Dnes je: 13. 4. 2024
Svátek má Aleš, zítra: Vincenc blahopřejeme!

Přehled tisku

/VIDEO/ Velké parkoviště u propasti Macocha na Blanensku často navštěvují řidiči, kteří ho využívají pro driftování se svými vozy. Jde přitom o území, které hraničí s Národní přírodní rezervací, která je přísně chráněná...( více )
Zákazníci restaurace v Komořanech na Vyškovsku nyní musí počítat s tím, že narazí na zavřené dveře. Kontroloři tam totiž našli trus hlodavců. Informovala o tom Státní zemědělská a potravinářská inspekce na svém webu Potraviny na pranýři...( více )
/VIDEO/ Družice, která bude z oběžné dráhy zkoumat Českou republiku či pozorovat vesmírné jevy i výprava, která se vydá do vesmíru, aby vyhodnotila následky meziplanetární obrany vznikají v Brně. Odborníci je v úterý a ve středu představí zájemcům v rámci Dnů jihomoravské kosmonautiky...( více )
/VIDEO/ Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích přilákají do města opět davy návštěvníků. Letos se konají o víkendu 22. až 24. března. Město se chystá na oslavu jara v doprovodu muziky a kulinářských pochoutek, kde budu hrát mandle hlavní roli. Stěžejní program si užijí návštěvníci v sobotu...( více )
/FOTO, VIDEO/ Z očí do očí. Naživo a bez cenzury. Zaplněný Besední dům ve Vyškově navštívil v pondělí na otevřené besedě vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Po sérii debat s veřejností napříč republikou nyní politik zamířil na sever Jihomoravského kraje...( více )
Vodníci, netopýři, čertice, drsný mořský vlk nebo smrtka. Před pokladnou má ležení tlupa neandertálců a pravěkých jeskynních žen oděných v kožešinách. Tak to v sobotu ráno vypadá ve vstupní části světoznámých Punkevních jeskyních v Moravském krasu na Blanensku.   ..( více )
Na skateboardu, koloběžce nebo na kolečkových bruslích si už v srpnu zajezdí lidé v Pohořelicích v novém areálu. Výstavba skateparku v Šumické ulici už začala. Stavbaři ji plánují dokončit na konci července...( více )
/VIDEO/ Bledulové pláně v Rakoveckém údolí na pomezí Blanenska a Vyškovska a nedaleko Brněnska rozkvetly letos mnohem dříve. Můžou za to neobvykle vysoké teploty. V této oblasti se jedná o nejteplejší únor za posledních jednasedmdesát let. Místní si kvetoucí bledule v únoru nepamatují...( více )
/MAPA/ S omezení provozu musejí počítat řidiči na silnici I/43 u Závisti na Blanensku. Ve středu na to upozornili silničáři...( více )
/VIDEO/ Na počest obětí bitvy u Slavkova byl vystavěný Památník Mohyla míru v Praci na Brněnsku. Tamní expozici si turisté ještě nějakou dobu neprohlédnou. Kvůli opravám zůstává uzavřená. „V současné době v areálu pokračuje rekonstrukce návštěvnické infrastruktury, která se týká hlavně budovy muzea," sdělil vedoucí Památníku Mohyla míru Ondřej Buček...( více )
Devátý ročník kostýmového plesu Cosples se letos přestěhoval do prostorů pavilonu G na výstavišti V Brně...( více )
Jízdu o život mají za sebou zlínští záchranáři. V těchto dnech urgentně transportovali miminko ze Zlína na operační sál do brněnské dětské nemocnice...( více )
Policisté od sobotního odpoledne vyšetřují trojnásobnou vraždu na Berounsku. K činu mělo dojít v bytovém domě v Hořovicích. Podezřelý partner mrtvé ženy byl nalezen bez známek života na Břeclavsku...( více )
/VIDEO, FOTO/ Z téhle obce to mají do Brna lidé ani ne třicet kilometrů. Spadá ale pod Břeclavsko. Leží na samé hranici Dyjskosvrateckého úvalu a Ždánického lesa. Uprostřed se tyčí ne příliš vysoký kopec zvaný Hradisko. Jeho název vychází z historie. Jedna z pověstí totiž říká, že se zde skutečně kdysi nacházel hrádek...( více )
Zájemci si ještě stále mohou v Jihomoravském kraji zalyžovat ve dvou skiareálech, a to v Olešnici na Blanensku a v Němčičkách na Břeclavsku, kde je ale na svahu položený umělý povrch. Zájem lyžařů je však nízký. ČTK to řekli provozovatelé či správci areálů...( více )
Dřív než většina vyrazil ve čtvrtek ráno na hraniční přechod Hodonín-Holíč Petr Chaloupka. Jako předseda hodonínské Okresní agrární komory měl totiž v místě centra protestní akce také organizační práci. Před celnicí tak stál jeho zelený traktor Fendt s nápisem Statek Svatobořice mezi prvními...( více )
