Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

Dva zraněné odváželi záchranáři od páteční nehody u Pohořelic. Po sedmé hodině večerní se tam srazila dvě osobní auta. Vyprostit zaklíneného muže pomáhali hasiči...( více )
Zajímá vás, kde se v horkých letních dnech osvěžit, ale bojíte se, kolik bude rodinu takový výlet stát? Deník vám přináší tipy na místa na jižní Moravě, kde kvůli koupání peněženku vytahovat nemusíte...( více )
Nejen Barbie pronikla na stříbrné plátno. Ve filmových příbězích se odedávna objevovaly panenky všeho druhu. Některé se ztrácely svým holčičkám, jiné padly za oběť zlým frackům, nejpopulárnější jsou ovšem ty s nevinnými tvářičkami, zato s vražednými sklony. Jak dobře je z filmů znáte?..( více )
Jízda v koloně v Kaštanové ulici v Brně měla pro řidiče osobního auta i muže na bicyklu nepříjemný závěr. Podle brněnských strážníků jel šestadvacetiletý řidič z Brna směrem ke křižovatce s ulicí Hněvkovského. „V blízkosti odbočky do ulice Ráječek do jeho auta podle svědků náhle narazil cyklista, který jel napříč vozovkou,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Jana Pokorná...( více )
O měsíc později, než byl původní předpoklad, bude jasný výsledek stavebního průzkumu budovy na Jakubském náměstí v Brně, kde sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala. V pátek o tom informovali zástupci brněnského magistrátu...( více )
V tragédii se změnila havárie osobního auta mezi obcemi Telnice a Otmarov na Brněnsku. Stala se v pátek dopoledne. Při nárazu zemřel jeden člověk. Proč auto vyjelo mimo cestu, není zatím jasné...( více )
Ve čtvrtek kolem půl šesté večer vyrazilo šest jednotek hasičů na pole u Veverské Bítýšky na Brněnsku. Podle informací jihomoravských hasičů hořelo vzrostlé obilí na ploše osmdesát krát šest set metrů...( více )
Největší depo na Moravě bude nově v Holubicích na Vyškovsku. Otevřela ho česká logistická společnost Zásilkovna, která jím nahradila dosavadní depa v Tuřanech a Rousínově. Se svou rozlohou bezmála dvanáct tisíc metrů čtverečních se jedná o třetí největší depo v České republice...( více )
Čtyři zranění lidé putovali do brněnských nemocnic po nehodě na dálnici D2, která se stala ve středu v pozdním odpoledni u Brna. Na místě se dle předběžných informací srazila dvě osobní auta a nákladní auto...( více )
Zmar a bída, tak lze v letošní sezóně pojmenovat dosavadní úlovky houbařských nadšenců z jižní Moravy. Oblíbené pochutině nesvědčí velmi teplé počasí, které v uplynulých týdnech zasáhlo Jihomoravský kraj, problémem je rovněž nedostatek srážek. Takřka prázdné košíky přinášejí dokonce houbaři z Blanenska či Brněnska, jež se od zbytku kraje většinou liší právě vyšším nasycením půdy. Změnit by se situace mohla nejdříve za několik dní či týdnů, a to pouze v případě dlouhodobějších intenzivních dešťů...( více )
/FOTOGALERIE/ Pro přírodní bohatství se pyšní označením Moravská Amazonie. Soutok, cenná lokalita s lužními lesy v jižním cípu Břeclavska, kde se potkávají řeky Morava a Dyje, ukrývá netradiční rostliny původem z Asie. Třeba korkovník amurský nebo bambus...( více )
/FOTOGALERIE/ Vyhledávaným magnetem pro návštěvníky zoo v Hodoníně byla tygřice Charlota. Šelmu ale ve středu čeká cesta na západ. Jako zachráněné mládě nelegálně chovaného tygra bílého se stěhuje do záchranného centra pro volně žijící zvířata Tierart v Německu...( více )
Nebyl lhostejný k půvabu žen, bral drogy, hrál v nepovedených filmech… Ať už v životě dělal cokoliv, lidé si ho budou navždy pamatovat jako frontmana legendární kapely The Rolling Stones, která hraje už 61 let. Spolu s kytaristou Keithem Richardsem pro ni napsal většinu písní. Rocker Mick Jagger, rytíř s právem užívat titul sir, slaví ve středu 80. narozeniny...( více )
/FOTO/ Lidem, kteří mají kladný vztah ke zvířatům a obzvláště psům, se nyní musí svírat srdce. Veterinární inspektoři řešili otřesný případ zanedbávání péče o psa v Blansku. Maltézák byl podvyživený, měl zanícené oči a srst slepenou výkaly i krmivem...( více )
/FOTO/ Letní archeologický výzkum v Kateřinské jeskyni v Moravském krasu přinesl další zajímavé objevy. Archeologové tam objevili záhadné historické destičky s postavami...( více )
Zejména popadané stromy, ale i kroupy provázely pondělní bouřku na jihu Moravy. Meteorologové varovali zejména obyvatele Kyjovska či Vyškovska. Podle informací Deníku jsou největší škody v Nesovicích na Vyškovsku...( více )
