Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTOGALERIE/ Topolový hájek v Tasově na Hodonínsku o víkendu zaplnily stovky milovníků především alternativní hudby. Už potřicáté se tam totiž konal festival Beseda u bigbítu. Vystoupili na ní jak zahraniční hvězdy, tak čeští držitelé hudebních cen...( více )
Před patnácti lety, konkrétně 7. srpna 2008, se v kinech objevil romantický snímek Mamma Mia!, který je filmovou adaptací stejnojmenného divadelního muzikálu z roku 1999. Okamžitě si získal mraky diváků, kteří si díky němu osvěžili písničky legendární švédské skupiny ABBA. Ve své době se stal nejvýdělečnějším neamerickým filmem - vydělal 610 milionů dolarů. Co všechno o něm víte?..( více )
Dvě hodiny po poledni průvod obcí od křižovatky. Nejdřív ke stárkovi, pak ke starostovi povolit hody. Tak měl vypadat začátek nedělního odpoledne Krojovaných hodů ve Starém Poddvorově. Jenže počasí bylo proti...( více )
Vandala čmárajícího na dům v Hybešově ulici v Brně dopadli městští policisté. Pomohl jim k tomu náhodný svědek, který sprejera viděl a strážníky přivolal...( více )
/FOTOGALERIE/ Již devátý ročník dne odtahářů Czechoslovak Tow Show 2023 absolvovali ve Vyškově účastníci z celého Česka i ze zahraničí. Pracovníci odtahových služeb se se svými vozidly sjeli na vyškovské letiště, vrcholem akce byla v sobotu po patnácté hodině jejich spanilá jízda městem...( více )
I ve druhé půli prázdnin má před sebou ještě spousta rodin cestu na dovolenou. Odborníci i proto varují řidiče před únavou za volantem a radí se před jízdou pořádně vyspat. Podle expertů má unavený řidič reakce stejné jako člověk s promile alkoholu. Hrozí proto nehody s fatálními následky. Deník připravil rady, jak se mikrospánku snažit ubránit. ..( více )
Jméno Andyho Warhola je synonymem pro umělecký směr pop-art. Světově proslulý malíř se slovenskými kořeny zahájil svou kariéru jako ilustrátor reklamních předmětů. Měl komplikovanou povahu, chatrné zdraví a několikrát se nervově zhroutil. Přežil vražedný útok fanatické ženy, ale jeho tělo nezvládlo operaci žlučníku, po které dostal srdeční záchvat a zemřel v pouhých 58 letech. Kdyby se tak nestalo, oslavil by 6. srpna 95. narozeniny. Zjistěte v kvízu Deníku, co víte o jednom z nejznámějších umělců světa...( více )
/FOTO/ Velká výzva se naplnila. Plavci z Hodonína štafetově zdolali kanál La Manche a zvládli tak třiatřicet kilometrů dlouhou trasu mezi Velkou Británií a Francií. Navíc si na své konto připsali český štafetový rekord deset hodin, jedna minuta a devatenáct vteřin...( více )
I skrz déšť se line lázeňskou kolonádou v Lednici vůně dobrot. Ta se tak poprvé proměňuje na dějiště třídenního Burger Street festivalu. Své gurmánské umění tady přestavují mistři z celé České republiky, a to vlhkému počasí navzdory...( více )
/FOTO, VIDEO/ Zvuk bubnů upozorňoval v sobotu dopoledne hosty Svatovavřineckých slavností v Hodoníně, že se blíží historický průvod. V jeho čele šli právě bubeníci, mezi které se občas vklínil se svými kousky šašek. Procesí uzavírala oslice Tina...( více )
Jedna unáhlená reakce a život může vypadat úplně jinak. Přesvědčil se o tom celník, který se před jednou z brněnských hospod ohnal po muži. O případu informoval redaktor Petr Kozelka na serveru Novinky.cz. Událost popsal dále tak, že zraněný skončil se zlomeným kontíkem. Útočníkovi hrozilo za ublížení na zdraví až osm let vězení. U soudu vyvázl s podmínkou, o práci v uniformě přišel...( více )
