Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

Pořádně zabrat dává Pohořelickým příprava výstavby nového bytového komplexu ve Znojemské ulici. Má jít o spolkové bydlení, které má řadu podobností například s družstevním. Důvodem těžkostí jsou samotná pravidla spolkového bydlení, na kterých tamní pracují za pochodu. Takovýto typ bydlení totiž v republice zatím chybí. A Pohořeličtí jsou v něm průkopníky...( více )
/VIDEO/ Stavba okružní křižovatky na silnici I/43 u Sebranic míří do finále. S plným zprovozněním křižovatky a odstraněním semaforů mohou řidiči počítat již ve čtvrtek odpoledne. „Aktuálně odstraňujeme provizorní komunikaci,“ informovali zástupci Ředitelství silnic a dálnic na sociálních sítích...( více )
Kam čert nemůže, Bílá paní, Světáci, Noc na Karlštejně, Kulový blesk, Trhák nebo Ohnivé ženy. To je jen několik filmů, pod kterými je podepsán Zdeněk Podskalský. Jejich poznávacím znamením jsou mimo jiné vtipné dialogy. Některé věty z nich zlidověly a v běžném životě je začali používat i nadšení diváci. Ostatně, nedal by si někdo dobrou brazilskou kávu? Geniální režisér a scenárista zemřel 29. října před 30 lety. Troufnete si ověřit znalost hlášek z jeho komedií v kvízu Deníku?..( více )
/FOTO, VIDEO/ Na přelomu října a listopadu vzpomínají lidé po celém světě na své zemřelé. V Lulči na Vyškovsku patřila poslední říjnová sobota mexickým oslavám ve stylu Día de los Muertos, neboli Dne mrtvých. Místní bistro Panelka hostilo desítky tematicky namaskovaných lidí, nechyběla ani živá kapela s latinskoamerickými hity...( více )
/FOTO, VIDEO/ Poslední setkání fanoušků starých aut a motorek. Finální spanilá jízda do Moravského krasu a hotovo. S naleštěným mazlíkem zajet pěkně do garáže a ahoj zase na jaře! Na tradiční Doklikovanou přijelo v sobotu do Adamova na Blanensku několik desítek nadšenců...( více )
/FOTO/ Výlov jednoho z největších rybníků na jižní Moravě Vrkoče probíhá tento víkend. Od pátku do neděle zahajují rybáři program prvním zátahem o půl osmé ráno...( více )
/FOTO, VIDEO/ Rok svého vzniku má brněnská kapela Synkopy 61 navždy zakotven ve svém názvu, patří mezi nejstarší hudební soubory doma i ve světě, a přestože několik členů ze základní sestavy už není mezi živými, ostatní muzikanti pořád brázdí rocková pódia. Nyní se po letech vrátili do sálu kolínského společenského domu a nadchli nepočetné, ale o to víc výbornou atmosféru vytvářející publikum...( více )
/FOTO/ Ozbrojení plynovou pistolí a mačetou objížděli vesnice na Břeclavsku a Znojemsku výrobci pervitinu. Ve chvílích, kdy nemohli takzvaně vařit, hledali místa, kde se pěstuje marihuana. Skupinu zadrželi policisté z toxitýmu...( více )
Extrémní případ sousedských sporů v Brně pokračuje. Zatímco před asi čtrnácti dny našel osmasedmdesátiletý uživatel jednoho z domů v Řečkovicích svou dopisní schránku plnou exkrementů, ve středu v ní skončil kus zapáleného textilu...( více )
Patnáctiletý vnuk předsedy Senátu Miloše Vystrčila vyhrožoval ve škole střelbou z pistole. K události došlo 9. října v Základní škole v Třešti na Jihlavsku. Žák deváté třídy měl podle informací Deníku na chodbě školy pronést tato slova: „Jednou si donesu pistol, a bude.“ Že tato slova skutečně zazněla, potvrdila Deníku matka žáka...( více )
Nemocnice Boskovice letos slaví pětašedesát let. Poslední značně turbulentní týdny, ale moc radosti k oslavám nad virtuálním narozeninovým dortem nepřináší. Vedení nemocnice a potažmo i dvanáctitisícového města na Blanensku, které ji provozuje, je nyní totiž v pořádné mlýnici. Kromě nákladné rekonstrukce, která v těchto dnech omezila plánované operace na minimum, se Boskovičtí podobně jako ostatní zdravotnická zařízení v republice potýkají s hrozbou výpovědí lékařů z přesčasové práce...( více )
Dobrá zpráva pro Moravský Krumlov i celý region. Slovanská epopej Alfonse Muchy by mohla zůstat na zámku v Moravském Krumlově déle, než bylo v plánu. Původně ji mělo město vystavovat do roku 2026, spory o umístění v Praze by však mohly přesun pozdržet...( více )
/ROZHOVOR/ Pilotní projekt. První železniční stanice v republice, kde testují umělou inteligenci při monitoringu bezpečnostních kamer. Správa železnic si pro zkoušku unikátního softwaru vybrala nádraží v pětitisícovém Adamově na Blanensku, které se nedávno dočkalo rozsáhlé rekonstrukce za stovky milionů korun. Jak novinka funguje, popsal Deníku mluvčí Správy železnic Jan Nevola...( více )
