Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Poničená úroda, silnice plné bláta, které nateklo i do čerstvě napuštěné vody koupaliště. To jsou následky několikaminutové smršti ledových krup, které včera večer zasypaly Olešnici na Blanensku. Následky prudké bouřky bude město odklízet asi tři dny. „Během asi sedmi minut vypadlo z oblohy velké množství krup velkých asi jeden centimetr. Ucpaly kanalizační vpustě, takže voda nemohla odtékat a ze silnic se staly řeky. Kroupy po nich plavaly jako kry. Všude bylo bílo, jakoby se vrátila zima,“ popsal v pátek ráno Deníku Rovnost starosta Olešnice Zdeněk Peša...( více )
Nejvyšší soud vyhověl dovolání řidičky, která dostala podmínku a dlouhý zákaz řízení za sražení a smrt ani ne dvouletého dítěte na odrážedle. Neštěstí se stalo před dvěma roky v klidné ulici v Brně. Podle verdiktu žena porušila zákonem dané povinnosti, když vjížděla do ulice, kam byl zákaz vjezdu a neměla dostatečný rozhled z vysokého auta typu SUV...( více )
Ceny bydlení se nejen v Brně šplhají stále výš, do toho se zpřísňují podmínky pro hypotéky, takže na byt dosáhne čím dál méně lidí. Brno má přitom relativně velkou zásobu volných bytů. Ze zhruba 28 tisíc městských bytů jich je prázdná asi tisícovka. Jenže jsou těžko obyvatelné...( více )
Jestliže ve čtvrtek večer to v Olešnici vypadalo jako při sněhové vánici v zimě, v pátek dopoledne ulice připomínaly spíše podzim. Po silné bouřce s kroupami je krylo listí servané ze stromů. Ještě ráno nacházeli lidé na svých zahradách vrstvy krup. Kontrolují zbytky úrody a sčítají škody. Ulice musel protáhnout traktor s radlicí...( více )
Novou posilou basketbalistek KP Brno se stala ukrajinská reprezentantka Tetiana Havrylčyková, která na jaře působila ve španělském klubu Jairis. Po Slovence Soně Svetlíkové je druhou významnou novou tváří brněnského týmu, který bude po Dušanu Medveckém trénovat Marcela Krämerová...( více )
Ještě než se fotbalový obránce Róbert Matejov setkal se svými novými spoluhráči ve Zbrojovce, s nimiž půjde jako jedna z posil do nováčkovské sezony v první lize, seznámil se s očekáváním brněnských fanoušků, pro které byl jeho příchod ze Zlína od pondělního zveřejnění přestupu živým tématem...( více )
/FOTO/ Ke třem desítkám případů přistižených zlodějů vyjížděli letos strážníci do prodejen a supermarketů ve Slavkově u Brna na Vyškovsku. Nejčastěji mířili k tamnímu Lidlu, mezi chycenými zloději byl například celostátně hledaný muž...( více )
Koncem roku, kdy bude hotová oprava koridoru mezi Brnem a Blanskem, se cestující měli dočkat i moderních a komfortních vlaků, stejně tak i na trati z Tišnova do Hustopečí. Jenže všechny soupravy, které Jihomoravský kraj v historicky největším kontraktu pro dvě páteřní linky nakupuje, do konce roku nebudou...( více )
/FOTO/ Zcela neprůjezdná je po smršti krup Olešnice na Blanensku. Místy jich leží až čtyřicet centimetrů. Na místě zasahují místní dobrovolní i profesionální hasiči z Blanska a Kunštátu...( více )
Hasiči v Olešnici na jižní Moravě večer měli plné ruce práce. Řešili průjezdnost obcí. V některých úsecích totiž byla souvislá vrstva krup. Napadlo až 40 centimetrů, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Kroupy měly podle meteorologa ČHMÚ Štefana Handžáka průměr kolem tří centimetrů...( více )
Hasiči v Olešnici na jižní Moravě večer měli plné ruce práce. Řešili totiž průjezdnost obcí. V některých úsecích totiž byla souvislá vrstva krup. Ty měly podle meteorologa ČHMÚ Štefana Handžáka kolem tří centimetrů...( více )
/MAPA/ Tornádo, které se v pondělí večer prohnalo Lanžhotem na Břeclavsku, bylo dlouhé více jak jeden kilometr. Informovali o tom meteorologové, kteří se vydali do města zkoumat jeho následky...( více )
Požadavek Masarykovy univerzity v Brně na očkování, test nebo prodělání covidu pro účast na prezenční výuce v době pandemie byl nezákonný. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně...( více )
