Dnes je: 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil, zítra: Tamara blahopřejeme!

Přehled tisku

/VIDEO/ Kamery a předvídavost strážníků pomohly dopadnout zloděje za několik vteřin. „V přístřešku před hlavním nádražím v Brně zaměřili strážníci svoji pozornost na dva mladíky, kteří si přisedli na lavičku k padesátníkovi a živě se s ním bavili. Po chvíli vstali, popocházeli, zapálili mu cigaretu a znovu se posadili tak, aby to jeden z nich měl co nejblíže k pootevřenému batohu," popsal v úterý případ z nedělní noci mluvčí strážníků Jakub Ghanem...( více )
/ROZHOVOR/ V jednom z bytů v Brně muž zlomil partnerce žebro, v hotelovém pokoji zase jiný násilník mlátil ženu paličkou na maso do hlavy. I u těchto případů loni zasahovali brněnští policisté. Závažnost případů domácího násilí ve městě a agresivní chování útočníků v roce 2022 sílilo. „Trend zatím pokračuje i nadále," říká v rozhovoru pro Deník vedoucí 4. oddělení obecné kriminality policie v Brně Andrea Kornetová...( více )
„Maminko, pročpak stále leštíš ta zrcadla?“ „Aby ses dobře viděl, jakej seš mladík!“ Slovní smeč z komedie Marečku, podejte mi pero!, kterou Míla Myslíková v roli matky Kroupové způsobí zmatek v duši Jiřího Sováka jako Kroupy staršího, je jen jedním z nezapomenutelných momentů z filmografie herečky malých rolí, která by právě dnes oslavila 90. narozeniny...( více )
Dvě a půl promile alkoholu měl v sobě sedmapadesátiletý řidič, který zkřížil svou cestu s projíždějícím vlakem. Nehoda se stala v neděli v noci na přejezdu v Nádražní ulici v Tetčicích na Brněnsku. Muž podle policistů ignoroval zvukové i světelné upozornění...( více )
Nazvanou návštěvu našli nájemníci činžovního domu v širším centru Brna před svým bytem. Kvůli dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu uvelebil před jejich dveřmi, se nemohli dostat dovnitř...( více )
Auto zaparkované v řece Svratce. Netradiční pohled se v sobotu dopoledne nabídl lidem jihovýchodně od Heroltic na Brněnsku. U tamní chatové kolonie skončilo auto ve vodě...( více )
„My se známe? Nevzpomínám si.“„Ale ano. Jste stále nácek?“ vmete hrdina do tváře zloduchovi. A nastane poprask. Indiana Jones se vrací a to v plné parádě. V už dosti ošuntělém kostýmu, prošedivělých vousech a vlasech, ale stále ve vynikající kondici se vrátí i Harrison Ford, bez něhož si lze akčního a vtipného dobrodruha jen stěží představit. Indiana Jones a nástroj osudu teď nabízí první ochutnávku. ..( více )
Masopust, ostatky, fašank! Po roce je to opět tady. Do ulic na vesnicích vyrazí v polovině února houfy pestrobarevných masek...( více )
Masopust je třídenní svátek a slavnostní období mezi Vánocemi a postní dobou. Zatímco jeho počátek po svátku Tří králů (6. ledna) má pevné datum, konec na Popeleční středu je závislý na datu Velikonoc a připadá tak na rozmezí od poloviny února do počátku března...( více )
Masopust je třídenní svátek a slavnostní období mezi Vánocemi a postní dobou. Je potřeba si ho pořádně užít a „nadlábnout se do foroty“. Tedy pořádně naplnit břich, tak aby byl připraven na hubenou postní dobu, která nadchází. Češi si to umějí udělat pořádně hezké a tučné a neváhají u oslav lámat rekordy. ..( více )
