Dnes je: 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt, zítra: Kvido blahopřejeme!

Přehled tisku

V péči záchranářů skončily posádky dvou osobních aut po páteční nehodě na křižovatce silnice I/52 u Pohořelic a silnice vedoucí do tamní místní části Velký Dvůr. „Podle prvotních informací se jednalo o čelní střet. Příčinu srážky vyšetřujeme," sdělil policejní mluvčí Petr Vala...( více )
„Byli jednou dva písaři v městě Paříži, už je tomu dobrých 130 let. Jeden z nich se jmenoval František Diviš Bartoloměj Bouvard, druhý Justin Roman Cyril Pécuchet…“ Těmito slovy začíná každý z deseti dílů legendárního seriálu s Jiřím Sovákem a Miroslavem Horníčkem v hlavních rolích. 20. ledna tomu bylo přesně půl století od premiéry první epizody...( více )
Příběh s dobrým koncem má záchranná akce policistů z pátečního poledne na trati mezi Tišnovem a Kuřimí. Vlaky tam přestaly jezdit poté, co svědkyně nahlásila, že se v blízkosti kolejiště podivně pohybuje muž s batohem na zádech, zřejmě se sebevražednými úmysly...( více )
/VIDEO/ Brněnští policisté pátrají po muži na záznamu, kterého zachytila bezpečnostní kamera při krádeži kola v domě v brněnských Štýřicích. Majiteli způsobil škodu přesahující třicet tisíc korun. Zloději stačilo ke krádeži pár okamžiků. Video se záznamem zveřejnili policisté v pátek, k události došlo koncem listopadu...( více )
Dříve Zemanovo, nyní Babišovo. Porážku utrpěl generál Petr Pavel od bývalého premiéra Andreje Babiše ve všech městech hodonínského okresu. Nejvýrazněji však v Dubňanech. Šéf ANO tady získal více než šestačtyřicet procent, tedy více než patnáct set hlasů. Jen o čtyři desítky méně než před pěti lety Miloš Zeman. Ten by se v bývalém hornickém městě stal prezidentem díky více než padesátiprocentní podpoře už po prvním kole volby...( více )
/VIDEO/ Komfortní jízda. Konečně! Ve čtvrtek se cestující na jihu Moravy poprvé svezli čtyřvozovou elektrickou soupravou Moravia. Ve zkušební provozu vyrazila na trať v jedenáct hodin dopoledne na lince S2 z Brna do Letovic na Blanensku. Jednalo se o první ze série jednatřiceti těchto nízkopodlažních vlaků, dostal jméno po odrůdě vína Pálava...( více )
Zatímco na Vyškovsku dominoval v prvním kole prezidentských voleb Andrej Babiš, voliči ve Slavkově u Brna šli proti proudu. Petra Pavla tady s téměř devětatřiceti procenty dosadili na první místo jako v jediném městě v regionu, jeho hlavní soupeř zaostal o více než třináct procent. Co voliče ve Slavkově k takovému rozhodování vede, zjišťoval ve městě redaktor Deníku...( více )
Když se mladá Brňanka dala loni v březnu do řeči s pětačtyřicetiletým Reném Bikárem, netušila, co zanedlouho prožije. Pod záminkou, že mu žena za úplatu odnese tašky, šli oba společným směrem mezi brněnským hlavním nádražím a Židenicemi. Odsouzený muž ji však strčil na násep kolejiště takovou silou, až oběť upadla. Vzápětí ji chytil za nohu a pod pohrůžkou vytažení nože z kapsy se jejím chodidlem sexuálně uspokojil. Za znásilnění a krádeže poslal brněnský krajský soud ve čtvrtek Bikára na tři roky a čtyři měsíce za mříže...( více )
Na první pohled velmi zmateného řidiče fiatu zastavili v úterý před půlnocí městští policisté u hlavního nádraží v Brně. Důvodem bylo, že vjel do zákazu vjezdu před tamní poštou. „Strážníci ho nejprve vyzvali k předložení dokladů, už samotné ověření totožnosti se ale zdálo být nepřekonatelnou bariérou,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková...( více )
Brněnská filharmonie v únoru odehraje sedm koncertů v newyorské Carnegie Hall. Orchestr povede šéfdirigent a umělecký ředitel Dennis Russell Davies.  ..( více )
Střet vlaku s člověkem zkomplikoval ve středu odpoledne dopravu na železnici mezi Ivančicemi a Moravskými Bránicemi na Brněnsku. "Okolnosti nehody zjišťujeme," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek...( více )
Do protisměru na dálnici D52 ve směru z Brna do Pohořelic vjel v noci z pátka na sobotu o půl druhé ráno devětaosmdesátiletý řidič. Ten byl zjevně dezorientovaný, za sebou měl cestu ze středních Čech, kam cestoval pro nový vůz a o své chybě nevěděl. „Policisté na operačním středisku přijali hned několik oznámení a řidiče se pokusili zastavit už na šestnáctém kilometru dálnice, kam přijela hlídka z dálničního oddělení v Mikulově. Řidič však na pokyny k zastavení ani rozvícené majáky nareagoval a policistům se ho tak podařilo zastavit až na dvaadvacátém kilometru u Pohořelic," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb...( více )
/VIDEO/ S falešnou zbraní v ruce a kladivem k rozbíjení výloh měl gang litevských lupičů přepadnout před bezmála osmi lety klenotnictví v brněnské Rašínově ulici. Rozsáhlá zločinecká skupina tam podle výpovědí již odsouzených členů nakradla šperky v ceně přesahující čtyři miliony korun. Před brněnským krajským soudem stanul ve středu jeden z lupičů, dnes šestadvacetiletý Karolis Norkus...( více )
