Dnes je: 12. 6. 2024
Svátek má Antonie, zítra: Antonín blahopřejeme!

Přehled tisku

Ani korunu nemusí vytáhnout z peněženky obyvatelé Přibic na Brněnsku za poplatek za svoz odpadu pro letošní rok...( více )
Jen týden zvládl na svobodě sedmačtyřicetiletý muž z jihovýchodní Evropy. Poté, co vyšel z vězení, se vloupal do rodinného domu na Blanensku a na ukradeném kole jel po dálnici D1 ve směru na Prahu...( více )
Minutu po půlnoci se narodilo první dítě roku 2024 na jihu Moravy. Je tak podle všeho prvním v celé České republice. Informovala o tom čtk...( více )
/VIDEO/Kyjovské náměstí jako by symbolizovalo předěl mezi loňským a letošním rokem. Zatímco v jedné části září bohatá vánoční výzdoba, které korunuje mohutný strom, na druhé straně lidé tančí na hudbu živé kapely a nad nimi se tyčí světelný nápis s všeříkajícím vzkazem: 2024. Koná se zde tradiční kyjovská Guláš párty...( více )
Další celovečerní film krumlovské rodačky Evy Toulové míří do kin. Romantický snímek s názvem Superžena diváci uvidí poprvé na konci února. Film odhalí pravdu o tom, jaké musejí být dnešní ženy superhrdinky, aby v životě uspěly. Nyní před koncem roku se snímek představuje v novém traileru plném známých hereckých jmen...( více )
/VIDEO/ Pochlubit se se svými stroji přijeli poslední den v roce jezdci na čtyřkolkách i motorkáři do Bučovic. Z náměstí Svobody se odpoledne za doprovodu rockové hudby ozývá vrčení motorů hned dvakrát, když řidiči vozí děti i dospělé. Lidé si tak mohou vozy i vyzkoušet na vlastní kůži. Akci později završí spanilá jízda po městě a okolí...( více )
/VIDEO/ Poslední den roku patří v Třebíči už tradičně běžcům. Letošní závod ke Klučovské hoře se běžel po třiačtyřicáté. „Dorazilo ještě více závodníků, než jsme čekali. Je jich přes dvě stě, minulý rok to bylo sto sedmdesát. Rekord je asi dvě stě čtyřicet,“ sdělila organizátorka běhu Zuzana McBain...( více )
Ministr vnitra Vít Rakušan vyzval v návaznosti na šokující násilné činy spojené se střelbami v Praze všechny Čechy, Moravany a Slezany, aby o silvestru upustili od slavnostních ohňostrojů a odpalování zábavní pyrotechniky...( více )
Na nejvyšší možnou částku navýšil jihomoravský Mikulov turistický poplatek. Namísto pětatřiceti zaplatí od Nového roku návštěvník za noc ve městě padesát korun. Tedy stejnou částku jako v Praze, Českém Krumlově či v nedalekých Valticích...( více )
/FOTOGALERIE/ Pořádná dřina na kolech, jejíž tempo udává pulzující hudba. Část areálu po bývalé textilce Tylex v Letovicích na Blanensku patří takzvanému fitness cyclingu. Uvnitř jedné z historických budov se teď pravidelně scházejí především ženy, aby si vylepšily kondici...( více )
Přístupová cesta ze Skalního mlýna zatarasená popadanými stromy. Do toho povodeň. Tak to po vydatném sněžení a následné bleskové oblevě s deštěm vypadlo začátkem týdne v Moravském krasu na Blanensku. Tamní Punkevní jeskyně od turistů v závěru roku odřízla přírodní kalamita. Ve čtvrtek už oblíbená destinace opět otevřela...( více )
Devět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Brně. Nehoda se stala ve středu v Jihlavské ulici přibližně o půl páté odpoledne...( více )
Jihomoravští policisté řešili jen na Štědrý den na dvě stovky událostí. Kromě řady oznámení o rušení nočního klidu či neshodách v rodině pátrali po několika pohřešovaných lidech...( více )
Hasiči během svátečních dnů vyjeli k bezmála dvě stě padesáti případům. V minulých letech jich bylo okolo osmdesáti...( více )
Jihomoravští policisté se zabývají v souvislosti s tragickým předvánočním útokem v Praze výhrůžkami na sociálních sítích. Během svátků se jim povedlo vypátrat a zadržet několik autorů příspěvků...( více )
Rušené vánoční svátky měli záchranáři na jihu Moravy. Řešili dietní pochybení nebo pády. O velkém štěstí mohou mluvit lidé, kteří se otrávili oxidem uhelnatým. Čtyři dospělé a čtyři děti odvezly sanitky do nemocnice...( více )
Rozšíření dálnice D1 v Brně, práce na Velkém městském okruhu, přestavba brněnského nádraží v Králově Poli či stavba dvou nových úseků na dálnici D55 - mezi Starým Městem a Moravským Pískem i Moravským Pískem a Bzencem. To je jen výčet největších změn na silnici v příštím roce...( více )
