Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

Období téměř bez dešťů a tropické teploty posledních dnů se podepsaly na stavu řek na jihu Moravy i na Vysočině. Průměrné průtoky ve vodních tocích v povodí Moravy se pohybují pouze mezi pěti a padesáti procenty. Situace je výrazně lepší na řekách, které vodohospodáři dotují vodou z vodních nádrží. Informoval o tom mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař...( více )
Uznávaný básník, spisovatel a dramatik, ale také jedna z nejrozporuplnějších postav českého veřejného života po druhé světové válce. To je Pavel Kohout. V 50. letech nadšený komunista, který si svatbu se svou první manželkou, herečkou Alenou Vránovou, naplánoval na den Stalinových narozenin. Později jeden z představitelů pražského jara, jenž aktivně prosazoval socialismus s lidskou tváří, a nakonec muž stojící u zrodu Charty 77 a nedobrovolný emigrant. Zjistěte v našem kvízu, co víte o muži, který se 20. července dožívá 95 let...( více )
A už je máme, vidíte? Tam vzadu, kde se zvedá prach. Trojice kombajnů neboli sklízecích mlátiček v pravidelných čtvercových obrazcích sklízí pšeničné pole velkoněmčičského družstva Zemos. První zablikání a traktor s vlečkou se v mžiku dává do pohybu...( více )
/FOTO/ Renata Sklářová z Doubravice nad Svitavou na Blanensku vyrazila s rodinou k moři. Na ostrov Fuerteventura v Atlantském oceánu. Poklidný středeční let z Brna na Kanárské ostrovy se však zhruba po hodině ve vzduchu změnil v drama. Na palubě letadla si totiž malý chlapec na sebe vylil horkou polévku a ošklivě se opařil...( více )
Zběsilá jízda tehdy pětadvacetiletého Marka Sosnara skončila krátce po půlnoci v březnu před dvěma lety tragicky. Opilý jel Rajhradem na Brněnsku nepřiměřeně rychle, několikrát s autem vyjel mimo silnici. Naposledy v Masarykově ulici, kde auto zastavil sloup dopravního značení. Osmadvacetiletý spolujezdec v důsledku havárie zemřel, Sosnar namísto pomoci utekl...( více )
Brněnští strážníci ve středu krátce po půlnoci pozorovali na kamerách dva mladíky, kteří kopali do zaparkovaných sdílených kol a koloběžek v Renneské třídě...( více )
Hasiči nyní zasahují u požáru nákladního auta mezi Novou Vsí a Ivančicemi. Silnice je v místě nehody neprůjezdná..( více )
V Česku přibývá nehod se zvěří. Podle pojišťoven jich je každoročně o desetinu víc, vyplacené pojistné za poslední tři roky přesáhlo jednu miliardu korun. Podle Portálu nehod by řidiči měli být ostražití zejména na Českolipsku, Benešovsku, ale také třeba v Ostravě či na Vysočině. Naopak nejméně rizikové jsou jižní Čechy a jižní Morava. ..( více )
/FOTO, VIDEO/ S činkami doma rachotil i poté, co oslavil pětaosmdesát. Figuru a životní elán mu mohl závidět leckterý čtyřicátník. „Cvičím pravidelně každý den. Když bych vynechal, cítil bych se špatně. Mám to tak nastavené celý život. Něco dělat, hýbat se. Je mi smutno, když vidím mnohem mladší chlapy jako ruiny. Z kouření a pití piva,“ říkal při jednom z rozhovorů pro Deník nestor české kulturistiky Josef Krupa z blanenských Lažánek...( více )
/FOTO/ Celkem jednatřicet tisíc korun nalezla žena na zastávce v Brně. Peníze si však nenechala a hotovost v pondělí předala strážníkům. Ti její poctivost ocenili...( více )
/VIDEO/ Francie, Spojené státy americké, Etiopie, Nepál, Saúdská Arábie, Austrálie, ale i Bulharsko, Španělsko, Mexiko nebo třeba Ukrajina. Skoro jako v příběhu o byblické Babylonii se zmatením jazyků. Mezi účastníky pondělní nehody na dálnici D2 u Brna byli podle policistů lidé až pětadvaceti různých národností. Z hasičů, policistů, a především pak ze zdravotníků v nemocnicích, se tak stali neplánovaně také tlumočníci a překladatelé...( více )
/FOTO, VIDEO/ Cestující z havarovaných autobusů, o které se starají zdravotníci ve všech brněnských nemocnicích, jsou stabilizovaní a mimo ohrožení života. Deníku to v úterý dopoledne řekli jejich mluvčí...( více )
Jeden z nejsložitějších případů posledních několika let. Tak hodnotí zasahující jednotky jihomoravského integrovaného záchranného systému pondělní vážnou havárii autobusů na dálnici D2 u Brna. Policie nyní šetří, kdo za nehodu může. Situaci komplikuje, že mezi účastníky nehody byli lidé 25 národností světa...( více )
Pouhá minuta stačila brněnským strážníkům k dopadení údajného kapsáře. Ten zrovna vycházel z podchodu u hlavního nádraží. „Zřejmě v domnění, že ho nikdo nevidí, se tu nejprve pokoušel dostat mřížemi do jednoho ze stánků, kterými chtěl vytáhnout uschované zboží. Když neuspěl, zaměřil se na muže pospávajícího v nedalekém zákoutí. Opatrně se k němu přiblížil a začal prohledávat kapsy jeho oblečení položeného vedle něj,“ informovala v úterý mluvčí strážníků Markéta Skřivánková...( více )
