Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

Jako by člověk seděl ve stroji času. V Pasohlávkách na Brněnsku si vykračuje po chodníku a za zády mu tepe supermoderní obří akvapark. Stačí přejít na druhou stranu a už prochází Bránou do Římské říše. Rázem se dostává bezmála o dva tisíce let do minulosti. V náštěvnickém centru s naučnou expozicí je v sobotu na programu Dětský den s Římany...( více )
V neděli dopoledne narazil do mostu v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku autobus z Litvy. Nikomu z 44 cestujících se nic nestalo. V blízké restauraci počkali na náhradní autobus...( více )
Těžkotonážní jeřáby odjely. Lávka pro pěší je na svém místě. Stopadesátitunový kolos se schodišti je na nově budovaném nádraží v Adamově na Blanensku stále středem pozornosti. ..( více )
Nárazem do stromu skončila v sobotu jízda jednačtyřicetileté ženy, která bourala poblíž přehrady u Letovic na Blanensku. K havárii došlo krátce po sedmé hodině ráno. Z nabouraného auta ji museli vyprostit hasiči...( více )
Byl vášnivý rybář, za svou zálibou často cestoval k mnohým řekám i Jaderskému moři a jeho názory na ochranu přírody by i dnes byly velmi aktuální. Uhodli byste podle této charakteristiky, že je řeč o jednom z nejvýznamnějších brněnských spisovatelů a knihovníků Jiřím Mahenovi?..( více )
26. červen 2021. Třetí den po řádění tornáda na jižní Moravě. A už je jasné, že pro některé obyvatele to znamená, že jejich domov skončí srovnaný se zemí. Krutá realita. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Ještě před republikovým šampionátem hlásila, že na neznámých místech závodí nerada. „Je pravda, že v tomhle regionu jsem nikdy nestartovala, ale těšila jsem se. Hodonín má dojemný příběh, jehož konec jsem chtěla vidět na vlastní oči,“ zmínila Barbora Špotáková stadion U Červených domků, který před rokem poničilo tornádo. Česká oštěpařka jeho znovuotevření ozdobila 15. titulem národní šampionky...( více )
Vyobrazená dvoušroubovice DNA zahájila v sobotu nad Brněnskou přehradou dronovou světelnou show. Ta odkazovala na letošní 200. výročí od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Ve vzduchu bylo 200 dronů, řekl za pořadatele Ondřej Morávek. Mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem uvedl, že show sledovaly desetitisíce diváků...( více )
Dva roky kvůli epidemii koronaviru pauza. A v sobotu konečně na plné pecky. V blanenském zámeckém parku to po páté hodině odpoledne už tepe ve velkém. Oblíbený festival Morava park fest je v plném proudu...( více )
Vyobrazená dvoušroubovice DNA zahájila v sobotu nad Brněnskou přehradou dronovou světelnou show. Ta odkazovala na letošní 200. výročí od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Ve vzduchu bylo 200 dronů, řekl za pořadatele Ondřej Morávek. Mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem uvedl, že show sledovaly desetitisíce diváků...( více )
Knižní hit Bílá Voda brněnské spisovatelky Kateřiny Tučkové oživil a spoustě lidem poprvé představil fenomén odporu víry vůči komunistické totalitě. Jak sama autorka upozorňuje, ne všechny motivy v románu zpracované přesně odpovídají realitě. Odehrávají se v částečně fiktivním prostředí a použila také pouze část pravých jmen. Přesto odhalila pozoruhodné osudy...( více )
V přípravě na venkovní část sezony se koulař Tomáš Staněk cítil báječně. Na soustředění v Africe překonával osobní rekord a těšil se, až formu ukáže v závodech. „Byl jsem tak dobře připravený, že by to asi ani nezměřili, tak mě to radši kleplo,“ bral s humorem vážné zranění, které jej po vydařeném tréninkovém bloku postihlo. Kvůli zánětu v kotníku poprvé startoval až na MČR v Hodoníně. A obává se, že nestihne blížící se světový šampionát...( více )
Ze souboje olympijských medailistů v hodu oštěpem na mistrovství republiky v Hodoníně vyšel vítězně tamní rodák Vítězslav Veselý. Majitel bronzu z loňských her v Tokiu poprvé v sezoně přehodil 80 metrů a díky výkonu 85,97 porazil letošní domácí jedničku Jakuba Vadlejcha (83,72). Již patnáctý titul mezi oštěpařkami získala Barbora Špotáková...( více )
Oba šampioni čtvrtky na atletickém mistrovství republiky v Hodoníně si ve svém zlatém závodě vylepšili osobní rekord. Lada Vondrová se vyšponovala k výkonu 51,13, Matěj Krsek ukázal 45,55. Což jim dává solidní naději směrem k letním mezinárodním vrcholům...( více )
