Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Hon na nezodpovědné řidiče chystají v brněnské Líšni. Značná část aut totiž v okolí škol a na dalších nebezpečných úsecích téměř třicetitisícové městské části nedodržuje rychlost, čímž ohrožují chodce. Proto tu vznikly už dvě petice za bezpečnější dopravu s tím, že k nápravě situace má pomoct instalace nových prvků dopravního značení...( více )
Hlavně cyklisté, výletníci, ale i rodiče malých dětí si berou vodu z pítka na okraji Břeclavi. Svou kvalitou se totiž rovná kojenecké. Jenže někteří lidé vody zdarma zneužívají a jezdí si sem i pro stovky litrů. Povolený odběr je přitom na desetině. Ve hře je proto omezovač průtoku i kamera...( více )
Lítý boj v neděli neprobíhal jen mezi Jiřím Procházkou a Gloverem Teixeirou, kteří se bili o pás šampiona UFC. Divočili i sběratelé kartiček. Ceny artefaktů s podpisem českého MMA zápasníka nejdřív příkře padaly dolů, když se zdálo, že prohraje, jen aby za pár momentů vystřelily vzhůru. Někdy až několikanásobně...( více )
Už měl přece dávno přijet. Spěchám do práce, děti do školy! Na zastávce stepuje hlouček cestujících a autobus nikde. Na Blanensku dochází už delší dobu k výpadkům spojů linek v systému Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. A nejen tam. Dopravcům v kraji chybí údajně desítky řidičů...( více )
Nebezpečného šoféra ve sportovním vozidle v sobotu večer pronásledovali břeclavští policisté. Řidič na sebe upozornil tím, jak driftoval na parkovišti u nákupního centra. Když policisté zapnuli modré majáky, zběsilou jízdou se je snažil setřást...( více )
Místo terénní čtyřkolky více než sto padesát tisíc korun v nenávratnu. Osmadvacetiletý muž z Rajhradu na Brněnsku naletěl internetovému podvodníkovi. Na zahraničním portále ho zaujala nabídka zánovní terénní čtyřkolky...( více )
O velkém štěstí mluví žena z obce Lanžhot na Břeclavsku, která v pondělí večer odešla ze zahrady těsně předtím, než se tam zřítila střecha domu utržená silným větrem. Podle meteorologů se regionem prohnalo slabší tornádo. Plechová střecha letěla zahradou až do říčky Kyjovky...( více )
Interligu házenkářek bude v příštím roce hrát dvanáct týmů, osm českých a čtyři slovenské. Oproti minulému ročníku ubude nejslabší český celek Hodonín a také polský Ruch Chorzów, který se soutěže účastnil jako host. Nepřipojí se ukrajinská Galyčanka Lvov...( více )
/FOTO/ Rakouští policisté žádají o pomoc české kolegy a také veřejnost. Po půl roce vyšetřování loupežné vraždy v Dolním Rakousku stále nemají pachatele. Nyní zveřejnili fotografie muže, který by do případu mohl vnést důležité svědectví...( více )
Slabé tornádo, které v pondělí večer dorazilo na jih Moravy do Lanžhota, přiživilo traumata místních z loňského řádění živlu v téměř stejné lokalitě. Lidé ze zasažené oblasti se přitom na odborníky znovu začali obracet už dříve kvůli blížícímu se výročí loňské pohromy, jež jim prožité hrůzy připomnělo...( více )
/FOTO, VIDEO/ Spadla klec! Brněnští celníci odhalili gang, který nelegálně obchodoval s minerálními oleji. Na české území je dovážela skupina právnických a fyzických osob. Neoprávněně je pak nabízela jako palivo do motorů a neplatila daně. Stát tak na poplatcích okradla minimálně o 11 milionů korun. „Případ jsme předali policii. Vrchní komisař zahájil trestní stíhání celkem šesti osob. Pět je ve vazbě,“ informovala v úterý za Generální ředitelství cel mluvčí Martina Kaňková...( více )
Nejlepší český profesionální boxer Vasil Ducár si splnil malý sen. Domácí titul v křížové váze minulý pátek obhájil na zimním stadionu ve Znojmě, odkud pochází. Jeho návrat po sedmi letech přilákal na tribuny lehce přes tisícovku diváků...( více )
Při pondělní podvečerní silné bouřce zasáhlo Lanžhot na Břeclavsku a jeho okolí tornádo, uvedli meteorologové. Předběžné informace z terénu podle nich potvrzují, že jeho intenzita byla minimálně F1, což je druhá nejmírnější z šestiškálové stupnice...( více )