Rány, řinčení skla a výsledek? Zdemolovaná zastávka městské hromadné dopravy v Pisárkách. Ve středu večer se na ní vyřádila skupinka mladých lidí včetně nezletilých dívek...( více )
Poměrně svérázný způsob startu dne si ve středu zvolil třiapadesátiletý muž v Brně. Na rozjímání u řeky by nebylo nic zvláštního, kdyby si k posezení blízko vodní hladiny na Poříčí nevybral uhnilý pařez stromu. Dřevina se pod jeho vahou za chvíli rozpadla a muž se údajně zřítil do vody...( více )
Řidič bílé octavie naboural v pondělní odpolední špičce ve Slavkově u Brna do vozu, v němž byly i dvě děti, od nehody ujel. Hledá ho policie, která zveřejnila i video z nehody. Vyzvala také svědky, aby se jí přihlásili...( více )
Tornádo, které se pondělí prohnalo Lanžhotem na Břeclavsku, ničilo domy, auta i stromy v pásu širokém sto metrů, jeho trasa byla dlouhá přes kilometr. Zjistili to meteorologové, kteří se v úterý vydali do terénu zkoumat následky řádění větrného víru...( více )
Velkému pokušení vystavila kolemjdoucí zlodějku spící sedmapadesátiletá žena v centru Brna. Usnula horní částí těla na betonové zídce s nohama opřenýma o odpadkový koš a z kapsy jí trčely bankovky. Šestasedmdesátiletá kapsářka neodolala...( více )
Do milionů korun vystoupají škody v Lanžhotě na Břeclavsku, kde v pondělí slabší tornádo poničilo asi 30 domů. Podle starosty Ladislava Straky se však přesná výše škod stanoví až po opravách s ohledem na rostoucí ceny stavebních materiálů...( více )
K požáru jednoho z bytů v brněnském bytovém domě v ulici Radlas vyjížděli hasiči do Zábrdovic ve středu večer krátce před osmou. Proti plamenům použili jeden vodní proud. A zachraňovat museli i kočku...( více )
U vlakové zastávky v Brně ve Starém Lískovci nedávno vyrostl mostek přes potok. Místostarosta této městské části Jiří Dvořáček z KDU-ČSL se jeho stavbou chlubil na svém Facebooku. Jenže, jak vyšlo najevo, neměl na něj žádné povolení...( více )
Až do finále soutěže Miss Baculaté Křivky postoupila třiatřicetiletá Lucie Daler ze Slavkova u Brna na Vyškovsku. Jako jedna z dvanácti finalistek se už těší na vyhlášení výsledků sedmnáctého září v Kolíně. „Stále říkám, že cifra na váze neurčuje, jestli člověk dosáhne úspěchu a není ukazatelem lidské hodnoty. Tu určuje jeho povaha a charakter,“ říká žena...( více )
Do jednoho silného hlasu chce firma Atomo Projekt z Bořitova na Blanensku spojit podniky a běžné obyvatele, kterým zůstaly peníze u padlé Sberbank. Banka v České republice skončila kvůli sankcím uvaleným na Rusko po jeho invazi na Ukrajinu...( více )
Skoro polovina hasičské techniky na jižní Moravě je za hranicí životnosti. Do obměny sice dál míří miliony, modernizace však postupuje pomalu...( více )
Ve funkcionalistické vile Stiassni v Hroznové ulici v brněnských Pisárkách, kterou navrhl slavný architekt Ernst Wiesner, se minulý týden otevřela kavárna Café Ernst. Její vnitřní prostor je zároveň výstavou připomínající život a dílo stvořitele vily...( více )
/FOTO/ Věrnost České republice přísahaly tento týden v dědických kasárnách na Vyškovsku dvě stovky nových profesionálních vojáků. Úspěšně absolvovali šestitýdenní kurz základní přípravy Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově...( více )
V Brně-Štýřicích hoří v ubytovně, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Z ubytovny vyvádějí lidi, zatím není známo, zda je někdo zraněný...( více )
Hasiči dopoledne zasahovali u požáru bytu v objektu ubytovny v brněnských Štýřicích. Vyhlásili třetí stupeň poplachu a ze zakouřeného domu vyvedli několik obyvatel. Záchranáři ošetřili sedm lidí, dva z nich odvezli do nemocnice. Nadýchali se kouře...( více )
Hasiči od dopoledne zasahují u požáru v objektu ubytovny v brněnských Štýřicích. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a ze zakouřeného domu vyvádějí obyvatele. Zatím nejsou zprávy o případných zraněných...( více )
Šest zraněných si vyžádala ranní nehoda u Hodonína. Osobní auto tam přejelo do protisměru a čelně se srazilo s dodávkou. Mezi zraněnými jsou i dvě děti a těhotná žena...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]