Dnes je: 29. 3. 2023
Svátek má Taťána, zítra: Arnošt blahopřejeme!

Přehled tisku

Hvězdně obsazený seriál 1923 s Harrisonem Fordem a Helen Mirrenovou můžete sledovat na platformě SkyShowtime, akční hrdina Liam Neeson bude na Voyo zachraňovat horníky z diamantového dolu a Emily Bluntová coby anglická šlechtična touží po pomstě v seriálu Angličanka na HBO Max. Vyberte si z našich tipů svou oblíbenou podívanou...( více )
Úspěch související s napadáním chystaných silničních staveb ze strany spolků zaznamenalo v těchto dnech Ředitelství silnic a dálnic na jihu Moravy. Krajský soud v Brně nyní rozhodl spor s odpůrci dostavby dálnice D52. Žalobu spolku Voda z Tetčic na Brněnsku zamítl a spolek musí ředitelství zaplatit pět tisíc korun jako náhradu nákladů řízení...( více )
Výskyt trusu od myší i nález uhynulého hlodavce v pasti vedl inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce k uzavření provozovny pekařství Makovec v Rousínově. Prodejny má i na různých místech Brna. Ti na místě zjistili i další stopy po působení a výskytu hlodavců. O zjištěních informovali na webu Potraviny na pranýři...( více )
Dvojici podezřelou z krádeže v zubařském areálu v brněnských Bohunicích hledají v těchto dnech policisté. Pár zachytila kamera, díky níž mohou lidé přispět k odhalení jeho totožnosti. Podle policistů plán překazila zdravotní sestra, která v budově zůstala po skončení ordinační doby...( více )
Své obrazy vystavuje grafička Brněnského deníku Rovnost Markéta Evjáková v brněnské kavárně Era v Zemědělské ulici. Ve středu v podvečer výstavu zahájila vernisáží. O hudební vložku se postaral nevidomý hudebník Benjamin Levíček...( více )
Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s novým albem nazvaným LP XXIII. Obsahuje deset písní, z nichž více než polovinu zveřejnil v posledních dvou letech jako singly doprovázené videoklipem. V českých poměrech výjimečný projekt bude v dalších měsících dotažen do úplného finále, kdy videopodobu získá celý obsah alba. Do té doby zazní písně z alba na turné, které hudebník se svou kapelou Kollerband právě podniká. Při rozhovoru jej tu a tam doplňují i jeho spoluhráči...( více )
Jen dva pruhy pro desítky tisíc aut denně a nebezpečné křižovatky, na nichž dochází k vážným nehodám. Tak vypadá provoz na stávající silnici I/52. Kdy se situace na trase z Brna přes Mikulov do Rakouska zlepší? Od plánů na stavbu dálnice D52 uplynulo už sedmadvacet let. Zatím bez výsledku. Místo bagrů mají už déle než čtvrt století práci hlavně právníci, kteří čelí především námitkám ekologických aktivistů. V mezičase Ředitelství silnic a dálnic už plány na novou podobu dálnice změnilo...( více )
Prověřit informaci, že se brněnskými ulicemi projíždí údajně opilý řidič, se vydala v pondělí navečer hlídka městské policie. Auta odpovídajícího popisu si všimla nedaleko Masné ulice. Muži sedícímu za volantem tedy strážníci signalizovali, aby zastavil, a hned poté ho vyzvali k předložení všech potřebných dokladů...( více )
/VIDEO/ Po nedávném senzačním objevu dómu Jiná dimenze v jeskyni Lipovecká ventarola mapují jeskyňáři z Holštejnské výzkumné skupiny další neznámé prostory. V podzemí Moravského krasu na Blanensku nyní prozkoumali několik desítek metrů vysoký komín, kde na ně čekalo další překvapení...( více )