/FOTO/ Muž u zastávky na Malinovského náměstí zuřivě křičel a dorážel na mladou ženu s dítětem v náručí. Tak popsal situaci svědek, který ve čtvrtek odpoledne volal na linku 156. „Útočník se dokonce dívku pokoušel udeřit do obličeje. O dění naproti Mahenovu divadlu se hlídka městské policie záhy přesvědčila sama, přijela totiž během několika desítek sekund,“ informoval v pátek mluvčí strážníků Jakub Ghanem...( více )
/FOTO/ Pes pobíhal kolem své podnapilé majitelky ve vozovce na brněnském sídlišti Lesná a kousl tam ženu do nohy. „Nepříjemné kousnutí utrpěla třiačtyřicetiletá Brňanka, která se ve středu večer společně s dalšími místními obyvateli rozhodla zvíře odchytit,“ informovala ve čtvrtek mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
/FOTO, VIDEO/ O srpnových víkendech až do třetího září vyjíždí z Břeclavi do Lednice a zpátky historický motoráček Hurvínek z roku 1955. „Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. V jeho okolí se nachází nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, která je zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Výletníci mohou navštívit třeba i místní Muzeum hraček,“ popsal mluvčí Českých drah Lukáš Kubát...( více )
Snímek brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) s podivným bílým práškem připomněl, jak často může kariéru politika změnit jediná fotka. Deník přináší několik případů, které ukazují, že obrazová svědectví nemusí vždy vypovědět celý příběh. Někdy přestavují přímo cílevědomou lež...( více )
Zajít si na poštu v sobotu? O tuto možnost přišli obyvatelé Moravského Krumlova na Znojemsku počínaje srpnem. Zatímco někteří rozhodnutí České pošty vítají, jiní nešetří kritikou a nevědí, zda pobočku ve městě budou nadále vůbec navštěvovat. Po červencovém zrušení tří set poboček napříč Českou republikou se jedná o další změny ze strany státního podniku, jeho představitelé však argumentují pružnou úpravou provozu a otevírací doby v návaznosti na poptávku a návštěvnost...( více )
/VIDEO/ Na cyklisty na trasách mezinárodního významu, jako jsou EuroVelo4 z Francie do Polska nebo po Moravské stezce, čeká na Hodonínsku jeden tvrdý oříšek. Musejí se totiž na jihu dostat přes řeku Moravu. To pro ně v současnosti znamená nutnost využít na několik stovek metrů frekventovanou státní silnici I/55. Cyklotrasy totiž vedou u Rohatce po tamním mostě přes Moravu...( více )
Národní centrála proti organizovanému zločinu opětovně zahájila trestní stíhání dvou osob kvůli úplatkům při přidělování městských bytů v Brně. „U jedné z nich jsou skutky posouzeny jako zvlášť závažný zločin přijetí úplatku spáchaný ve formě účastenství. U druhé se jedná o účast na organizované zločinecké skupině, přijetí úplatku a zločin zneužití pravomoci úřední osoby,“ informovala v úterý státní zástupkyně Petra Lastovecká...( více )
/VIDEO/ Milovníci pěnivého zlatavého nápoje si mohou na kyjovském pivu pochutnávat doposud. Jenže historie vaření piva v Kyjově byla dlouhá staletí spojená s jiným místem, než je současný pivovar na Komenského třídě. Ten navázal na přerušenou tradici vaření piva v Kyjově...( více )
Desáté narozeniny slaví v sobotu Aqualand Moravia. Oslava kulatin přinese návštěvníkům ještě větší porci zábavy. V plavkách si užijí i vystoupení skupiny S.T.S.B. fka Fun Factory, která dorazí z Německa. Prvních sto návštěvníků bude mít vstup zdarma. Další příchozí zaplatí obvyklé vstupné...( více )
