Dnes je: 27.9.2022
Svátek má Jonáš, zítra: Václav blahopřejeme!

Přehled tisku

Televize Prima má zdravotní sestře Věře Marešové z nemocnice v Rumburku zaplatit 600 tisíc korun za to, že v reportážích o jejím stíhání nerespektovala presumpci neviny. Rozhodl o tom soud. Marešová žádala odškodnění ve výši 6,7 milionu korun. Soudy jí už přiznaly odškodné od státu a od dalších médií...( více )
Přestože charakter komunálních voleb se od klasického kroužkování známého z voleb do Poslanecké sněmovny v lecčem liší, preferenční hlasy se i v tomto složitém systému počítají. A jedním z kandidátů, kteří získali více křížků než lídr kandidátky Spolu pro Prahu, byl europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Získal 93 121 preferenčních hlasů, tedy o 684 více než pražský lídr a kandidát na primátora Bohuslav Svoboda...( více )
Ve Spojených státech během loňského roku prudce přibylo lidí, kteří se nakazili sexuálně přenosnou chorobou. Například u syfilidy je míra výskytu nemoci nejvyšší za posledních třicet let. Odborníci proto nabádají, aby lidé důsledně používali ochranu. A přemýšlejí, jak prevenci ještě usnadnit. Pracuje se například na domácích samotestech...( více )
Dva lidé zemřeli odpoledne při nehodě osobního auta na Děčínsku. Řidič s vozem narazil do stromu na silnici mezi Šluknovem a Rumburkem. Další život si vyžádala nehoda na Plzeňsku...( více )
Nejdražším pacientem VZP je muž z Plzeňského kraje, který se léčí se spinální svalovou atrofií. Za jeho léčbu dala pojišťovna loni přes 64 milionů korun. Léčba dvaceti nejdražších pacientů pak pojišťovnu přišla na dvojnásobek oproti předcházejícímu roku, a sice na více než miliardu korun. Stojí za tím úhrady léku Zolgensma...( více )
Od začátku pandemie covidu-19 v roce 2020 si lidstvo stále více uvědomuje, že zdraví našeho druhu je úzce propojeno s ostatními živočichy. V současnosti se mluví hlavně o ptácích a savcích, o obojživelnících jen zřídka, což ovšem může být nebezpečné přehlížení. Nově publikovaná studie o žábách a malárii ukazuje, jak úzce mohou tito tvorové ovlivňovat lidské zdraví...( více )
V Bílině na Teplicku zvítězilo v komunálních volbách ANO se současnou starostkou Zuzanou Schwarz Bařtipánovou. Do zastupitelstva se dostal i Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti. V Moldavě na Teplicku, kde se řeší náhlý příval voličů, už avizovali, že volby napadnou u soudu...( více )
Ptali se mě, jestli chci rychlou nebo krásnou smrt, uvedl Brit Aiden Aslin v rozhovoru pro britský deník The Sun krátce po svém propuštění z ruského zajetí. Na Ukrajině ho Rusové drželi pět měsíců a na svobodu se dostal až nyní v rámci výměny zajatců. „Zacházeli se mnou hůř než se psem, bili mě a bodali. Každé ráno jsem musel zpívat ruskou hymnu,“ řekl Aslin deníku...( více )
Jedním ze tří přímo postupujících senátorů z prvního kola je 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička (nestraník za TOP 09). Ten takto dominantní výsledek nečekal a považuje ho za velký úspěch. Podle něj mu pomohla i nepovedená sabotáž Tomia Okamury (SPD), který pro něj nechtěně hlasoval - před vhozením do urny na protest přeškrtal a natrhl volební lístek s Růžičkovým jménem. Takový lístek je ale podle zákona stále platný, pokud z něj lze vyčíst potřebné údaje...( více )
Jedna pískovna v Nákle stačí. Tak v referendu konaném s komunálními volbami rozhodli tamní obyvatelé. Hlasovali, zda má obec využít všech zákonných prostředků, aby zabránila rozšíření těžby štěrkopísku. Tuto možnost zvolilo 366 lidí, tedy 63 procent oprávněných voličů, takže výsledek je závazný...( více )
Pouhých pět hlasů voličů dělilo v konečném součtu prvního kola senátních voleb hejtmana kraje Petra Kulhánka (KOA) a dosavadního senátora Jana Horníka (STAN). V jejich případě šlo takřka o bratrovražedný boj. V krajském zastupitelstvu jsou totiž oba za STAN...( více )
Komička Celeste Barberová v sobotu v holešovické RockOpeře přesvědčila, že humor je vývozní materiál. A to klidně i od protinožců. Svou hodinovou show s názvem Fine, Thanks si Australanka pražské publikum odbržděnými historkami ze života získala hned v prvních minutách a v těch posledních se zaslouženě dočkala ovací ve stoje...( více )
Italové v neděli v předčasných volbách rozhodují o složení nového parlamentu. Největší šanci na úspěch má blok pravicových stran, který by podle některých odhadů mohl získat většinu mandátů. Vůdkyně pravicových Bratrů Itálie Giorgia Meloniová by se pak mohla stát první italskou premiérkou. Volební místnosti se uzavřou ve 23 hodin...( více )
Výsledky letošních voleb do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu Parlamentu České republiky okomentuje v dalším Rozstřelu zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář. Rozhovor s komentátorem MF DNES a moderátorem Vladimírem Vokálem sledujte živě na iDNES.cz v pondělí od 12:00...( více )
Až 18 let za mřížemi hrozí šestapadesátiletému muži, který v sobotu odpoledne v Liberci střelil nelegálně drženou zbraní po předchozím konfliktu o šest let staršího souseda. Muž zásah nepřežil. Policisté útočníka v neděli odpoledne obvinili z vraždy...( více )