/FOTO, VIDEO/ Potyčkou a následně smrtí skončila zprvu nevinná návštěva otce v chatkové oblasti v brněnských Bohunicích. Oba muži se nejprve posilnili alkoholem, poté se mezi nimi rozhořela bitka. Čtyřiadvacetiletý mladík otce bil tak silně, až mu způsobil krvácení a otok mozku. Krátce po převozu do nemocnice starší muž zemřel...( více )
/FOTO/ Všímavý strojvůdce lokomotivy v Brně zavolal v noci z pátku na sobotu policii na odstavné nádraží. Přišlo mu totiž podezřelé, že na budově bývalé železniční polikliniky, kolem které projížděl, přibývají další a další posprejované nápisy...( více )
Autobiografie prince Harryho se ve Velké Británii, USA a Kanadě jen za první týden prodalo přes 3,2 milionu výtisků. U nás sice vyjde až v květnu, ale v předprodeji si ji můžete pořídit už nyní. Knižního zpracování se dočkal úspěšný film Rudolfa Havlíka Ostrov. K březnovým knižním novinkám patří také thrillery islandské bestsellerové autorky Yrsy Sigurdardóttir i její české kolegyně Kateřiny Karolové. A děti jistě potěší nové pokračování populárního Dogmana...( více )
Na nekončící seznam obelhaných lidí přibyla pětatřicetiletá žena z Brna. Naletěla podvodníkovi, který jí přes telefon tvrdil, že je v ohrožení její bankovní účet. O případu v pondělí informovali policisté, kteří se jím zabývají. Okradená je chudší o více než tři čtvrtě milionu korun...( více )
Dle brněnské Univerzity obrany vyšetřování stále probíhá, ale nyní už je jasné, že tragický úraz studenta prvního ročníku se stal při pěším přesunu se zbraněmi bez munice...( více )
Skupina Zrní má nové album. Pojmenovala ho Široko daleko a celý březen a duben s ním bude jezdit křížem krážem Českou republikou. Deska je na tuhle introvertní kladenskou partu nebývale průzračná, pozitivní, přímá. Ty tam jsou zvukové experimenty z minulých cédéček...( více )
Do obchodu u brněnského hlavního nádraží se vydal v neděli 5. března brzy ráno se zbraní přes rameno pětačtyřicetiletý muž. Městská policie si ho všimla právě v okamžiku, když vstupoval do prodejny. „Hlídka okamžitě zareagovala. Do obchodu za mužem vešla a vyvedla ho ven ke služebnímu vozidlu. Muž poté zbraň s dlouhou dřevěnou pažbou odložil na kapotu vozu,“ popsal situaci mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem...( více )
Autistka Tereza, která to s životem nemá snadné a lidé kolem zase s ní. V křehkém snímku Alice Nellis Buko o odvaze najít svou životní cestu ji mistrně ztvárnila Martha Issová, která si za svůj výkon odnesla v sobotu večer Českého lva. ..( více )
/VIDEO/ Rubínová barva, vůně po přezrálém černém rybízu, v chuti hebké jako samet. Tak hodnotí návštěvníci Promenády červených vín ve Velkých Pavlovicích Championa výstavy. Jeho ochutnávka nemine žádného příchozího, hned u vstupu jim totiž vítězné víno z Merlotu a Cabernetu nalévá do skleniček jeden z pověřených organizátorů. V sále kulturního domu na ně čeká ještě ochutnávka dalších téměř dvou stě padesáti vzorků červených vín, a zhruba pětina z nich je ozdobená zlatou medailí...( více )
Češi jsou hraví a soutěživí. Svědčí o tom i vysoká sledovanost vědomostního pořadu Na lovu, který se okamžitě po svém uvedení na obrazovky na podzim 2021 stal nedílnou součástí podvečerního vysílání TV Nova. Počínaje sobotním večerem budou diváci moci sledovat super verzi této podívané s názvem Superlov, v níž bude vždy jeden soutěžící bojovat s lovci Doktorem Vševědem, Kvízovou dámou, Kalkulátorem, Panem Lišákem i Belladonnou až o milion korun. Superlovem provede jak jinak než Ondřej Sokol...( více )