Když na konci těhotenství přišla o miminko, chtěla pomoci dalším ženám v podobně těžké životní situaci. Proto Kateřina Jelínková vytvořila příručku pro rodiče po ztrátě miminka, která obsahovala řadu praktických informací, a rozeslala ji do všech českých porodnic...( více )
Při pondělní podvečerní silné bouřce zasáhlo Lanžhot na Břeclavsku a jeho okolí velmi pravděpodobně tornádo, uvedli meteorologové. „Předběžné informace naznačují, že mohlo jít o tornádo mírné intenzity F1,“ konstatovali po obhlídce škod v terénu...( více )
Při pondělní podvečerní silné bouřce zasáhlo Lanžhot na Břeclavsku pravděpodobně tornádo, uvedli na Twitteru meteorologové. „Předběžné informace naznačují, že mohlo jít o tornádo mírné intenzity F1,“ konstatovali po obhlídce škod v terénu...( více )
V příkrém korytu leží mrtvý muž. V pátek ráno vyjela policie po telefonátu na tísňovou linku do brněnské chatové oblasti Zaječí Hora. Tělo museli vyprostit z nedostupného terénu hasiči. Dvaapadesátiletý muž měl na sobě bodnou ránu a výjezd si převzala kriminálka...( více )
V tragédii se proměnil čtvrteční grilovací večírek v chatové oblasti Zaječí Hora v Brně. Hostitel se totiž dostal do konfliktu s jedním z účastníků party a pobodal ho. Mrtvého muže našel další den ráno v korytě potoka náhodný kolemjdoucí, případ vyšetřují kriminalisté...( více )
Ještě nedávno sledovali MMA jen na obrazovce, teď se sami připravují na bitvu v kleci před tisícovkami lidí. Nathan Dzaba a Adam Raiter, účastníci televizní reality show Survivor, se utkají 17. září na galavečeru organizace Oktagon v Brně...( více )
/VIDEO/ Vyvrácené stromy, poničené střechy. Bezesná noc a perné ráno. Lanžhot na Břeclavsku se v úterý ráno vzpamatovává z prudké bouřky, která se městem na Břeclavsku prohnala v pondělí večer. Na jihu Moravy patří Lanžhot k nejpostiženějším místům, které silná bouře postupující z Vysočiny zasáhla. Před ní už s předstihem během dne varovali meteorologové...( více )
Silná bouřka v pondělí navečer lámala stromy a ničila střechy domů v Lanžhotě na Břeclavsku a blízkém okolí. Místní proto mluví o tornádu, i když slabším, než které v okrese lidé zažili před rokem. Meteorologové tento jev zatím nepotvrdili, ale ani nevyvrátili. Vyrazili ho zkoumat do terénu...( více )
Útočník Adam Fousek bude dál hrál za Zbrojovku Brno, které letos pomohl k návratu do první fotbalové ligy. Osmadvacetiletý hráč prodloužil s klubem smlouvu o dva roky...( více )
Silná bouřka v pondělí navečer lámala stromy a ničila střechy domů v Lanžhotě na Břeclavsku a blízkém okolí. Místní proto mluví o tornádu, i když slabším, než které tu lidé zažili před rokem. Meteorologové tento jev zatím nepotvrdili, ale ani nevyvrátili. Vyrazili ho zkoumat do terénu...( více )
Kauza zbořené neorenesanční vily v Brně má dohru. Ačkoliv vlastník popírá úmysl, úřady zahájily přestupkové řízení a zjišťují, zda majitel skutečně činil vše podle zákona. Těsně před demolicí byla budova ministerstvem kultury nepravomocně prohlášena za kulturní památku. Do případu se zapojil také ombudsman...( více )
Jít si zaplavat v neděli večer v plánu neměl. Přesto se však v řece Svitavě nedaleko Obřanského mostu vykoupal. Avšak nedobrovolně...( více )
/VIDEO/ Bouřka doprovázená silným deštěm a větrem páchala škody na jižní Moravě. Hasiči vyjížděli k dvaatřiceti událostem. ..( více )
Auto a nářadí fuč. Roztržitost se hrubě nevyplatila majiteli menší dodávky značky Fiat. Podle všeho zapomněl klíčky od auta na lavičce v altánku hned vedle garáže...( více )
Tenhle výstup si třiatřicetiletá žena za rámeček určitě nedá. V neděli v podvečer se totiž zpitá pod obraz potácela vinohradským sídlištěm jen v tričku...( více )
Od nedělního večera pátrá policie po teprve čtrnáctileté dívce Markétě Šandorové původem z Břeclavska. Ta podle rodiny odešla nečekaně z domova, nikomu z příbuzných o sobě od té doby nedala žádnou zprávu...( více )
Tragicky skončil střet vlaku společnosti RegioJet s člověkem v Klášterské ulici v Tišnově na Brněnsku. Událost se stala v pondělí před půl čtvrtou odpoledne...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]