Dnes je: 27.9.2022
Svátek má Jonáš, zítra: Václav blahopřejeme!

Přehled tisku

Nemusíte být zrovna fanoušky Nirvany nebo Foo Fighters, ale knižní paměti Davea Grohla přečtete jedním dechem. Sálá z nich obrovská, nakažlivá a nehynoucí láska k muzice...( více )
Premiér Petr Fiala zrušil kvůli virovému onemocnění svůj dnešní a středeční program, uvedl mluvčí vlády. Večer měl Fiala jednat s prezidentem Milošem Zemanem...( více )
Do prezidentských voleb zbývají necelé čtyři měsíce, ale strany stále nemají jasno, koho podpoří. Své dobrozdání dá zřejmě jako první koalice SPOLU. Čas si stanovila do tohoto pátku. U Pirátů probíhá aktuálně anketa, koho strana podpoří...( více )
Ředitelem nového útvaru pro boj s terorismem, extremismem a kybernetickou kriminalitou bude nynější náměstek ředitele Národní protidrogové centrály Břetislav Brejcha. Nový útvar vznikl vyčleněním dvou struktur z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), plně fungovat by měl od začátku příštího roku. Bude mít celostátní působnost...( více )
Městský soud v Praze v úterý pokračuje v soudním jednání v kauze dotace na Čapí hnízdo. Z jednání se omluvil šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který je na kampani na Nymbursku. Na řadě jsou během dne výpovědi zaměstnanců Čapího hnízda. Po polední pauze dostala slovo Ivana Havlíková, která pro středočeský ROP posuzovala, zda projekt Čapího hnízda splňuje podmínky dotace...( více )
Ostravu povede další čtyři roky stejná koalice, jaká ve třetím největším městě Česka vládla i uplynulé volební období. Na pokračování se dohodli zástupci vítězného hnutí ANO, koalice SPOLU a Pirátů...( více )
Více než 17 milionů korun podle obžaloby zpronevěřil Ondřej Metelka, který jako účetní a ekonom Zemědělské společnosti Ostřetín na Pardubicku vyváděl peníze svého zaměstnavatele. Částky posílal na svá konta i na účet manželky a přítelkyně. Trestní senát krajského soudu ho poslal na šest let do vězení...( více )
Minimálně 2 procenta HDP na obranu ročně, nový způsob financování strategických projektů armády a komplexní obranné výdaje napříč resorty. To jsou hlavní a zásadní změny, které má přinést nový speciální zákon připravovaný ministerstvem obrany...( více )
Dálniční policisté přistihli řidiče vozu značky BMW, který na dálnici u Jaroměře na Náchodsku překročil povolenou rychlost téměř o 100 km/h. Pokutovali i další přestupky v okolí dálnice...( více )
Den české státnosti slavíme 28. září, je také svátkem svatého Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu. Také letos je na programu oslav slavná pouť, svatováclavský průvod nebo pivní festivaly. Portál iDNES.cz přináší tipy na akce z celé země, kde si můžete slavnostní den užít...( více )
Ředitelem nového útvaru pro boj s terorismem, extremismem a kybernetickou kriminalitou bude nynější náměstek ředitele Národní protidrogové centrály Břetislav Brejcha. Nový útvar vznikl vyčleněním dvou struktur z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), plně fungovat by měl od začátku příštího roku. Bude mít celostátní působnost...( více )
Bez pomoci státu a zajištěných dodávek energií se podle Rainera Dulgera, šéfa Spolkového svazu zaměstnavatelů a podnikatelů, neobejdou skoro žádné podniky, ať už jsou to ty malé a střední, nebo ty velké průmyslové. „Kdybych byl pekařem a rozhodoval se, zda se dnes zadlužit, abych krizi přečkal, nebo zavřít, tak zavřu,“ řekl...( více )
Policisté od pondělí řeší rodinnou tragédii v Měšicích u Prahy. Podle nejnovějších informací tam čtyřiačtyřicetiletý otec rodiny postupně zastřelil dvě nezletilé děti, manželku a poté zbraň obrátil proti sobě. Motivem vraždy byly zřejmě partnerské neshody, uvedli policisté...( více )
Ministr zahraničí Jan Lipavský označil obnovení hraničních kontrol mezi Českem a Slovenskem za nevyhnutelné. „Hraniční kontroly mě netěší, ale musíme reflektovat realitu. Kdybychom nezavedli opatření, bylo by to nezodpovědné a mělo by to mezinárodní přesahy,“ řekl Lipavský. Šéf SPD Tomio Okamura mluví o selhání schengenského systému Evropské unie...( více )
Moskevskou policii podezírají z toho, že zbila a znásilnila činkou aktivistu vystupujícího proti částečné mobilizaci vyhlášené ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Policisté údajně vyhrožovali hromadným znásilněním i jeho kolegyni. Částečná mobilizace vyhlášené Kremlem vyvolala v Rusku protesty, bezpečnostní složky je tvrdě potlačují...( více )
