Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Fotbalista Šimon Falta odešel z mistrovské Plzně na roční hostování k prvoligovému nováčkovi z Brna. Devětadvacetiletý univerzál ještě v pátek stihl odehrát za Viktorii přípravný zápas proti Táborsku, ve Zbrojovce by se měl hlásit v sobotu. Kluby o tom informovaly na svých webech...( více )
Údajná srážka vlaku s člověkem zastavila u Brna v pátek odpoledne na několik desítek minut železniční koridor mezi Brnem a Prahou. Událost se odehrála na Tišnovsku krátce po jedné odpoledne, sražené tělo zatím policisté nenašli...( více )
/VIDEO/ Dvojice zlodějů se v podvečer vloupala do zaparkovaného auta v centru Kuřimi na Brněnsku...( více )
Ambiciózní projekt Go Up na brněnských Vinohradech smetla kritika, teď developer Jiří Maršálek přišel s novým plánem. Hodlá vytvořit wellness a obnovit kurty. Zatímco radnice jásá, opozice je obezřetná...( více )
Nečekaný vývoj má hnízdění kalousů ušatých na Břeclavsku. Nejenže samička zahnízdila během jednoho roku podruhé, ale navíc rodince s krmením mláďat a ochranou hnízda pomáhá druhý tatínek. Polyamorní vztah mohou lidé sledovat na webu...( více )
/ROZHOVOR/ Svůj profesní život zasvětil vínu. Stál u zrodu proslulého Znovínu Znojmo a po celých třicet let jeho dosavadní existence byl jeho generálním ředitelem. Z bývalého podniku Moravských vinařských závodů vytvořil významnou firmu a určoval novodobý směr vinařství. Pavel Vajčner nyní odchází do důchodu. „Začínali jsme jako pionýři s trabantem a škodovkou,“ bilancuje nejdéle sloužící manažer vinařského podniku...( více )
Z brněnského náměstí Svobody v pátek ráno vyrazil první zážitkový zoobus, jenž bude až do konce prázdnin vozit návštěvníky do zoologické zahrady v Bystrci. Cesta je spojená s interaktivní šifrovací hrou, která pokračuje v areálu zoo a celkem zabere asi tři hodiny...( více )
Brněnští astrofyzici se pustili do smělého úkolu. Připravují projekt QUVIK, který povede k sestrojení prvního českého vesmírného dalekohledu. A ne ledajakého, zařízení bude optimalizované na ultrafialovou část světelného spektra, takže bude schopno zachytit to, co běžný dalekohled nedokáže...( více )
Téměř půldruhého promile nadýchal v brněnském Králově Poli čtyřiatřicetiletý cizinec. Policisté mu odebrali řidičák a zakázali další jízdu, což však muž nerespektoval...( více )
Pro řadu lidí je pětadvacet tisíc korun měsíční výplatou. U Filipa Juriše z Vyškova se částka rovná ztrátě, kterou mu na internetu způsobili zloději. Podvodník se vydával za jeho známou a peníze z něj vymámil lstí. „Už je to delší dobu, ale i poté jsem ještě několik podezřelých kontaktů zaznamenal. Ignoroval jsem je,“ svěřil se muž Deníku Rovnost...( více )
Na léto se chystají další zásadní škrty ve frekvenci brněnské městské hromadné dopravy. A to navzdory opakujícím se vyjádřením politiků, že MHD je pro ně prioritní a není možné ji omezovat. Omezení přitom přišla už loni v prosinci a pak letos na jaře...( více )
/VIDEO/ Známý recidivista ujížděl policistům v Králově Poli na kradeném kole. Ukrást ho měl ze specializované prodejny, když podle nich bicykl jednoduše přenesl přes pokladnu...( více )
Čtvrteční televizní diskuse s Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem, kteří v roce 1992 jako premiéři národních vlád stáli u konce československého státu, se nesla zprvu v duchu povídání o přátelském rozpadu federace. Debata politiků ovšem skončila předčasně, jelikož po hodině Václav Klaus požádal o ukončení. Následně politici začali moderátorku kritizovat...( více )
V Jihomoravském kraji ve čtvrtek padly na čtyřech místech teplotní rekordy. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, kde teploměr ukázal 36,7 stupně Celsia,..( více )
Jednání o rozdělení Československa před třiceti lety byla už jen završením dlouhodobého procesu rozcházení Čechů a Slováků a jejich cílem bylo dohodnout přátelský zánik tehdejší federace. Vyplynulo to ze čtvrteční televizní diskuse s Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem, kteří v roce 1992 jako premiéři národních vlád stáli u konce československého státu...( více )
