Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

Výtvarník, režisér a scénárista Břetislav Pojar se v začátcích kariéry učil u Jiřího Trnky. Jeho školu zúročil dokonale a postupem času se vypracoval na jednoho z našich nejznámějších tvůrců animovaných filmů. ..( více )
Tragická nehoda se stala na železniční trati mezi stanicemi Brno-Židenice a Brno hlavní nádraží. Projíždějící vlak zde usmrtil muže. ..( více )
/FOTO, VIDEO/ Ve stanu leží na nosítkách mladý muž. Se staženou zraněnou nohou, napojený na přístroje. Přivřené oči. Kolem něj kmitají zdravotníci. Tlak osmdesát na šedesát! „Hned vám pomůžeme. Jak bude žilka, nachystej infuzi,“ dává instrukce kolegovi jeden z lékařů a souběžné udílí ostatním parťákům pokyny do vysílačky. Do stanu vzápětí přinášejí dalšího muže, který utrpěl rozsáhlé popáleniny. Takto členové Emergency Medical Teamu CZ (EMT CZ) nacvičovali v Rudici na Blanensku ostrý zásah...( více )
Na konečné zastávce autobusu v brněnské ulici Úzká odmítal vystoupit jednatřicetiletý muž z Vyškova. Řidič kvůli němu při čtvrteční noci přivolal městské strážníky...( více )
Se zdržením a komplikacemi museli kolem poledne počítat řidiči, kteří jeli po dálnici D1. Nedaleko Vyškova na 227. kilometru ve směru na Ostravu se srazilo nákladní a osobní auto...( více )
Prosbami o prominutí skončila krádež mobilního telefonu, ke které došlo v noci na pátek u hlavního nádraží v Brně. Provinilcem byl mladý muž, který má podle svých slov od soudu podmínku a další problém se zákonem mu pobyt na svobodě zkomplikuje...( více )
S namířenou pistolí zasáhli v noci na středu strážníci proti muži, který v Brně seděl u vstupu do podchodu v Nádražní ulici. Hlídka si všimla, že má v ruce dlouhou střelnou zbraň, s níž neopatrně zachází. Muž byl navíc opilý, nadýchal více než dvě promile...( více )
Tomáš Nechyba ze Žďárska zdědil obrovský majetek v hodnotě několika milionů korun, přesto mu stálo za to pěstovat a prodávat marihuanu ve velkém. Devětatřicetiletý Nechyba s o generaci mladším kumpánem Alešem Wagnerem měli podle obžaloby vyrobit minimálně třiačtyřicet kilogramů drogy. Hlavní pěstírnu měli v Kuřimi na Brněnsku v hospodě U Wagnerů. Jejich hlavním odběratelem byl David Bureš z Velkého Meziříčí na Žďársku. Ten prodával drogy ze své kanceláře přímo v centru města. Bureš už byl pravomocně odsouzen na pět let. Nechyba a Wagner se na trestu dohodli se státním zástupcem...( více )
/VIDEO/ Za pokus o převoz třiceti syrských migrantů do Česka a následné divoké ujíždění před policisty odsoudil ve čtvrtek Krajský soud v Brně třiadvacetiletého Oleksandra Hoidu na šest let a devět měsíců do vězení. Státní zástupkyně uzavřela s odsouzeným cizincem dohodu o vině a trestu, jeho výpověď totiž pomohla rozkrýt další závažný případ. K činu došlo před rokem v Lanžhotě, Deník o události informoval...( více )
Velké poklony se dočkal zatím neznámý mladý muž, který ve čtvrtek ráno v Brně pomohl krvácející ženě. Zranila se v Merhautově ulici při dopravní nehodě autobusu a osobního auta...( více )
/FOTO/ Asfalt je už položený v části nově budovaného kruhového objezdu na silnici I/43 u Sebranic na Blanensku. Ve středu o tom informovalo Ředitelství silnic a dálnic. Jasno už je také o dnu, kdy místem projedou řidiči...( více )
/VIDEO/ Novosedelská cihelna zaměstnává na dvaašedesát lidí. Velkým dílem se na výrobě podílejí roboti. Ročně odsud kamiony odvezou až sto deset tisíc palet cihelných bloků, z nichž jeden váží neuvěřitelných třicet kilogramů...( více )
Je označovaná za českou Annie Lennox. A po právu. Zpěvačka Marcela Březinová byla a je pro posluchače kapely OK Band zjevením. Krásná blondýna s ještě krásnějším a pro ni charakteristickým hlasem zaujala fanoušky napříč žánry...( více )
S velkým zdržením museli v úterním pozdním odpoledni počítat řidiči, kteří cestovali po dálnici D2. Na šestnáctém kilometru ve směru na Brno se stala hromadná nehoda. Na silnici se vysypal náklad, který  převážela nákladní auta. Jeden člověk se zranil...( více )
Prestižní značka, která může pomoci zákazníkům v rozhodování, zda si daný produkt koupí. Označením Regionální potravina Jihomoravského kraje se nově pyšní devět výrobků...( více )
