Dnes je: 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil, zítra: Tamara blahopřejeme!

Přehled tisku

Nové zázemí budou mít v budoucnu skautky a skauti v Pohořelicích na Brněnsku. Tamní skautský dům se dočká rekonstrukce. „Skautů máme ve městě přes sto členů. Děti to baví a má to i výchovný charakter," podotkl pohořelický starosta Miroslav Novák...( více )
Muže srazil vlak v pondělí před polednem v první traťové koleji mezi Maloměřicemi a Židenicemi. Muž na místě zemřel...( více )
Držitelka Oscara Markéta Irglová, dívčí kapela Vesna, písničkář RODAN, česká zpěvačka s arménskými kořeny Pam Rabbit a Michaela Charvátová vystupující pod uměleckým jménem Maella usilují za Česko o účast v letošním ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Výběr národního zástupce na Eurovizi 2023 odstartoval v pondělí živým přenosem na oficiálním YouTube kanálu soutěže. K mání bude i v iVysílání ČT, které sleduje více než pět milionů fanoušků z celého světa...( více )
Brno – /FOTO, BUDEME AKTUALIZOVAT/ Policisté od pondělního rána zasahují v brněnské Holandské ulici. V jedné z tamních budov měl podle prvotních informací okolí vyhrožovat ozbrojený muž. Z objektu bylo evakuováno dvě stě lidí...( více )
S nedostatkem hrobových míst se potýkají v Pohořelicích na Brněnsku. Stávající kapacita už nedostačuje, proto představitelé města nechávají nynější hřbitov rozšířit. „Opravdu nás to kapacitně tlačí. Počet volných hrobových míst spočítáme na jedné ruce. Je to za pět minut dvanáct," řekl starosta Miroslav Novák...( více )
Měníme zemskou hranici. Už nebude na našem házenkářském hřišti jeden brankář chytat v Čechách a druhý na Moravě. Tak komentuje změny ohledně historické hranice v Dolní Cerekvi na Jihlavsku starosta Zdeněk Dvořák. Komplexní pozemkové úpravy v Dolní Cerekvi se řeší už pátým rokem. Vše skončí zřejmě až za dva roky. ..( více )
Mezi Brnem a Jihlavou nejezdí vlaky. Rychlík 637 totiž na trati z Náměště nad Oslavou do Kralic nad Oslavou srazil člověka...( více )
/VIDEO/ Znal je své křestní jméno, příjmení ani adresu bydliště říct neuměl. Osamoceného tříletého pasažéra si teprve na poslední zastávce v Jírové ulici Brně všiml řidič trolejbusu. Dítě mlčelo, tak zavolal na pomoc strážníky. „Chlapeček byl jediný, kdo nevystoupil, a zůstal mlčky sedět na sedadle za řidičem. Citlivým a kamarádským přístupem ho rozmluvila až vlídná strážnice,“ uvedl k případu z pátečního odpoledne mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem...( více )
Také v Hustopečích na Břeclavsku vyhrál druhé kolo prezidentských voleb generál ve výslužbě Petr Pavel. Bývalého premiéra Andreje Babiše porazil o čtrnáct procent, což je zhruba pětistovka hlasů. V Hustopečích vyvolalo vlnu reakcí prohlášení místní neziskové společnosti Girasole, která pečuje o nemocné a umírající pacienty v regionu. Představitelé organizace dali najevo, že nechtějí být spojováni s agresivní prezidentskou kampaní...( více )
Legendární historický vlak Slovenská strela zastavil v sobotu také na nádraží ve Slavkově u Brna. Absolvoval totiž zkušební jízdu z Přerova do Slavkova a zpátky. Na místě tankoval a přitahoval pozornost mnoha nadšenců...( více )
/VIDEO/ Duchapřítomnost policistů z obvodního oddělení Brno Komárov zachránila život sedmačtyřicetiletému muži, který se posadil na most přes řeku Svratku a přemýšlel nad svým životem...( více )