/FOTO/ Pod spadlým stromem zůstal ve středu uvězněný mladý muž nedaleko Hostěnic na Brněnsku. Na pomoc mu záhy vzlétl záchranářský vrtulník, kvůli komplikovanému terénu však zdravotníci museli urazit zhruba tři kilometry střídavě pěšky a traktorem s pomocí lesníků...( více )
Terčem phishingového útoku se ve čtvrtek stal brněnský magistrát. Falešný e-mail sděluje, že s lidmi pracovník magistrátu sdílí dokument. Pro jeho zobrazení je potřeba se přihlásit. Falešný e-mail s tímto zněním a odkazem na domnělou přílohu nyní dostávají zaměstnanci úřadu, ale také novináři nebo lidé, kteří s úřadem komunikovali. Magistrát varuje, aby lidé na tento e-mail nereagovali a své údaje nikam nepsali...( více )
Předčasně se v sobotu odpoledne radoval motorkář na Vyškovsku, jehož stroj bez registrační značky se pokusili zkontrolovat policisté. Sice se mu podařilo hlídce zmizet v poli, úprk před muži zákona byl však nakonec zbytečný...( více )
Trojici vandalů se spreji zachytily bezpečnostní kamery v Brně...( více )
Krajský soud poslal na 11 let do vězení Jakuba Náplavu, který podle obžaloby loni na frekventovaném místě v Brně pobodal cizí ženu. Ta nezemřela jen díky zásahu zdravotníků. Útočník svého činu přímo v soudní síni litoval a zmínil, že se pobodané ženě omluvil a poslal jí dopis...( více )
Krajský soud poslal na 11 let do vězení muže, který podle obžaloby loni na frekventovaném místě v Brně pobodal cizí ženu. Ta nezemřela jen díky zásahu zdravotníků. Útočník svého činu přímo v soudní síni litoval a zmínil, že pobodané ženě poslal i dopis...( více )
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby (NCOZ) obvinili devět lidí a jednu firmu ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, spis nazvali Stoka II. Podle policistů ovlivnili obvinění desítky zakázek mimo jiné státní organizace působící v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Oznámil to mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej...( více )
Netypickou „jízdní soupravu“ přistihli minulý týden strážníci v Brně. Setmělou ulicí jel cyklista na neosvětleném kole a jednou rukou tlačil nákupní vozík, ve kterém převážel záchodovou mísu...( více )
Svou oběť chvíli sledoval, pak k ní přistoupil zezadu a za použití kuchyňského nože ji bodl do zad. Jakub Náplavka z Břeclavi čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Ve čtvrtek začala případ projednával Krajský soud v Brně. Čin se odehrál v září loňského roku na lávce spojující brněnský park Koliště s centrem IBC...( více )
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili devět lidí a jednu firmu ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Spis nazvali Stoka II. Obvinění podle policistů ovlivnili desítky zakázek mimo jiné státní organizace působící v Jihomoravském kraji a na Vysočině...( více )
Záchodovou místu tlačil v nákupním vozíku cyklista při jízdě setmělou Mlýnskou ulicí v Brně. Pozornost strážníků upoutal nejen kvůli nezvyklému nákladu. „Jel na neosvětleném kole, které navíc řídil pouze jednou rukou. Tou druhou totiž při jízdě přidržoval vozík. Hlídka jeho večerní riskantní jízdu ihned ukončila a vyzvala dvaapadesátiletého muže k předložení dokladů,“ informovala ve čtvrtek o pondělní události mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková...( více )
Štítary na Znojemsku obhájily změnu územního plánu, která má zabránit velkokapacitnímu vepřínu v rekreační oblasti u Vranovské přehrady. Investor plánoval deset tisíc kusů prasat ve dvou halách, nový územní plán však povoluje jen malochov, což u prasat vychází do dvou tisíc kusů...( více )
Vaňkovkafest zahájil svým energickým vystoupením zpěvák Ben Christovao. Festival je unikátní tím, že je zdarma a vystoupení se odehrávají v ohraničeném prostoru za zdí nákupního centra...( více )
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili devět lidí a jednu firmu ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Spis nazvali Stoka II. Obvinění podle policistů ovlivnili desítky zakázek mimo jiné státní organizace působící v Jihomoravském kraji a na Vysočině...( více )
Poslouží lidem po vážných úrazech hlavy, páteře či mozkových příhodách nebo po operacích velkých kloubů i amputacích. Pacienti se do připravovaného léčebně lázeňského ústavu v Pasohlávkách na Brněnsku přesunou rovnou z nemocničních lůžek...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]