Půl roku vězení a náhrada způsobené škody. Tak soud potrestal Roberta Kozáka, který koncem června ukradl ze supermarketu v brněnské Bystrci zmrzlinu a minerálku. Rozsudek Městského soudu v Brně, proti kterému se obžalovaný odvolal, v úterý potvrdil i brněnský Krajský soud...( více )
Zdrogovaný řidič se na čtyřkolce nebezpečně řítil ulicemi Brna. Ujížděl před policejním autem. Hlídka si muže všimla v Porgesově ulici, pronásledování pak skončilo v Obřanech. Řidiči hrozí až dva roky vězení...( více )
/FOTO/ Kolona šalin se stala důsledkem dopravní nehody v ulici Cejl v Brně. V úterý krátce před osmou hodinou ranní se tam srazila sanitka s dodávkou. Auto záchranářů se při střetu převrátilo...( více )
Na jihu Moravy vrcholí vinobraní. Zákazníci se podle vinařů mohou těšit na dobrý ročník. Cukernatost hroznů je vysoká. Některé odrůdy zasáhla ušlechtilá houbová choroba Botrytis cinerea. Výzvou bude poprat se s nižším obsahem kyselin...( více )
Dva podobné případy za jeden den řešili záchranáři i hasiči v Brně. V pondělí odpoledne vyráželi na Renneskou třídu, kde tramvaj srazila mladého muže. „Soupravu jsme museli nadzvednout, aby bylo možné zraněného muže vyprostit. Na místě zasahovaly jednotky ze tří stanic, doprava je v místě omezená,“ sdělili jihomoravští hasiči na sociálních sítích...( více )
Park na Moravském náměstí v Brně, Vinařství Thaya na Znojemsku či Přátelé Pavlova na Břeclavsku nebo Komunitní bytový dům pro seniory v Křenovicích na Vyškovsku. Tyto a další stavby soutěží letos v Grand Prix Architektů. Odborníci již nyní vybrali z dvě stě pětasedmdesáti projektů padesát finalistů z celé České republiky. Jen z jihu Moravy je jich osm. Konečné slovo bude mít odborná porota a vítěze vyhlásí 30. října. Soutěž pořádá Obec architektů...( více )
Vážná zranění podle všeho utrpěl penzista, který se v pondělí ráno střetl s tramvají v Brně. Nehoda se stala kolem osmé hodiny u zastávky Krásného...( více )
S omezením na silnici musí počítat všichni řidiči, kteří jedou po silnici I/52 z Pohořelic na Mikulov. Nedaleko Aqualandu Moravia hořelo v neděli odpoledne osobní auto a provoz je v místě omezený...( více )
Teplé slunečné počasí vylákalo do podzámčí tisíce Břeclavanů. Sobotním programem tam totiž pokračovaly víkendové Svatováclavské slavnosti...( více )
Několik tisícovek lidí si v sobotu našlo cestu do Sedlece na Mikulovsku. V areálu tamního vinařství Sedlecká vína se už podvanácté konalo tradiční vinobraní. Součástí doprovodného programu bylo i mletí a lisování hroznů tak, jak se dělává odnepaměti...( více )
Od jara příštího roku by mělo působit Divadlo Bolka Polívky v Sále Břetislava Bakaly v centru Brna. Právě tam má najít nové domoviště poté, co se ukázalo, že provoz v budově na Jakubském náměstí už není dál možný. Brněnští radní nyní rozhodli o výběru firmy, která v sále udělá potřebné stavební úpravy a nainstaluje divadelní technologie...( více )
/VIDEO, FOTO/ Jméno legendárního herce Josefa Somra ponese nová ulice v jeho rodném městě, Vracově na Hodonínsku. Ulicí držitele Českého lva za přínos české kinematografii a Ceny Thálie za celoživotní činoherní mistrovství se budou moci lidé procházet a také v ní bydlet v lokalitě Olšíčka. Ta navazuje na silnici na sousední Vacenovice...( více )
Osm nových přírodních památek  je na jihu Moravy. Jsou to Letiště Medlánky v brněnském Komíně, Kobylská skála v Čejči na Hodonínsku, Velký kopec v Horních Dubňanech na Znojemsku a Volkramy v Němčanech na Vyškovsku. Mezi přírodními památkami jsou nově zařazené také Nosislavská zátočina na Brněnsku, Saufang a Kostická čista v Tvrdonicích a Týnecké fleky. Všechna poslední tři jmenovaná místa se nacházejí na Břeclavsku...( více )
Čarodějnický svět truchlí. Ve čtvrtek 28. září zemřel představitel Albuse Brumbála z příběhů o Harrym Potterovi Michael Gambon. Připomeňte si své znalosti o jeho nejslavnější roli v našem kvízu...( více )
Požár auta nedaleko Židlochovic na Brněnsku zastavil provoz na dálnici D2. Auto začalo hořet v pátek po deváté hodině ranní. Informovali o tom hasiči na sociálních sítích...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]