Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

/VIDEO/ Známý recidivista ujížděl policistům v Králově Poli na kradeném kole. Ukrást ho měl ze specializované prodejny, když podle nich bicykl jednoduše přenesl přes pokladnu...( více )
Čtvrteční televizní diskuse s Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem, kteří v roce 1992 jako premiéři národních vlád stáli u konce československého státu, se nesla zprvu v duchu povídání o přátelském rozpadu federace. Debata politiků ovšem skončila předčasně, jelikož po hodině Václav Klaus požádal o ukončení. Následně politici začali moderátorku kritizovat...( více )
V Jihomoravském kraji ve čtvrtek padly na čtyřech místech teplotní rekordy. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, kde teploměr ukázal 36,7 stupně Celsia,..( více )
Jednání o rozdělení Československa před třiceti lety byla už jen završením dlouhodobého procesu rozcházení Čechů a Slováků a jejich cílem bylo dohodnout přátelský zánik tehdejší federace. Vyplynulo to ze čtvrteční televizní diskuse s Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem, kteří v roce 1992 jako premiéři národních vlád stáli u konce československého státu...( více )
/FOTO/ Pod spadlým stromem zůstal ve středu uvězněný mladý muž nedaleko Hostěnic na Brněnsku. Na pomoc mu záhy vzlétl záchranářský vrtulník, kvůli komplikovanému terénu však zdravotníci museli urazit zhruba tři kilometry střídavě pěšky a traktorem s pomocí lesníků...( více )
Terčem phishingového útoku se ve čtvrtek stal brněnský magistrát. Falešný e-mail sděluje, že s lidmi pracovník magistrátu sdílí dokument. Pro jeho zobrazení je potřeba se přihlásit. Falešný e-mail s tímto zněním a odkazem na domnělou přílohu nyní dostávají zaměstnanci úřadu, ale také novináři nebo lidé, kteří s úřadem komunikovali. Magistrát varuje, aby lidé na tento e-mail nereagovali a své údaje nikam nepsali...( více )
Předčasně se v sobotu odpoledne radoval motorkář na Vyškovsku, jehož stroj bez registrační značky se pokusili zkontrolovat policisté. Sice se mu podařilo hlídce zmizet v poli, úprk před muži zákona byl však nakonec zbytečný...( více )
Trojici vandalů se spreji zachytily bezpečnostní kamery v Brně...( více )
Krajský soud poslal na 11 let do vězení Jakuba Náplavu, který podle obžaloby loni na frekventovaném místě v Brně pobodal cizí ženu. Ta nezemřela jen díky zásahu zdravotníků. Útočník svého činu přímo v soudní síni litoval a zmínil, že se pobodané ženě omluvil a poslal jí dopis...( více )
Krajský soud poslal na 11 let do vězení muže, který podle obžaloby loni na frekventovaném místě v Brně pobodal cizí ženu. Ta nezemřela jen díky zásahu zdravotníků. Útočník svého činu přímo v soudní síni litoval a zmínil, že pobodané ženě poslal i dopis...( více )
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby (NCOZ) obvinili devět lidí a jednu firmu ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, spis nazvali Stoka II. Podle policistů ovlivnili obvinění desítky zakázek mimo jiné státní organizace působící v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Oznámil to mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej...( více )
Netypickou „jízdní soupravu“ přistihli minulý týden strážníci v Brně. Setmělou ulicí jel cyklista na neosvětleném kole a jednou rukou tlačil nákupní vozík, ve kterém převážel záchodovou mísu...( více )
Svou oběť chvíli sledoval, pak k ní přistoupil zezadu a za použití kuchyňského nože ji bodl do zad. Jakub Náplavka z Břeclavi čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Ve čtvrtek začala případ projednával Krajský soud v Brně. Čin se odehrál v září loňského roku na lávce spojující brněnský park Koliště s centrem IBC...( více )
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili devět lidí a jednu firmu ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Spis nazvali Stoka II. Obvinění podle policistů ovlivnili desítky zakázek mimo jiné státní organizace působící v Jihomoravském kraji a na Vysočině...( více )
