Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

Motorka vražená v předním okně vozu nebo dvě auta na sobě. Skulinou v rozbitém skle těkají dívčí oči. Hasičské sirény houkají na poplach. Jak vypadá boj s časem při vyprošťování lidí hasičskými záchranáři viděly v historickém centru Znojma davy lidí...( více )
Víc než sedmdesátikilometrovou rychlostí se v pondělí večer projížděl brněnskou ulicí Hlinky řidič auta značky Opel. Poté, co jej zastavili strážníci, s k překročení rychlosti přiznal s tím, že jel příliš rychle úmyslně...( více )
K nehodě motorkáře vyjížděli v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne záchranáři společně s policisty. Řidič motocyklu tam podle prvotních informací sjel do příkopu, letět pro něj musel záchranářský vrtulník...( více )
/VIDEO/ Třináctiletou dívku opakovaně znásilnil, pohlavní styk si na ní podle obžaloby vynucoval nožem. Tomáše Kluku viní státní zástupkyně Iveta Eichlerová kromě znásilnění nezletilé z dalších trestných činů, které měl spáchat na více dívkách...( více )
Jízdou pro cigarety vysvětloval neznámý zloděj půjčení elektrokoloběžky muži v Ivančicích na Brněnsku...( více )
S necelou stovkou použitých notebooků zmizel doposud neznámý zloděj, který kradl v sídle firmy na Tišnovsku...( více )
Při cestování v současném parnu se hodí jakýkoli doušek čerstvého vzduchu, v některých brněnských tramvajích bez klimatizace jsou však okna zabezpečena speciálními páskami a opatřena pokynem Neotvírat! Zvenku je totiž přes ně nalepena reklama primátorky Markéty Vaňkové a její ODS...( více )
Ošetření kopyt od kovářů se v uplynulých dnech dočkali všichni lichokopytníci ve vyškovském ZooParku. „Jezdí k nám jednou za dva měsíce a věnují se celkem dvanácti koním a šesti oslům. Postupují tak, že koním seříznou a ustřihnou starou odrostlou zrohovatělou část, aby následně oštípané kopyto zabrousili. Délka ošetření se liší v závislosti na plemeni a trpělivosti zvířete,“ přiblížila pracovnice zoo Michaela Malcherová...( více )
Když se v roce 2019 začala řešit stavba nové multifunkční haly v Brně v areálu výstaviště, mluvilo se o částce 1,5 miliardy korun. Uplynulo tři roky, projekt výrazně nabobtnal a dnes už se hovoří u sumě téměř sedmi miliard. To je více, než jsou každoroční výdaje Brna na investice...( více )
Zatímco ještě v prosinci platili autobusoví dopravci za litr nafty 36 korun, dnes stojany u čerpacích stanic ukazují o dvanáct korun vyšší cenu. Společnosti, které zajišťují pro Jihomoravský kraj veřejnou dopravu, přitom dostávají od hejtmanství peníze, jako by pohonné hmoty stály pořád stejně. To se ale změní...( více )
Přírodní památka se v nejbližších dnech stane z bývalého pískovcového lomu Seč v Rudici na Blanensku. Deníku Rovnost to potvrdil Antonín Tůma ze Správy chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Status památky uděluje Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky...( více )
28. červen 2021. Pátý den po řádění tornáda na jižní Moravě se do hry dostává obrovská pomoc dobrovolníků, kteří do zasažených oblastí proudí z každého koutu země. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Barbora Zdráhalová jezdí do tornádem zasažených obcí na jižní Moravě hlavně kvůli zdejším dětem, kterým vozí dárky a pořádá pro ně různé akce. Vítězslav Wejmelka dorazil před rokem pomáhat lidem obnovovat jejich domovy. Je jediným dobrovolníkem, který zde zůstal...( více )
Pracovník bezpečnostní služby přistihl při činu zloděje, který se vloupal do domu v Tišnově na Brněnsku...( více )
O více než sto dvacet tisíc korun připravil spolek dvaačtyřicetiletý muž z Rosicka. Zneužil toho, že měl k účtu spolku coby pokladník volný přístup...( více )
Mladý člověk se sluchátky v uších a pohledem zavrtaným do mobilního telefonu. Tak vypadá nejčastější oběť srážky s tramvají. Na toto nebezpečí se snažili ráno v centru Brna upozornit chodce policisté...( více )
