Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

Kvůli suchu chystá Jihomoravský kraj s Krajem Vysočina propojení vodárenských soustav. Například z přehrady Vír na Vysočině nyní přivádí stejnojmenný řad pitnou vodu do Brna a pak na jih do dalších obcí a je klíčovým zdrojem pro půl milionu Jihomoravanů. V budoucnu se stane zásobárnou i pro „domácí“ Žďár nad Sázavou a jeho okolí...( více )
Po půstu obvykle přicházejí hody. Zatímco v období covidu jsme se museli smířit maximálně s online koncerty oblíbených hvězd, teď se těch živých nabízí nepřeberné množství. Deník vybral několik letních tipů na vystoupení, která se odehrají nejen v rámci očekávaných festivalů...( více )
V bestsellerové sérii Romantické útěky Britky Julie Caplinové už čtenáři navštívili třeba Kavárnu v Kodani, Cukrárnu v Paříži, Čajovnu v Tokiu nebo Hotýlek na Islandu. Při letošní návštěvě Česka spisovatelka slíbila, že příští rok vyjde kniha, jejíž děj bude situován do Prahy...( více )
Dějiště příběhů legendárního apačského náčelníka Vinnetoua a jeho pokrevního bratra Old Shatterhanda mají ve westernovém městečku v Boskovicích na Blanensku. Návštěvníci tam o letních prázdninách naposledy uvidí unikátní představení pod širým nebem. Příběh věrně kopíruje úvodní díl filmové série s Vinnetouem z roku 1963...( více )
/FOTO/ Přírodní koupaliště, lesopark i rodinné bydlení. To jsou příklady nápadů, které pro Vyškov budoucnosti zpracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Působili pod vedením architekta Iva Boháče. „Studentských prací vzniklo celkem dvanáct. Pět návrhů souviselo s lokalitou Letní Pole, zatímco dalších sedm s rybníkem Kačenec,“ uvedl Boháč...( více )
Lidé v Břeclavi každý rok trnou, zda hygienici ještě dovolí provoz koupaliště a krytého bazénu. Technologie zastarala, střecha krytého bazénu se rozpadá, úniky vody jsou běžné. I proto radnice přišla s ambiciózní vizí na rekonstrukci areálu. Cena? Na okresní město závratných 420 milionů korun...( více )
Čtyřicet let na vrcholu, deset alb, více než 125 milionů prodaných nosičů a celá řada nezapomenutelných hitů v čele s Nothing Else Matters. To je kapela Metallica, která již tuto středu bude hlavním lákadlem jednodenního festivalu Prague Rocks v areálu letňanského letiště. Připomínáme desítku řadových alb kapely, která se spolu s Black Sabbath podepsala nejvýraznějším písmem na zrodu žánru metalu a tvrdého rocku...( více )
Pětihodinová debata o návrhu nového územního plánu Brna, na který město čeká už dvacet let, skončila pro pozorovatele brněnské politiky podle očekávání. Zastupitelé klíčový rozvojový dokument v předložené podobě neschválili, ale rozhodli o pokynech k jeho dopracování...( více )
Brno se konečně dočká slíbeného archivu a sbírky spisovatele Milana Kundery a jeho ženy Věry. První část se za pomoci Českého centra v Paříži právě připravuje na převoz do Moravské zemské knihovny v Brně...( více )
Třicetiletý motorkář zahynul v pondělí dopoledne při nehodě v brněnské Uhelné ulici, s prosbou o pomoc se v úterý obrátili na možné svědky policisté...( více )
Prameny dlouhých vlasů jim v účesu upevňovaly jehlice. Zřídkakdy je krášlily náušnice. Bez ohledu na věk si však potrpěly na barevné náhrdelníky z korálků. Některé z nich nosily i bronzové náramky. Oděv a plášť, často se zdobnými opaskovými přezkami, jim spínaly vždy v páru spony. Dvě na hrudi a dvě pak v oblasti stehen...( více )
Ústavní soud dnes rozhodl, že nelze měnit rodné číslo na neutrální ani jiný tvar. Zamítli tak žádost člověka, který se narodil v mužském těle, ale necítí se ani jako muž ani jako žena. Ten požadoval změnu rodného čísla na ženské nebo neutrální, přestože nepodstoupil operaci na změnu pohlaví...( více )
O stovky tisíc korun přišel kvůli podvodníkovi třiašedesátiletý Brňan, usiloval o investici do zlata...( více )
Potlučené střechy domů, rozbitá auta i zcela zničená úroda. Obyvatelé i zemědělci obce Višňové na Znojemsku se vzpamatovávají z následků krupobití. Ledové koule o velikosti pingpongových míčků se na obec vysypaly ze supercelárních mraků v pondělí večer...( více )
Něco takového jsem viděla poprvé v životě, píše paní Simona na facebookový profil Břeclavského Deníku. Nejen ji vyděsila a zároveň ohromila bouřka, která v pondělí večer prošla jižní Moravou. Jednalo se o supercelu, tedy o rotující oblak s dlouhou životností a nebezpečnými projevy...( více )
