Dnes je: 26.5.2022
Svátek má Filip, zítra: Valdemar blahopřejeme!

Přehled tisku

Jedním z důvodů odvolání ředitelky Cermatu Michaely Kleňhové byla zjištění inspekce ministerstva financí. Podle závěrečné zprávy kontrolorů organizace například pochybila, když se svými kmenovými zaměstnanci uzavírala ještě mnoho dalších dohod o práci. Dokumenty má iDNES.cz k dispozici od pondělí...( více )
Plzeňští strážníci nevěřili vlastním očím, když spatřili na chodníku muže, která táhl za jízdním kolem několikametrový kmen stromu. Muž jeden konec klády uvázal na nosič a na druhý připevnil kolečka...( více )
Mimořádný příspěvek pět tisíc korun pro děti z rodin s ročním hrubým příjmem do milionu korun schvaluje vláda. Návrh zákona o jednorázové dávky, jejž připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí, počítá s tím, že by příspěvek měl stát vyplatit dětem, kterým 1. srpna nebude ještě 18 let nebo které se narodí do konce roku 2022...( více )
V pražských Malešicích má vzniknout druhé stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny. Podle starostky Prahy 10 Renaty Chmelové o tom magistrát rozhodl bez jejího vědomí. „O takto zásadních věcech musíme být informováni hned,“ uvedla. Pražský magistrát však opáčil, že starostku zval na pracovní jednání a o věci s ní komunikoval i primátor Zdeněk Hřib...( více )
V ulici Nádražní v Praze 5 u zastávky Lihovar došlo ve středu odpoledne k tragické nehodě tramvaje a chodkyně. Žena se podle informací iDNES.cz snažila proskočit mezi vozy rozjíždějící se tramvajové soupravy. Na místě bohužel podlehla vážným zraněním...( více )
Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve středu odpoledne předběžně potvrdil druhý pozitivní vzorek na opičí neštovice. Jde o blízký kontakt prvního pozitivně testovaného pacienta, uvedla mluvčí ústavu Štěpánka Čechová. První případ opičích neštovic se v Česku potvrdil v úterý, muž se zřejmě nakazil na hudebním festivalu v Belgii...( více )
Humanitární organizace Člověk v tísni mění dosavadní logo, které asociovalo ohrožení, za značku, která působí příznivěji a je univerzálně srozumitelná, uvádí organizace. Zavádění nového loga, které vytvořilo Studio Marvil, bude pozvolné a nějaký čas budou obě loga existovat vedle sebe...( více )
Dlouho očekávané plné znění vyšetřovací zprávy úřednice Sue Grayové označuje večírky v Downing Street, které se konaly za koronavirové uzávěry navzdory tehdy platným restrikcím, za výsledek selhání ve vedení britské vlády. Britský premiér Boris Johnson se za ně znovu omluvil Řekl, že přijímá plnou odpovědnost za své selhání, a že se z něj poučil...( více )
USA znemožnily Rusku další způsob, jak splácet závazky z mezinárodních dluhopisů, což by mohlo zemi přiblížit k platební neschopnosti. Americké ministerstvo financí oznámilo, že ukončí výjimku, která umožňovala americkým držitelům ruských dluhopisů přijímat platby...( více )
O své kandidatuře na Hrad se expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš rozhodne až na poslední chvíli. Má žena je zásadně proti tomu, abych se do prezidentských voleb zapojil, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Současný prezident Miloš Zeman letos v únoru řekl, že by Babišovi dal svůj hlas...( více )
„Představa, že si osmnáctiletý mladík nakráčí do obchodu a koupí dvě útočné pušky, je prostě špatná,“ prohlásil v úterý v noci americký prezident Joe Biden. Stejně jako další demokratičtí politici oprášil téma, které se ve Spojených státech objeví po každé masové vraždě. Střelba v texaském Uvalde, kde zemřelo nejméně 19 dětí, není výjimkou. Tradičně proti však jsou republikáni...( více )
Ruská armáda je na pokraji prvního většího úspěchu své ofenzivy v Donbasu. I přes těžké ztráty uzavírá obklíčení těžce ostřelovaných měst Severodoněck a Lysyčansk. Podle vojenských analytiků se poučila z neúspěchů v prvních měsících války a přizpůsobila taktiku opotřebovávací válce...( více )
Obchůdek plný bylin v centru Prahy byl vždy kultovním místem, odkud voněly sušené léčivky, a to přes čtyřicet let. Před několika měsíci však proslulé bylinkářství Herbata v Týnské uličce v Praze oznámilo ukončení provozu. Ihned se na sociálních sítích strhla vlna solidarity a k radosti stovky zákazníků se záhy našel zachránce a nový majitel, který má k bylinám a tradici srdcový vztah...( více )
Na veletrh a knižní festival Svět knihy letos v červnu přijedou hosté z 35 zemí a regionů. Čestným hostem bude Itálie a v průběhu akce vystoupí běloruská laureátka Nobelovy ceny za literaturu Světlana Alexijevičová a jedna z nejvýznamnějších zástupkyň ruských opozičních intelektuálů Ljudmila Ulická. Knižní svátek se uskuteční mezi 9. a 12. červnem...( více )