V areálu vysokoškolských kolejí v Lednici na Břeclavsku našli mrtvého dvaačtyřicetiletého muže. Podle serveru Novinky.cz se jednalo o muže z Ukrajiny. Policie zjišťuje příčinu smrti...( více )
Velká voda. Zavřeno! Turisté, kteří se ve středu chystali do světoznámých Punkevních jeskyní v Moravském krasu na Blanensku, mají smůlu...( více )
Skutečně o Štědrém večeru řeší jihomoravští záchranáři kosti z kapra zapíchnuté v krku, nebo je to jen dogma? A jak je to s přejídáním, popáleninami od prskavek či svíček nebo s nehodami a šarvátkami způsobenými přílišným popíjením alkoholu? O tom, co zaměstnává záchranáře v kraji během vánočních svátků a po nich nejvíce, hovořila redakce Deníku s mluvčí jihomoravské záchranky Michaelou Bothovou...( více )
Výjimečný vánoční dárek dostala redakce Rovnosti. Získala vůbec první číslo svého vydání z roku 1885. Zajímavostí je, že v této podobě tisk zastavil cenzor...( více )
Sklíčená atmosféra panuje v sobotu odpoledne před Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně. Stovky svíček plápolají před budovou, pronikavé ticho nechává rozeznít zvuk praskajícího ohně. Některé ze svíček již dříve uhasil sníh, který se na místo snáší v hojných vrstvách. Ani nepřízeň počasí ale neodrazuje několik Brňanů, kteří se pouhé hodiny před Štědrým dnem rozhodují vyrazit na místo a vyjádřit tichou soustrast těm, kteří při čtvrteční tragédii přišli o své blízké...( více )
Jemně uchopí bílou kulatou vánoční ozdobu z foukaného skla a vmžiku ji obdivuhodně jistými tahy ruky začne proměňovat v umělecké dílo. Ani pár dní před Štědrým dnem na sobě devětadvacetiletá malérečka Anna Koplíková z Moravské Nové Vsi nedává znát nervozitu. A to přesto, že má před sebou na pracovním stole k dokončení ještě několik kolekcí ozdob. Jedna z nich už zanedlouho poputuje například do Norska...( více )
Silný vítr a sníh komplikují situaci na jižní Moravě. Hasiči likvidují popadané stromy na silnicích, domácnosti jsou bez proudu...( více )
/FOTO/ Dva vzácné orly královské a dva luňáky červené zabil prozatím neznámý pachatel na Břeclavsku. Pravděpodobně je otrávil zakázaným nervovým jedem karbofuranem. Případ vyšetřují policisté. Lidé se na ně obrátí s případnými informacemi o trávení a pokládání otrávených návnad...( více )
/FOTO/ Takový věk slavit? Vždyť k sedmdesátce se už pomalu kondoluje! Typicky se smíchem a nadsázkou zareagoval rakvický vinař Miloš Michlovský na přání redakce Deníku ke svým čtvrtečním narozeninám. Tahle ikona vinařství, vinohradnictví, a uznávaný odborník ve šlechtění révy vinné totiž jednadvacátého prosince oslavil sedmdesáté narozeniny...( více )
/FOTOGALERIE/ Pouze velmi krátce informoval v prosinci roku 1953 tehdejší tisk o železniční tragédii u Šakvic, kde po srážce dvou vlaků zahynulo přes sto lidí a další desítky se zranily. Přitom se jednalo o druhou nejtragičtější nehodu na železnici v Československu vůbec...( více )
Jak postupovali policisté při tragickém čtvrtečním útoku minutu po minutě, popsal novinářům v pátek náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Vojtěch Motyka. Podle něj policisté neměli žádný prostoj, nezastavili se, a za jejich prací plně stojí...( více )
/FOTO, VIDEO/ Jazzman Laďa Kerndl žije s manželkou Miladou na statku v Žernovníku na Blanensku. S přestávkami čtvrt století se plavil na zaoceánských lodích a s kapelou procestoval přes sto padesát zemí a ostrovů. Boxer Floyd Patterson, kosmonaut Ronnie Walter Cunningham nebo hollywoodská hvězda, herečka Elizabeth Taylor jsou osobnosti, se kterými se setkal...( více )
V souvislosti se střelbou v budově Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze se vyrojily také spekulace o střelci, kterého již policisté zneškodnili. Podle vyjádření některých studentů by se mělo jednat o čtyřiadvacetiletého studenta historie Davida K., který měl psychické problémy. Jak dále zdroje uvádí, měl v Hostouni na Kladensku zastřelit dnes ráno svého otce. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková, v Hostouni ve čtvrtek skutečně nalezli mrtvého muže. ..( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240]