/ROZHOVOR/ Na trati Brno – Česká Třebová skončila v prosinci roční výluka v úseku mezi Brnem a Blanskem. Po rekonstrukci koridoru za několik miliard korun se řada stanic změnila k nepoznání a obrazně i prakticky konečně přeskočila do 21. století. Stejně jako okolí trati a její vybavení...( více )
/VIDEO/ K loterii lze přirovnat jízdu starými vlakovými soupravami na jihu Moravy. Zatímco například u stíracích losů není jasné, zda člověk vyhraje, u těchto vlaků se nejistota týká otvírání dveří. Mnozí cestující nešetří kritikou. Trable s dveřmi mimo jiné stály také za vážnou nehodou, která se odehrála počátkem týdne na Blanensku...( více )
/FOTO/ Plameny zachvátily v noci na úterý chatu v ulici Na aleji v Rajhradě na Brněnsku. Hasiči k hašení použili tři vodní proudy...( více )
V poutech skončil čtyřiačtyřicetiletý muž, který v podchodu pod hlavním nádražím v Brně napadl o sedmnáct let mladšího chodce. Důvodem měl být spor z minulosti. O případu z pondělí o den později informovali strážníci...( více )
Elektrický invalidní vozík včetně nabíječky vláčel v úterý dopoledne jednatřicetiletý muž ulicemi Modřic na Brněnsku. Ten policistům nedokázal vysvětlit, jakým způsobem k neobvyklému dopravnímu prostředku přišel. Později se potvrdilo, že invalidní tříkolku krátce předtím odcizil...( více )
/VIDEO/ Populárního zpěváka Romana Horkého ze skupiny Kamelot prověřují třebíčští policisté. Zprávu přinesl server Novinky.cz. K případu zatím existují dvě verze, sám Horký říká, že to bylo kvůli přání, které nedávno pronesl na trampském setkání v Ketkovicích. „Bavili jsme se mimo jiné i o pravoslavných Vánocích a já jsem řekl, že přeju krásné pravoslavné Vánoce všem Bulharům, Rusům a Ukrajincům a že si přeju, aby ten nesmyslný konflikt konečně skončil,“ sdělil Horký...( více )
Zatímco převážná část obyvatel očekávala, jak dopadne první kolo volby prezidenta republiky, Strážnice na Hodonínsku se stala dějištěm zcela jiné události. Příznivci monarchie tam v sobotu odpoledne uspořádali slavnostní mši za Karla Habsbursko-Lotrinského. Právě ten je podle jejich přesvědčení legitimním králem. Dát najevo to chtějí i na Pražském hradě v den inaugurace...( více )
Ve věku 95 let zemřela italská herečka Gina Lollobrigida. V pondělí o tom informovala agentura ANSA. Podle italského tisku byla v poslední době hospitalizovaná v nemocnici v Římě...( více )
/FOTO/ Jak na Nový rok, tak po celý rok. Motorový paraglidista Petr Buchta z Adamova na Blanensku se známého rčení drží. S přáteli se první den v roce pravidelně scházejí na polních letištích a když počasí dovolí, tak se svými křídly i vzlétnou...( více )
Záchranáři i hasiči v neděli po sedmnácté hodině spěchali k Veverské Bítýšce. Na silnici 386 směrem k dálničnímu nájezdu na D1 u Ostrovačic totiž došlo k havárii osobního auta...( více )
Hasičský zásah i s vyproštěním zraněného mohli zahlédnout lidé v sobotu ráno před devátou hodinou v Brně nedaleko hlavního nádraží. Příčinou byla nehoda dvou aut na křižovatce Hybešovy, Nádražní, Úzké ulice a Nových sadů...( více )
Legendární komedie Sněženky a machři se odehrává na povinném lyžarském kurzu, který v mládí zažil snad každý, možná i proto je tak oblíbená. Film, který se natáčel i na horské chatě Smetánka v Peci pod Sněžkou, vyniká nejen skvělými hereckými výkony teenagerů i dospělých herců, ale také výborným scénářem. Jeho autorem je pardubický rodák Ivo Pelant, který 13. ledna oslavil 70. narozeniny...( více )
Přejezd přes železniční trať v Brněnských Ivanovicích byl v pátek krátce po sedmnácté hodině dějištěm střetu vlaku s chodcem. Ten srážku přežil...( více )
První dvoje přímé prezidentské volby prožíval Rudolf Bauer naplno. A vítězně. Dokonce před samotným hlasováním kočoval hodonínským okresem s petičním stánkem, aby u něj mohli zájemci podpořit kandidaturu současného prezidenta Miloše Zemana...( více )
Drastický záběr z kolejiště v Kuřimi zveřejnila v pátek policie. S příjezdem vlaku tam totiž vůbec nepočítal mladý muž. Ten se následně takříkajíc podruhé narodil...( více )
Rodinný dům hořel v pátek časně ráno v brněnské ulici Horákova. Plameny zasáhly i sousední budovu...( více )
Kam se v letošním roce vydat v Jihomoravském kraji za kulturou? Ať už se jedná o koncerty tuzemských kapel nebo hudební podívanou zahraničních velikánů, budou mít Jihomoravané letos z čeho vybírat. Chybět totiž nebudou tradiční hudební události jako festival Hrady CZ či populární Slavkov Open, kromě těchto akcí se však lidé mohou těšit také na samostatné koncerty. Do Brna tak na jaře zavítá rocková legenda Nazareth původem ze Skotska, v červnu si pak fanoušci vychutnají světoznámou skupinu Scorpions...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]