Dnes je: 25. 9. 2023
Svátek má Zlata, zítra: Andrea blahopřejeme!

Přehled tisku

Obce na jihu Moravy trápí poslední týdny pravidelné krátké výpadky elektřiny. Na vině jsou podle energetiků hejna špačků. V domácnostech i na obecním majetku vznikají v důsledku výpadků statisícové škody...( více )
Milovníci vína na jihu Moravy řeší před nadcházejícím víkendem rébus, kam vyrazit. Do Mikulova, Znojma nebo do Strážnice na vyhlášená vinobraní? Pálavské vinobraní v Mikulově na Břeclavsku začíná v pátek odpoledne...( více )
/FOTO/ Autobus a nákladní auto se v noci na pátek srazily v brněnské Bystrci, zraněním to odnesli dva lidé. Jednoho z nich museli hasiči vyprostit...( více )
/VIDEOKVÍZ/ Obec na jihu Moravy je domovem pro více než dvanáct set obyvatel a dlouhodobě se rozrůstá. Deník si pro vás připravil další unikátní videokvíz. Vyzkoušejte si, jestli podle záběrů poznáte, kde jsme tentokrát natáčeli...( více )
/VIDEO/ Ve znamení tří zásadních novinek se nese letošní ročník Znojemského historického vinobraní, který začíná již v pátek 8. září. V roli královny Elišky Přemyslovny se poprvé představí herečka, znojemská rodačka Marta Dancingerová. Po více jak třiceti letech předává Václav Beran pomyslné režisérské žezlo Šárce Charvátové, kterou návštěvníci dosud znali právě jako královnu historického průvodu...( více )
S kladivem a falešnou zbraní vyloupil se svými kumpány klenotnictví v centru Brna. Společně odnesli hodinky za více než čtyři miliony korun. Lupu si však příliš neužil, chytla ho policie. Podle soudního znalce trpěl dnes šestadvacetiletý Litevec Karolis Norkus schizofrenií. Státní zástupce s ním uzavře dohodu o vině a trestu...( více )
Nehoda na čas zcela uzavřela dálnici D1 ve směru na Prahu, bouralo se na 168. kilometru u Devíti křížů. Kolize osobního auta a dodávky se stala ve čtvrtek po desáté hodině dopolední...( více )
Hrušně, třešně, slivoně nebo oskeruše. Za posledních šest let vysázeli dobrovolníci v projektu Stromy pro Moravský kras na území Blanenska velké množství ovocných stromů. Další pak vrátili do krajiny Bílých Karpat. Celkem jich bylo několik tisíc. Nyní v několika lokalitách na sever od Brna umístili do volné přírody nedaleko čerstvých stromořadí také dřevěná bidla pro dravé ptáky...( více )
/FOTO/ Téměř devadesát výherních automatů nechala v minulých dnech zlikvidovat Celní správa. Přístroje pocházely z Brna, Blanska a dalších měst jižní Moravy. Celníci je zabavili v nelegálních hernách...( více )
Ve vazbě čelí obvinění z pokusu o vraždu šestatřicetiletý muž, který podle policistů zřejmě přispěl k vážnému pádu jiného muže. Případ, jenž se stal na hradbách pod Špilberkem v Brně, vyšetřují policisté od pátku...( více )
/FOTO, VIDEO/ Jedno z rizikových míst na tahu Brno – Svitavy se mění před očima. Křižovatku na silnici I/43 pod Sebranicemi na Blanensku nedávno obsadila těžká technika. Do konce roku tam postaví okružní křižovatku. Má ulevit velmi frekventované lokalitě s množstvím dopravních nehod. Auta se na zmíněný tah a také z něj nyní napojují částečně po provizorní cestě, kterou už dělníci na staveništi vybudovali. V minulosti v těchto místech motoristé, kteří přijížděli po silnici II/150 ve směru od Boskovic, čekali dlouho v kolonách...( více )