/FOTO/ Smutný je pohled na několika místech Hodonínska na řeku Moravu. Už před nedělní půlnocí se u Strážnice průtok snížil pod devět kubíků za vteřinu a hladina řeky klesla pod devadesát centimetrů...( více )
Brněnskou stopu v sobě ukrývá jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, snímek Oppenheimer režiséra Christophera Nolana. Objevuje se v něm brněnský matematik Kurt Gödel. Tříhodinové a emočně vypjaté vyprávění o otci atomové bomby má šanci stát se filmovým bestsellerem...( více )
Hasiči nyní zasahují na dálnici D1 na 208. kilometru u Tvarožné ve směru na Prahu. V místě nehody musí řidiči počítat se zdržením. ..( více )
/FOTO/ Jihomoravští hasiči řešili v neděli v kraji hned třináct požárů. Ve dvou případech byl vyhlášen druhý a jednou třetí stupeň požárního poplachu. Při požárech vznikla škoda za více jak milión korun...( více )
Před třiceti lety, 22. července, měl premiéru film Konec básníků v Čechách. O kolikátý díl série režiséra Dušana Kleina vám zatím neprozradíme, vznikl ale na námět Ladislava Pecháčka a hlavní role v něm ztvárňují Pavel Kříž, David Matásek, Tereza Brodská a Míla Myslíková. Původně byl míněn jako díl poslední, po deseti letech však vzniklo další pokračování. Co o básnících víte?..( více )
/FOTO, VIDEO/Čí sú hody? Naše! Čí sú dluhy? Starostovy! Podloubím lednické radnice se ozývá spokojený výskot místní chasy. To jí totiž právě starosta Stanislav Straškrába předal hodové právo. Průvod krojovaných, mezi nimiž je také nejméně deset dětí, tak může konečně začít oslavovat teprve před pár lety znovuobnovenou tradici...( více )
/VIDEO/ Rvačku z páteční noci, která se stala v brněnské ulici Cejl, vyšetřují policisté. Někdo ji natočil na mobilní telefon s komentářem a sdílí na sociálních sítích, že šlo o útok Romů na Ukrajince. To však policie popírá...( více )
/FOTO/ Škodu za více než deset tisíc korun způsobil v noci na pátek cestující autobusem směřujícím na brněnskou Lesnou. „Jednadvacetiletý muž se prý při vystupování zničehonic zastavil, otočil se ke skleněným dveřím a údajně do nich vší silou udeřil pěstí. Sklo okamžitě popraskalo,“ sdělila mluvčí strážníků Markéta Skřivánková...( více )
/FOTO, VIDEO/ Zatímco stavy komáří populace v lužních lesích na Břeclavsku postupně klesají, její počet naopak stoupá poblíž lidských obydlí. V zahradách se v kádích, nádobách na vodu a v bazénech aktuálně nadmíru daří komárům pisklavým, kteří se zde líhnou...( více )
/FOTO/ Samovolný rozjezd zaparkovaného auta překvapil obyvatele brněnské Slatiny. „Zatímco stálo na parkovacím místě, po uvolnění přejelo komunikaci a přední částí se opřelo o jiné auto parkující podélně na protilehlé straně,“ upozornila v pátek na středeční případ mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
Nezřídka i čtrnáct hodin denně sedm dní v týdnu až dva měsíce v kuse. Na letní dovolenou u moře mohou řidiči kombajnů zapomenout. V době prázdnin mají totiž kvůli žním nejvíce práce. Ale nestěžují si. Naopak. „Kupa z nás si plní dětský sen. Tuhle práci musíte mít v srdci a musí vás bavit,“ usmívá se Jaroslav Kopecký, jehož mlátička v těchto dnech sklízí obilí na polích velkoněmčičského Zemosu...( více )
/PŘEHLED MÍST/ Nad otázkou, zda je lepší koupání bez plavek, nebo naopak s nimi, diskutují takzvaní naháči s textiláky od nepaměti. Kam ale vlastně za koupáním naostro vyrazit? Ačkoliv oficiální lokality naleznou Jihomoravané v kraji pouze čtyři, existuje množství míst, na nichž je osvěžení bez plavek jednoduše zvykem. Tak, jak je příroda stvořila, se lidé vykoupou například v lomu na Janičově vrchu u Mikulova nebo v přírodním biotopu v brněnských Chrlicích...( více )
/VIDEO/ Skvost, který si potěžká jednou za rok vítězka ženské dvouhry v legendárním Wimbledonu. Umělecky zdobená mísa Venus Rosewater. Nad hlavu ji nedávno zvedla na travnatých dvorcích v Londýně po fenomenálním výkonu česká tenistka Markéta Vondroušová. Repliky této vzácné trofeje si mohou prohlédnout pěkně zblízka také návštěvníci Muzea Blanenska...( více )
Období téměř bez dešťů a tropické teploty posledních dnů se podepsaly na stavu řek na jihu Moravy i na Vysočině. Průměrné průtoky ve vodních tocích v povodí Moravy se pohybují pouze mezi pěti a padesáti procenty. Situace je výrazně lepší na řekách, které vodohospodáři dotují vodou z vodních nádrží. Informoval o tom mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]