S přípravou, doprovodem a vedením porodu pomáhá nastávajícím matkám ve Vyškově soukromá porodní asistentka Petra Urbánková. Vyškovskému deníku vyprávěla o svých zkušenostech a o tom, v jakých podmínkách vyškovští novorozenci přicházejí na svět. Za svými klientkami je připravena vyrazit čtyřiadvacet hodin denně. „Mám v sobě nastaveno, že nikdy nevím kdy vyjedu, a proto je nutné, abych byla vždy připravena k možnému výjezdu. To myslím, že se mi podařilo,“ říká v rozhovoru Urbánková...( více )
Místo hokejistů hasiči, místo střílení branek hašení požáru. Tak vypadalo sobotní ráno v Hokejových halách dětí a mládeže u Střední ulice v Brně. Problémy způsobil požár rolby...( více )
Snímky brněnského fotografa Romana France zaujaly nejvýznamnější odborníky. Na slavnostním večeru v Naloučanech na Třebíčsku získal nejen čestné občanství, ale stal se i čestným hasičem...( více )
Šlo kopyto do světa a potkalo koně. Tak se jmenuje knížka pro děti, kterou napsal muzikant, skladatel a pedagog Jiří Šlupka Svěrák. Sbírka padesáti básniček, krásně ilustrovaná výtvarníkem Jakubem Grecem, vyšla před Vánocemi v nakladatelství Meander. To ale není všechno. Přes QR kód si můžete stáhnout dalších deset písniček, zpěvníček i audioknihu v podání autora a uznávané rozhlasové režisérky a recitátorky Hany Kofránkové...( více )
Státní zástupce podal odvolání v brněnské korupční kauze Stoka. Pro některé obžalované včetně bývalého místostarosty městské části Brno-střed Jiřího Švachuly požaduje přísnější tresty...( více )
Kreslil populární sportovce, významné umělce i osobnosti veřejného života. Karikatury, obrazy a skici brněnského kreslíře a karikaturisty Emila Hoffmanna jsou nově k vidění na výstavě s názvem Never More v Galerii Jefa Kratochvila v prvním patře Činoherní scény Městského divadla Brno. Vernisáž se konala ve středu odpoledne...( více )
Notnou dávkou fyzické zdatnosti prokazují v těchto dnech pracovníci při úklidu zámku v Lednici na Břeclavsku. Balancují přitom na žebřících i sedm metru vysokém lešení. Finišují tak s posledními přípravami na otevření nejnavštěvovanější památky v republice. První turisté se do tamního tropického skleníku i reprezentačních sálů podívají o úvodním únorovém víkendu...( více )
Jako pohádková Zlatovláska. Šestiletá Nikolka Kršková z Blanska je velká parádnice a na svoje jemné dlouhé vlasy byla náležitě pyšná. Když zkrátit, tak jen roztřepené konečky, jinak nechat růst. Tentokrát však u kadeřníka přišla razantní změna a mnohem kratší střih. Tím ale pohádkový příběh jejích blonďatých vlasů nekončí. Rodina dívky je poslala nadačnímu fondu Daruj vlasy. Poslouží při výrobě paruky pro pacienta se zhoubným onemocněním...( více )
Do turbulentních otáček se vyhrocuje situace mezi denním hospicem Girasole z Hustopečí na Břeclavsku a Nadací Agrofert, patřící do holdingu Andreje Babiše. Nadace nyní nepřímo vyzvala hospic, který jí kvůli rétorice prezidentského kandidáta vrátil 300 tisíc korun, aby jí vrátil i další, pět let starý dar ve výši 260 tisíc korun...( více )
Ještě v pondělí večer přemýšleli, jak nahradí tři sta tisíc korun, které se kvůli vyhrocené prezidentské kampani rozhodli vrátit Nadaci Agrofert. Střih jako ve filmu o zázracích: stačily dva dny a situace je zcela opačná. „Dnes přemýšlíme, jak nejlépe využít tři a půl milionu korun, které nám po zveřejněném oznámení poslalo téměř pět tisíc dobrých lidí,“ neskrýval dojetí Miroslav Prchal, ředitel hustopečské společnosti Girasole. Šéf organizace, která pečuje o nemocné a umírající pacienty v regionu...( více )
