Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTO, VIDEO/ Vůně bahna a rybiny se táhne už zdálky. Kolem silnice se to zlatí padajícím listím, podzim dýchá naplno. Rybník Dymák na okraji Jedovnic na Blanensku je v sobotu ráno prakticky na suchu. V louži u stavidla se těžce brodí blátem zamazaní rybáři s kesery a vylovují boubelaté zlatavé kapry, amury a tolstolobiky. Na hrázi pozorují tradiční výlov desítky lidí. Podle počtu zaparkovaných aut a množství lidí to vypadá, že jsou všechny ryby prodané ještě ve vodě...( více )
V autobuse jedoucím po vysočinské dálnici D1 našli vzkaz vyhrožující, že ve voze jedoucím z Německa do Brna je bomba. „Autobus je odstaven na exitu 134, nájezd na dálnici byl uzavřen. Přes tři desítky cestujících, jedná se zejména o cizince, autobus bezpečně opustili,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová...( více )
Léto se vzdává své vlády pro letošek jen nerado. Bezmála polovina října a teploty stoupají nad pětadvacet stupňů, někde i přes sedmadvacet. Tak vypadal pátek 13. října na jihu Moravy...( více )
/FOTOGALERIE/ Dvě skupiny drogových dealerů, kteří působili nejen v celém Olomouckém kraji, ale i na severní a jižní Moravě, zadrželi v minulých dnech kriminalisté. Sedmi obviněným osobám hrozí až osmnáctileté tresty. ..( více )
Celkem sto patnáct dalších běženců ze Sýrie odhalili policisté na jižní Moravě. Číslo zmínili v pátek před polednem jako souhrn nálezů za posledních čtyřiadvacet hodin. Rekord tentokrát ohlásili strážci zákona od bývalého hraničního přechodu Lanžhot-Stará cesta...( více )
/FOTO/ Menší pokladna s hotovostí zmizela z prostor brněnské firmy v centru jihomoravské metropole. Zdejší zaměstnanec tam potkal krátce předtím staršího muže, který do kanceláře nejspíš vešel pomocí zapomenutého klíče ve vstupních dveřích. Odcházel zrovna z firemních toalet...( více )
Dvaaosmdesátiletý Petr Krupička z Mokré-Horákova je od čtvrtečních dopoledních hodin pohřešovaný. Svědci ho naposledy zahlédli právě v obci na Brněnsku, která se nachází nedaleko hranic vyškovského okresu...( více )
Podzim, čas výlovů rybníků je tady. Na jihu Moravy už rybáři na řadě míst brzy zatáhnou sítě. V jaké kondici a hlavně množství budou kapři, kteří jsou stabilně jedničkou v prodejnosti u zákazníků? Chladné jaro nadělalo rybníkářům v regionu vrásky na čele. Ryby přijímaly potravu méně než obvykle. Pak udeřila zase horka a sucho. Vše snad podle nich zachránil teplý podzim...( více )
/FOTO/ Zlatý záchranářský kříž udělil prezident Petr Pavel ve středu také jihomoravskému hasiči Jiřímu Bučkovi. Ten ocenění získal za výjimečný přínos pro záchranářství. Byl totiž u zrodu speciálních činností, mezi které patří sutinové vyhledávání a vyprošťování ze zřícených budov či zavalených lidí z výkopů a jeskyní...( více )
/VIDEO/ Zbytečná kauza, kterou si dámy měly vyřešit samy mezi sebou. Tak hovoří lidé v Dolních Věstonicích na Břeclavsku o kontroverzním videu, které natočila tamní starostka Jaroslava Rajchlová. Několikaminutový šot, v němž velmi rázně a s pomocí expresivních výrazů popisuje konflikt s jednou z matek dolnověstonických školáků, soukromě rozeslala zastupitelům. Video se však dostalo na veřejnost. A vyvolalo bouřlivé reakce...( více )
