Dnes je: 29. 3. 2023
Svátek má Taťána, zítra: Arnošt blahopřejeme!

Přehled tisku

Tradiční Josefský košt přilákal v sobotu do vracovské sokolovny stovky milovníků vína nejen z pořadatelského města a jeho okolí, ale dokonce až Čech. Vzorky vystavujících vinařů si totiž přijela vychutnat i návštěva z východočeského Lanškrouna. Těm se ve Vracově podle jejich slov líbilo a s chutí si pokoštovali podle vlastního výběru ze zhruba sedmi set nabízených vín...( více )
/AKTUALIZACE/ Oživovat museli záchranáři jednoho člověka, který se v sobotu dopoledne vážně zranil při nehodě na dálnici D1 u Holubic na Vyškovsku. Ve směru na Brno se srazilo osobní auto s nákladním. Následky místo řidičům uzavřely...( více )
/FOTO/ Křehké narůžovělé květy na vrásčitých kmenech stromů rozkvetly. Do mandloňových sadů u Hustopečí na Břeclavsku míří v těchto dnech už první návštěvníci. Neobvyklý pohled z výšky na dva sady, jejichž historie sahá do poválečných let minulého století, nabízí Deník Rovnost...( více )
/FOTO/ Výjimečný objev sahající až dva tisíce let zpátky se podařil v těchto dnech archeologům v poli u Drnholce na Břeclavsku. Pomocí dronu a speciálního stroje s geofyzikálním měřením tam odhalili rozsáhlý římský tábor, rozkládající se na ploše zhruba osmi hektarů. Svého času v něm mohlo současně pobývat i patnáct set římských vojáků...( více )
Pane, jste ženatej? Hláška z populární horské komedie se stala legendou. Stejně jako kluk, který urputně shání mámě ženicha (a sobě tátu) - Tomáš Holý. Naše největší dětská hvězda, které osud nedopřál zestárnout. Sedmnáctého března uplyne 55 let od jeho narození...( více )
/FOTO/ Soutok Moravy a Dyje by se měl stát nově chráněnou krajinnou oblastí. Shodu na této formě velkoplošné ochrany našlo Ministerstvo životního prostředí se starosty místních obcí i Jihomoravským krajem. Oblast Soutoku je pro své přírodní i kulturní hodnoty v celoevropském měřítku územím jedinečným a mimořádně cenným, dosud se mu však dostalo pouze evropského a mezinárodního uznání. Praktická ochrana přírody zajištěná národní legislativou, která by oblast celoplošně zastřešila, ovšem chyběla...( více )
Šest hasičských jednotek muselo vyrazit ve středu večer hasit požár stodoly v Brně. Plameny dostali pod kontrolu kolem půl deváté...( více )
Několik let za mřížemi hrozí třiatřicetiletému muži, který se při zběsilé jízdě pokoušel ujet policistům v Kuřimi na Brněnsku. Jeho noční pokus o útěk skončil na poli a s pouty na rukou. Případ se stal o víkendu, policisté o něm informovali ve středu...( více )
Vycházejícím hvězdám bude patřit letošní ročník Lednicko-valtického hudebního festivalu. Uskuteční se na Břeclavsku a v Praze od 23. září do 7. října, vstupenky je ale možné pořizovat už od poloviny března. Návštěvníci se dočkají výběru českých i zahraničních talentů do pětadvaceti let v doprovodu renomovaných souborů. Deník je mediálním partnerem akce...( více )
Po sedmi letech se vrací do Trutnova do kultovního areálu Bojiště hudební festival Trutnoff Open Air. Uskuteční se v termínu 17. - 20. srpna...( více )
/FEJETON/ Ta otázka se nabízí: Jak by asi na dnešních zábavách v podobě diskoték obstál ten největší elegán z filmových pláten? Prvorepubliková herecká hvězda Oldřich Nový to ve společnosti dotáhl tak daleko, že se mezi jeho jménem a slovem milovník objevilo znaménko rovná se. Nový zanechal v Brně výraznou uměleckou stopu, ve středu 15. března uplynulo čtyřicet let od jeho úmrtí. ..( více )
/VIDEO/ Škola bez povinných domácích úkolů a vysvědčení, které nemá známky. Alternativní škola nabízí dětem i rodičům odlišný přístup ke vzdělání. Prostor je na názory dětí a učební plán je šitý na míru každého žáka...( více )
Vždy elegantní, vždy skvělý a vždy vtipný. Takový byl Oldřich Nový, který zemřel před 40 lety. Víte ale, že jeho Kristian chodil po cihlách, a kde popíjel Nový šampaňské s Lídou Baarovou? Deník přináší zajímavostí z filmů, kterými se zapsal do naší filmové historie.  ..( více )
/MAPA/ Častým místem dopravních nehod bývá křižovatka na silnici I/43 u Sebranic na Blanensku. Místu, kudy denně projede asi patnáct tisíc aut, má ulevit přestavba křížení na kruhový objezd. „Na stavbě budoucí okružní křižovatky už začaly přípravné práce, konkrétně skrývka svrchní vrstvy půdy ze svahů komunikace," zmínila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková...( více )
Do vozidla odstaveného na parkovišti nedaleko nákupní galerie v centru Brna se vloupal zloděj. Svědek na něj upozornil strážníky díky lince 156. „Muž prý nejprve společně se svojí známou u auta podezřele dlouho postával. Po chvíli údajně přece jen zahodil všechen ostych stranou a po krátkém zápasení se zámkem se nakonec dostal dovnitř,“ upozornila v úterý na nedělní případ mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková...( více )