Evropská komise předložila návrh pravidel, která by mohly usnadnit zabavování majetku ruských oligarchů či firem podporujících válečné tažení prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině. EK chce upravit směrnice tak, aby bylo možné konfiskovat a prodat majetek lidí či subjektů porušujících sankce EU a sjednotit sankční pravidla uvnitř celé EU...( více )
Uprchlíky bude motivovat nabídka práce a ztráta původního bydlení ve velkých městech, řekl v rádiu Impuls ředitel organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek. Ministr vnitra Vít Rakušan navrhl pozitivní motivaci běženců z Ukrajiny k dobrovolnému přemístění do jiných krajů...( více )
Různými onemocněními, z nichž některá jsou smrtelná, trpěla zvířata v bytě Barbory Nekolové. Ta podle obžaloby se svým synem týrala více než 40 koček. Sedm z nich museli veterináři utratit. K právě zahájenému soudnímu líčení obžalovaní nepřišli, v zaslaných prohlášeních však oba vinu odmítli...( více )
Ruský parlament změnil ve středu věkovou hranici pro nábor do armády. Uzavřít smlouvu a nechat se poslat bojovat na Ukrajinu mohou i lidé starší 40 let. Je to je další známka toho, že se Rusko potýká s nedostatkem bojových sil pro pokračování ofenzivy na Ukrajině...( více )
Teprve na recepci zjistili, že je cestovní agentura ubytovala jinde. Právě takovouto zkušenost letos zažila celá řada českých turistů, z nichž část svou zkušenost nedávno popsala pro MF DNES. Cestovní agentura Invia nyní připustila, že se to dělo ve dvou hotelech. Poškozeným klientům, kteří nebyli s náhradním ubytováním spokojeni, nyní začala nabízet desetitisícové odškodnění...( více )
Zhruba stovku hrobů odkryli archeologové při průzkumu pod silnicí, který předcházel stavbě kruhových křižovatek ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Podle mluvčí zdejší radnice Žanety Jančaříkové přitom zřejmě nejde o konečné číslo a ostatků je nejspíš několik set...( více )
Hasiči pomáhali v lese u Kladrub na Tachovsku samici výra obecného, která uvázla na stromě. Pták zůstal viset za nohu v rozsoše stromu, když se snažil slovit z hnízda mláďata puštíka obecného...( více )
Spojené státy se sice angažují v ukrajinské krizi, ale jejich protivníkem dávno není Rusko, které nedokáže porazit ani zemi o velikosti dvou čínských velkoměst. Válka o budoucí roli USA probíhá v Asii – a asijské století nebude bezpečné ani příjemné, píše v komentáři velvyslanec v USA Hynek Kmoníček...( více )
Internetové sdružení CZ.NIC ve středu odblokovalo sedm dezinformačních webů, jejichž domény s koncovkou .cz znepřístupnilo po začátku ruské invaze na Ukrajině. Osmý web –Aeronet.cz zůstal nepřístupný, protože podle sdružení nemá v registru uvedené správné údaje o držiteli...( více )
Internetové sdružení CZ.NIC ve středu odblokovalo sedm dezinformačních webů, jejichž domény s koncovkou .cz znepřístupnilo po začátku ruské invaze na Ukrajině. Osmý web –Aeronet.cz zůstal nepřístupný, protože podle sdružení nemá v registru uvedené správné údaje o držiteli...( více )
Dán Dennis Christensen, který byl v Rusku odsouzen k šestiletému odnětí svobody za své členství v náboženské společnosti svědci Jehovovi, byl propuštěn na svobodu. Podle agentury AP informaci přinesli svědkové Jehovovi. Ti byli v Rusku v roce 2017 označeni za extrémistickou organizaci a následně zakázáni...( více )
Situaci spojenou s ukrajinskými uprchlíky převáženě romského původu, kteří zůstávají v nedostačujících podmínkách na pražském hlavním nádraží, zachytil v jedné z reportáží i britský list Guardian. Ten ji popisuje jako „hnisající krizi“ a nyní se zabývá postupem českých úřadů...( více )
Český hokejista Jaromír Jágr ve středu havaroval v Plzeňské ulici v Praze. Se svým elektromobilem Kia se srazil s tramvají. Skončil v péči záchranky. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Hokejista na svém Facebooku později uvedl, že nad ním Bůh držel ochrannou ruku. Napsal také, že on i cestující v tramvaji vyvázli bez zranění...( více )
Pražští policisté pátrají po dvou agresorech, kteří u Václavského náměstí přepadli muže a oloupili ho. Poté jej nechali ležet na zemi a utekli. Přepadení zachytila bezpečnostní kamera...( více )
Muž neohlídal svého psa a ten vážně pokousal cyklistku. Teď majiteli hrozí až dva roky vězení. A rozhodně není sám. Policisté upozorňují, že podobných útoků přibývá. Majitelé nerespektují pravidla a ignorují nařízení ohledně náhubků...( více )
Nepříjemné překvapení čekalo na odbory při jednání s vládou. Nepřišla totiž s žádným návrhem zvýšení platů ve veřejném sektoru kvůli inflaci. „Nenašli jsme žádnou dohodu,“ řekl předseda ČMKOS Josef Středula. Odbory požadují zachování kupní síly zaměstnanců. Pokud to vláda neudělá, mohou si pro peníze lidé přijít před Úřad vlády, řekl Středula...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]