Co stálo za zrodem úspěchu ostravského Divadla Mír, naznačuje v audioknize Herec k nepřežití Albert Čuba. O tom, že americký šoubyznys je stále plný falše a ženy stále těží ze své krásy, vás možná přesvědčí titul Sedm manželů Evelyn Hugo. 20 mil po řece na člunu se zavázanýma očima musí ujet matka, aby ochránila své děti, v hororu Bird Box a o poznání méně drastické dobrodružství na vodě zažije klukovský klub strážců v Trampotách s kapitánem. Deník vám přináší tradiční porci audioknižních novinek...( více )
Nejen se zdravotními obtížemi, ale také s psychickými problémy se mohou potkat všichni ze šestasedmdesáti účastníků dopravní nehody, ke které došlo v pondělí odpoledne na dálnici D2 u Brna. Podle odborníků mají proto nárok na odškodnění...( více )
/FOTO, VIDEO/ Až padesát raněných ošetřují záchranáři na dálnici D2 u Brna. Tam se v pondělí před půl čtvrtou odpoledne srazily dva autobusy. Brněnské nemocnice i nemocnice v okolí aktivovaly traumaplán. Na pomoc zraněným jsou připraveny týmy lékařů nejen v Jihomoravském kraji. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. ..( více )
/VIDEO/ Proslavil se především ve filmu Piráti z Karibiku. Slavný hollywoodský herec Johny Depp ale ukázal, že umí hrát nejen filmové postavy, ale také na kytaru. Společně s dalšími známými jmény vystoupil v neděli v Brně...( více )
Teprve nedávno získal řidičský průkaz a už mu hrozí, že o něj přijde. Osmnáctiletý řidič totiž při noční jízdě Brnem výrazně porušil dopravní předpisy. Ulicí Hlinky se řítil rychlostí 111 kilometrů v hodině, v místě je přitom povolená maximálně padesátka...( více )
Krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod se zúčastnili dobrovolní hasiči v Žarošicích na Hodonínsku. Do nedělní akce se zapojily jednotky z jižní Moravy, které jsou předurčené na tento typ událostí. Soutěžilo celkem devět týmů a jejich klání hodnotili přítomní rozhodčí...( více )
/VIDEO/ Slunečný den láká ke koupání. U recepce v Campu Bítov u Vranovské přehrady postává muž. Chtěl by místo pro malý stan. „A zaplatím kartou,“ hlásí. Je to jeden z mála okamžiků, kdy se mu jeho požadavek splní. Ve zbytku areálu, který se přes léto plní turisty, už kartou nezaplatí...( více )
Rajhradský klášter na Brněnsku si režisér Jiří Strach vybral pro natáčení některých scén osmidílného mystery seriálu s názvem Lovec. Jde o osm kriminálních případů, které jsou spojené se záhadnými a nevysvětlitelnými jevy. V hlavní roli vymítačky démonů se představí slovenská herečka Jana Kolesárová a společně s ní v roli zabijáka démonů Pavel Kříž. „Líbí se mi, když Strach straší," řekl režisér ČTK při natáčení...( více )
Častým dějištěm nehod je silnice I/43 u Sebranic u křižovatky na Boskovice. V druhé polovině června se tam například srazila motorka s osobním autem. Muže jedoucího na motorce záchranáři s těžkými zraněními letecky transportovali do nemocnice v brněnských Bohunicích. Žena se středně těžkými zraněními putovala do téže nemocnice sanitkou. Silničáři začnou v příštích dnech křižovatku upravovat na okružní...( více )
Vysoké teploty panovaly o víkendu na jihu Moravy. V sobotu padaly teplotní rekordy, rtuť teploměru se vyšphala v Troubsku skoro na čtyřiatřicet stupňů. Jihomoravští záchranáři v neděli vyjížděli více než k deseti případům, které patrně souvisely s horkem...( více )
/VIDEO, FOTO/ Okolo meruněk se točil celý sobotní program Meruňkobraní. Lidé v Židlochovicích na Brněnsku mohli ochutnávat knedlíky, koláče i tradiční pálenku z tohoto ovoce. Nechyběla ani soutěž v pojídání meruňkových knedlíků...( více )
/VIDEO/ Různé vůně se prolínají v sobotu okolo poledne na Náměstí v Mikulově. Ideální čas na oběd. Návštěvníci oblíbeného Festivalu národů Podyjí mají z čeho vybírat. Prodejci nabízí kulinářské speciality z různých zemí světa. Ze Srbska, Vietnamu nebo Nizozemska...( více )
K požáru dodávky na dálnici spojující Brno s Prahou vyjížděli v sobotu kolem poledne hasiči z brněnské Líšně a z Výstaviště. „Likvidujeme požár dodávky na dálnici D1 na 197,5 kilometru směrem na Prahu,“ sdělili jihomoravští hasiči na sociálních sítích...( více )
Výpravný sci-fi seriál Nadace podle knihy Isaaca Asimova přichází s dalšími deseti epizodami, které můžete sledovat na Apple TV+. Vtipné hlášky si užijete s Klikařem Hankem na HBO Max. Romantiku v druhé řadě titulu Léto, kdy jsem zkrásněla přináší Prime Video. Deník přináší další tipy ze streamů...( více )
Tom Cruise je bez diskuze největší hitmaker současného Hollywoodu. Natáčel s režijními esy jako Steven Spielberg, Ridley Scott, Stanley Kubrick nebo Barry Levinson. Své projekty důkladně promýšlí a premiéry umí jako zkušený obchodník dobře načasovat. Jeho filmy vydělávají vysoké částky a těší se zájmu napříč světem. V kvízu Deníku si vyzkoušejte, jak dobře znáte jeho kariéru a ocenění...( více )
Je to úmorné, říká pokrývač Karol Hladký z Břeclavska při práci na střeše v nynějších tropických dnech. „Teď děláme plechovou střechu, černou krytinu. To je opravdu výživné," svěřil se Deníku...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]