V sobotu v pozdních večerních hodinách dorazil Pavel Blažek po boku primátorky Markéty Vaňkové do brněnského volebního štábu koalice ODS a TOP 09. Následně vlivný hráč občanských demokratů a ministr spravedlnosti okomentoval výsledky voleb v Brně, kde jeho strana slavila vítězství, i v celé zemi...( více )
Mile překvapený je z výsledku voleb lídr vsetínské kandidátky hnutí ANO Pavel Bartoň. Ve volbách získal 2 196 preferenčních hlasů a hnutí samotné vystřelilo na dvacet procent (20,06%). Druhé místo patří lidovcům, kteří nevyhráli poprvé od roku 2010...( více )
Zakládající člen britské hudební skupiny Pink Floyd Roger Waters popřel, že kvůli kritice svých postojů k situaci na Ukrajině zrušil v polském městě Krakov dva koncerty. Informoval o tom list The Guardian. Městská rada Krakova v nadcházejícím týdnu projedná návrh, zda Waters nebude kvůli svým názorům na ruskou invazi na Ukrajinu ve městě nežádoucí osobou...( více )
„Referendům“ o anexi okupovaných ukrajinských území Ruskem přihlížejí „mezinárodní pozorovatelé“, kteří mají dodávat zdání legitimity. Mezi nimi jsou i dva čeští zástupci Roman Blaško a Jaromír Vašek, první člen KSČ, druhý korespondent komunistického listu Naše pravda. V ruských médiích tvrdí, že Češi nemají přístup k informacím o situaci či že hlasování probíhá bez prohřešků...( více )
Ve skladu čerstvých potravin na tržnici Rungis nedaleko Paříže vypukl velký požár, informovala tamější požární služba. Na místě zasahuje asi stovka hasičů s třemi desítkami pojízdných cisteren, informovala televize BFM TV...( více )
Se změnou nákupních zvyklostí se potýkají mnohé známé značky. Také zavedené britské obchodních domy musí nyní čelit jinému zákaznickému fungování v postpandemickém světě. Některé z nich již zavřely, jiné se snaží stavět na výhodách, které online nakupování neumožňuje. Obchodní dům jako britský vynález je mnohdy nositelem i architektonických hodnot. Ani o ně by Británie nerada přišla...( více )
Více než tři dekády vládl Vít Vomáčka Kravařím na Českolipsku, teď se obecní úřad bude muset obejít bez něj. Sdružení nezávislých kandidátů Kravaře 2022, které vedl do voleb, totiž odsunuli voliči na druhou kolej. Kancelář starosty ale opouští dvaašedesátiletý poslanec s lehkým srdcem...( více )
Nedělní bilance videí má jasného vítěze. Stal se jím útok koláčem na předsedu SPD Okamuru. Zaujalo také poslední rozloučení s královnou Alžbětou II. Čtenáři sledovali rovněž tvrdě potlačované demonstrace v Rusku nebo syna mluvčího Kremlu, který odmítl narukovat. Své místo si mezi nejsledovanějšími záběry našel i striptýz v domově pro seniory, za který se organizátoři museli nakonec omluvit...( více )
Vláda pracuje na nařízeních, která mají upravit způsob zastropování cen energií. Zatímco ceny by měly zůstat na oznámené úrovni, nově se ve hře objevila varianta, že by se strop vztahoval jen na část spotřeby, řekl ministr průmyslu Jozef Síkela v ČT...( více )
V sobotu v pozdních večerních hodinách dorazil Pavel Blažek po boku primátorky Markéty Vaňkové do brněnského volebního štábu koalice ODS a TOP 09. Následně vlivný hráč občanských demokratů a ministr spravedlnosti okomentoval výsledky voleb v Brně, kde jeho strana slavila vítězství, i v celé zemi...( více )
Vládní pětikoalice se pokouší vymanit Českou republiku z energetické závislosti na dodávkách ruského plynu, lidem pak v rámci pomoci v boji proti vysokým cenám energií tuto částku zastropovala. Podle předsedy hnutí SPD Tomia Okamury je ale tato cena nadále likvidační, dostatek energií podle něj nesmí být předmětem ideologie...( více )
Ve volbách na pražský magistrát získali Starostové a nezávislí pět mandátů. Lídr Petr Hlaváček v rozhovoru pro Lidovky.cz popisuje, jaké argumenty použije na koaličních jednáních. „Čtyři roky jsou strašně krátká doba. A protože jsem zodpovědný, mám hrůzu v očích už teď. A řeknu kolegům, aby ji taky měli,“ říká Hlaváček...( více )
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka vyloučil povolební vyjednávání s hnutím SPD, které označil za extremistické, a uvedl, že co do počtu mandátů je jeho strana vítězem voleb. Za vítěze se prohlásil i předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ministra práce a sociálních věcí nařkl, že „plive špinavou slinu“. Politici byli hosty Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News...( více )
V Bílině na Teplicku zvítězilo v komunálních volbách ANO se současnou starostkou Zuzanou Schwarz Bařtipánovou. Do zastupitelstva se dostal i Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti. V Moldavě na Teplicku, kde se řeší náhlý příval voličů, už avizovali, že volby napadnou u soudu...( více )
Italové v neděli v předčasných volbách rozhodují o složení nového parlamentu. Největší šanci na úspěch má blok pravicových stran, který by podle některých odhadů mohl získat většinu mandátů. Vůdkyně pravicových Bratrů Itálie Giorgia Meloniová by se pak mohla stát první italskou premiérkou. Volební místnosti se uzavřou ve 23 hodin...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]