Dnes je: 22. 5. 2024
Svátek má Emil, zítra: Vladimír blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTO, VIDEO/ Ve Vískách na Blanensku mají jeden z nejstarších kostelů na Moravě. Je zasvěcený svatému Michaelovi. Na palouku poblíž kostela se může vesnička s necelými třemi stovkami obyvatel pochlubit další raritou, která nemá podle všeho ve střední Evropě obdoby. Unikátní betlém s téměř čtyřicítkou pískovcových soch...( více )
/VIDEO, FOTO/ U konce jsou policisté se zjišťováním, kdo nebo co může za tragický požár v Plotní ulici v Brně. Zemřelo při něm osm lidí. V místě, kde se scházeli obyvatelé z okraje společnosti, hořelo letos v květnu...( více )
/VÝBĚR Z TV PROGRAMU/ Kulisy romantického lednického zámku s přilehlým parkem láká filmaře. Podívejte se s Deníkem, které známé vánoční pohádky se zde natáčely. Dozvíte se také, kdy je uvidíte na televizní obrazovce...( více )
Když se v září minulého roku vyostřilo napětí mezi Arménií a Ázerbájdžánem, seděla brněnská studentka Linda Komárková na Jerevanských kaskádách, vápencovém schodišti vysokém přes sto metrů, které se tyčí nad hlavním městem Arménie...( více )
/FOTO, VIDEO/ Zbývá jen několik dní a řidiči i Svitaváci dostanou s předstihem vánoční dárek. Obchvat města. Čekali na něj padesát let. Teď ještě zkontrolovat mosty, odvodnění nebo dodělat dopravní značení. Práce na novém obchvatu Svitav jdou do finále. V úterý odpoledne sem vyjedou první auta a lidé ve Svitavách si oddychnou. Z průtahu zmizí kamiony a tisíce aut, které tudy denně projíždějí směrem na Brno. Zatím ale bude chybět plánovaný přivaděč do městské části Lány. Podívejte se ve videu na listopadový průběh prací a na exkluzivní projížďku Deníku po již takřka hotovém obchvatu...( více )
U Krajského soudu v Brně v pátek začal soud s mužem z Ukrajiny, který je obžalovaný z vraždy Roma u Brněnské přehrady. Deník má na místě reportérku...( více )
Unikátní léčebné zařízení, které nyní na jižní Moravě chybí, vznikne v Pasohlávkách na Brněnsku. Sanatorium Pálava zajistí chybějící následnou léčebně rehabilitační péči o pacienty po těžkých a kritických stavech v oborech neurologie, neurochirurgie, traumatologie a ortopedie...( více )
Koňskou dávku pervitinu požil třiatřicetiletý muž předloni v září předtím, než se rozhodl se svou známou sednout za volant a vyrazit na projížďku nočním Brnem. Krátce po půlnoci však pod vlivem drog nezvládl řízení a před křižovatkou Řípské a Vlárské ulice přejel do protisměru a narazil do veřejného osvětlení...( více )
/VIDEO/ Uprostřed vstupní haly stával bohatě nazdobený velký vánoční strom. Pod ním pak ležely dárky pro padesát až šedesát lednických dětí. Ty si na zámek ke slavnostnímu obědu či večeři zvala knížecí rodina Lichtenštejnů, která v jihomoravské obci pravidelně trávívala poslední týden před Štědrým dnem...( více )
/FOTOGALERIE/ Dřevěné, papírové i skleněné betlémy si prohlížejí Brňané od úterý v letohrádku Mitrovských v Brně. Historická stavba a vánoční výzdoba dodávají místu specifickou atmosféru, na místo se zájemci mohou přijít podívat až do poloviny ledna...( více )
Počasí potrápilo řidiče. Na některých místech ležela brzy ráno nebezpečná ledovka. Mezi úterní pátou a osmou hodinou ranní evidovali policisté na jihu Moravy patnáct dopravních nehod...( více )
/FOTOGALERIE/ Už šestý kalendář v pondělí slavnostně pokřtili zástupci jihomoravských záchranářů spolu s oblíbeným brněnským hercem Michalem Isteníkem. Nápadité komiksové provedení nabádá v jednotlivých měsících ke správnému poskytování první pomoci...( více )
Podvodníkovi, který se vydával za pracovníka banky, uvěřila důchodkyně z Brněnska. Dokonce natolik, že vybrala z banky více než tři sta tisíc korun a málem je vložila do bitcoinmatu. Případ se stal minulý týden, policisté o něm informovali v úterý...( více )
/VIDEO/ Smuteční rozloučení a poslední sbohem. K cestě na věčný odpočinek. V pondělí se příbuzní a veřejnost v kostele svatého Jakuba staršího v Boskovicích na Blanensku loučí se zesnulým hrabětem Hugo Mensdorffem-Pouilly. Požehnání a rekviem začalo o půl dvanácté...( více )
/FOTO, VIDEO/ Za oknem blikají vánoční ozdoby. Naškrobené záclony, o kousek dál vlaje na balkoně voňavé vyprané prádlo. Střih! Sobota ráno, vedlejší dům v adamovské ulici Družstevní číslo jedenáct. Lidé v igelitových taškách nosí nejnutnější věci. Jídlo, oblečení, léky, kartáčky na zuby. Všude je cítit zápach spáleniště. V jednom z tamních bytů v pátém patře to z ulice vypadá jako po výbuchu granátu. Část sídliště Ptačina se vzpamatovává z pátečního nočního požáru bytu. Obešel se bez zranění, ale odhad škody je v milionech...( více )
