přivítá v sobotu první letošní lyžaře. V půl deváté ráno se na kopec vyvezou účastníci kurzů. Lyžování pro veřejnost odstartuje pravděpodobně až o týden později...( více )
Nehoda kamionů uzavřela dálnici D2 u devátého kilometru ve směru na Brno. Jak dlouho omezení potrvají, policisté zatím nedokázali odhadnout. Dva lidé jsou zranění. Ke srážce došlo ve středu před polednem...( více )
Legendární zpěvák Dalibor Janda se svými hosty v Brně zaplnil SONO Centrum. V úterý se tam konal koncert k Jandovým sedmdesátým narozeninám. ..( více )
/FOTO, VIDEO/ Čtenáře Hodonínského deníku v polovině listopadu výrazně zaujal článek o velké policejní razii na Kyjovsku, která odhalovala nelegální rodinný byznys se zabavenými desítkami kilogramů marihuany. Národní protidrogová centrála zadržela jedenáct lidí. V policejních sítích uvízl také vysokoškolák...( více )
/FOTOGALERIE/ Úterní podvečer ve Vyškově byl ve znamení vzpomínkových akcí na události roku 1805. Na Masarykově náměstí viděli diváci jezdeckou šarvátku vojáků v dobových uniformách, seznámili se ale také s válečnými útrapami tehdejších civilistů včetně verbování nových rekrutů...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]