Dnes je: 1. 6. 2023
Svátek má Laura, zítra: Jarmil blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTO, MAPA/ Průzkumnými vrty s využitím sond pokračují aktuálně silničáři v přípravných pracích na trase budoucího obchvatu Bučovic. V lokalitách zkoumají také stav podzemní vody, kterou stavba nesmí ohrozit...( více )
Lidé cestující tramvají Táborskou ulicí v brněnských Židenicích museli ve středu večer na čas využít také náhradní autobusové dopravy. Kolem dvacátého hodiny tam totiž vykolejila tramvaj...( více )
Kuriózní nehoda se stala ve středu odpoledne na dálnici D1 u Vyškova. Na 226. kilometru ve směru na Brno havarovalo osobní auto s přívěsným vozíkem na převoz letadla - kluzáku...( více )
Toužíte se ponořit do příběhů a zapomenout na okolní svět? Také rok 2023 slibuje mnoho knižních novinek od našich i zahraničních bestsellerových autorů. Přinášíme vám několik z nich...( více )
V říjnu předminulého roku těžce pobodal a pořezal celou rodinu. Ozbrojený muž tehdy v Tišnově řádil s loveckým nožem a sekerou. Policisté útočníka krátce po činu zadrželi a obvinili z pokusu o vraždu...( více )
/FOTO, VIDEO/ Až dvacítku dopravních nehod řešili ve středu ráno policisté v Jihomoravském kraji. Jízdu totiž řidičům na řadě míst zkomplikovala namrzlá silnice nebo hustá mlha. Havarovali tak například na Brněnsku, Vyškovsku či Znojemsku...( více )
Nová naleziště ropy a zemního plynu na jihu Moravy a zvýšení energetické nezávislosti České republiky. To jsou vize, které si odborníci i těžaři z MND slibují od výsledků rozsáhlého průzkumu, jenž brzy začne na Hodonínsku...( více )
Bílá čmáranice na plotě. Takto vypadá nová branka Botanické zahrady v Brně. Plot je pomalovaný ze strany ulice Veveří naproti zastávky tramvaje Konečného náměstí. Škodu Botanická zahrada zaznamenala v pondělí brzo ráno. „Pachatel zřejmě v rámci novoročního veselí posprejoval nový plot ještě předtím, než mohl být vybaven informacemi o otevírací době. Zmíněného vandala jsme doposud bohužel nenašli,“ uvedla Odborná pracovnice botanické zahrady Hana Ondrušková...( více )
Vážné zranění si vyžádala v úterý ráno dopravní nehoda na silnici I/53 na rozhraní Brněnska a Znojemska. Ze zatím nezjištěných příčin havaroval u Branišovic starší řidič osobního auta, které skončilo v příkopu...( více )
Nejen zdražování jídel v restauracích na Vysočině přinesl nový rok. V Mohelenském dvoře na Třebíčsku se rozhodli vyšší ceny na jídelních lístcích kompenzovat výdejem nesnědených pokrmů. Ten bude zdarma a pro jídla si bude moci přijít kdokoli. S experimentem začnou v restauraci od úterý...( více )
/VIDEO/ Pořádně nabitou henryovku má Westernové městečko v Boskovicích na Blanensku. Srovnání s legendární zbraní Old Shatterhanda se týká programu, který v areálu připravují tamní provozovatelé. Návštěvníky chtějí oslnit nejprve spojením filharmonie s kaskadéry, následně se o pozornost přihlásí divadelní zpracování příběhu Poklad na Stříbrném jezeře...( více )
/VIDEO/ Mladická nerozvážnost, frajeřinka. Na konci opletačky se strážníky. Ozdoby na vánočním stromu na Zelném trhu v Brně upoutaly minulý čtvrtek několik hodin po půlnoci skupinku lidí. Dva mladíci z něj začali sundávat velké baňky. Přitom netušili, že je zmíněný prostor pod dohledem kamer městské policie...( více )
Mimoúrovňové křižovatky, odbočovací pruhy, bezpečnější předjíždění, protihlukové stěny a také srovnání nebezpečných horizontů. To jsou horké plány na další etapu rekonstrukce hlavního tahu ze Znojma na Brno. Ředitelství silnic a dálnic hodlá tentokrát zmodernizovat téměř jednadvacetikilometrový úsek mezi Lechovicemi a Pohořelicemi. Stavba vyjde na víc jak dvě miliardy korun a potrvá dva roky. Začít má napřesrok...( více )
/FOTO/ Slavkov u Brna se předvedl na konec roku dechberoucím ohňostrojem. Lidé mohli ocenit práci Ivana Martínka, který je profesionálním ohněstrůjcem, známým i z přehlídek Ignis brunensis. ..( více )
Rapující básník Lipo, podle ankety Český slavík aktuálně čtvrtý nejpopulárnější umělec kategorie hip hop & rap, vydal před Vánoci novou koncepční nahrávku Příběhy, která prohloubila jeho odklon od tradičního pojetí rapu. Libereckého umělce představuje v roli pozorovatele a hudebního vypravěče lidských dramat. Jak sám říká, pro album je typický kontrast vážně laděných slok a nadějeplných refrénů...( více )
