Dnes je: 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav, zítra: Magdaléna blahopřejeme!

Přehled tisku

Rozkvetlé stromy a jarní nálada v ulicích, na zahradách i probuzená příroda těší v těchto dnech obyvatele Brna i celé jižní Moravy. Přijde ale změna...( více )
Cestující, kteří jezdí vlakem z Brna do Přerova, musí počítat s náhradní autobusovou dopravou. Výluka potrvá od pondělí 18. března. Ráno deset minut před půl devátou nahradí vlaky autobus a lidé mají s touto změnou počítat do neděle 24. března. Výluka končí deset minut po půl šesté v podvečer...( více )
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek podal stížnost pro porušení zákona v kauze nezletilé dívky, kterou dlouhodobě znásilňoval otčím...( více )
/VIDEO/ Sezona medvědího česneku na Blanensku a Brněnsku začala. Někteří lidé však při trhání této oblíbené rostliny škodí přírodě nebo se mohou otrávit. Medvědí česnek totiž lidé trhají v blanenských a brněnských přírodních rezervacích, kde je jeho trhání zakázáno. Navíc se objevily případy záměny s konvalinkou, která je jedovatá a člověku nebezpečná...( více )
/OBJÍZDNÉ TRASY/ Předposlední březnový víkend bude omezená doprava na vysočinské dálnici D1. Konkrétně na na 127. kilometru budou dělníci demolovat most u Řehořova. Část víkendu bude dálnice úplně uzavřená...( více )
Přímý přenos jedné z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších inscenací Dejvického divadla Elegance molekuly si mohou v dubnu užít lidé v kinech i na jižní Moravě...( více )
Už jako dítě chodil záložní kosmonaut Evropské kosmické agentury Aleš Svoboda do brněnského planetária. Tento týden se tam vrátil při Brno Space Days. Ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek se ho například ptal, zda je stále reálné, že poletí jako druhý Čech po Vladimíru Remkovi do vesmíru...( více )
Kvůli výskytu nežádoucího sumečka černého vedení Pasohlávek ve spolupráci s Akademií věd postupně vypustí tři mokřady. Práce začaly tento týden. Než vědci tůně opět naplní, je třeba ryby přemístit...( více )
/FOTOGALERIE/ Tady není prostor na chybu. Ve výšce mezi skálami v pondělí hasiči cvičili záchranu lidí, kteří se zasekli na lanovce Macocha v Moravském krasu na Blanensku. Vše muselo být precizní. Při ostrém zásahu by šlo o minuty. ..( více )
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Luxusem se v některých městech stávají fungující lékářské ordinace. V Adamově na Blanensku v pondělí otevřela nová s praktickým doktorem. Vítají to především stovky pacientů, kteří byli poslední měsíce v nejistotě. Nyní už se registrují.  ..( více )
Lidé s auty i přes zákaz vjíždějí či přímo kempují v Moravském krasu na Blanensku. Pracovníci chráněné krajinné oblasti letos evidovali již první případy. Za uplynulý rok navíc vzrostl počet přestupků. Správa Moravského krasu se snaží veřejnost o těchto zákazech informovat. Často musí řešit i cyklisty, kteří jezdí po zakázaných stezkách. ..( více )
Křik a jásot se v neděli odpoledne ozývá z blanenského Dělnického domu. Desítky dětí tam mezi sebou přišly změřit síly a utkat se v nejrůznějších hrách. Největším lákadlem je bezesporu velká autodráha, která rovněž představuje zlatý hřeb všech soutěží...( více )
/FOTO, VIDEO/ Celé městečko poskládané z kostiček Lego obdivují mimo jiné v březnu návštěvníci muzea ve Vyškově, šanci tady mají až do prvního května. „Tato stavebnice nadchla už několik generací a způsobila explozi kreativity. Výstava je ze sbírky pana Mariana Komarika,“ láká pracovnice Muzea Vyškovska Petra Mandíková...( více )
Začátkem března navštívil Pálavu vzácný host. Byla to samice supa hnědého jménem Fremuth. Pochází z jižního Španělska. Informovali o tom ochránci přírody na sociálních sítích CHKO Pálava...( více )
/VIDEO/ Mandloňový sad nad Hustopečemi na Břeclavsku je v plném květu. Letos si stromy pospíšily, vykvetly totiž zhruba o čtrnáct dní dříve, než bývá zvykem. Letos to bylo ve středu 6. března...( více )