Ze souboje olympijských medailistů v hodu oštěpem na mistrovství republiky v Hodoníně vyšel vítězně tamní rodák Vítězslav Veselý. Majitel bronzu z loňských her v Tokiu poprvé v sezoně přehodil 80 metrů a díky výkonu 85,97 porazil letošní domácí jedničku Jakuba Vadlejcha (83,72)...( více )
Rekordní cena pohonných hmot, které atakují hranici padesáti korun za litr, nedělá vrásky na čele jen samotným řidičům, ale i policistům. Do ulic a na parkoviště totiž ve stále větší míře vyrážejí zloději, kteří kradou naftu a benzín. Počty těchto trestných činů letos výrazně rostou...( více )
Stále plný dojmů ze závodu splétal dlouhá souvětí. Když se příliš zamotal, na chvíli se zastavil, zamyslel a pousmál se. Petr Svoboda měl ze svého výkonu v běhu na 110 metrů překážek na mistrovství republiky v Hodoníně velkou radost. „Zase jsem nelhal, hlavně i sám sobě. Furt jsem věřil, že to v sobě mám. A taky že jo,“ povídal coby čerstvý šampion. A už spřádá plány pro červencové mistrovství světa v Eugene, kam se nejspíš kvalifikuje...( více )
/VIDEO/ 25. červen 2021. Druhý den po řádění tornáda na jižní Moravě teprve ukazuje v celé nahotě obrovské škody, která za sebou zanechalo. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. ..( více )
Když se talentovaná atletka Barbora Malíková vrátila po prvním ročníku studia ve Spojených státech do Česka, zdejší tréninkoví parťáci si z ní utahovali. „Dělají si ze mě srandu, jaké mám teď rozcvičení. Jelikož mám problémy s achilovkami, tak se rozklusávám dvakrát. Víc se tak zahřeju, ale trošku se mi kvůli tomu smáli. Jinak máme náplň tréninků podobnou.“..( více )
Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem...( více )
Projít přes pokladnu bez placení. Přitom v tašce zboží za bezmála tři tisíce korun. S takovým plánem se pokusila opustit supermarket na severu Brna jedna z tamních zákaznic. Mezi regály si ji však všimla pracovnice prodejny...( více )
Bezmála dvě stě tisíc. S lupem v takové hodnotě zmizel neznámý zloděj ze sídla firmy v Modřicích a Brněnsku. V areálu ho zaujal zamčený přívěsný vozík za osobní auto. Na něm byl naložený vodní skútr...( více )
Hasiči dnes po 20:00 zlikvidovali požár čtyř hektarů lesa na Blanensku, kvůli kterému vyhlásili zvláštní stupeň požárního poplachu. Zasahovalo u něj 37 jednotek, už odpoledne na místě bylo více než sto hasičů. Ze vzduchu jim pomáhal vrtulník s vakem, který zajistil 67 shozů vody...( více )
/FOTO/ Velký tulák schopný překonat všemožné překážky. Ve vodě i na suchu. Je jako had. Úhoř říční. Ryba opředená závojem tajemství a legendami. Zatímco ještě poměrně nedávno ho bylo možné zastihnout prakticky v každé louži, rybníku nebo řece, jeho stavy prudce klesly. Dostat nyní tuto rybu na háček už pro rybáře na řadě míst znamená památný lov, který se už bohužel nemusí opakovat. Blanenskému rybářskému spolku se po několika letech podařilo zajistit pro své sportovní revíry zhruba osm set malých úhoříků...( více )
Příběhy nových republikových šampionů ve sprintech na sto metrů provázejí studijní povinnosti. Zdeněk Stromšík nedávno získal inženýrský titul a pochvaluje si, že má při sportování konečně čistou hlavu. Ženská šampionka MČR v Hodoníně Eva Kubíčková zase hned po vítězném finále mířila na svůj maturitní ples. A chystá se na univerzitu do Spojených států...( více )
Sprinter Zdeněk Stromšík v běhu na 100 metrů a překážkář Petr Svoboda zaběhli na atletickém mistrovství republiky v Hodoníně rekordní časy. Oběma k tomu ale pomohl neregulérní vítr do zad. Přesto byli ze svých výkonů nadšeni a brali je jako důkaz výborné formy...( více )
V českých kravínech jsou zvířata vnímána jen jako chodící stroje na maso a mléko, zjistila při práci dojičky ochránkyně zvířat Zuzana Andělová. O svých zkušenostech ze čtyř kravínů, kde pracovala, napsala knihu...( více )
U Sloupu na Blanensku hasiči zasahují u požáru lesa, pomáhá jim i vrtulník se speciálním vakem. Hasiči vyhlásili zvláštní, tedy čtvrtý stupeň požárního poplachu...( více )
Se začátkem letních prázdnin čeká návštěvníky Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na Břeclavsku novinka. Otevře se jim Nafouknutý svět. A v plánu je toho víc. Provozovatelé uvedli, že i přes zdražení energií upravovali ceny „jen kosmeticky“...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]