Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

Celkem 150 tun váží konstrukce, kterou ráno začali specialisté usazovat jako součást modernizované stanice v Adamově na nyní opravované železnici mezi Brnem a Blanskem. Přístupná pro pěší má být padesátimetrová lávka v půlce srpna...( více )
Policisté zveřejnili záběry a další informace k havárii letadla, které se zřítilo minulý víkend na Blanensku. Tři parašutisté stihli před pádem stroje včas vyskočit. Pilot s padákem však opustil kabinu, až když byl stroj příliš nízko, a při seskoku zahynul. Vyšetřovatelé žádají o pomoc případné svědky...( více )
V devatenácti letech je mozkem rozehry fotbalové Zbrojovky. A ačkoli Michala Ševčíka láká Sparta Praha, podle brněnského manažera Tomáše Požára se s kreativním záložníkem na Srbské pro příští rok v každém případě počítá - i kdyby měl setrvat už jen jako hostující hráč. „Prioritou je pro mě Brno, co bude potom, to se uvidí,“ nechává se slyšet reprezentant do 21 let...( více )
Spousta aut, tramvají i tisíce lidí se denně míhají prostorem před hlavním nádražím v Brně. Nejen pro „přespolní“ tvoří prostranství chaotický labyrint, který dlouhodobě patří mezi hlavní ostudy města. Vedení Brna se nyní, tedy pár měsíců před volbami, rozhodlo situaci řešit...( více )
Muž důchodového věku nezvládl řízení a v brněnských Ivanovicích u nájezdu do Hradecké ulice narazil do stromu. Havárií, ke které došlo v neděli krátce před desátou hodinou dopolední, způsobil zranění sobě i svému spolujezdci. „Oba skončili v péči záchranářů,“ uvedl mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala...( více )
Má problémy s nízkým tlakem a často se jí točí hlava. Téměř osmdesátiletá Brňanka Jiřina Hrušková proto léto tráví zpravidla za městem na zahrádce. „Smočím se v jezírku a pak si sednu na pergolu porostlou vinnou révou. Čtu si, luštím křížovky a odpočívám,“ prozradila žena, jak přežívá nynější úmorná vedra...( více )
Stárky a stárci v Kobylí na Břeclavsku odstartovali svými pětidenními tradičními krojovanými hody letošní hodovou sezonu. Poprvé po dvou letech tak, jak je slavívali před koronavirovou pandemií...( více )
Dostat se na úroveň nejprestižnějších evropských vinařských měst, jako jsou francouzské Bordeaux a Champagne či portugalské Porto, a přilákat tak do Znojma další milovníky vína i historie. To je meta pro společnost Lahofer...( více )
Procházel kolem zarámovaných titulních stran MF DNES a zaujala ho černobílá hokejová z roku 1998. „To je Nagano, viď?“ zastavil se, zamyslel a usmál. Jiří Procházka ví, že i on ve svém sportu došel na vrchol...( více )
Tragicky skončilo pátrání v Brně po pětatřicetileté Anně. Desítky policistů ji od pátku 10. června hledali v lokalitě Komínem a Bystrcí. V sobotu 18. června našel její tělo v lese náhodný chodec. „Nic nenasvědčuje tomu, že by na její smrti měla podíl jiná osoba,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb...( více )
Po více než týdnu skončilo pátrání po pětatřicetileté ženě z Brna. V sobotu ráno její bezvládné tělo nalezl náhodný chodec. Nic nenasvědčuje tomu, že by zemřela násilnou smrtí. Její pohřešování nahlásili policii její rodiče...( více )
Moderní technologie se už dostávají i do včelích úlů. Když se ve vědeckém týmu na Vysokém učení technickém v Brně sešlo několik včelařů, spojili svůj koníček se znalostmi z oboru a časem byl na světě systém ApiVčelař 4.0 s chytrými vahami a senzory...( více )
Jan Kopecký vede po první etapě Rallye Hustopeče, v níž útočí na osmé vítězství. Do čela čtvrtého dílu mistrovství republiky se dostal v páteční poslední rychlostní zkoušce, kterou vyhrál o dvě sekundy před Filipem Marešem a s více než šestisekundovým náskokem před Václavem Pechem, kterého sesadil na průběžné druhé místo...( více )
Tři Češi se probojovali do finálových kol turnaje Kaskáda Golf Challenge. Cutem na akci druhého nejvyššího evropského okruhu Challenge Tour prošli Šimon Zach, Gordan Brixi a amatér Filip Jakubčík. V čele soutěže s dotací 260 000 eur je Dán Martin Simonsen, který má po dvou kolech skóre 13 ran pod par...( více )
Na Břeclavsku odstartovaly samosběry meruněk. Do sadů farmy Ovoce Huták ve Velkých Bílovicích mířily už čtvrtek a v pátek časně ráno stovky lidí. Samosběr tam bude pokračovat ještě i v sobotu...( více )
/SOUTĚŽ, ANKETA/ Soutěž Čtenář reportér pokračuje a s ní i možnost získat zážitkové vstupenky pro celou rodinu. Tentokrát jsme pro vás vybrali příspěvky tří čtenářů reportérů, kteří se podívali na svět pěkně z výšky, zpoza kapitánského kormidla a z kabiny traktoru.  ..( více )