Zemřel Petr Adam, jeden ze třinácti obviněných v kauze kolem bývalého náměstka Petra Hlubučka. Údajně spáchal sebevraždu. Vyplývá to ze zjištění MF DNES...( více )
Několik menších skupin deseti až dvaceti lidí ráno zaplnilo jednací sál brněnských zastupitelů. Část demonstrantů kritizuje přístup vedení Brna k ukrajinským Romům, jiným se nelíbí návrh nového územního plánu včetně chystaných zábran proti velké vodě kolem řeky Svitavy v Maloměřicích...( více )
/FOTO/ Motorový paraglidista Petr Buchta z Adamova na Blanensku tentokrát oželel krásy Moravského krasu. Z ptačí perspektivy zachytil kraj vinic, řeky Dyje a jezer pod Pálavou. O krásné snímky z průletu na Břeclavsku se podělil se čtenáři Deníku Rovnost...( více )
Je čas odložit motyky a skončit s vyhazováním plevelu do kompostu? Botanik Jihomoravského muzea ve Znojmě Radomír Němec se rozhodl, že o plevel bude naopak pečovat a připravovat z něj pokrmy. „Často obsahují více vitamínů než pěstovaná zelenina,“ pochvaluje si Němec. V jeho výběru nechybí ani pověstný chlebíček, který venku pojídaly mnohé děti...( více )
Nemá zakázky a musí brigádničit ve fast foodu. Artový fotograf z Prahy Milan Junek ale na mysli neklesá a nepřestává chrlit zajímavé fotky. Ty poslední se vracejí k soudní při slavných amerických herců, kterou žil v uplynulých týdnech celý svět...( více )
Čekala na něj mlynářská zástěra, ale on se vzepřel rodině a šel za svým snem. Nejistá cesta hudebníka byla lemovaná pochybnostmi, živořením, náručí krásných žen, operním úspěchem i pádem do pasti jménem syfilis. Josef Mysliveček dostal svůj film Il Boemo, který se po více než deseti letech příprav a prací 20. října představí v kinech. Titulní roli hraje Vojtěch Dyk, režii měl Petr Václav...( více )
Až ve fyzické napadení místního obyvatele údajně přerost spor okolo hospody U Vodičků v brněnských Černých Polích. Mezi jeho provozovatelem a radnicí Brna-sever panuje dlouhodobá pře, která už před rokem vyústila v podání výpovědi majiteli výčepu. Hospodský se proti rozhodnutí brání u soudu. Do věci se zapojila také policie...( více )
/FOTO/ Téměř neporušenou kostru bojovníka ze šestého století našeho letopočtu nalezli archeologové v katastru zaniklé obce Mušov u Pasohlávek na Brněnsku. Mladý muž, kterého pochovali i s kopím, dvěma psy a koňským udidlem, ležel na jednom z největších pohřebišť germánských Langobardů v České republice...( více )
Vzácný nález učinili archeologové na Břeclavsku. V katastru zaniklého Mušova objevili nezvykle zachovalou kostru bojovníka germánského kmene Langobardů i s jeho dvěma psy. Mladý muž zemřel v 6. století, tedy v období stěhování národů...( více )
/FOTO/ Popadané stromy, bahno, voda. Hasiči měli v pondělí odpoledne na jihu Moravy plné ruce práce...( více )
Bývalé armádní areály se již proměnily v zážitkové parky, hotely či vinotéku. Některé naopak marně čekají na kupce či využití. Pořídit si například řopík přitom není až tak drahá záležitost...( více )
Pod vodní hladinou zmizel v neděli odpoledne v brněnských Chrlicích muž, který si původně vyrazil zaplavat. Podezřelé situace si všiml jiný muž, který k vodě rovněž vyrazil za koupáním. Na břehu našli přivolaní policisté doklady osmadvacetiletého mladíka. Tělo utonulého nalezli policejní potápěči krátce po půlnoci...( více )
Tragicky skončila nehoda v brněnské Uhelné ulici v pondělí krátce po půl jedenácté dopoledne. O život tam po střetu s nákladním autem přišel mladý motorkář. Co přesně nehodu způsobilo, policisté zatím zjišťují. Úsek od obchodního domu Tesco v Trnité ulici je až po viadukt momentálně obousměrně uzavřený...( více )
/VIDEO/ Policisté zveřejnili nové záběry z leteckého neštěstí na Blanensku. Po havárii malého motorového letadla mezi Bořitovem a Krhovem zemřel druhou červnovou sobotu pilot. Další muž se zranil. O neštěstí už Deník psal. Podle nových informací policistů vzlétlo z bořitovského letiště výsadkové letadlo se čtyřmi lidmi na palubě...( více )
Na první pohled výhodné investice do energetických firem zlákaly jednapadesátiletého cizince z Ivančicka. Na portálu podvodné investiční společnosti se muž nejdříve zaregistroval, poté zaplatil vstupní poplatek. Překvapení na sebe však nenechalo dlouho čekat, kromě přibližně sta tisíc korun si podvodníci na mužovo jméno sjednali také dvě třísettisícové půjčky...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]