Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Nemá zakázky a musí brigádničit ve fast foodu. Artový fotograf z Prahy Milan Junek ale na mysli neklesá a nepřestává chrlit zajímavé fotky. Ty poslední se vracejí k soudní při slavných amerických herců, kterou žil v uplynulých týdnech celý svět...( více )
Čekala na něj mlynářská zástěra, ale on se vzepřel rodině a šel za svým snem. Nejistá cesta hudebníka byla lemovaná pochybnostmi, živořením, náručí krásných žen, operním úspěchem i pádem do pasti jménem syfilis. Josef Mysliveček dostal svůj film Il Boemo, který se po více než deseti letech příprav a prací 20. října představí v kinech. Titulní roli hraje Vojtěch Dyk, režii měl Petr Václav...( více )
Až ve fyzické napadení místního obyvatele údajně přerost spor okolo hospody U Vodičků v brněnských Černých Polích. Mezi jeho provozovatelem a radnicí Brna-sever panuje dlouhodobá pře, která už před rokem vyústila v podání výpovědi majiteli výčepu. Hospodský se proti rozhodnutí brání u soudu. Do věci se zapojila také policie...( více )
/FOTO/ Téměř neporušenou kostru bojovníka ze šestého století našeho letopočtu nalezli archeologové v katastru zaniklé obce Mušov u Pasohlávek na Brněnsku. Mladý muž, kterého pochovali i s kopím, dvěma psy a koňským udidlem, ležel na jednom z největších pohřebišť germánských Langobardů v České republice...( více )
Vzácný nález učinili archeologové na Břeclavsku. V katastru zaniklého Mušova objevili nezvykle zachovalou kostru bojovníka germánského kmene Langobardů i s jeho dvěma psy. Mladý muž zemřel v 6. století, tedy v období stěhování národů...( více )
/FOTO/ Popadané stromy, bahno, voda. Hasiči měli v pondělí odpoledne na jihu Moravy plné ruce práce...( více )
Bývalé armádní areály se již proměnily v zážitkové parky, hotely či vinotéku. Některé naopak marně čekají na kupce či využití. Pořídit si například řopík přitom není až tak drahá záležitost...( více )
Pod vodní hladinou zmizel v neděli odpoledne v brněnských Chrlicích muž, který si původně vyrazil zaplavat. Podezřelé situace si všiml jiný muž, který k vodě rovněž vyrazil za koupáním. Na břehu našli přivolaní policisté doklady osmadvacetiletého mladíka. Tělo utonulého nalezli policejní potápěči krátce po půlnoci...( více )
Tragicky skončila nehoda v brněnské Uhelné ulici v pondělí krátce po půl jedenácté dopoledne. O život tam po střetu s nákladním autem přišel mladý motorkář. Co přesně nehodu způsobilo, policisté zatím zjišťují. Úsek od obchodního domu Tesco v Trnité ulici je až po viadukt momentálně obousměrně uzavřený...( více )
/VIDEO/ Policisté zveřejnili nové záběry z leteckého neštěstí na Blanensku. Po havárii malého motorového letadla mezi Bořitovem a Krhovem zemřel druhou červnovou sobotu pilot. Další muž se zranil. O neštěstí už Deník psal. Podle nových informací policistů vzlétlo z bořitovského letiště výsadkové letadlo se čtyřmi lidmi na palubě...( více )
Na první pohled výhodné investice do energetických firem zlákaly jednapadesátiletého cizince z Ivančicka. Na portálu podvodné investiční společnosti se muž nejdříve zaregistroval, poté zaplatil vstupní poplatek. Překvapení na sebe však nenechalo dlouho čekat, kromě přibližně sta tisíc korun si podvodníci na mužovo jméno sjednali také dvě třísettisícové půjčky...( více )
Celkem 150 tun váží konstrukce, kterou ráno začali specialisté usazovat jako součást modernizované stanice v Adamově na nyní opravované železnici mezi Brnem a Blanskem. Přístupná pro pěší má být padesátimetrová lávka v půlce srpna...( více )
Policisté zveřejnili záběry a další informace k havárii letadla, které se zřítilo minulý víkend na Blanensku. Tři parašutisté stihli před pádem stroje včas vyskočit. Pilot s padákem však opustil kabinu, až když byl stroj příliš nízko, a při seskoku zahynul. Vyšetřovatelé žádají o pomoc případné svědky...( více )
V devatenácti letech je mozkem rozehry fotbalové Zbrojovky. A ačkoli Michala Ševčíka láká Sparta Praha, podle brněnského manažera Tomáše Požára se s kreativním záložníkem na Srbské pro příští rok v každém případě počítá - i kdyby měl setrvat už jen jako hostující hráč. „Prioritou je pro mě Brno, co bude potom, to se uvidí,“ nechává se slyšet reprezentant do 21 let...( více )