Obsazeno. Masarykův onkologický ústav v Brně zastavil rezervace na komplexní preventivní vyšetření pro samoplátce. Nové zájemce o prohlídku tam aktuálně nepřijímají, plno mají až do konce roku.  ..( více )
/VIDEO/ Společnost Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené s inovacemi a údržnou vrací zpět do provozu osm závodů z deseti. Obnova provozu je naplánovaná od ledna a potrvá do dubna...( více )
Obavy z operace kýly už nemusí mít lidé, kteří se ji rozhodnou podstoupit v Brně. Nejmodernější světové metody a technologie totiž využívá kýlní chirurgie Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Pacientům přináší nejen rychlejší uzdravení a menší bolesti, ale také snižují riziko komplikací...( více )
V pondělí ráno, v nedožitých 87 letech, dotlouklo srdce Jindřicha Starého, plukovníka ve výslužbě a bývalého velitele 22. výsadkového pluku v Prostějově. Poslední rozloučení s Jindřichem Starým se uskuteční v pátek 23. února v obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově...( více )
/VIDEO/ Nový rok nezačal zrovna šťastně pro řadu provozovatelů hotelů a penzionů v Mikulově. Jak Deník před pár dny informoval, zhruba patnáctka z nich je aktuálně ve městě pod Pálavou k prodeji či pronájmu...( více )
Termíny přijímacích zkoušek na střední školy se blíží a uchazeči vyhledávají kurzy, které jim pomohou s přípravou. Zájem je o přijímačky nanečisto, na kterých si žáci na vlastní kůži vyzkouší, jak bude test vypadat, dále lidé vyhledávají i doučovací hodiny matematiky a češtiny. Poskytovatelé lekcí hlásí vysokou obsazenost...( více )
Správa železnic posunula vpřed nový projekt železničního spojení z Brna do Přerova. Hlavní výhodou je, že vlaky na této nové trati mohou dosáhnout až dvousetkilometrové rychlosti v hodině. Konkrétně se jedná o úsek trasy mezi Vyškovem a Nezamyslicemi. Správa železnic se však již setkala s odporem ze strany obcí. Situaci komplikuje i možný výskyt křečků či koroptví...( více )
Výrazně rychleji než nyní by měly v budoucnu jezdit vlaky po jižní Moravě. Díky plánovaným vysokorychlostním tratím. Ty mají vzniknout v celé republice. Nejdále v přípravě jsou nyní úseky na trase mezi Brnem a Břeclaví a Brnem a Ostravou. Stavba bude stát desítky miliard korun a je zřejmé, že náklady stát neutáhne z vlastní pokladny. Možností je spolupráce se soukromým investorem...( více )
/FOTOGALERIE/ Zástupy lidí si v sobotu našly cestu na první ročník Mazácké zabijačky v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku. Vychutnali si pivo ze zdejšího pivovaru a užili si vepřové hody. Nechyběl u toho ani Deník, podívejte se. ..( více )
/FOTOGALERIE/ Lovecké trofeje hodnotili v sobotu myslivci v Hodoníně. K vidění byl například desetiletý jelen z Filipova u Javorníku, mufloni z Bílých Karpat i z okolí Kyjova a především tisícovka srnců z celého hodonínského okresu. ..( více )
O víkendu očekávají meteorologové přechod studené fronty, teploty ale zůstanou nad normálem a sněžit bude jen na horách. Odpolední teploty budou v sobotu nejčastěji kolem jedenácti stupňů, v neděli kolem devíti stupňů...( více )
Počet minipivovarů na jižní Moravě loni vzrostl na sedmdesát. Podnikatelé otevřeli čtyři nové provozy, žádný minipivovar podle dostupných informací z pivovarských webů nezanikl. Obor stále posiluje, i když je kraj obecně vnímají jako vinařský. Informaci přinesla Mendelova univerzita v Brně...( více )
Krajští radní odstartovali několik významných staveb. Silničáři mohou začít vybírat zhotovitele pro rekonstrukci části silnice, která vede Loděnicemi na Brněnsku. Stavební práce začnou i v Tavíkovicích na Znojemsku...( více )
Kde se desítky let starají o nejrozsáhlejší sbírku kamélií na našem území? V zámeckých sklenících Státního zámku Rájec nad Svitavou na Blanensku. Aktuálně čítá kolem kolem čtyř stovek klasických i méně známých odrůd...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]