Cenu Český lev za mimořádný přínos české kinematografii v sobotu obdržela filmová dramaturgyně Marcela Pittermannová. Stála u zrodu mnoha filmů a pohádek pro děti. Řada z těchto snímků byla oceněna na domácích i světových festivalech, jako například Malá mořská víla nebo Páni kluci. Dlouhodobě spolupracovala s osobnostmi české filmové tvorby pro děti, mj. Otou Hofmanem, Věrou Plívovou-Šimkovou nebo Václavem Vorlíčkem...( více )
Provoz dálnice D2 u Brna ve směru na Lanžhot dnes ve 20.45 hodin uzavřela srážka osobního auta s chodcem...( více )
/FOTO/ Hybaj na Pálavu, jakoby si na povel řekli současně stovky lidí, jež zřejmě vytáhlo do přírody hřejivé sobotní slunce. Místo k zaparkování se pod vápencovými kopci u Klentnice na Břeclavsku hledá těžko. „Projeli jsme Pavlovem ale tam jsme to vzdali, místo jsme našli až na parkovišti v Klentnici, ale je tam vesměs plno,“ hlásí Jan Pochylý, který sem vyvezl na výlet rodinu z Brna...( více )
V dnešní době se koná nepřeberné množství tématických plesů, na kterých o různé typy zábavy není nouze. Objevuje se pánský striptýz, lidé v kostýmech příšer nebo tanečnice a tanečníci v krojích...( více )
Životy riskují někteří řidiči na silnici I/43 ve stoupání za osadou Perná na Blanensku. Navzdory zákazové značce tam nebezpečné předjíždění zachytila palubní kamera. Díky záznamu se na místo nyní zaměřili policisté. Na pomoc si vzali i dron. Silnice je hlavním tahem mezi Brnem a Svitavami...( více )
Batman je tu. A s ním otázka. Kolik tmy, deště a hudební Nirvany je třeba, aby hrdinův boj se zkaženým Gothamem udržel znovu vaši pozornost? Odpověď zní: Hodně. A i tak je výsledek po třech hodinách sporný...( více )
Kuriózní případ spoutaného páru zaměstnal v severozápadní části Brna městské strážníky. „Po telefonátu na linku 156 přijeli do ulice, kde stál na chodníku sedmatřicetiletý muž a těsně vedle něj o několik let mladší žena. Byli k sobě připnutí policejními pouty. Nejprve působili oba úplně klidně a žena podotkla, že jde o jejího bývalého milence, se kterým měla dlouhý vztah, a on ho náhle a bez jakéhokoliv varování ukončil,“ popisoval v pátek situaci ze čtvrtka mluvčí strážníků Jakub Ghanem...( více )
Zbraň vytáhl strážník v Brně na agresivního psa, který napadal cestující na hlavním nádraží. Zvíře ho ohrožovalo, navíc předtím podle výpovědí cestujících pokousalo dva lidi. Chovatelka mezitím spala opilá na lavičce. Případ se stal v noci na středu, strážníci o něm informovali v pátek...( více )
Kvalitní obutí pro lidi i pro koně je na jižní Moravě v ohrožení. Kraj trápí nedostatek učňů v některých oborech. Jedním z nich je například podkovář a zemědělský kovář. V letošním školním roce jej studuje v celém kraji pouze jedenáct lidí. Všichni jsou buď ve druhém nebo ve třetím ročníku, ten první se totiž v září nepodařilo vůbec otevřít. Podobně je na tom také obuvnictví pro lehký průmysl, to už dnes v celém Česku neučí nikdo...( více )
K tragédii došlo během výcviku na brněnské Univerzitě obrany. Zranil se tam jeden ze studentů, který následně zraněním podlehl. Zprávu přinesly Seznam Zprávy, které se odkázaly na dva důvěryhodné zdroje...( více )
Chcete vědět, jak být letos na plese za hvězdu? Co si obléct a jak se chovat podle pravidel etikety? A především zjistit, kam vyrazit, aby to stálo za to? ..( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]