Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

Přesně před rokem zpustošilo jižní Moravu ničivé tornádo. Už tehdy MF DNES sledovala příběhy a osudy některých rodin, kterým živel poničil dům, nebo je o střechu nad hlavou zcela připravil. Teď po roce se redaktoři a fotografové do obcí opět vypravili a s místními znovu mluvili...( více )
Tornádo, které loni zasáhlo jižní Moravu, bylo jedno z nejničivějších na světě toho roku. V počtu obětí bylo dokonce třetí nejtragičtější. Jeho vznik a průběh shrnuje mezinárodní hodnotící zpráva, která vyšla v pátek...( více )
Třiačtyřicet vozů jihomoravských záchranářů zamířilo v osudnou noc, 24. června 2021, na pomezí Břeclavska a Hodonínska. Prohnalo se tudy ničivé tornádo. Vyžádalo si šest obětí, další desítky lidí se zranily. Od řádění živlu uplynul rok...( více )
Fotografie z loňských tréninků připomínají atletovi Filipu Sasínkovi, jak drasticky tornádo změnilo tvář stadionu v Hodoníně, na němž se dnes a zítra koná mistrovství republiky...( více )
Lákala jej marně Sparta, domácí Synot z Uherského Hradiště neměl na vicemistra Evropy a dvojnásobného vítěze bundesligy s Kaiserslauternem peníze. Miroslava Kadlece tak v roce 1998 vrátila do českého fotbalu Petra Drnovice. V pátek se klub z Vyškovska na malou chvíli probudí k životu exhibicí proti výběru české reprezentace a historickému rivalovi Boby Brno. A Kadlec, jenž ve středu oslavil 58 let, u toho chybět nebude...( více )
Do pravého i levého břehu řeky Svratky kousek pod hrází Brněnské přehrady se zahryznou bagry a okolní území tak ochrání proti případnému přívalu velké vody. Jenže odpůrci záměru tvrdí, že opatření povedou jen ke zkáze oblíbené klidové oblasti a pomoc při povodních bude naprosto zanedbatelná...( více )
24. červen 2021. Den kdy, na jižní Moravě na Břeclavsku a Hodonínsku udeřilo ničivé tornádo. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtěnšjí článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Objevilo se nečekaně, trvalo pár minut, ale zanechalo miliardové škody na majetku i šest mrtvých. Od ničivého tornáda, které zasáhlo především oblast Podluží na pomezí Břeclavska a Hodonínska, v pátek večer uplyne přesně rok...( více )
Mobil, nabíječka, batoh, peníze a další věci. S takovým lupem se v úterý odpoledne pokoušel zmizet sedmadvacetiletý muž v centru Brna. V tamním zdravotnickém zařízení vykrádal skříňky zaměstnanců...( více )
Meteorologický jev, který trval jen pár minut, navždy změnil život stovkám lidí. Přesně před rokem se jihem Moravy prohnalo ničivé tornádo o síle F4. Připomeňte si ho na záběrech pořízených při ničivé zkáze i v průběhu následujících měsíců usilovné likvidace následků...( více )
Těžkým zraněním starší ženy skončila ve čtvrtek odpoledne nehoda na železnici v brněnské Slatině. Došlo k ní v ulici Švédské valy před čtvrtou hodinou. Podle prvotních informací policistů jel vlak velmi malou rychlostí...( více )
Nehoda dvou nákladních vozů dnes odpoledne uzavřela dálnici D2 na 11. kilometru u Blučiny ve směru na Brno. Jeden muž zemřel, druhý se středně těžce zranil...( více )
U téměř pětiny letošních kontrol prodejců potravin živočišného původu na farmářských trzích našla letos Státní veterinární správa (SVS) nějaké pochybení. Jde tak o zhoršení, loni i předloni šlo o 14 procent. Navíc v letních měsících riziko špatného zacházení s potravinami kvůli teplotám roste...( více )
/VIDEO/ Rotující větrný vír mají připomínat trámy ze střech poničených domů v obcích, které loni v červnu na Podluží zasáhlo tornádo. Několikametrový památník v týdnu dokončovala desítka dobrovolníků v areálu zemědělského podniku Agromoravia v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Oficiální odhalení se uskuteční v sobotu 25. června...( více )