Bez úrody meruněk nebo jen s pár košíky ovoce zůstali letos zahrádkáři i ovocnáři na jihu Moravy. Drobným pěstitelům a nadšencům se ale daří pěstovat ovoce typické spíše pro Středomoří. U Znojma a právě dozrávají olivy a fíky...( více )
V červenci zemřelo na českých silnicích nejméně 36 lidí, o tři více než ve stejném měsíci loni. Od začátku roku si dopravní nehody vyžádaly zatím 258 lidských životů, podobně jako v prvních sedmi měsících loňského roku. Vyplývá z informací ČTK a ze statistiky nehodovosti, kterou v pondělí redakci poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Kompletní údaje budou k dispozici v úterý. Statistiku mohou ještě změnit případné večerní nehody...( více )
Ke kuriózní dopravní nehodě v Kamenné ulici v Brně přivolal v neděli strážníky všímavý kolemjdoucí. Na místo okamžitě vyjela hlídka a po příjezdu uviděla stát uprostřed silnice dodávku s uraženým pravým předním kolem, zpětným zrcátkem a silně poškozenou karoserií...( více )
Návštěvníky hradu Špilberk čeká další překvapení. Muzeum města Brna představí ve výstavě Eliška Rejčka: Dar středověku zcela unikátní ztracený list č. 84, z jednoho z devíti rukopisů Elišky Rejčky, který byl za záhadných okolností z Antifonáře FM7 vyříznutý a ukradený. Lidé jej budou moci spatřit od 2. do 20. srpna 2023, kdy výstava definitivně končí...( více )
Od ledna se v Česku zpřísní tresty pro piráty silnic. Za nejzávažnější přestupky budou moci přijít o řidičské oprávnění až na tři roky. Tvrdší tresty by měla zavést novela zákona o silničním provozu a její aktualizovaný bodový systém. Pokud ji posvětí senátoři a následně i podepíše prezident, začne platit od ledna. Přísnější české tresty nejsou ovšem v porovnání s těmi rakouskými až tak „dramatické“...( více )
V roce 2002 natočil režisér Peter Jackson film Pán prstenů: Dvě věže, brněnská vila Tugendhat byla zapsána do Unesco. A Jaroslav Machovec se stal ředitelem Vinařského fondu, který pomáhá moravským a českým vinařům. Letos na konci července po téměř jednadvaceti letech na své pozici skončí a odejde do důchodu. „Turisté už si nechtějí jenom sednout do sklepa, chtějí servis kolem. Restaurace, příznivou cenu, kulturu, jezdit na kolech a všechno ostatní. Jsou na to zvyklí i ze zahraničí," říká Machovec v bilančním rozhovoru pro Deník...( více )
Nad předraženým ovocem v regálech supermarketů kroutí lidé často rozpačitě hlavou. Ani ovoce na farmářských trzích nebývá z nejlevnějších, ale alespoň má zákazník jistotu, že podporuje „svého“ zemědělce z okolí. Vítaným řešením pro farmáře i nakupující jsou poslední dobou samosběry. Lidé ušetří, natrhají si ovoce či zeleninu přímo na poli nebo v sadu...( více )
/VIDEO/ Nadšenci se rozbíhají do sedadel svých podomácky vyrobených traktorů a už startují. Z výfuků se kouří a motory burácejí. Josef Petřík do první ostré zatáčky vjede příliš rychle. Ve snaze zatáčku vybrat se však příliš nakloní a vzápětí ze svého traktoru vypadne. Pokusí se do něj zpátky naskočit, ale neúspěšně. Traktor ve vší rychlosti protrhne červenobílou pásku a řítí se přímo na diváky, kteří se s křikem rozutíkají...( více )
Pronásledování jako z akčního filmu zažili příslušníci cizinecké policie v sobotu po sedmé ráno v Lanžhotě na Břeclavsku. Zběsilá jízda skončila havárií a řidič je zadržený, policie nyní hledá svědky...( více )
Netradiční plavbu lodí po Brněnské přehradě si užili účastníci akce s názvem Tropicana Boat. Pořadatelem byla Burlesque Brno, nechyběly tedy prvky varieté, kabaretu nebo striptýzu, které k umění burlesky neodmyslitelně patří...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]