Dnes je: 27.9.2022
Svátek má Jonáš, zítra: Václav blahopřejeme!

Přehled tisku

Kličkujícího řidiče na skútru zastavili při silniční kontrole policisté v Praze 6. Dechová zkouška hned potvrdila jejich podezření, že muž usedl za řídítka opilý. Navíc pak policistům nabízel úplatek...( více )
Novým ředitelem civilní rozvědky by se mohl stát bývalý náměstek pro operativní činnost Vladimír Posolda. Na pondělním jednání vlády by ho měl představit ministrům vicepremiér Vít Rakušan, uvedl Deník N. Právě Rakušanovi náleží se souhlasem vlády šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) jmenovat. Funkce ředitele rozvědky je od srpnové rezignace Petra Mlejnka neobsazená...( více )
Návrh státního rozpočtu na příští rok schvaluje vláda. Ministr financí Zbyněk Stanjura už připustil, že se může zvýšit jím původně navržený schodek 270 miliard korun. „Tlak na výdajovou stranu je opravdu obrovský. Souvisí to samozřejmě s vysokými cenami energií,“ řekl Stanjura. Ministři potvrdí také růst důchodů od ledna příštího roku v průměru o 825 korun...( více )
Novým ředitelem civilní rozvědky by se mohl stát bývalý náměstek pro operativní činnost Vladimír Posolda. Na pondělním jednání vlády by ho měl představit ministrům vicepremiér Vít Rakušan, uvedl Deník N. Právě Rakušanovi náleží se souhlasem vlády šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) jmenovat. Funkce ředitele rozvědky je od srpnové rezignace Petra Mlejnka neobsazená...( více )
Státní zástupkyně podala obžalobu v případu vraždy učitele středního odborného učiliště v pražské Michli. Obviněný mladík, který na svého učitele na konci března zaútočil mačetou, zůstává ve vazbě. Předpokládaným motivem činu byl spor mezi ním a zemřelým pedagogem. Za vraždu hrozí pachateli 12 až 20 let vězení...( více )
Návrh státního rozpočtu na příští rok schvaluje vláda. Ministr financí Zbyněk Stanjura už připustil, že se může zvýšit jím původně navržený schodek 270 miliard korun. „Tlak na výdajovou stranu je opravdu obrovský. Souvisí to samozřejmě s vysokými cenami energií,“ řekl Stanjura. Ministři potvrdí také růst důchodů od ledna příštího roku v průměru o 825 korun...( více )
Policista ve Strakonicích se snažil zastavit řidiče, který o 18 kilometrů překročil povolenou rychlost. Hříšník nezastavil a začal ujíždět. Policista se za ním vydal se služebním autem, ale na mokré vozovce dostal smyk a havaroval...( více )
Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo v pondělí ráno patnáct lidí, z toho jedenáct dětí. Přes dvacet dalších lidí utrpělo zranění. Podle agentury TASS to ve své aktualizované bilanci uvedl ruský vyšetřovací výbor. Pachatel vyzbrojený dvěma pistolemi a velkým množstvím munice je po smrti, spáchal sebevraždu, potvrdily ruské úřady...( více )
V řadě měst se nejspíš vládní strany s ANO v koalici potkají, ale na vládní úrovni to v této chvíli není možné, říká v rozhovoru serveru Lidovky.cz jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Podle něj je komunální politika úplně jiná a nedá se srovnávat s parlamentem. „Opozici se podařilo na některých místech udělat z voleb referendum o vládě. Vláda teď musí být opatrná,“ dodává...( více )
Pro mnohé překvapení. Pro většinu politiků z ostatních stran nepříjemné. Na pardubický magistrát se poprvé v historii dostalo sdružení Naše Pardubice Filipa Sedláka. Aktivní politik, který už osm let seděl v zastupitelstvu centrálního městského obvodu, vydupal úspěch prakticky bez kampaně jen přes sociální sítě a neúnavnou kritiku poměrů v Pardubicích...( více )
Jako v pohádce Pyšná princezna si lze připadat při sledování výroků ministra průmyslu a obchodu o zastropování cen elektřiny. Podle nedělního prohlášení by se strop zřejmě neměl vztahovat na celou úroveň spotřeby. V pondělí ráno ministr zásadně otočil. Uvedl, že vládní nařízení ohledně zastropování cen energií nebude spotřebu domácností limitovat...( více )
Hlavní index ruských akcií klesl nejníže od začátku invaze na Ukrajinu, v pondělí dopoledne odepisoval až 12 procent. Nejvíce ztrácejí energetické firmy. Za propad cen může nedůvěra Západu i vyhlášení částečné mobilizace...( více )
Po víkendovém triumfu v italských volbách přichází lídryni vítězné strany Giorgii Meloniové gratulace. Předsedové a poslanci evropské pravice na sociálních sítích blahopřejí k úspěchu, lídři levice naopak upozorňují na neofašistické kořeny strany. Vítězství budoucí první ženská předsedkyně vlády v Itálii vyzdvihují ruku v ruce český premiér a předseda ODS Petr Fiala a šéf SPD Tomio Okamura...( více )
Stotisícovou škodu napáchala opilá řidička na Sokolovsku, která uprostřed noci nezvládla manévry se svým vozem. Narazila postupně do zaparkovaného auta, zdi domu a ještě do dalšího vozu. Zastavilo ji teprve to, že nedokázala zařadit rychlost...( více )
Maďarsko uspořádá takzvanou národní konzultaci, při níž se občanů zeptá, zda si přejí protiruské sankce. V pondělí to v maďarském parlamentu uvedl premiér Viktor Orbán. Podle něj jsou sankce spolu s vysokými cenami energií důvodem současných problémů evropské ekonomiky...( více )
