Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

S dopravními komplikacemi bylo potřeba počítat v Pisáreckém tunelu v Brně. Směr na Prahu o středečním poledni zablokovala dopravní nehoda. Po necelé hodině by už měl být tunel průjezdný bez omezení...( více )
Vztek a slzy zůstaly lidem, kteří v úterý oznámili, že se stali oběťmi internetových podvodníků. Na jihu Moravy se za den sešlo deset případů s celkovou škodou milion korun. Okradení jsou z Brna či Hodonínska...( více )
Její hlas, plachý zjev i plavá hříva vydělávaly peníze. Iveta Bartošová vyprodávala sály, uměla si získat fanoušky, prosadila se v muzikálech. Byla ale křehká a do showbyznysu se nehodila. Celý život marně hledala zázemí, jež opustila, když se v sedmnácti vydala z Frenštátu pod Radhoštěm vstříc hudbě. Před devíti lety ukončila svůj životní boj pod koly vlaku, v povědomí lidí ale zůstává...( více )
/VIDEO/ Třináct let měl vysoce postavený zaměstnanec obírat o peníze zdravotní pojišťovnu v Brně, kde případ v úterý projednával Krajský soud. Podle obžaloby si R.L. vymýšlel přepravy pojištěnců a za ty nechával pojišťovnu vyplácet peníze na účet svého komplice Z.K. Celkem tak společnost připravili o více než dvaadvacet a půl milionů korun. S obžalobou ani jeden z můžu nesouhlasí, oba navíc přišli s vlastní verzí příběhu...( více )
/FOTO/ K požáru osobního auta na dálnici D1 na zhruba 191. kilometru ve směru na Prahu vyjížděli v neděli před polednem hasiči. „Oheň jednotky dostaly pod kontrolu během patnácti minut pomocí dvou vodních proudů,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský...( více )
Mimořádných 5,65 promile nadýchal brněnským strážníkům v neděli večer třiačtyřicetiletý muž z Brněnska. Ten přitom sám volal na tísňovou linku městské policie...( více )
/FOTO/ Z poškození jeho živého plotu vinil jednašedesátiletý Brňan svoji sousedku. Do brněnských Husovic kvůli tomu majitel pozemku v neděli večer zavolal městské strážníky...( více )
/FOTO, VIDEO/ Mimořádnou příležitost k prohlídce historických autobusů získali o víkendu návštěvníci zámeckého parku ve Slavkově u Brna. Zamířili sem účastníci akce Veterán bus Kříž předtím, než jejich program vyvrcholil v Telnici na Brněnsku...( více )
Diváci slyší už z dálky motor. Jak se k nim vozidlo blíží stále blíže, hluk se zvyšuje. V akci vidí tank T55, tedy jeho podvozek. „Původně byl bojový, ale po vyřazení tanků T55 z výzbroje slovenské i české armády se na ně montovaly různé nástavby, aby podvozky našly využití.  Toto, co vidíte, je řidičský trenažér," přibližuje znalec vojenské techniky Igor Jesenský...( více )
Smutná zpráva se rozlehla Blanskem. Zemřel grafik a výtvarník podniku Metra, znalec místní historie a patriot, Oldřich Kučera. Měl sto let. Poslední rozloučení se koná v úterý 22. srpna v jednu hodinu odpoledne v blanenské smuteční síni...( více )
Konec prázdnin nadchne zejména milovníky letních radovánek. Třetí srpnový víkend bude totiž velmi teplý. Teploty na jižní Moravě, ale i na jiných místech republiky překročí tropickou třicítku. Nejtepleji bude v neděli, kdy se nejvyšší denní teploty vyšplhají ke čtyřiatřiceti stupňům. Pršet bude jen ojediněle. Stejně by měl přitom vypadat i následující týden...( více )
/VIDEO/ Řítil se ulicemi, ohrozil ostatní, havaroval a utekl. Policisté po hazardérovi s životy ostatních stále pátrají. Ujíždění jako v akčním filmu odstartovala skutečnost, že řidič odmítl zastavit dopravím policistům při kontrole...( více )
Zloděje aut zadrželi a obvinili v těchto dnech jihomoravští kriminalisté. Jednoho z cizinců, který mířil do České republiky, zadrželi nedaleko Tišnova...( více )
Aleš bydlí v Německu, jeho maminka je však pohřbená se svými rodiči v Novém Jáchymově. Kvůli velké vzdálenosti však Aleš  na hrob nejezdí a o ten se tak až donedávna nikdo nestaral. Celá rodina je totiž rozhádaná a příbuzní bydlí daleko. Kvůli vzdálenosti nenavštěvuje hrob své rodiny ani paní Alena.  Ve svém věku by už takovou cestu nezvládla. Bydlí totiž v Ostravě, rodinu má však v Purkarci...( více )
