Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Teplotní rekordy byly ve středu překonány na třech meteostanicích na jižní Moravě. Nejvyšší rekord je z Lednice, kde naměřili 34,8 stupně Celsia. Zprávu přinesly Události v regionech...( více )
Odborníci z Archeologického ústavu Akademie věd ČR v Brně odkryli pozůstatky dalšího z domů v tábořišti pravěkých lovců u Mohelna na Třebíčsku...( více )
Telefonát s kamarádkou vyděsil v úterý dopoledne Brňanku, která raději vzápětí zavolala strážníky. Její známá totiž v hovoru přiznala, že se pohybuje kolem brněnského hlavního nádraží, je silně opilá a potřebuje pomoc. Více informací už však její kamarádka nezjistila, opilá žena posléze dokonce přestala reagovat na telefonáty...( více )
Jako lhářku označila jedna ze svědkyň třináctiletou dívku z Brna, kterou měl loni v létě podle státní zástupkyně znásilnit obžalovaný Tomáš Kluka. Ve středu pokračovalo projednávání případu na Krajském soudu v Brně. Kamarádka, jež měla oběť s Klukou seznámit, přišla s novou verzí příběhu. Muži hrozí až dvanáct let vězení...( více )
Když kvasí hroznový mošt a mění se ve víno, vzniká obrovské množství oxidu uhličitého. Dosud se vypouštěl do ovzduší bez užitku a jen o pár měsíců později vinaři nakupovali technický oxid uhličitý vyráběný v ropných rafineriích, aby s ním mohli sytit perlivá vína. Z tohoto koloběhu se snaží čím dál víc vinařských podniků vystoupit tak, že kvasný plyn z moštu zachytí, zkapalní a zpětně využijí...( více )
Po světoznámé americké písničkářce Suzanne Vega přispěje ke spojení kvalitní hudby s jihomoravským vínem Bára Basiková a první elektrifikovaný cimbál...( více )
Až v pátek s prvním prázdninovým dnem převezme Česká republika od Francie předsednictví v Radě Evropské unie, bude ji při půlročním „šéfování Evropě“ doprovázet obrázek Daniely Nemčokové ze Základní školy náměstí Republiky ve Znojmě. Žákyně páté třídy vyhrála soutěž pro mladé výtvarníky s názvem V Evropské unii jsme jako doma...( více )
29. červen 2021. Šestý den po řádění tornáda na jižní Moravě a snímky ukazující rozsah živelné katastrofy. I upristřed ní si lidé necházejí momenty z běžného života, například sledování fotbalového zápasu v televizi. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Jižní Morava je díky svým malebným zámkům a hradům vyhledávaná pro natáčení pohádek. Stále častěji ji však mají filmaři v oblibě i pro celovečerní snímky s aktuální tematikou...( více )
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny...( více )
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.  ..( více )
Letos mohli v pekařství v Boskovicích slavit třicet let provozu, místo toho však visí na dveřích oznámení, že výroba kvůli drahé elektřině skončila. Velkou ránu už dostala pekárna také během uzávěr kvůli pandemii covidu...( více )
/VIDEO/ Rychlostí více než dvou set kilometrů v hodině se proháněli dva řidiči na jihu Moravy po dálnici D2...( více )
Motorka vražená v předním okně vozu nebo dvě auta na sobě. Skulinou v rozbitém skle těkají dívčí oči. Hasičské sirény houkají na poplach. Jak vypadá boj s časem při vyprošťování lidí hasičskými záchranáři viděly v historickém centru Znojma davy lidí...( více )
Víc než sedmdesátikilometrovou rychlostí se v pondělí večer projížděl brněnskou ulicí Hlinky řidič auta značky Opel. Poté, co jej zastavili strážníci, s k překročení rychlosti přiznal s tím, že jel příliš rychle úmyslně...( více )
K nehodě motorkáře vyjížděli v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne záchranáři společně s policisty. Řidič motocyklu tam podle prvotních informací sjel do příkopu, letět pro něj musel záchranářský vrtulník...( více )