Zástupci vítězného SPOLU a třetích Pirátů budou v pondělí jednat na pražském magistrátu o povolební koalici. Kandidát na primátora za SPOLU Bohuslav Svoboda už dříve řekl, že je pro koalici na půdorysu vládní spolupráce, tedy s Piráty a STAN. Nedělní jednání se STAN bylo podle předsedy zastupitelů ODS Zdeňka Zajíčka věcné...( více )
Návrh státního rozpočtu na příští rok bude na pondělním jednání schvalovat vláda. Ministr financí Zbyněk Stanjura už připustil, že se může zvýšit původně jím navržený schodek 270 miliard korun. „Tlak na výdajovou stranu je opravdu obrovský. Souvisí to samozřejmě s vysokými cenami energií,“ řekl Stanjura...( více )
Nedělní předčasné parlamentní volby v Itálii vyhrál pravicový blok se zhruba 44 procenty hlasů. Ukazují to údaje po sečtení 99 procent okrsků zveřejněné ministerstvem vnitra. Druhý je středolevicový blok kolem Demokratické strany s 26 procenty a třetí Hnutí pěti hvězd, které s 15 procenty zabodovalo hlavně na jihu země. Pravice bude mít zřejmě v parlamentu většinu...( více )
Vítězství pravicového bloku v čele se stranou Bratři Itálie možné budoucí premiérky Giorgie Meloniové ruský prezident Vladimir Putin pravděpodobně přivítal, myslí si analytici. Poskytuje mu totiž možnost rozbít evropskou proukrajinskou jednotu skrze Itálii. Samotná Meloniová se sice hlásí k Ukrajině, její možní koaliční spojenci ale vystupují prorusky...( více )
Rusko zatím nepřijalo žádné rozhodnutí o uzavření hranic v souvislosti s odchodem ruských občanů do zahraničí po ohlášení částečné mobilizace v zemi. V pondělí to uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Moskva podle něj očekává, že napraví všechny chyby, které při odvodech nastaly. O jejich povaze se však mluvčí prezidenta přesněji nezmínil...( více )
Městský soud v Praze v pondělí po týdenní pauze opět řešil kauzu Čapí hnízdo. Soudce na úvod vyhověl návrhu obhájců expremiéra Andreje Babiše, aby znalci prozkoumali duševní zdraví jeho syna Andreje. U soudu jako svědci promluvili bankéři z banky HSBC, která poskytla úvěr pro farmu. „Projekt by nezískal úvěr, pokud by za ním nestál Agrofert,“ řekl bankéř Filip Koutný...( více )
Přelomový způsob čištění odpadních vod vyvíjejí výzkumníci brněnské Mendelovy univerzity. Pomocí umělé inteligence chtějí naučit mikrořasy, aby zachytávaly látky z hormonální antikoncepce a postupně i další znečišťovatele. Takto ošetřená voda by mohla sloužit k zavlažování polí nebo napájení zvířat...( více )
Neúspěšný víkend má za sebou mluvčí Hnutí PES a bývalý poslanec Jiří Janeček, který se v komunálních volbách se stranou Koalice pro důstojný život nedostal do vedení městské části. Své rozhořčení následně vyjádřil na facebookové stránce protestního hnutí, kde napsal, že je zbytečné, aby lidé chodili na demonstrace, když nechodí k volbám. Hned v pondělí však hnutí opět další demonstraci pořádá...( více )
Prudce rostoucí ceny energií a rekordní inflace komplikují situaci s bydlením více než polovině Čechů. Nepříznivá ekonomická situace se promítá i do nadějí lidí na vlastní bydlení...( více )
S nedostatkem sebevědomí a s nepochopením ze strany okolí se lidé s epilepsií potýkají častěji nežli ostatní, to pak pramení k problémům s navázáním či udržením partnerských vztahů. Podle brazilské studie tak pacienti čelí vyššímu rozpadu manželství než zdraví jedinci. Na problém upozorňují odborníci u příležitosti Národního dne epilepsie, který připadá na 30. září...( více )
Ukrajinské úřady u Izjumu nalezly dvě další hromadná pohřebiště. V pondělí to uvedl prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle něj jsou v nich uložena těla několika stovek obětí...( více )
Andrej Babiš může být rád – voliči trestali vládu za její chabý výkon v boji s vysokými cenami energií. I Petr Fiala ale může být rád – navzdory ziskům ANO a SPD volby jeho vládou neotřásly nijak dramaticky. Jinými slovy: mohlo to být horší, jede se dál! O uplynulých volbách píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký...( více )
Výsledky letošních voleb do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu Parlamentu České republiky komentuje v dalším Rozstřelu zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář. „U malých měst mohou celostátní lídři chtít cokoliv, ale stejně budou rozhodovat regionální postavy,“ říká Kolář v Rozstřelu s moderátorem Vladimírem Vokálem...( více )
Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo v pondělí ráno nejméně třináct lidí, z toho sedm dětí. Zřejmě 21 dalších osob utrpělo zranění. Podle agentury TASS to ve své aktualizované bilanci uvedl ruský vyšetřovací výbor. Pachatel vyzbrojený dvěma pistolemi a velkým množstvím munice je po smrti, spáchal sebevraždu, potvrdily ruské úřady...( více )
Městský soud v Praze v pondělí po týdenní pauze opět řeší kauzu Čapí hnízdo. Soudce na úvod vyhověl návrhu obhájců expremiéra Andreje Babiše, aby znalci prozkoumali duševní zdraví jeho syna Andreje. U soudu jako svědci promluvili bankéři z banky HSBC, která poskytla úvěr pro farmu. „Projekt by nezískal úvěr, pokud by za ním nestál Agrofert,“ řekl bankéř Filip Koutný...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]