/VIDEO/ Nepočítaně hasičských vozů, sanitky, policie. Vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu. Část Ptačiny v pětitisícovém Adamově na Blanensku na nohou. V ulici Družstevní vzplál v pátek kolem sedmé hodiny večer byt v pátém patře jednoho z panelových domů. Během chvíle se ocitl celý v plamenech a sídliště zahalil hustý kouř. Místní se domnívají, že příčinou požáru je manipulace s otevřeným ohněm. V bytě měly být o samotě děti...( více )
Ke sjezdovce v Olešnici na Blanensku míří v pátek po čtvrté hodině odpoledne kolona aut. Všude je bílo. Na svahu leží půl metru sněhu a sjíždí po něm desítky lyžařů. Další na parkovišti vybalují z kufrů lyže nebo snowboardy a spěchají k vleku. Ve vyhlášeném skiareálu na jihu Moravy startují zimní sezonu...( více )
/FOTOGALERIE/ Romantičtěji než obvykle v těchto dnech působí lednický zámecký areál. Sníh, jenž ho před pár dny pokryl, se v zahradě drží i přes teploty, které se na Břeclavsku pomalu šplhají nad stupeň mrazu...( více )
/FOTO, VIDEO/ A je to tady. Na Blanensku se od minulého víkendu na čerstvé prašanu proháněli ve stopách běžkaři. Sloup, Kořenec, Suchý, Benešov. V pátek už můžou vytáhnout lyžaři ze skříní i sjezdovky. Ve tři odpoledne totiž otevírá skiareál v Olešnici...( více )
/FOTO/ Tři nabouraná osobní auta blokovala provoz v Brně. Střetla se v křižovatce ulic Špitálka a Stavební. „Žádný z řidičů naštěstí neutrpěl zranění,“ ujistila mluvčí strážníků Jana Pokorná, která o středečním případu informovala ve čtvrtek...( více )
Bezvýsledné je stále pátrání po lupiči, který v září přepadl hernu ve Václavské ulici v Brně. Kriminalisté nyní zveřejnili snímky podezřelého muže a požádali o spolupráci veřejnost...( více )
Z hradu nad lichtenštejnským Vaduzem se do celého údolí Rýna snesl smutek. Knížecí rodina ve středu odpoledne s obrovským zármutkem informovala o úmrtí prince Constantina z Lichtenštejna, nejmladšího syna vládnoucího knížete Hanse Adama II. Princi Constantinovi, který zemřel 5. prosince 2023, bylo pouhých jednapadesát let...( více )
Zastupitel Jihomoravského kraje za Piráty Ivo Vašíček řídil opilý služební auto, které pak naboural. Informaci přinesla jako první Česká televize...( více )
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Pořekadlo, které vystihuje případ Josefa Šindelka z Brna, který se pětadvacet let skrýval před spravedlností. Už jeho podvod z konce devadesátých let minulého století předznamenal tempo, jakým se bude ubírat jeho cesta do vězení. V roce 1998 byl pravomocně odsouzen za to, že nezákonně vydělal na obchodu s hlemýždi...( více )
/VIDEO/ Kabina lanové dráhy u světoznámé propasti Macocha se zasekla. Vysoko nad zemí se kymácí v poryvech větru. Co se děje, proč proboha stojíme? To nedopadne dobře. Mezi cestujícími začíná panika...( více )
/ROZHOVOR/ Blíží se některými dětmi obávané návštěvy Mikuláše a čertů. Pro mnohé rodiče to znamená dilema, jak udrží tradici a zároveň své děti ušetří nepříjemných vzpomínek. Poradila jim hlavní pedagožka neziskové organizace Sto skupin Lenka Králová (LK) a Marcela Andrašší (MA), vedoucí školky Veselé notičky ve Vyškově...( více )
Nehoda dvou kamionů zablokovala dálnici D2 ve směru na Brno. Stala se v pondělí kolem poledne přibližně na čtvrtém kilometru, tedy nedaleko Chrlic. Hasičům se brzy podařilo zprůjezdnit aspoň jeden pruh...( více )
/FOTO/ Do role vojáka napoleonské armády, který se v roce 1805 zúčastnil bitvy tří císařů, se převtěluje každý rok na začátku prosince Francouz Olivier Baudry. Při ukázce bitvy v areálu zámku ve Slavkově u Brna představuje divizního generála Louise Gabriela Sucheta...( více )
Policejní past sklapla nad podvodníkem, který se v Blansku vydával za učitele základní umělecké školy. Neváhal se kvůli tomu namaskovat a využít prostor, kde škola sídlí. Okrást se pokusil prodejce hudebních nástrojů. Podívejte se...( více )
Redakce Deníku se vydala na nákup potravin do Rakouska. Srovnávala cenu stejného zboží v řetězci Billa v Mistelbachu a v Mikulově. Tentýž nákup v Rakousku vyšel o více než sto padesát korun levněji. Porovnali jsme pro vás jednotlivé položky...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]