Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Když se talentovaná atletka Barbora Malíková vrátila po prvním ročníku studia ve Spojených státech do Česka, zdejší tréninkoví parťáci si z ní utahovali. „Dělají si ze mě srandu, jaké mám teď rozcvičení. Jelikož mám problémy s achilovkami, tak se rozklusávám dvakrát. Víc se tak zahřeju, ale trošku se mi kvůli tomu smáli. Jinak máme náplň tréninků podobnou.“..( více )
Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem...( více )
Projít přes pokladnu bez placení. Přitom v tašce zboží za bezmála tři tisíce korun. S takovým plánem se pokusila opustit supermarket na severu Brna jedna z tamních zákaznic. Mezi regály si ji však všimla pracovnice prodejny...( více )
Bezmála dvě stě tisíc. S lupem v takové hodnotě zmizel neznámý zloděj ze sídla firmy v Modřicích a Brněnsku. V areálu ho zaujal zamčený přívěsný vozík za osobní auto. Na něm byl naložený vodní skútr...( více )
Hasiči dnes po 20:00 zlikvidovali požár čtyř hektarů lesa na Blanensku, kvůli kterému vyhlásili zvláštní stupeň požárního poplachu. Zasahovalo u něj 37 jednotek, už odpoledne na místě bylo více než sto hasičů. Ze vzduchu jim pomáhal vrtulník s vakem, který zajistil 67 shozů vody...( více )
/FOTO/ Velký tulák schopný překonat všemožné překážky. Ve vodě i na suchu. Je jako had. Úhoř říční. Ryba opředená závojem tajemství a legendami. Zatímco ještě poměrně nedávno ho bylo možné zastihnout prakticky v každé louži, rybníku nebo řece, jeho stavy prudce klesly. Dostat nyní tuto rybu na háček už pro rybáře na řadě míst znamená památný lov, který se už bohužel nemusí opakovat. Blanenskému rybářskému spolku se po několika letech podařilo zajistit pro své sportovní revíry zhruba osm set malých úhoříků...( více )
Příběhy nových republikových šampionů ve sprintech na sto metrů provázejí studijní povinnosti. Zdeněk Stromšík nedávno získal inženýrský titul a pochvaluje si, že má při sportování konečně čistou hlavu. Ženská šampionka MČR v Hodoníně Eva Kubíčková zase hned po vítězném finále mířila na svůj maturitní ples. A chystá se na univerzitu do Spojených států...( více )
Sprinter Zdeněk Stromšík v běhu na 100 metrů a překážkář Petr Svoboda zaběhli na atletickém mistrovství republiky v Hodoníně rekordní časy. Oběma k tomu ale pomohl neregulérní vítr do zad. Přesto byli ze svých výkonů nadšeni a brali je jako důkaz výborné formy...( více )
V českých kravínech jsou zvířata vnímána jen jako chodící stroje na maso a mléko, zjistila při práci dojičky ochránkyně zvířat Zuzana Andělová. O svých zkušenostech ze čtyř kravínů, kde pracovala, napsala knihu...( více )
U Sloupu na Blanensku hasiči zasahují u požáru lesa, pomáhá jim i vrtulník se speciálním vakem. Hasiči vyhlásili zvláštní, tedy čtvrtý stupeň požárního poplachu...( více )
Se začátkem letních prázdnin čeká návštěvníky Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na Břeclavsku novinka. Otevře se jim Nafouknutý svět. A v plánu je toho víc. Provozovatelé uvedli, že i přes zdražení energií upravovali ceny „jen kosmeticky“...( více )
Přesně před rokem zpustošilo jižní Moravu ničivé tornádo. Už tehdy MF DNES sledovala příběhy a osudy některých rodin, kterým živel poničil dům, nebo je o střechu nad hlavou zcela připravil. Teď po roce se redaktoři a fotografové do obcí opět vypravili a s místními znovu mluvili...( více )
Tornádo, které loni zasáhlo jižní Moravu, bylo jedno z nejničivějších na světě toho roku. V počtu obětí bylo dokonce třetí nejtragičtější. Jeho vznik a průběh shrnuje mezinárodní hodnotící zpráva, která vyšla v pátek...( více )
Třiačtyřicet vozů jihomoravských záchranářů zamířilo v osudnou noc, 24. června 2021, na pomezí Břeclavska a Hodonínska. Prohnalo se tudy ničivé tornádo. Vyžádalo si šest obětí, další desítky lidí se zranily. Od řádění živlu uplynul rok...( více )
Fotografie z loňských tréninků připomínají atletovi Filipu Sasínkovi, jak drasticky tornádo změnilo tvář stadionu v Hodoníně, na němž se dnes a zítra koná mistrovství republiky...( více )