Krmil své děti psími konzervami, nutil je dřepovat, bil je a ponižoval. Tak zněla ve čtvrtek u Krajského soudu v Brně obžaloba proti třiatřicetiletému M.K. Své syny, kteří v té době byli v předškolním a školním věku, údajně týral několik let. Podobně se podle dětí chovala také přítelkyně obžalovaného a jeho bratr. Domácí násilí vyvrcholilo v létě předloňského roku, kdy oba chlapci skončili s těly a obličeji plnými modřin a ran v nemocnici. Obžalovaný svou vinu odmítl, děti se podle něj bily mezi sebou...( více )
Velkou pozornost vzbudilo video ostravské městské policie, na kterém strážníci pomáhali muži zaklíněnému za lavičkou v Moravské Ostravě. Více než samotný zákrok však zaujala mluva jednoho ze zasahujících ochránců zákona. Vymykala se totiž běžným standardům…..( více )
/FOTOGALERIE/ Jízlivé poznámky od řidičů schytává dopravní značení poblíž kruhového objezdu na silnici I/43 u Černé Hory na Blanensku. Všechny výjezdy jsou na značce kvůli opravám rondelu na tahu Brno - Svitavy přeškrtnuté. Reportér Deníku místo navštívil, aby zjistil, co tam řidiči zakouší...( více )
Nebyli spokojení s kvalitou pervitinu, proto se v lednu vydala čtveřice agresorů do bytu muže, který jim drogu prodal. Střelili ho pistolí do obličeje, napadli obuškem a okradli. Čtveřice proto byla obžalována z loupeže a porušování domovní svobody, za což jim hrozí až dvanáct let vězení. O trestech pro dva ze čtyř agresorů měl ve středu rozhodovat brněnský Krajský soud...( více )
/FOTO, VIDEO/ Celkem sto sedm běženců převážně ze Sýrie objevili na jihu Moravy policisté. Ve středu hlásili takové nálezy za posledních čtyřiadvacet hodin. „Smutným rekordem skončila kontrola vytipované dodávky na dálnici D2 u Lanžhota na Břeclavsku. Na ložné ploše se v nedůstojných podmínkách tísnilo jednačtyřicet migrantů včetně dětí,“ zmínil policejní mluvčí Pavel Šváb...( více )
Až na kolejích zůstalo zaklíněné osobní auto, jež bylo součástí středeční dopravní nehody v Brně. Celkem tři auta se chvíli před půl osmou srazila v Kníničské ulici. Šaliny kvůli tomu nabraly zpoždění...( více )
Šest let vězení. Přesně tak vysoký trest si představuje žalobce pro elitního brněnského policistu Miloše Veselého. Ten měl spolupracovat se zlodějem aut, který vozy kradl také na Vysočině. Vysoký trest navrhl státní zástupce Jan Adam ve své závěrečné řeči během hlavního líčení 11. října u Městského soudu v Brně. Obhajoba naopak navrhuje Veselého obžaloby zprostit. Jak celá kauza dopadne, by mělo být jasné na začátku listopadu, kdy by měl padnout verdikt...( více )
O to, kdo uloví největšího kapra, a pokoří třeba i bájnou hranici třiceti kilogramů jeho váhy, se v těchto dnech utkávají rybáři na Nových Mlýnech. Na sedmý ročník mezinárodního šampionátu v lovu kaprů s názvem European Carp Championship – Stairs2Hell se pod Pálavské vrchy sjelo na sto týmů z jedenácti zemí světa...( více )
Období devadesátých let přineslo svobodu a s ní i spoustu zahraničního obsahu na televizních obrazovkách. Ve stejné sobě ale vznikaly i dnes již často kultovní české filmy a seriály. Vyzkoušejte si, jak tuzemskou produkci z devadesátek znáte...( více )
Ladislav Štaidl byl šedou eminencí naší populární hudby. Začalo to hitem Trezor, který složil v roce 1965 pro Karla Gotta. Jeho písně pak zpívali Helena Vondráčková, Jiří Korn nebo Dalibor Janda. V 80. letech 20. století se jako zpěvák představil i on sám. Proto je hlavním hrdinou dalšího dílu našeho seriálu Zpívali v osmdesátkách...( více )