/VIDEO/ Velké parkoviště u propasti Macocha na Blanensku často navštěvují řidiči, kteří ho využívají pro driftování se svými vozy. Jde přitom o území, které hraničí s Národní přírodní rezervací, která je přísně chráněná...( více )
Zákazníci restaurace v Komořanech na Vyškovsku nyní musí počítat s tím, že narazí na zavřené dveře. Kontroloři tam totiž našli trus hlodavců. Informovala o tom Státní zemědělská a potravinářská inspekce na svém webu Potraviny na pranýři...( více )
/VIDEO/ Družice, která bude z oběžné dráhy zkoumat Českou republiku či pozorovat vesmírné jevy i výprava, která se vydá do vesmíru, aby vyhodnotila následky meziplanetární obrany vznikají v Brně. Odborníci je v úterý a ve středu představí zájemcům v rámci Dnů jihomoravské kosmonautiky...( více )
/VIDEO/ Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích přilákají do města opět davy návštěvníků. Letos se konají o víkendu 22. až 24. března. Město se chystá na oslavu jara v doprovodu muziky a kulinářských pochoutek, kde budu hrát mandle hlavní roli. Stěžejní program si užijí návštěvníci v sobotu...( více )
/FOTO, VIDEO/ Z očí do očí. Naživo a bez cenzury. Zaplněný Besední dům ve Vyškově navštívil v pondělí na otevřené besedě vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Po sérii debat s veřejností napříč republikou nyní politik zamířil na sever Jihomoravského kraje...( více )
Vodníci, netopýři, čertice, drsný mořský vlk nebo smrtka. Před pokladnou má ležení tlupa neandertálců a pravěkých jeskynních žen oděných v kožešinách. Tak to v sobotu ráno vypadá ve vstupní části světoznámých Punkevních jeskyních v Moravském krasu na Blanensku.   ..( více )
Na skateboardu, koloběžce nebo na kolečkových bruslích si už v srpnu zajezdí lidé v Pohořelicích v novém areálu. Výstavba skateparku v Šumické ulici už začala. Stavbaři ji plánují dokončit na konci července...( více )
/VIDEO/ Bledulové pláně v Rakoveckém údolí na pomezí Blanenska a Vyškovska a nedaleko Brněnska rozkvetly letos mnohem dříve. Můžou za to neobvykle vysoké teploty. V této oblasti se jedná o nejteplejší únor za posledních jednasedmdesát let. Místní si kvetoucí bledule v únoru nepamatují...( více )
/MAPA/ S omezení provozu musejí počítat řidiči na silnici I/43 u Závisti na Blanensku. Ve středu na to upozornili silničáři...( více )
/VIDEO/ Na počest obětí bitvy u Slavkova byl vystavěný Památník Mohyla míru v Praci na Brněnsku. Tamní expozici si turisté ještě nějakou dobu neprohlédnou. Kvůli opravám zůstává uzavřená. „V současné době v areálu pokračuje rekonstrukce návštěvnické infrastruktury, která se týká hlavně budovy muzea," sdělil vedoucí Památníku Mohyla míru Ondřej Buček...( více )
Devátý ročník kostýmového plesu Cosples se letos přestěhoval do prostorů pavilonu G na výstavišti V Brně...( více )
Jízdu o život mají za sebou zlínští záchranáři. V těchto dnech urgentně transportovali miminko ze Zlína na operační sál do brněnské dětské nemocnice...( více )
Policisté od sobotního odpoledne vyšetřují trojnásobnou vraždu na Berounsku. K činu mělo dojít v bytovém domě v Hořovicích. Podezřelý partner mrtvé ženy byl nalezen bez známek života na Břeclavsku...( více )
/VIDEO, FOTO/ Z téhle obce to mají do Brna lidé ani ne třicet kilometrů. Spadá ale pod Břeclavsko. Leží na samé hranici Dyjskosvrateckého úvalu a Ždánického lesa. Uprostřed se tyčí ne příliš vysoký kopec zvaný Hradisko. Jeho název vychází z historie. Jedna z pověstí totiž říká, že se zde skutečně kdysi nacházel hrádek...( více )
Zájemci si ještě stále mohou v Jihomoravském kraji zalyžovat ve dvou skiareálech, a to v Olešnici na Blanensku a v Němčičkách na Břeclavsku, kde je ale na svahu položený umělý povrch. Zájem lyžařů je však nízký. ČTK to řekli provozovatelé či správci areálů...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180]