Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

Osobní auto havarovalo v pátek před třetí hodinou odpoledne na silnici I/53 u Oleksovic na Znojemsku. Řidič skončil se svým vozem v příkopě. „Nehodu vyšetřujeme. Co bylo příčinou havárie je nyní v šetření," řekl Deníku policejní mluvčí Pavel Šváb...( více )
Nové unikátní rarity představilo pelhřimovské Muzeum rekordů. Tentokrát z kategorie miniatur. Do sbírky muzea přibyla nejmenší jezdecká socha prezidenta T. G Masaryka, milimetrové sluneční hodiny nebo rekordně malá pletená čepice...( více )
Deset lidí se zranilo při nehodě dodávky, která havarovala v pátek na poledne v Syrovicích na Brněnsku. Záchranka na místo přijela mimo jiné i s velkokapacitní sanitkou. Nehodu vyšetřuje policie...( více )
Vedro, které nás o víkendu čeká, se dá krásně přežít i ve skrytu domova při sledování televize. Tentokrát se lze těšit na příběh jedné řecké rodiny, kulinářské dobrodružství, záhadu z Uralu, nový díl krimi se Semirem Gerkhanem, dokument o Freddiem Mercurym či českého Nestydu...( více )
Komplikace na cestě znamenal pro řidiče na D2 požár nákladního auta. Začalo hořet na dálnici D2 v úseku Lanžhot Brno, jak informovali policisté na svém webu...( více )
Ohořelé a zčernalé dřevěné části. Tak dopadl po nedávném požáru altánek v parku Tišnovka v Brně-Husovicích. Podívejte se, jak nyní vypadá...( více )
Všech sedm dochovaných originálních rukopisů Elišky Rejčky z celkových devíti můžou lidé zhlédnout na brněnském hradě Špilberk. Ovšem pouze po určitou dobu od středy do neděle. Rukopisy se sejdou pohromadě po více jak 240 letech...( více )
Ukrajinských uprchlíků na jihu Moravy kraji ubývá. Jedním z důvodů je balíček zákonů s názvem Lex Ukrajina V, který platí od 1. července. Přinesl změny v proplácení ubytování. To bude stát nově hradit pouze uprchlíkům, kteří jsou v zemi méně než 150 dní nebo spadají do kategorie takzvaných zranitelných osob...( více )
Malý kluk a jeho velký sen: vidět továrnu na čokoládu. Vzpomínáte? Malý Karlík a svérázný majitel továrny se zrodili z pera Roalda Dahla a už pět dekád okouzlují i filmové diváky, naposledy s účastí Johnnyho Deppa. Teď se tento rozporuplný hrdina vrací. Ve filmu Wonka, jehož trailer právě tvůrci zveřejnili...( více )
Ve věku 94 let zemřel ve středu ve Francii brněnský rodák, významný prozaik, dramatik, básník a esejista Milan Kundera...( více )
Zemřel český spisovatel Milan Kundera, který patří k nejvýznamnějším českým autorům minulého století. Bylo mu 94 let, od roku 1975 žil ve Francii. Informaci potvrdila mluvčí Moravské zemské knihovny (MZK) v Brně Anna Mrázová. K jeho nejznámějším dílům patří například romány Žert, Nesnesitelná lehkost bytí či soubor povídek Směšné lásky...( více )
Jihomoravští celníci se v prvním prázdninovém týdnu rozhodně nenudili. Zajistili stovku litrů nezdaněné nafty, kartony neznačených cigaret, desítky litrů šumivého vína, drogy i látky na výrobu drog...( více )
Kvůli suchu přibývají na jižní Moravě požáry. V úterý hořelo na poli poblíž Újezdu u Rosic. Jihomoravští hasiči k ohni spěchali kolem druhé hodiny odpoledne...( více )
/FOTO/ Jihomoravští policisté pátrají od nedělního večera po pohřešovaném seniorovi, který odešel z domu s pečovatelskou službou v Sokolnicích na Brněnsku. Hledání na jeho oblíbených místech bylo neúspěšné. Starší muž u sebe nemá mobilní telefon a trpí Alzheimerem...( více )
Smrt je součástí života. Toto poselství přináší nová výstava v Podhoráckém muzeu v Předklášteří nazvaná Smrt je jen začátek. Návštěvníky čeká odkrytý hrob domnělého upíra se skutečnými ostatky a předměty, lebku princezny z Býčí skály a řadu jiných pozoruhodných exponátů...( více )
/VIDEO/ Už v úterý, 11. července oslaví čtyřicáté narozeniny jedna z nejvýraznějších a nejnadanějších hereckých osobností své generace, oblíbený divadelní, televizní i filmový herec Michal Isteník...( více )
/FOTO/ K hromadné nehodě čtyř osobních aut a autobusu došlo v pondělí po sedmé hodině ranní. Na místě byli tři zranění lidé. Záchranáři raněné na místě ošetřili a převezli do nemocnice. Silnice je v místě nehody uzavřená...( více )
Přes čtyři promile nadýchali ve večerních hodinách muž a žena v Brně. „Krátce po sedmi večer vyjížděli strážníci na Marešovu ulici k jednačtyřicetileté paní z Břeclavska. Ležela na zemi vedle lavičky a nebyla schopna bez pomoci vstát. Její pohyby byly nekoordinované, řeč setřelá a silný alkoholický odér, který se linul z jejího dechu, vypovídal o tom, že vypila značné množství alkoholu,“ upozornila v neděli na sobotní případ mluvčí strážníků Jaroslava Pokorná...( více )