Východoněmecký motocykl MZ, stařičká čezeta a malá motorka Jawa. Tyto tři veterány ukradl v brněnských Žabovřeskách zatím neznámý pachatel...( více )
Vize tuzemského vinařského světa, tichá válka s obchodními řetězci, podpora i zdanění vinařů, zodpovědné pití alkoholu nebo autonomní roboti a nové technologie. Nejrůznější témata nastínil historicky první Celostátní vinařský kongres v jihomoravských Valticích. „Podařilo se nám dostat na jedno místo vinaře z celé republiky. Taková platforma může být příkladem i pro ostatní zemědělce,“ uvedl prezident Svazu vinařů Martin Chlad s tím, že je třeba pobavit se o nových výzvách oboru a reagovat na ně. Deník připravil přehled toho nejzajímavějšího z kongresu...( více )
Obrovská vlna solidarity lidí se zvedla po pondělním zveřejnění prohlášení hustopečské společnosti Girasole, která pečuje o nemocné a umírající pacienty v regionu. V prohlášení dali představitelé organizace najevo, že nechtějí být spojováni s agresivní prezidentskou kampaní a Nadaci Agrofert, jež patří do holdingu prezidentského kandidáta Andreje Babiše, vrací tří set tisícový dar na svou činnost. Přes noc jim lidé částku nahradili...( více )
Dopis s ostrou nábojnicí adresovaný manželce prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) byl zaslán z Brna. Babiš to řekl v rozhovoru televizi Nova. Uvedl, že se o dopisu dozvěděl v sobotu ráno, i když jeho ochranka nábojnici v dopisu při rentgenové kontrole pošty odhalila už ve čtvrtek. Babiš odmítl, že by jeho manželku účast na kontaktní volební kampani ohrožovala...( více )
/FOTO/ Letovice a zpět. První den zkušebního provozu na trati i s cestujícími. Pak hned pauza a odstávka. Minulý čtvrtek vyjela na jihu Moravy první z jednatřiceti čtyřvozových elektrických souprav Moravia. Nízkopodlažní vlak dostal jméno po odrůdě vína, Pálava. Na koleje se ale zatím nevrátil...( více )
Nelehké chvíle zřejmě zažíval osmadvacetiletý muž v severní části Brna, který se rozhodl vyřešit svoji tíživou životní situaci po svém. Seděl obkročmo na římse mostu a hrozilo, že by mohl skočit do řeky Svitavy, přistoupili k němu přivolaní strážníci. Muž jim dal ale jasně najevo, že od něj mají dodržovat určitý odstup a že mluvit bude pouze s jedním z nich...( více )
/VIDEO/ Tragická dopravní nehoda se v pondělí ráno stala u Branišovic na Brněnsku. Na silnici číslo I/53 se střetlo osobní auto s dodávkou. Nehoda si vyžádala jeden lidský život. ..( více )
/RECENZE/ Damien Chazelle je posedlý filmem a hudbou. A stejně tak má pochopení pro ty, kteří propadli obdobné vášni – byť je často semele. Vyprávěl o tom v debutu Whiplash z prostředí elitní hudební školy i v hořkém muzikálu La La Land, jehož ústřední milostný pár rozdělí touha po slávě. Trpké střízlivění z iluzí se tu potkává s poctou stříbrnému plátnu. A stejné motivy režisér oživuje i v novince Babylon, jež vstoupila koncem týdne do kin a jež nejspíš rozdělí diváky. ..( více )
Jen necelých čtyřiadvacet hodin uplynulo od propuštění osmadvacetiletého muže z vězení a už se vloupal do restaurace v brněnské Kotlářské ulici. Z balkónu jej však viděl svědek a v půl druhé ráno zatelefonoval na tísňovou linku...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]