Osobnosti jižní Moravy odpovídaly v exkluzivní anketě na otázku Deníku Rovnost. Přečtěte si, co nám všem do nového roku přejí…..( více )
K dopravní nehodě došlo v sobotu na D1 na 168. kilometru na trase mezi Říkovicemi a Prahou. Před třetí hodinou odpoledne se tam srazila dvě osobní auta...( více )
S nadsázkou a humorem se postavil k vánočnímu rozjímání ve společnosti svých vnuků znojemský rocker Ivan Burda. Svérázný dědeček vepsal zážitky do knihy s názvem Ježíšek trávu nehulí. Je volným pokračováním jeho prvotiny Milovaní parchanti, která vyšla v polovině tohoto roku a stala se bestsellerem...( více )
Zločinci v online prostoru si letos rozhodně nedávali volno. Spíše naopak. Čeští policisté spočítali, že počet kybernetických útoků stoupl ve srovnání s minulým rokem o sedmdesát procent. Na druhou stranu byla těchto útoků více méně ušetřena kritická infrastruktura, tedy takové informační sítě, které jsou nezbytné pro provoz státu. Činily se zejména ruské hackerské skupiny, které po světě i v České republice ukradly 50 milionů hesel...( více )
Velké kino premiéry, očekávané výstavy i knižní novinky. Rok 2022 přinesl bohatou kulturní nadílku. Jenže zatímco některé počiny sklidily chválu, jiné se tvůrcům zase až tak nepovedly. Kulturní redaktoři Deníku vybrali tři nejpříjemnější překvapení uplynulého roku a tři největší propadáky. ..( více )
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podal k Nejvyššímu správnímu soudu kárnou žalobu na soudce Městského soudu v Brně Aleše Dufka. Důvodem je to, že Dufek v pozici pověřeného místopředsedy soudu pro trestní úsek poskytl na začátku listopadu médiím soudní příkazy k domovním prohlídkám u tří osob, které figurují v případu týkajícího se brněnských obecních bytů...( více )
Násobně vyšší náklady na energie ukončují i provoz oblíbených restaurací. Na Břeclavsku se pár dní před Vánocemi s personálem jedné takové rozloučili lidé z širokého okolí. Podle experta až pětina hospod stojí nad propastí. O jejich osudu rozhodnou první měsíce nového roku...( více )
Božena Němcová. Pozoruhodná žena, která proslula svým spisovatelským umem a vlasteneckou horlivostí. Stejně jako profesní byl vzrušující i její osobní příběh. Poutavě o něm vypráví v románu Božena, který vznikl na základě úspěšné minisérie České televize, spisovatelka Hana Wlodarczyková...( více )
/FOTO/ Auta na střechách nebo ve svodidlech. Policisté, hasiči i záchranka v jednom kole. Provoz na řadě míst na jihu Moravy blokovalo ve čtvrtek ráno náledí...( více )
Požár v ulici Kaštanová v Brněnských Ivanovicích likvidovali večer brněnští hasiči. "Jedná se o požár tří buněk. Nikoliv o obchodní dům. Probíhají dohašovací práce," sdělili hasiči na sociání síti. ..( více )
To byla fuška! Hasiči se o vánočních svátcích na jihu Moravy nezastavili. Celkem vyjížděli ke třiadevadesáti událostem. Počet zásahů se oproti loňsku výrazně zvýšil. Před rokem jich totiž bylo o více než dvacet méně. Nejvíce hasiči zaznamenali technických zásahů. „Výjimečně jsme o letošních svátcích nezasahovali u hořících vánočních stromečků či adventních věnců,“ informoval za Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje Štěpán Komosný...( více )
Doslova světový úspěch. Slovanská epopej Alfonse Muchy se stala součástí mezinárodní digitální výstavy Google Arts & Culture. Dílo tak beze zbytku patří k vrcholům českých děl, které se do projektu The HeART of Czechia zapojily...( více )
Nečekané svatoštěpánské překvapení čekalo v pondělí odpoledne na muže v brněnských Žabovřeskách. Ve výkopu pod Palackého vrchem uviděl předmět připomínající válečnou munici. Ihned zavolal na tísňovou linku 156...( více )
Rvačkou skončil pro dvojici mužů štědrý večer na Nádražní ulici v Brně...( více )
Letošní pohádková novinka České televize (ČT) Krakonošovo tajemství měla největší sledovanost ze všech pohádek vysílaných 25. prosince za dobu měření televizní sledovanosti, tedy od roku 1997. ČTK to sdělila mluvčí ČT Karolína Blinková. Na Krakonošovo tajemství se v neděli večer podle ní dívalo 3,22 milionu diváků ve věku čtyři a více let. Byly to téměř dvě třetiny všech lidí, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]