Záchodovou místu tlačil v nákupním vozíku cyklista při jízdě setmělou Mlýnskou ulicí v Brně. Pozornost strážníků upoutal nejen kvůli nezvyklému nákladu. „Jel na neosvětleném kole, které navíc řídil pouze jednou rukou. Tou druhou totiž při jízdě přidržoval vozík. Hlídka jeho večerní riskantní jízdu ihned ukončila a vyzvala dvaapadesátiletého muže k předložení dokladů,“ informovala ve čtvrtek o pondělní události mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková...( více )
Štítary na Znojemsku obhájily změnu územního plánu, která má zabránit velkokapacitnímu vepřínu v rekreační oblasti u Vranovské přehrady. Investor plánoval deset tisíc kusů prasat ve dvou halách, nový územní plán však povoluje jen malochov, což u prasat vychází do dvou tisíc kusů...( více )
Vaňkovkafest zahájil svým energickým vystoupením zpěvák Ben Christovao. Festival je unikátní tím, že je zdarma a vystoupení se odehrávají v ohraničeném prostoru za zdí nákupního centra...( více )
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili devět lidí a jednu firmu ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Spis nazvali Stoka II. Obvinění podle policistů ovlivnili desítky zakázek mimo jiné státní organizace působící v Jihomoravském kraji a na Vysočině...( více )
Poslouží lidem po vážných úrazech hlavy, páteře či mozkových příhodách nebo po operacích velkých kloubů i amputacích. Pacienti se do připravovaného léčebně lázeňského ústavu v Pasohlávkách na Brněnsku přesunou rovnou z nemocničních lůžek...( více )
Teplotní rekordy byly ve středu překonány na třech meteostanicích na jižní Moravě. Nejvyšší rekord je z Lednice, kde naměřili 34,8 stupně Celsia. Zprávu přinesly Události v regionech...( více )
Odborníci z Archeologického ústavu Akademie věd ČR v Brně odkryli pozůstatky dalšího z domů v tábořišti pravěkých lovců u Mohelna na Třebíčsku...( více )
Telefonát s kamarádkou vyděsil v úterý dopoledne Brňanku, která raději vzápětí zavolala strážníky. Její známá totiž v hovoru přiznala, že se pohybuje kolem brněnského hlavního nádraží, je silně opilá a potřebuje pomoc. Více informací už však její kamarádka nezjistila, opilá žena posléze dokonce přestala reagovat na telefonáty...( více )
Jako lhářku označila jedna ze svědkyň třináctiletou dívku z Brna, kterou měl loni v létě podle státní zástupkyně znásilnit obžalovaný Tomáš Kluka. Ve středu pokračovalo projednávání případu na Krajském soudu v Brně. Kamarádka, jež měla oběť s Klukou seznámit, přišla s novou verzí příběhu. Muži hrozí až dvanáct let vězení...( více )
Když kvasí hroznový mošt a mění se ve víno, vzniká obrovské množství oxidu uhličitého. Dosud se vypouštěl do ovzduší bez užitku a jen o pár měsíců později vinaři nakupovali technický oxid uhličitý vyráběný v ropných rafineriích, aby s ním mohli sytit perlivá vína. Z tohoto koloběhu se snaží čím dál víc vinařských podniků vystoupit tak, že kvasný plyn z moštu zachytí, zkapalní a zpětně využijí...( více )
Po světoznámé americké písničkářce Suzanne Vega přispěje ke spojení kvalitní hudby s jihomoravským vínem Bára Basiková a první elektrifikovaný cimbál...( více )
Až v pátek s prvním prázdninovým dnem převezme Česká republika od Francie předsednictví v Radě Evropské unie, bude ji při půlročním „šéfování Evropě“ doprovázet obrázek Daniely Nemčokové ze Základní školy náměstí Republiky ve Znojmě. Žákyně páté třídy vyhrála soutěž pro mladé výtvarníky s názvem V Evropské unii jsme jako doma...( více )
29. červen 2021. Šestý den po řádění tornáda na jižní Moravě a snímky ukazující rozsah živelné katastrofy. I upristřed ní si lidé necházejí momenty z běžného života, například sledování fotbalového zápasu v televizi. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:..( více )
Jižní Morava je díky svým malebným zámkům a hradům vyhledávaná pro natáčení pohádek. Stále častěji ji však mají filmaři v oblibě i pro celovečerní snímky s aktuální tematikou...( více )
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny...( více )
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.  ..( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]