/SOUTĚŽ, ANKETA/ Soutěž Čtenář reportér pokračuje a s ní i možnost získat zážitkové vstupenky pro celou rodinu. Tentokrát jsme pro vás vybrali příspěvky tří čtenářů reportérů, kteří se podívali pod šikovné ruce kovářů, viděli Sněhurku dovádět na kole a našli košík plný lišek i hřibů. ..( více )
Hned dva Brňané naletěli v uplynulých dnech podvodníkům, kteří z nich přes telefonát vylákali peníze. Dohromady přišli o téměř čtvrt milionu korun, případy řeší brněnští kriminalisté...( více )
Brněnské hokejisty posílí reprezentační obránce Jan Ščotka. Šestadvacetiletý bek se do extraligy vrací po roce, který strávil ve Finsku. Vedle toho Kometa do obrany angažovala i devětadvacetiletého Marka Hrbase, jenž naposledy působil v Litvínově...( více )
Propojení městských nemocnic v Brně silně pokulhává. Značná část zaměstnanců špitálu u Milosrdných bratří kritizuje nečinnost ředitele a upřednostňování Úrazovky...( více )
Hokejisty extraligové Komety Brno posílí Marek Hrbas. Devětadvacetiletý bek naposledy působil v Litvínově. Kometa o příchodu rodáka z Klatov informovala na svém oficiálním webu...( více )
Dopravní komplikace způsobila série poruch vodovodních potrubí na několika místech Brna. Nejhorší byla situace v samotném centru města u Žerotínova náměstí, kde tlak vody poškodil silnici. Podle vodařů spolu havárie nesouvisí, i když nevylučují vliv vysokých teplot...( více )
/FOTO, VIDEO/ Poruchy vodovodního řadu způsobily řidičům v pondělí ráno dopravní komplikace hned na třech místech v Brně. „Složitou situaci pro dopravu připravila zejména havárie vodovodu v Žerotínově náměstí, kde tlak vody poškodil vozovku v úseku mezi ulicemi Veveří a Kounicova tak, že musí být v obou směrech úplně uzavřena. Ranní dopravní špičku tady usměrňují policisté se strážníky,“ přiblížil policejní mluvčí David Chaloupka...( více )
Jenom jeden ze tří fotbalistů, které si Zbrojovka Brno pozvala na herní testy, bude v brněnském kádru pokračovat i ve třetím týdnu přípravy na první ligu. S obráncem Michalem Jeřábkem a útočníkem Jakubem Yunisem se rozloučila, o podobě působení záložníka Denise Granečného vedení klubu jedná s Baníkem Ostrava. Zároveň ho čeká vytipování nových posil...( více )
/VIDEO/ 27. červen 2021. Čtvrtý den po řádění tornáda na jižní Moravě se z Mikulčic stává modré moře.Místo střech pokrývají většinu domu modré plachty, symbol řádění živlů. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
V pozdní fázi kariéry dostává oštěpař Vítězslav Veselý nečekaná, ale o to lahodnější povzbuzení. Na loňských hrách v Tokiu uzmul olympijský bronz, v sobotu na mistrovství republiky triumfoval díky svému nejdelšímu hodu od roku 2015 - 85,97 metru. „Nevím, čím jsem si zasloužil, že něco takového na konec kariéry zažívám,“ divil se s úsměvem...( více )
Oksana Černij pochází z Volyňské oblasti. Do Česka přijela se svou maminkou, synem, dcerou a dvěma vnuky 4. března. Je jednou z žen, kterým na iDNES.cz vychází deník o posledních dnech na Ukrajině a životě v českém azylu. Ve třináctém dílu popisuje, jak si našla práci a poznávala Česko včetně Prahy...( více )
Střepy prý přinášejí štěstí. V případu ženy a jejího partnera, které zadrželi v sobotu odpoledne brněnští strážníci, to však rozhodně neplatilo. Dvojice si zavařila na velký problém...( více )
Jako by člověk seděl ve stroji času. V Pasohlávkách na Brněnsku si vykračuje po chodníku a za zády mu tepe supermoderní obří akvapark. Stačí přejít na druhou stranu a už prochází Bránou do Římské říše. Rázem se dostává bezmála o dva tisíce let do minulosti. V náštěvnickém centru s naučnou expozicí je v sobotu na programu Dětský den s Římany...( více )
V neděli dopoledne narazil do mostu v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku autobus z Litvy. Nikomu z 44 cestujících se nic nestalo. V blízké restauraci počkali na náhradní autobus...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]