Spousta aut, tramvají i tisíce lidí se denně míhají prostorem před hlavním nádražím v Brně. Nejen pro „přespolní“ tvoří prostranství chaotický labyrint, který dlouhodobě patří mezi hlavní ostudy města. Vedení Brna se nyní, tedy pár měsíců před volbami, rozhodlo situaci řešit...( více )
Muž důchodového věku nezvládl řízení a v brněnských Ivanovicích u nájezdu do Hradecké ulice narazil do stromu. Havárií, ke které došlo v neděli krátce před desátou hodinou dopolední, způsobil zranění sobě i svému spolujezdci. „Oba skončili v péči záchranářů,“ uvedl mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala...( více )
Má problémy s nízkým tlakem a často se jí točí hlava. Téměř osmdesátiletá Brňanka Jiřina Hrušková proto léto tráví zpravidla za městem na zahrádce. „Smočím se v jezírku a pak si sednu na pergolu porostlou vinnou révou. Čtu si, luštím křížovky a odpočívám,“ prozradila žena, jak přežívá nynější úmorná vedra...( více )
Stárky a stárci v Kobylí na Břeclavsku odstartovali svými pětidenními tradičními krojovanými hody letošní hodovou sezonu. Poprvé po dvou letech tak, jak je slavívali před koronavirovou pandemií...( více )
Dostat se na úroveň nejprestižnějších evropských vinařských měst, jako jsou francouzské Bordeaux a Champagne či portugalské Porto, a přilákat tak do Znojma další milovníky vína i historie. To je meta pro společnost Lahofer...( více )
Procházel kolem zarámovaných titulních stran MF DNES a zaujala ho černobílá hokejová z roku 1998. „To je Nagano, viď?“ zastavil se, zamyslel a usmál. Jiří Procházka ví, že i on ve svém sportu došel na vrchol...( více )
Tragicky skončilo pátrání v Brně po pětatřicetileté Anně. Desítky policistů ji od pátku 10. června hledali v lokalitě Komínem a Bystrcí. V sobotu 18. června našel její tělo v lese náhodný chodec. „Nic nenasvědčuje tomu, že by na její smrti měla podíl jiná osoba,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb...( více )
Po více než týdnu skončilo pátrání po pětatřicetileté ženě z Brna. V sobotu ráno její bezvládné tělo nalezl náhodný chodec. Nic nenasvědčuje tomu, že by zemřela násilnou smrtí. Její pohřešování nahlásili policii její rodiče...( více )
Moderní technologie se už dostávají i do včelích úlů. Když se ve vědeckém týmu na Vysokém učení technickém v Brně sešlo několik včelařů, spojili svůj koníček se znalostmi z oboru a časem byl na světě systém ApiVčelař 4.0 s chytrými vahami a senzory...( více )
Jan Kopecký vede po první etapě Rallye Hustopeče, v níž útočí na osmé vítězství. Do čela čtvrtého dílu mistrovství republiky se dostal v páteční poslední rychlostní zkoušce, kterou vyhrál o dvě sekundy před Filipem Marešem a s více než šestisekundovým náskokem před Václavem Pechem, kterého sesadil na průběžné druhé místo...( více )
Tři Češi se probojovali do finálových kol turnaje Kaskáda Golf Challenge. Cutem na akci druhého nejvyššího evropského okruhu Challenge Tour prošli Šimon Zach, Gordan Brixi a amatér Filip Jakubčík. V čele soutěže s dotací 260 000 eur je Dán Martin Simonsen, který má po dvou kolech skóre 13 ran pod par...( více )
Na Břeclavsku odstartovaly samosběry meruněk. Do sadů farmy Ovoce Huták ve Velkých Bílovicích mířily už čtvrtek a v pátek časně ráno stovky lidí. Samosběr tam bude pokračovat ještě i v sobotu...( více )
/SOUTĚŽ, ANKETA/ Soutěž Čtenář reportér pokračuje a s ní i možnost získat zážitkové vstupenky pro celou rodinu. Tentokrát jsme pro vás vybrali příspěvky tří čtenářů reportérů, kteří se podívali na svět pěkně z výšky, zpoza kapitánského kormidla a z kabiny traktoru.  ..( více )
Ve dvou zápasech první ligy v sezoně 2020/21 si Marek Vintr, tehdy útočník Zbrojovky Brno, nechal úmyslně udělit zbytečnou žlutou kartu a etická komise Fotbalové asociace ČR mu za tento prohřešek nyní vyměřila osmnáctiměsíční distanc i pokutu 10 tisíc korun. S finančním postihem odešel i údajný strůjce podvodu, hráčský agent Lukáš Hála...( více )
Pobodaný muž se pohybuje kolem auta ve Vejrostově ulici v Brně. Volal svědek na policejní linku 158 v úterý večer. „Na místo okamžitě zamířila nejbližší policejní hlídka, která spolu s dalšími svědky poskytla zraněnému první pomoc,“ informoval v pátek policejní mluvčí Pavel Šváb...( více )
Manželská hádka v brněnské Bystrci přerostla až v pokus o vraždu. Manželé se pohádali v autě, žena pak muže pobodala nožem. Ve vězení může strávit až dvacet let...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]