/FOTO, VIDEO/ Pestrý průvod masek. Dospělých i dětí. Řehtačky, frkačky, salvy smíchu. Ulice Ostrova u Macochy patří v sobotu masopustnímu veselí. Obcí v Moravském krasu na Blanensku tentokrát ostatkový průvod prochází o týden dříve než obvykle. „V tradičním termínu máme totiž letos ples a nepodařilo se nám ho přesunou na jiné datum. Tak jsme posunuli masopust. V maskách projdeme všechny části obce. Je to na celý den. A ostatkovou sobotu pak zřejmě zakončíme posezením s přáteli v hospůdce,“ říká za organizátory akce Markéta Sedláková...( více )
V 2010 se podařilo zapsat masopustní obchůzku do Seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva organizace UNESCO. Kolik práce za tím bylo a proč je tato tradice unikátní prozradila již před časem etnografka Ilona Vojancová. ..( více )
Po sražení vlakem potřeboval v pátek krátce před osmnáctou hodinou pomoc zraněný muž v brněnské městské čtvrti Zábrdovice. Na místě zasahovali také hasiči, kteří evakuovali dvacet cestujících z vlaku...( více )
Dostat se na prestižní seznam nehmotného dědictví UNESCO není jednoduché, předcházelo tomu obrovské množství práce. Masopstní obhlídky z Hlinecka se na něj zapsaly před 13 lety...( více )
/FOTO, VIDEO/ Dva balíčky dřevěných špejlí, provázek a tři náplně do tavné pistole. A jde se na to. Postav přímo ve školní lavici most! Musí překlenout mezeru pětasedmdesát centimetrů a šířka mostovky musí být minimálně pět centimetrů. Pak se ukáže, jaké množství vody unese v zavěšeném barelu, než rupne. Vítězí tým s modelem mostu, který má nejlepší poměr své hmotnosti ke zvládnutému zatížení. Plus doplňkové body za postup a vzhled. V tělocvičně Masarykovy střední školy Letovice to v pátek dopoledne hučí jako ve včelím úlu. Tradiční soutěž základních škol ve stavění dřevěných modelů mostů ze špejlí je v plném proudu...( více )
Přinášíme vám výběr tipů na filmy ze streamovacích platforem na víkendovou podívanou. V nabídce nechybí romantika, komedie ani další díl oceňované seriálové novinky The Last of Us. ..( více )
Málokterý seriál má tak bravurní start jako The Last of Us. Jeden z nejdražších projektů, natočený na motivy stejnojmenné videohry, láme od ledna divácké rekordy na HBO i HBO Max. Příběh Joela a Ellie, putujících zničenou Amerikou, má nevídaný drajv. Čeká nás pátý díl, který stanice nabídne místo obvyklých pondělků už tuto sobotu 11. února (ve 3.00 našeho času)...( více )
Více než dvacet hodin strávil bez přestávky za volantem řidič zahraničního kamionu, kterého přistihli policisté na dálnici D52 na Břeclavsku. Kontrolovali údaje o jeho jízdě z tachografu. „V období uplynulých osmadvaceti dní se cizinec dopustil třiceti šesti porušení předpisů, z toho v šesti případech zařazených do těch nejzávažnějších. Alarmující byla především jeho více než dvacetihodinová nepřetržitá jízda,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka...( více )
Masopustem se nazývá období, které začíná těsně po svátku Tří králů a končí v úterý před Popeleční středou, kterou začíná čtyřicetidenní předvelikonoční půst. Velikonoce jsou pohyblivý svátek a stejně tak masopust nemá svůj pevný termín. Letos připadá Popeleční středa na 22. února. Vůbec první písemná zmínka o masopustních slavnostech v Čechách a na Moravě pochází ze 13. století...( více )
Masopust je nejveselejší svátek roku a slaví se také dobrým jídlem. Předci to měli dobře vymyšleno – dojídali totiž zásoby z minulé sezony a chystali se na čtyřicetidenní půst, kdy se neměli dotknout žádného masa...( více )