/FOTO/ Svědky tragické nehody na D2 u Hustopečí oslovili v úterý policisté s prosbou o pomoc. Vyšetřují havárii dvou osobních automobilů a dodávky z osmadvacátého srpna, kdy zahynuli dva dělníci provádějící tou dobou údržbu komunikace...( více )
Loni zesnulou Hanu Zagorovou si můžete připomenout s albem jejích vánočních písní. Výběr těch největších hitů přináší legendární Olympic i slovenská kapela Modus. A novinky vydávají bratři Ebenové, Kylie Minogue i mladé talenty Tereza Balonová a Michal Horák. Přinášíme vám tipy na zářijové hudební rozptýlení...( více )
/FOTO/ Jsem na čekané na posedu nebo na hřbitově? Tak si koncem července připadal při návštěvě místa posledního odpočinku v Blansku Karel Plch z městské části Dolní Lhota. V centru dvacetitisícového města tam narazil na zajíce a srnu se dvěma srnčaty. Podobný zážitek na něho čekal před několika dny. Před časem mu divoká zvěř poničila část zeleně na rodinném hrobě. Některé rostliny spásla a další vytahala ze země...( více )
/FOTO/ Peníze z charitativní pokladničky vysypal Brňan v neděli do kočárku své dcery. Příležitost získal při návštěvě fast foodu v centru Brna. „Jednadvacetiletá žena ze Znojma zaměstnávala pozornost obsluhy provozovny zdlouhavým výběrem produktů,“ popsala nedělní situaci mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
/FOTO/ Nevídaný úspěch zaznamenalo nedávno vinařství Sedlecká vína na jedné z nejstarších vinařských soutěží v České republice, Pardubickém festivalu vín. Pyšní se titulem šampion výstavy s oranžovým vínem Veltlínské zelené 2018. Aby se stalo nejlepším vzorkem výstavy naturální víno, je ojedinělé. „Hodně nás to překvapilo. Oceňuji i odvahu pořadatelů. Mohli mám udělit třeba cenu za nejlepší naturální víno a šampiona pak vybrat ze všech ostatních vín," řekl sklepmistr vinařství Ctirad Králík...( více )
Sázku jako z filmu Discopříběh uzavřel v sobotu mladík z Brna. Měl vyběhnout v Kohoutovicích nahý do lesa a zpátky, odložené oblečení však poté nenašel stejně jako své přátele. Upoutal pak pozornost městských strážníků...( více )
Více jak sto dvacet historických aut a motorek se v neděli dopoledne sjelo pod břeclavský zámek. Starobřeclavští dobrovolní hasiči tam ve spolupráci s Muzeem a galerií Břeclav pořádali už tradiční akci Veteráni pod zámkem...( více )
/FOTO/ Tragické následky měl sobotní požár bytu na Břetislavově ulici v Břeclavi. Hasiči k němu vyjížděli před čtrnáctou hodinou, uvnitř ale našli v zakouřeném prostoru osobu bez známek života. „Na tísňové lince jsme přijali informaci o valícím se kouři z oken. Dle volajícího bylo pravděpodobné, že se v bytě někdo nachází. V době příjezdu jednotek se o hašení plamenů pokusili sousedé,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský...( více )
/FOTO/ Dálnici D2 ve směru na Slovensko uzavřela v neděli ráno hromadná nehoda u Rakvic na Břeclavsku. „Ošetřili jsme celkem pět zraněných, jednu vážně poraněnou ženu jsme vrtulníkem transportovali do Fakultní nemocnice Brno na urgentní příjem. Dva pacienti skončili se středně závažnými zraněními v břeclavské nemocnici, kam jsme převezli i další dva lehce zraněné,“ informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Lukáš Dvořáček...( více )