Vyjednávání o pražském zastupitelstvu se může protáhnout i na několik týdnů. V pořadu 360° na CNN Prima News se na tom shodli bývalí primátoři hlavního města Adriana Krnáčová a Pavel Bém. Krnáčová se navíc podivovala nad podmínkami končícího primátora Zdeňka Hřiba. Podle ní mu chybí sebereflexe...( více )
Kriminalisté zadrželi muže, který před týdnem pod pohrůžkou násilí sebral auto taxikáři. S vozem se pak proháněl po Praze po chodníku, v protisměru, ale i v cyklopruhu. Během chvíle způsobil dvě dopravní nehody, další desítky řidičů a chodců ohrozil. S autem nakonec vletěl do podzemních garáží, kde naboural...( více )
Městský soud v Praze v úterý pokračuje v soudním jednání v kauze dotace na Čapí hnízdo. Z jednání se omluvil šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který je na kampani na Nymbursku. Na řadě jsou během dne výpovědi zaměstnanců Čapího hnízda. První vypovídala právnička Gabriela Knapová, promluvila i Nagyová...( více )
Ministr zahraničí Jan Lipavský označil obnovení hraničních kontrol mezi Českem a Slovenskem za nevyhnutelné. „Hraniční kontroly mě netěší, ale musíme reflektovat realitu. Kdybychom nezavedli opatření, bylo by to nezodpovědné a mělo by to mezinárodní přesahy,“ řekl ministr Lipavský...( více )
Ruská plynárenská společnost Gazprom za první pololetí více než zdvojnásobila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) na 3,05 bilionu rublů (1,3 bilionu korun). Průměrná vývozní cena plynu se zvýšila více než 3,5krát...( více )
Turisté se po zavedení kontrol na hranici se Slovenskem nemohou volně pohybovat po stezkách a cestách, upozornila v úterý policie. Mohou využít pouze místa určená k překročení. Za porušení nařízení hrozí pokuta až 5 tisíc korun na místě, po projednání až 50 tisíc korun. Kontroly začnou o půlnoci ze středy na čtvrtek a potrvají minimálně deset dnů...( více )
Krádež horského kola a dalších věcí bleskově vyřešili strážníci v Klimkovicích u Ostravy. Žena tam ve čtvrtek nechala neuzamčené horské kolo před vchodem do úřadu a odešla. Toho využil pachatel, který ukradl nejen bicykl, ale i další osobní věci...( více )
Před částečnou mobilizací neprchají jen Rusové. Stejný problém teď mají i krymští Tataři, kteří navzdory represím z posledních let zůstali ve své domovině. Mnohým z nich přišel povolávací rozkaz. A podle Ukrajiny i aktivistů na Krymu tyto výzvy chodí nepoměrně více Tatarům než ostatním mužům. Po nových vojácích se Moskva navíc poohlíží i v Abcházii a Jižní Osetii...( více )
Bohužel se nám v jednom období setkalo na železnici hned několik mimořádností. Šlo o nekázeň zhotovitelů i dopravců, avšak i my jako Správa železnic jsme byli příčinou některých událostí, říká generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda k množství výluk na dráze a z nich pramenících zpoždění. Také vysvětluje, proč se i na opravených úsecích dál bude jezdit nejvýše rychlostí 160 kilometrů v hodině...( více )
Stavby obnovitelných zdrojů energie do 50 kilowatt už nebudou muset získávat povolení stavebního úřadu ani licenci Energetického regulačního úřadu. Významně to usnadní například stavbu fotovoltaických panelů na bytové domy...( více )
Kritických pro povolební vývoj v Itálii může být alespoň čtyřicet poslanců zvolených za stranu Silvia Berlusconiho Vzhůru Itálie. Bez nich totiž vítězný blok pravicových stran nemá v parlamentu většinu. Pravice rovněž nezískala potřebné dvě třetiny, díky nimž by mohla změnit ústavu, aniž by mohli odpůrci vyvolat potvrzující referendum...( více )
Poslanci mají pokračovat v projednávání podpory zavádění nízkoemisních vozidel ve veřejné dopravě. Opozice ale bude chtít zřejmě diskutovat o pondělním rozhodnutí vlády obnovit dočasně kontroly na česko-slovenských hranicích kvůli výraznému nárůstu počtu migrantů. Před schůzí také vystoupí zástupci stran a hnutí na tiskových konferencích...( více )
Druhou práci nebo i několik dalších zaměstnání si našlo již více než pět milionů Britů. Důvodem jsou rostoucí životní náklady a energetická krize. Dalších deset milionů obyvatel ostrovního království podobný krok plánuje...( více )
Ostravu povede další čtyři roky stejná koalice, jaká ve třetím největším městě Česka vládla i uplynulé volební období. Na pokračování se dohodli zástupci vítězného hnutí ANO, koalice SPOLU a Pirátů...( více )
Na pětiletém trestu vězení se dohodla se státním zástupcem osmatřicetiletá žena z Karlovarska, která tolerovala své dceři od jejích 11 let sex se sousedem. Muž je podle lékařů HIV pozitivní. Když s tím dívka chtěla skončit, žena ji dokonce přemlouvala, ať souseda uspokojuje dál. Ať při tom myslí na svoji maličkou sestru, že to dělá i pro ni...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]