/VIDEO/ Třináctiletou dívku opakovaně znásilnil, pohlavní styk si na ní podle obžaloby vynucoval nožem. Tomáše Kluku viní státní zástupkyně Iveta Eichlerová kromě znásilnění nezletilé z dalších trestných činů, které měl spáchat na více dívkách...( více )
Jízdou pro cigarety vysvětloval neznámý zloděj půjčení elektrokoloběžky muži v Ivančicích na Brněnsku...( více )
S necelou stovkou použitých notebooků zmizel doposud neznámý zloděj, který kradl v sídle firmy na Tišnovsku...( více )
Při cestování v současném parnu se hodí jakýkoli doušek čerstvého vzduchu, v některých brněnských tramvajích bez klimatizace jsou však okna zabezpečena speciálními páskami a opatřena pokynem Neotvírat! Zvenku je totiž přes ně nalepena reklama primátorky Markéty Vaňkové a její ODS...( více )
Ošetření kopyt od kovářů se v uplynulých dnech dočkali všichni lichokopytníci ve vyškovském ZooParku. „Jezdí k nám jednou za dva měsíce a věnují se celkem dvanácti koním a šesti oslům. Postupují tak, že koním seříznou a ustřihnou starou odrostlou zrohovatělou část, aby následně oštípané kopyto zabrousili. Délka ošetření se liší v závislosti na plemeni a trpělivosti zvířete,“ přiblížila pracovnice zoo Michaela Malcherová...( více )
Když se v roce 2019 začala řešit stavba nové multifunkční haly v Brně v areálu výstaviště, mluvilo se o částce 1,5 miliardy korun. Uplynulo tři roky, projekt výrazně nabobtnal a dnes už se hovoří u sumě téměř sedmi miliard. To je více, než jsou každoroční výdaje Brna na investice...( více )
Zatímco ještě v prosinci platili autobusoví dopravci za litr nafty 36 korun, dnes stojany u čerpacích stanic ukazují o dvanáct korun vyšší cenu. Společnosti, které zajišťují pro Jihomoravský kraj veřejnou dopravu, přitom dostávají od hejtmanství peníze, jako by pohonné hmoty stály pořád stejně. To se ale změní...( více )
Přírodní památka se v nejbližších dnech stane z bývalého pískovcového lomu Seč v Rudici na Blanensku. Deníku Rovnost to potvrdil Antonín Tůma ze Správy chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Status památky uděluje Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky...( více )
28. červen 2021. Pátý den po řádění tornáda na jižní Moravě se do hry dostává obrovská pomoc dobrovolníků, kteří do zasažených oblastí proudí z každého koutu země. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Barbora Zdráhalová jezdí do tornádem zasažených obcí na jižní Moravě hlavně kvůli zdejším dětem, kterým vozí dárky a pořádá pro ně různé akce. Vítězslav Wejmelka dorazil před rokem pomáhat lidem obnovovat jejich domovy. Je jediným dobrovolníkem, který zde zůstal...( více )
Pracovník bezpečnostní služby přistihl při činu zloděje, který se vloupal do domu v Tišnově na Brněnsku...( více )
O více než sto dvacet tisíc korun připravil spolek dvaačtyřicetiletý muž z Rosicka. Zneužil toho, že měl k účtu spolku coby pokladník volný přístup...( více )
Mladý člověk se sluchátky v uších a pohledem zavrtaným do mobilního telefonu. Tak vypadá nejčastější oběť srážky s tramvají. Na toto nebezpečí se snažili ráno v centru Brna upozornit chodce policisté...( více )
/SOUTĚŽ, ANKETA/ Soutěž Čtenář reportér pokračuje a s ní i možnost získat zážitkové vstupenky pro celou rodinu. Tentokrát jsme pro vás vybrali příspěvky tří čtenářů reportérů, kteří se podívali pod šikovné ruce kovářů, viděli Sněhurku dovádět na kole a našli košík plný lišek i hřibů. ..( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]