Ve dvou zápasech první ligy v sezoně 2020/21 si Marek Vintr, tehdy útočník Zbrojovky Brno, nechal úmyslně udělit zbytečnou žlutou kartu a etická komise Fotbalové asociace ČR mu za tento prohřešek nyní vyměřila osmnáctiměsíční distanc i pokutu 10 tisíc korun. S finančním postihem odešel i údajný strůjce podvodu, hráčský agent Lukáš Hála...( více )
Pobodaný muž se pohybuje kolem auta ve Vejrostově ulici v Brně. Volal svědek na policejní linku 158 v úterý večer. „Na místo okamžitě zamířila nejbližší policejní hlídka, která spolu s dalšími svědky poskytla zraněnému první pomoc,“ informoval v pátek policejní mluvčí Pavel Šváb...( více )
Manželská hádka v brněnské Bystrci přerostla až v pokus o vraždu. Manželé se pohádali v autě, žena pak muže pobodala nožem. Ve vězení může strávit až dvacet let...( více )
Poničená úroda, silnice plné bláta, které nateklo i do čerstvě napuštěné vody koupaliště. To jsou následky několikaminutové smršti ledových krup, které včera večer zasypaly Olešnici na Blanensku. Následky prudké bouřky bude město odklízet asi tři dny. „Během asi sedmi minut vypadlo z oblohy velké množství krup velkých asi jeden centimetr. Ucpaly kanalizační vpustě, takže voda nemohla odtékat a ze silnic se staly řeky. Kroupy po nich plavaly jako kry. Všude bylo bílo, jakoby se vrátila zima,“ popsal v pátek ráno Deníku Rovnost starosta Olešnice Zdeněk Peša...( více )
Nejvyšší soud vyhověl dovolání řidičky, která dostala podmínku a dlouhý zákaz řízení za sražení a smrt ani ne dvouletého dítěte na odrážedle. Neštěstí se stalo před dvěma roky v klidné ulici v Brně. Podle verdiktu žena porušila zákonem dané povinnosti, když vjížděla do ulice, kam byl zákaz vjezdu a neměla dostatečný rozhled z vysokého auta typu SUV...( více )
Ceny bydlení se nejen v Brně šplhají stále výš, do toho se zpřísňují podmínky pro hypotéky, takže na byt dosáhne čím dál méně lidí. Brno má přitom relativně velkou zásobu volných bytů. Ze zhruba 28 tisíc městských bytů jich je prázdná asi tisícovka. Jenže jsou těžko obyvatelné...( více )
Jestliže ve čtvrtek večer to v Olešnici vypadalo jako při sněhové vánici v zimě, v pátek dopoledne ulice připomínaly spíše podzim. Po silné bouřce s kroupami je krylo listí servané ze stromů. Ještě ráno nacházeli lidé na svých zahradách vrstvy krup. Kontrolují zbytky úrody a sčítají škody. Ulice musel protáhnout traktor s radlicí...( více )
Novou posilou basketbalistek KP Brno se stala ukrajinská reprezentantka Tetiana Havrylčyková, která na jaře působila ve španělském klubu Jairis. Po Slovence Soně Svetlíkové je druhou významnou novou tváří brněnského týmu, který bude po Dušanu Medveckém trénovat Marcela Krämerová...( více )
Ještě než se fotbalový obránce Róbert Matejov setkal se svými novými spoluhráči ve Zbrojovce, s nimiž půjde jako jedna z posil do nováčkovské sezony v první lize, seznámil se s očekáváním brněnských fanoušků, pro které byl jeho příchod ze Zlína od pondělního zveřejnění přestupu živým tématem...( více )
/FOTO/ Ke třem desítkám případů přistižených zlodějů vyjížděli letos strážníci do prodejen a supermarketů ve Slavkově u Brna na Vyškovsku. Nejčastěji mířili k tamnímu Lidlu, mezi chycenými zloději byl například celostátně hledaný muž...( více )
Koncem roku, kdy bude hotová oprava koridoru mezi Brnem a Blanskem, se cestující měli dočkat i moderních a komfortních vlaků, stejně tak i na trati z Tišnova do Hustopečí. Jenže všechny soupravy, které Jihomoravský kraj v historicky největším kontraktu pro dvě páteřní linky nakupuje, do konce roku nebudou...( více )
/FOTO/ Zcela neprůjezdná je po smršti krup Olešnice na Blanensku. Místy jich leží až čtyřicet centimetrů. Na místě zasahují místní dobrovolní i profesionální hasiči z Blanska a Kunštátu...( více )
Hasiči v Olešnici na jižní Moravě večer měli plné ruce práce. Řešili průjezdnost obcí. V některých úsecích totiž byla souvislá vrstva krup. Napadlo až 40 centimetrů, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Kroupy měly podle meteorologa ČHMÚ Štefana Handžáka průměr kolem tří centimetrů...( více )
Hasiči v Olešnici na jižní Moravě večer měli plné ruce práce. Řešili totiž průjezdnost obcí. V některých úsecích totiž byla souvislá vrstva krup. Ty měly podle meteorologa ČHMÚ Štefana Handžáka kolem tří centimetrů...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]