Hádka dvou mužů skončila zraněním jednoho z nich. Napadení v tramvaji řešili ve čtvrtek večer strážníci v Brně. Stalo se tak na lince číslo 3 směřující do Komína. Dva cestující se podle řidiče nepohodli už na Staré osadě, kde oba nastoupili...( více )
Ledová stěna ve Víru je opět k dispozici lezcům. Mrazivé dny udělaly své a tak se rezervační kalendář začal plnit ledolezci...( více )
/FOTO/ Kvůli vandalovi ničícímu autobus vyráželi brněnští strážníci ve čtvrtek před třetí hodinou ráno do Mariánského údolí. „Na pomoc je povolal dispečink dopravního podniku. Dvaačtyřicetiletý muž tam údajně prohodil kámen jedním z velkých bočních skel autobusu. Hlídka ho dopadla přímo na konečné,“ sdělil mluvčí strážníků Jakub Ghanem, který škodu vyčíslil na patnáct tisíc korun...( více )
/VIDEO, FOTO/ Jen pár minut, kdy se majitelka vzdálila od svého auta v Brně, využil doposud neznámý zloděj. Jeho postup zachytila palubní kamera. „Šestačtyřicetiletá žena předávala děti do školy. Muž její vůz nejprve obhlédnul a potom zřejmě pomocí nějakého nástroje odemkl přes dveře zavazadlového prostoru,“ popsal ve čtvrtek policejní mluvčí David Chaloupka...( více )
/FOTO, VIDEO/ Zřejmě nejznámějším rodákem ze Starovic na Břeclavsku je momentálně metalový rapper Zdeněk Veselý. Čtyřiadvacetiletý muž, kterého fanoušci znají spíše pod uměleckým pseudonymem Redzed, je nejposlouchanějším tuzemským interpretem streamovací platformy Spotify. Měsíčně si tam jeho tvorbu pustí více než milion a čtvrt posluchačů. Z hlediska poslechovosti se mu v Česku nemohou rovnat ani zpěváci jako Karel Gott, Marek Ztracený nebo hudební skupina Lucie. Jeho statistiky je překonávají mnohonásobně...( více )
/FOTO, VIDEO/ To by byla fotka, panečku! Jako z pohádky Ledové království. Mráz vykouzlil před slévárnou v Blansku ledový vodopád. Blýská se ve srázu na cestě ke Skalnímu mlýnu. Stovky rampouchů, některé přes metr dlouhé, tam visí v několikapatrových kaskádách...( více )
/VIDEO, FOTO/ Mrzne až praští. Teploměr ukazuje bezmála deset pod nulou. To ale čtyřčlenné partě sčítající zimující netopýry ve středu ráno nevadí. V srdci Moravského krasu na Blanensku vyrážejí do strmých srázů: kaňonu Suchý žleb a tamních nepřístupných jeskyní. Při stoupání se parta zahřeje až až. Jde s nimi i reportér Deníku...( více )
Za brutální vraždu mladého muže v Brně, fyzické napadení dalších dvou lidí, loupež a krádeže zvýšil ve středu Vrchní soud v Olomouci Alainu Banongovi původně uložený výjimečný trest ve výši třiadvaceti let o tři roky. Vyhověl tak státní zástupkyni, která žádala přísnější trest. Bývalý boxer se vraždou snažil zakrýt svou původní trestnou činnost. Oběť jej přistihla, když rozebíral u garáží kradené vozidlo. Muže několikrát udeřil kovovým klíčem do hlavy, poté jej naložil do kufru a auto zapálil...( více )
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V pasáži Paláce Lucerna se objeví ponorka. A ne ledajaká. Bude to první česká ponorka E2, kterou zapůjčilo Technické muzeum Brno. Stane se tak při premiéře dokumentárního filmu Hlubiny a posedlosti: Akvanaut Pavel Gross...( více )
Nárůst kriminality v roce 2022 potvrdilo Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje na konferenci v úterý odpoledne. Čísla se po dvou letech navrátila do předcovidového období. ..( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]