/FOTO/ Velká sportovní hala za víc jak padesát milionů korun nebo menší varianta? Obyvatele Velkých Němčic na Břeclavsku se zhruba osmnácti sty obyvateli, rozdělila plánovaná stavba Sportcentra u tamní základní školy. Zhruba třetina z nich podpořila záměr peticí, zastánce má především u sportovců. Vedení radnice a další obyvatelé se naopak obávají velkého zadlužení městyse, které by vystavilo stopku dalším projektům...( více )
Ať už to je Oliver Twist, Vinnetou nebo Hermiona. Knižního hrdinu svého dětství máme každý z nás. Tolikrátjsme se na něj obraceli ve svých myšlenkách a přemýšleli, jakby se asi zachoval a jak by nám poradil, když jsme si sami nevěděli rady. Taky jste to tak měli, a nebo dokonce stále máte? Jaký je váš knižní hrdina?..( více )
Se zákazem řízení a pokutou musí počítat řidič, který se řítil brněnskou Vídeňskou ulicí rychlostí sto sedmdesát kilometrů za hodinu. Rychlost je navíc podle policistů druhá nejčstějí příčina dopravních nehod...( více )
Letošní 95. ročník cen americké Akademie filmového umění a věd ovládla bláznivá sci-fi komedie Všechno, všude, najednou, která byla vyhlášena nejlepším filmem uplynulého roku a posbírala také dalších šest zlatých sošek. Čtyři Oscary včetně toho za nejlepší zahraniční film si připsali tvůrci válečného dramatu Na západní frontě klid, které se natáčelo hlavně v Česku. Žádný ze čtyř Čechů nominovaných za práci na tomto filmu ale ve své kategorii nezvítězil...( více )
/VIZUALIZACE/ Méně cest za lékaři do Brna mají v budoucnu absolvovat obyvatelé Pohořelic na Brněnsku a okolních obcí. Pohořeličtí chtějí přistavět tamnímu zdravotnímu středisku další patro a zřídit nové ordinace. Už mají pravomocné stavební povolení...( více )
V noci na neděli vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči v Brně k požáru auta. Před půl čtvrtou ranní v Židenicích vzplála dodávka...( více )
/FOTO, VIDEO/ Historicky první pivovarský ples se v Brně konal v sobotu večer. Hostil ho Pivovarský dům Poupě v centru města. Za tancem, a hlavně na kus dobré řeči se na jednom místě sešli sládci, štamgasti, provozovatelé restaurací a všichni milovníci zlatavého moku. Podle organizátora Marka Tichého z Pivovarského domu Poupě chtějí zahájit tradici setkávání v místě, které je historicky spojené jak s plesy, tak s tradicí a současností pivovarské výroby...( více )
Silný vítr zasáhl v sobotu jižní Moravu. Působí problémy v dopravě. Pod náporem vichru se lámou stromy na silnice. Energetici hlásí výpadky elektřiny v Brně a okolí...( více )
/HISTORICKÉ FOTO, VIDEO/ Plavební kanál Dunaj-Odra-Labe shodila vláda ze stolu. I Brno a Brněnsko má své projekty, které se nikdy neuskutečnily. Kdyby se je však podařilo realizovat, dnes by z nich mohl region profitovat. Šlo především o tzv. Hitlerovu dálnici, která měla přes Brno, Brněnsko a Moravskou Třebovou propojit Vídeň s polskou Vratislaví...( více )
Utrmácená Číňanka z prádelny, dva rozhádaní Irové i nesmělý mladíček za kamerou. To mohou být vítězové letošních Oscarů, které budeme znát už v noci na pondělí. V desítce adeptů na nejlepší film soupeří akční sci-fi s Michelle Yeohovou Všechno, všude, najednou, Víly z Inisherinu plné svéhlavých Irů, Spielbergova osobní zpověď Fabelmanovi i německý film Na západní frontě klid, kde zabojují také Češi...( více )
/VIDEO/ Pořádnou dávku drzosti a opilecké lehkovážnosti prokázal řidič, kterého stavěli policisté kolem nedělní půlnoci ve Slavkově u Brna. Upozornil na sebe ještě před samotnou jízdou...( více )
/VIDEO/ Unikátní mince, dýky, bronzové sekerky nebo více než dva tisíce let starý meč. Tyto vzácné nálezy Muzeu Blanenska věnovali hledači s detektory kovů, kteří je našli právě v tomto regionu. Návštěvníci si je poprvé prohlédnou v pátek. Doplní stálou expozici Cesta do pravěku Blanensku. Tu navíc vyšperkuje rekonstrukce halštatského pohřebního vozu. Jeho zbytky, podobně jako dalších vozů, objevil na pohřebišti v Býčí skále v Moravském krasu před 150 lety legendární badatel Jindřich Wankel...( více )
Neobvyklým způsobem v úterý ráno využil popelnici v brněnských Zábrdovicích okolo procházející muž. V rukou nesl modrý kufřík pravděpodobně od kladiva Kango a potřeboval si ulehčit. Náklad tedy naložil do popelnice a odvezl si jej neznámo kam...( více )
Už léta se nevyrábí ve Znojmě, ale podle původních receptur v Bzenci na Hodonínsku. Proslulou značku okurek Znojmia nyní ale čeká další změna. Norská společnost Orkla Foods Česko a Slovensko, která je vyrábí, zvažuje část svých výrobních závodů zrušit. Záměr se týká i výroby sterilované zeleniny v Bzenci na Hodonínsku...( více )
Ve čtvrtek 9. března se Petr Pavel stal čtvrtým českým prezidentem. Slavnostní prezidentský slib složil ve Vladislavském sále Pražského hradu. Ten zůstal otevřený zájemců, kteří mohli z nádvoří vše sledovat na velkoplošných obrazovkách...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]