Pozornosti policistů neunikla dvojice sprejerů nedaleko objezdu před Královopolským tunelem. Jeden z přistižených můžu nejdříve zalehl na trávník...( více )
První polovina října se v okolí Novomlýnské nádrže nesla v duchu rybářského soutěžení. Mezinárodní šampionát Stairs2Hell nabídl rybářům řadu napínavých okamžiků...( více )
Je to rozený vzorňák. Hudební branže se svými večírky a davy fanynek ho nepoznamenala. Vždycky byl pilným studentem, který tušil, že jednou se bude muset živit něčím jiným než zpěvem. Je až s podivem, jak se tenhle skandálů prostý mladík mohl stát hvězdou československé pop music. Dnes je Pavel Horňák soudcem Nejvyššího soudu České republiky a na hudební comeback rozhodně nepomýšlí...( více )
Až osmnáct let vězení hrozí cizinci, který u zastávky poblíž Brněnské přehrady napadl nožem tři muže. Jeden zemřel, další dva utrpěli zranění. Státní zástupce vinící útočníka pocházejícího z Ukrajiny z vraždy a ublížení na zdraví, nyní podal obžalobu ke Krajskému soudu v Brně...( více )
/FOTO, VIDEO/ Devět nových prodejen, mezi nimi největší Kaufland, otevře ve středu své dveře zákazníkům v Hustopečích u Brna. Po roce výstavby se regály obchodních řetězců zaplnily zbožím. Součástí nové nákupní zóny ve městě je také parkoviště s téměř dvěma stovkami míst...( více )
Dmytro Bets převážel v devítimístném autě sedmnáct uprchlíků ze Sýrie a Turecka. Za jejich zářijový převoz z Maďarska do Drážďan měl dostat zaplaceno dohromady asi dvě stě tisíc korun. Okresní soud v Břeclavi mu za trestný čin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice uložil sedmiměsíční trest ve věznici s ostrahou. Bets se odvolal a požadoval zkrácení trestu. Krajský soud v Brně ale v úterý ráno délku trestu potvrdil...( více )
/FOTOGALERIE/ Smír nabízí České republice Nadace knížete z Lichtenštejna. Pokud dojde k mimosoudní dohodě týkající se například zámků v Lednici či Valticích, stáhne žaloby a Lichtenštejnské knížectví ukončí spor ve Štrasburku. Šlechtický rod nebude požadovat odškodnění ani navrácení majetků. Navrhuje vznik společného fondu...( více )
Poděkovat záchranářům a operátorce se rozhodli šťastní rodiče dcery Izabelky, která se narodila nečekaně doma. Překotný domácí porod v Bošovicích na Vyškovsku nebyl v plánu, ale dcera se rozhodla, že nepočká do nemocnice...( více )
O krádež psa se pokusil v centru Brna teprve šestiletý chlapec. Jednatřicetiletá žena zvíře uvázala u vchodu do lékárny. Chlapec však křížence odvázal, když tudy procházel s rodinou, a pokoušel se s ním odejít. Pes přitom kladl odpor...( více )
Více než dva miliony lahví mladých vín pod značkou Svatomartinské zamíří už brzy na trh. Původní obavy z propadu produkce se nepotvrdily, naopak se rýsuje další rekordní ročník. Vinaři hovoří o vysoké kvalitě vín, projevila se vyšší cukernatost hroznů...( více )
Stotisícovou škodu napáchal oheň při požáru dvou chatek v brněnských Štýřicích. Hořet začaly v pondělí večer. Na místo vyrazili hasiči, kteří s plameny bojovali třemi vodními proudy...( více )
/FOTO, VIDEO/ Na gurmánskou slavnost zvou pořadatelé zájemce všech věkových kategorií do Zámku Račice. V sobotu osmadvacátého října ho od půl desáté dopoledne do devíti večer ovládne EFI BEER & WINE FEST...( více )
Nešťastné následky mělo pátrání po uprchlém převaděči migrantů u Lanžhota na Břeclavsku. Policejní pes tam omylem zranil malou dívku...( více )
/FOTO/ Požár hospodářského stavení překvapil v odpoledních hodinách obyvatele Veverské Bítýšky na Brněnsku. Na jeho potlačení vyjíždělo pět jednotek jihomoravských hasičů...( více )
/FOTO, VIDEO/ Už sto padesát let uplynulo letos od výstavby unikátního větrného mlýna v Ruprechtově na Vyškovsku. Pohání ho Halladayova turbína. „Unikátnost této technické památky spočívá již mnoho desetiletí v jedinečnosti exempláře tohoto stroje, nikoli pouze na Moravě nebo v Česku, nýbrž na celém světě,“ zdůraznil historik Jiří Jaroš Nickelli...( více )
Kolizi se služebním autem městských strážníků málem způsobil mladý řidič při průjezdu Brnem. Zaskočil je, kdy před půl druhou v noci odbočili na zelenou z ulice Úzké směrem ke Kolišti...( více )
/VIDEO/Americký herec Dean Cain, jenž mezi lety 1993 a 1997 ztvárnil roli Clarka Kenta v seriálu Superman, byl jednou z hlavních hvězd festivalu popkultury Comic-Con Junior na brněnském výstavišti. Hrál ve více než dvou stovkách filmů a seriálů, kromě jiných i v kultovním Beverly Hills, 90210. Nejvíce spjat je právě se Supermanem...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]