/VIDEO/ To je nádhera. A ten zvuk. Už aby bylo hotovo a prostory chrámu rozezněla hudba. Ve farním kostele Jména Panny Marie ve Křtinách, známém mariánském poutním místě na Blanensku, stojí vysoké lešení. Na kůru řemeslníci sestavují unikátní, více než dvě stě padesát let staré varhany. Do tamního kostela se vrátily po volné historické rekonstrukci z dílny v Lomnici na Brněnsku...( více )
Smrtí řidiče osobního auta skončila nehoda, která se stala v pátek kolem čtvrté hodiny odpoledne poblíž Mikulova. Na silnici I/52 vedoucí k Brnu se auto střetlo s kamionem. Po fatální kolizi z počátku týdne u Hustopečí jde na Břeclavsku o další tragédii...( více )
Navštívit Podyjí a poslat svým známým pohled se známkou s motivy národního parku mohou již brzy všichni turisté, které láká příroda Znojemska. Jasoň dymnivkový a divizna brunátná, sysel obecný, vinice Šobes, čáp černý. To jsou motivy čtyř známek nového příležitostného poštovního aršíku z edice Ochrana přírody: Národní park Podyjí...( více )
Na svědka potyčky dvou podnapilých mužů z Brna se ve čtvrtek obrátili s prosbou o pomoc policisté. „Během krátkého rozhovoru mezi oběma muži v ulici Reissigova vznikla rozepře a jeden z nich měl na druhého vytáhnou z pouzdra u opasku nůž a vyhrožovat mu,“ připomněl incident z konce července policejní mluvčí David Chaloupka. ..( více )
Menší pěstitelé hroznů z jihu Moravy bijí před začátkem vinobraní na poplach. Bojí se, že jim jejich úrodu nikdo nevykoupí. Domácího vína se prodává méně, a vinaři tak mají sklepy plné lahví z minulých ročníků...( více )
Dopravní komplikace ve středu po poledni způsobil střet tramvaje a chodkyně v Palackého třídě v Brně. Provoz se podařilo plně obnovit přibližně po půl hodině...( více )
/FOTO/ Dva pracovníci, kteří dělali údržbu dálnice, zemřeli v pondělí odpoledne po nárazu od auta na D2 u Hustopečí na Břeclavsku. Čistili odvodňovací systém dálnice. Silničáři jsou při práci na dálnicích a silnicích prvních tříd ohroženou skupinou. Ředitelství silnic a dálnic za posledních dvanáct let eviduje 713 případů havárií s jejich zaměstnanci a stroji na dálnicích. Deník připomíná vážné nehody z předchozích let z regionu, kde figurovali pravníci na silnicích...( více )
/PROGRAM/ Pivovary z okolí Bučovic a slovenského Trenčína, nabídka lahvového piva z různých koutů světa, prezentace pivovarníků, ale také dílničky a další zábava pro děti se zaměřením na společnou historii Čechů a Slováků. To vše najdou v sobotu druhého září na Vyškovsku zájemci při akci Tradice nás spojují – od folklóru po pivovarnictví, na programu se sejdou v bučovickém lesoparku na Hradisku od čtrnácti do devatenácti hodin...( více )
Platil za hvězdu pop music se vším všudy. Předurčoval ho k tomu nejen mimořádný pěvecký, hudební a skladatelský talent, ale také vzhled. Michal Penk se svou typicky rozevlátou hřívou byl nepochybně idolem mnoha dívčích srdcí. O několik let později se stal závislým na pervitinu. Teď už se ale zase vrací na pódia a slibuje, že vydá nové album...( více )
Osada a tvrz tam stávaly po více než několik století už od středověku. Po obojím už však zbyly jen těžko postřehutelné ruiny. Obec Lipňany na Třebíčsku přestala oficiálně existovat v roce 1980. Musela totiž ustoupit výstavbě jaderné elektrárny Dukovany. Místní zánik svých domovů nesly těžce. Za minulého režimu nemohli ani protestovat. Dneska bývalou existenci malé vesničky připomíná už jen malá kaple u silnice...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]