Na novou kapacitní silnici, která by nahradila přetíženou státovku I/43 ze Svitav na Brno, čekají lidé už desítky let. Hlavně v Březové nad Svitavou nebo Jevíčku se těší, až z města zmizí kamiony a tisíce denně projíždějících aut. Úsek od hranice Jihomoravského kraje ke Starému Městu na Svitavsku se má ale začít stavět až za pět let. A jedno je už nyní jasné. Pozůstatky Hitlerovy dálnice se pro novou silnici rozhodně nehodí a budou muset z krajiny pryč...( více )
Kamaráda, který ji u sebe nechal přespávat, bodla nožem do hrudníku kvůli hádce o nákupu cigaret. V úterý se Sabina Č. hájila tím, že měla z muže strach, protože ji už v minulosti napadl, a nůž tak použila k obraně. Snažila se zmírnit rozsudek Městského soudu v Brně, který ji za těžké ublížení na zdraví a krádež, kterou spáchala pár dní před napadením, odsoudil na čtyři a půl roku do vězení. Nyní její případ posuzoval odvolací Krajský soud v Brně...( více )
Opilého řidiče kamionu zastavili dálniční policisté poblíž Pasohlávek na Brněnsku. „Dvaapadesátiletý cizinec totiž bezprostředně po sjetí na čerpací stanici, jí pouze projel a pokračoval v jízdě na Mikulov,“ informoval v úterý o případu z minulého týdne policejní mluvčí Petr Vala...( více )
/FOTO/ Sedm vnoučat, čtrnáct pravnoučat a pět prapravnoučat má Josefa Antonie Švaňhalová. Rodačka z Násedlovic oslavila v kyjovském Centru služeb pro seniory kulaté, už sté narozeniny. Také na slavnostním dortu se v blízkosti jahod a srdíček vyjímala jedinečná číslice 100...( více )
/FOTO/ Jakub Vágner spolu se svým týmem odstartoval již sedmý ročník mezinárodního šampionátu v lovu kaprů European Carp Championship – Stairs2Hell, který se v termínu od sedmého do čtrnáctého října tradičně odehrává na Novomlýnské nádrži na Břeclavsku...( více )
/FOTO, VIDEO/ Pevné nervy a vyrazit na cestu raději s předstihem. Dopravu na silnici I/43 v pondělí u Sebranic na Blanensku komplikují kolony ve směru na Brno i Svitavy. Se zdržením musejí počítat také řidiči jedoucí do Boskovic a opačným směrem. Nový kruhový objezd pod zmíněnou obcí je od začátku týdne sice průjezdný, ale ještě není hotový. Dopravu v tomto úseku řídí semafory...( více )
První říjnová sobota patřila ve Slavkově u Brna na Vyškovsku dýním. Podzimní akce sice přišla se studeným počasím, ale nikoho to neodradilo. Sešli se zde jak dospělí tak i spousta dětí...( více )
Zemřel vojenský pilot Oldřich Pelčák, bylo mu devětasedmdesát let. Informaci o jeho úmrtí dnes zveřejnil na facebooku Vojenský historický ústav a sdíleli ji i další spolky a lidé zabývající se letectvím a kosmonautikou. Pelčák ve druhé polovině sedmdesátých let jako jeden ze dvou Čechoslováků absolvoval náročný výcvik v Hvězdném městečku nedaleko Moskvy. Na palubu kosmické lodi Sojuz 28 však nakonec nastoupil Vladimír Remek, který v březnu 1978 strávil téměř osm dní na oběžné dráze...( více )
/FOTOGALERIE/ Tu otázku nelze přeslechnout: „Burčák, komu můžu dolít burčák?“ Slova zní ulicemi Hustopečí na Břeclavsku, kde se v sobotu konají Burčákové slavnosti. Právě prochází historický průvod, kterému přihlížejí stovky lidí z různých koutů jižní Moravy...( více )
Dva zranění lidé jsou výsledkem dopravní nehody, která se stala v sobotu dopoledne u Rosic. Záchranáři je převezli do nemocnice. Kolize zkomplikovala provoz...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]