/FOTO/ Skleněnou výplň dveří prokopl nespokojený klient ze Znojemska na budově v Brně, kde se nachází sídlo jednoho z odborů centrální městské části. „V rozčílení údajně několikrát úmyslně kopl vší silou do vchodových dveří. Kusy skla se rozletěly do okolí a muž, který způsobil na dveřích škodu asi osm tisíc korun, prý spokojeně z budovy odešel,“ informovala v neděli mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
Přátelé a milovníci dechové hudby i přes tropické teploty zamířili v neděli do dechovkového moravského Kolína, do Ratíškovic. Právě ty totiž hostí široko daleko největší festival dechových hudeb. Jako magnet táhnou špičkovou středoevropskou úrovní, kterou dokládá účast vyhlášených kapel nejen z Moravy, ale také z Čech, Slovenska a Rakouska...( více )
/FOTO/ Po celou sobotu zasahovali hasiči u požáru stovek balíků slámy u Vratěnína na Znojemsku. Oheň vzplál uvnitř skladovací haly po půl čtvrté ráno a s jeho následky se vyrovnávali téměř devatenáct hodin...( více )
Stovky Lhoťanů a Lhoťanek proměňují o slunečném červencovém prodlouženém víkendu Novou Lhotu. Právě tato nejvýše položená obec hodonínského okresu se totiž stala dějištěm už jednačtyřicátého Sjezdu Lhot a Lehot...( více )
/FOTOGALERIE/ Rozlohou zabírá dvě stě padesát hektarů, zaplněný ale není ani z poloviny Největší moravský rybník Nesyt, který se rozkládá mezi Hlohovcem a Sedlecem na Břeclavsku, se dlouhodobě potýká s nedostatkem vody. Ke zlepšení má pomoci náročná oprava výpustného zařízení, jež je hotová od konce letošního března...( více )
Vstupenky za bezmála třikrát vyšší ceny než u oficiálních prodejců? Pro některé nesmysl, v Brně skutečnost posledních dní. Na absurdní ceny vstupného na letní akce a představení Národního divadla Brno upozornili před několika dny tamní představitelé, lístky prodává internetový portál Viagogo...( více )
Agresivní napadení muže vyvolalo rozruch v brněnské Bayerově ulici. Svědkyně upozornila strážníky. „Na místo okamžitě vyjely dvě hlídky. Jednu ihned po příjezdu kontaktoval šestadvacetiletý Brňan, měl krvácející zranění na obličeji a řekl, že rozváží jídlo a v ulici doručoval objednávku. Když šel po chodníku, údajně ho udeřil kolemjdoucí muž tak silně, až upadl na zem,“ popisovala v pátek čtvrteční konflikt mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
Až vězení hrozí dvojici mladých řidičů, kteří v Brně svou šílenou jízdou nabourali čtyři auta a srazili motorkáře. Zanechali za sebou škodu ve výši čtvrt milionu korun. Jeden z provinilých řidičů měl v sobě podle policie kokain a marihuanu. Případ, o němž policisté informovali v pátek, se stal první červencovou sobotu...( více )
Dvaačtyřicetiletý Rumun nadýchal v Brně 5,39 promile. „Svědek prostřednictvím tísňové linky přivolal k ležícímu muži v ulici Vlhká hlídku městské policie,“ upozornila v pátek na čtvrteční případ mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
Vybrané jídlo, které si lidé dají třeba v dobré italské restauraci, doplňují často lanýže. Tato podzemní houba má své specifické aroma, které nejde ničím nahradit. Za lanýž bílý zaplatí restauratéři i několik desítek tisíc korun za kilo. Na Znojemsku lze v těchto dnech najít bělolanýž obecný, který sice není tak vzácný, ale chuť má také výraznou a svou službu v kuchyni a na talíři udělá na výbornou. ..( více )
/FOTO/ Organizace Práh jižní Morava podporuje lidi s duševním onemocněním při začleňování se do běžného života. Usiluje, aby se mohli zotavovat ve vlastním prostředí mezi blízkými, čemuž napomáhá také prací v terénu. Podle odborného vedoucího služeb a psychoterapeuta Jiří Šupy je v regionu velmi aktuální téma sebevražd. Tuto otázku rozvířila nedávná tragická událost u propasti Macocha...( více )
/FOTO, VIDEO/ Tak tady jsou, legendární postavy našeho mládí. Old Shatterhand a Vinnetou. Bílý muž, jenž přešel velikou louži, aby na Divokém západě našel svou novou vlast a vykonal činy, které mu vynesly nesmrtelnou slávu. A poslední náčelník Apačů, na kterého už doléhá stín tragiky jeho národa, ale který bez váhání nasazuje život, má-li se dopomoci právu k vítězství. Westernové městečko v Boskovicích na Blanensku čeká ve středu v šest hodin večer premiéra divadelního představení Poklad na Stříbrném jezeře...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]