Lákala jej marně Sparta, domácí Synot z Uherského Hradiště neměl na vicemistra Evropy a dvojnásobného vítěze bundesligy s Kaiserslauternem peníze. Miroslava Kadlece tak v roce 1998 vrátila do českého fotbalu Petra Drnovice. V pátek se klub z Vyškovska na malou chvíli probudí k životu exhibicí proti výběru české reprezentace a historickému rivalovi Boby Brno. A Kadlec, jenž ve středu oslavil 58 let, u toho chybět nebude...( více )
Do pravého i levého břehu řeky Svratky kousek pod hrází Brněnské přehrady se zahryznou bagry a okolní území tak ochrání proti případnému přívalu velké vody. Jenže odpůrci záměru tvrdí, že opatření povedou jen ke zkáze oblíbené klidové oblasti a pomoc při povodních bude naprosto zanedbatelná...( více )
24. červen 2021. Den kdy, na jižní Moravě na Břeclavsku a Hodonínsku udeřilo ničivé tornádo. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtěnšjí článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Objevilo se nečekaně, trvalo pár minut, ale zanechalo miliardové škody na majetku i šest mrtvých. Od ničivého tornáda, které zasáhlo především oblast Podluží na pomezí Břeclavska a Hodonínska, v pátek večer uplyne přesně rok...( více )
Mobil, nabíječka, batoh, peníze a další věci. S takovým lupem se v úterý odpoledne pokoušel zmizet sedmadvacetiletý muž v centru Brna. V tamním zdravotnickém zařízení vykrádal skříňky zaměstnanců...( více )
Meteorologický jev, který trval jen pár minut, navždy změnil život stovkám lidí. Přesně před rokem se jihem Moravy prohnalo ničivé tornádo o síle F4. Připomeňte si ho na záběrech pořízených při ničivé zkáze i v průběhu následujících měsíců usilovné likvidace následků...( více )
Těžkým zraněním starší ženy skončila ve čtvrtek odpoledne nehoda na železnici v brněnské Slatině. Došlo k ní v ulici Švédské valy před čtvrtou hodinou. Podle prvotních informací policistů jel vlak velmi malou rychlostí...( více )
Nehoda dvou nákladních vozů dnes odpoledne uzavřela dálnici D2 na 11. kilometru u Blučiny ve směru na Brno. Jeden muž zemřel, druhý se středně těžce zranil...( více )
U téměř pětiny letošních kontrol prodejců potravin živočišného původu na farmářských trzích našla letos Státní veterinární správa (SVS) nějaké pochybení. Jde tak o zhoršení, loni i předloni šlo o 14 procent. Navíc v letních měsících riziko špatného zacházení s potravinami kvůli teplotám roste...( více )
/VIDEO/ Rotující větrný vír mají připomínat trámy ze střech poničených domů v obcích, které loni v červnu na Podluží zasáhlo tornádo. Několikametrový památník v týdnu dokončovala desítka dobrovolníků v areálu zemědělského podniku Agromoravia v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Oficiální odhalení se uskuteční v sobotu 25. června...( více )
Jihomoravští hasiči nyní zasahují u vážné nehody dvou kamionů, která se stala na 11. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Dálnice je v tomto směru uzavřená..( více )
Nehoda dvou nákladních vozů dnes odpoledne uzavřela dálnici D2 na 11. kilometru u Blučiny ve směru na Brno. Jeden muž zemřel, druhý se středně těžce zranil...( více )
"To je normálně tornádo, tos neviděl!" "To jsme v Lužicích, jo? Tak to je v pr… podívej, jak je to vysoké." Předposlední červnový čtvrtek minulého roku se nesmazatelně zapsal do životů tisícovek lidí na jižní Moravě, obzvlášť na Břeclavsku a Hodonínsku. Z nenadání je zasáhlo tornádo, zničilo jim domy a udělalo z nich bezdomovce. Některé dokonce usmrtilo...( více )
První start ve venkovní sezoně musel kvůli zranění odložit, a tak jej příjemně překvapil čas 46,35. „Vrátila se mi radost a chuť je zase větší. Věřím, že mám dobře našlápnuto,“ hlásí čtvrtkař Pavel Maslák. Pohodové rozpoložení bude chtít prodat v pátek a sobotu na atletickém mistrovství republiky v Hodoníně...( více )
/ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]