Jihomoravští hasiči nyní zasahují u vážné nehody dvou kamionů, která se stala na 11. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Dálnice je v tomto směru uzavřená..( více )
Nehoda dvou nákladních vozů dnes odpoledne uzavřela dálnici D2 na 11. kilometru u Blučiny ve směru na Brno. Jeden muž zemřel, druhý se středně těžce zranil...( více )
"To je normálně tornádo, tos neviděl!" "To jsme v Lužicích, jo? Tak to je v pr… podívej, jak je to vysoké." Předposlední červnový čtvrtek minulého roku se nesmazatelně zapsal do životů tisícovek lidí na jižní Moravě, obzvlášť na Břeclavsku a Hodonínsku. Z nenadání je zasáhlo tornádo, zničilo jim domy a udělalo z nich bezdomovce. Některé dokonce usmrtilo...( více )
První start ve venkovní sezoně musel kvůli zranění odložit, a tak jej příjemně překvapil čas 46,35. „Vrátila se mi radost a chuť je zase větší. Věřím, že mám dobře našlápnuto,“ hlásí čtvrtkař Pavel Maslák. Pohodové rozpoložení bude chtít prodat v pátek a sobotu na atletickém mistrovství republiky v Hodoníně...( více )
/ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová...( více )
Zakázaným územím se stane pro auta náměstí Svobody v centru Brna. Do tamní pěší zóny se nově i rezidenti, majitelé firem či zásobovači dostanou jen mezi šestou hodinou ráno a půl jedenáctou dopoledne...( více )
/FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black...( více )
Přesně rok po ničivém zásahu tornáda ožije hodonínský stadion republikovým šampionátem v atletice. V pátek a sobotu se tuzemská elita popere nejen o tituly šampionů, ale také o účast na letošním mistrovství světa a Evropy...( více )
Jednou rukou zapírala dveře. Ve druhé k sobě tiskla malou Viktorii. Přestože tušila, co se za dveřmi koupelny bez oken děje, měla dojem, jako by se na ni někdo dobýval. Byla ledově klidná. Musela. Kvůli Viktorii a děvčátku, které jí rostlo pod srdcem. Ještě i rok po tornádu, jež zdevastovalo několik obcí na Břeclavsku a Hodonínsku, při vyprávění pětatřicetileté Michaely Juráčkové z Moravské Nové Vsi mrazí...( více )
V nejhorším případě až vyvlastnění pozemků hrozí více než 45 majitelům zahrad u řeky Svitavy v brněnských Maloměřicích. Důvodem je protipovodňová hráz, která má vzniknout jako ochrana proti velké vodě...( více )
Ukrajinka Jaroslava Mahučichová zvítězila na výškařském mítinku Brněnská laťka v nejlepším letošním světovém výkonu roku 203 centimetrů. O centimetr také překonala rekord mítinku, který vytvořila v roce 2008 někdejší ruská hvězda Jelena Slesarenková v hale...( více )
Městský soud v Brně řeší maření vyšetřování politiků ODS, které se týká i ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Obžalovaní brněnští kriminalisté údajně vynášeli informace z kauzy týkající se kupčení s městskými byty...( více )
/FOTO, VIDEO/ Kontrolujete chlazení? Máte informace o složení potravin? I s takovými otázkami obchází ve středu odpoledne stánky prodejců masných a mléčných výrobků inspektoři na farmářských trzích, které zaplňují každých čtrnáct dní Masarykovo náměstí ve Vyškově...( více )
Více než dvojnásobně překročil povolenou rychlost řidič dodávky, který v noci v centru Brna prosvištěl kolem policejního vozu. Radar mu naměřil 112 kilometrů v hodině. Po kratší honičce šofér nadýchal přes 2,5 promile alkoholu...( více )
Zběsilou jízdu předvedl opilý řidič malé dodávky v centru Brna. Kolem dopravní hlídky prosvištěl více než stokilometrovou rychlostí. Policisté se proto za projíždějícím autem vydali, aby jej zkontrolovali...( více )
Největší reklama pro Ostravu se vrací na scénu. 19. ročník multižánrového a nejen hudebního festivalu Colours of Ostrava rozpumpuje od 13. do 16. července nejen Dolní Vítkovice, ale celé město. A bude to jízda! Nevěříte? Deník vybral pět důvodů, proč na letošních „Coloursech“ zkrátka nesmíte chybět...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]