Bezvýsledné je zatím pátrání po stopách medvědů, kteří se podle svědka měli pohybovat na Hodonínsku poblíž Louky či Blatnice pod Svatým Antonínkem. Do terénu počátkem týdne vyrazil pracovník Správy Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, aby zprávu potvrdil či vyvrátil. Nenašel však nic, co přítomnost medvěda prokazovalo. Ochránci přírody o tom informovali ve čtvrtek...( více )
Otevřené dveře do bytu a uvnitř křik. Tak na příchod domů vzpomíná žena, která byla svědkyní konfliktu v brněnských Židenicích. Její výpověď ve čtvrtek zazněla u Krajského soudu v Brně, jenž řeší lednový případ loupeže se čtyřmi obžalovanými. Padnout může až dvanáctiletý trest vězení...( více )
Stavbu komory Rohatec – Sudoměřice ve čtvrtek slavnostně zahájilo Ředitelství vodních cest. Součástí stavby je i úprava navazujícího koryta Radějovky a oprava jezu...( více )
/VIDEO/ Byl to den jako každý jiný. Vydala se do práce, ale cesta se změnila v horor. V Brně na Dornychu ženě neznámý muž zatarasil cestu a začal ji osahávat...( více )
Spor kvůli drogám měl být důvodem loupeže, která se stala letos v lednu v Brně. Čtyři lupiči podle obžaloby fyzicky napadli muže u něj doma a poranili ho. Útočníci jej udeřili kovovým obuškem a také postřelili revolverem do obličeje a do boku. Případ začal ve středu projednávat Krajský soud v Brně...( více )
/FOTOGALERIE/ Hřiby žlutomasé, dubové i smrkové a mnoho dalších druhů. Taková je aktuální pomyslná nabídka jihomoravských lesů, kam po nedávných vydatných deštích vyráží řada vášnivých houbařů. Oblíbenou pochoutku sbírají nejen v lesích na Blanensku či Hodonínsku, některé houby lze najít dokonce i v Brně nebo brněnských parcích...( více )
Stíhat nejrůznější zločince na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem vyráží nyní dálniční policisté z modernizovaného zázemí u Velkého Beranova na Jihlavsku. S opravami se začalo téměř před třemi lety a náklady se vyšplhaly na pětašedesát milionů korun...( více )
Obrnit se trpělivostí museli řidiči, kteří se ve středu vydali na cestu po dálnici D1. Po dopolední nehodě bylo místo u sjezdu Kývalka neprůjezdné, vytvořila se kolona o délce deseti kilometrů...( více )
Provoz je omezený po dopravní nehodě ze středečního ráno v Rapoticích na Třebíčsku. Na silnici první třídy mezi Náměští nad Oslavou na Třebíčsku a Zastávkou na Brněnsku musejí řidiči počítat se zdržením. Policie řídí provoz kyvadlově...( více )
Na jižní Moravu se zřejmě zatoulala medvědí rodinka. Narazil na ni pan Aleš. Neměl být jediný, kdo v posledních dnech medvěda na Hodonínsku potkal. Informaci přinesl server TN.cz...( více )
Hudebním žánrem Dalibora Jandy byl původně hardrock, dnes ho ale známe jako jednoho z českých komerčně nejúspěšnějších interpretů pop music. Vyučený strojní zámečník a amatérský muzikant jednoho dne sekl s prací v Sigmě Hranice a odešel za slávou do Prahy. Přes počáteční obtíže se mu podařilo prosadit a dokonce třikrát po sobě ovládl anketu Zlatý slavík. Některé z Jandových alb mají doma více než dva miliony lidí...( více )
Vždy se považovala i za herečku, přitom na tomto uměleckém poli nikdy nijak zvlášť nezazářila – kromě hlavní úlohy v muzikálu Evita. Nesrovnatelně lépe jí to jde na poli hudebním, na němž se úspěšně pohybuje už více než čtyřicet let. V kvízu Deníku na konci článku si vyzkoušejte, co všechno o počinech a životě americké zpěvačky Madonny víte...( více )
/PŘÍBĚHY OPUŠTĚNÝCH BUDOV/ Filmové drama Filipa Renče s Aňou Geislerovou v hlavní roli Requiem pro panenku končí scénami hořícího zámku ve Veselí nad Moravou. Po více než třiceti letech jsou tady k vidění jiné záběry. Méně dramatické, přesto volající po obnově. Zub času ale dál přesvědčivě hlodá pod fasádu chráněné památky. Přitom v podzámčí má být za pár let největší rekreační přístav v Česku. „Zámek by byl krásný, kdyby se opravil,“ shodují se nejedni turisté, kteří kolem památkově chráněné stavby procházejí o letošních letních prázdninách. Objekt však očividně chřadne. V současnosti má využití jen část jeho nádvoří, která slouží obchodu s plastovými barely...( více )
/FOTO, VIDEO/ Hluk, odpadky, házení kamenů do zahrady, bezohledné parkování a chybějící toalety. To podle tvrzení některých obyvatel blanenské části Lažánky v minulosti provázelo provoz přírodní lezecké stěny ve skalním svahu nad obcí. Z jejich strany následovaly stížnosti, petice a různá odvolání. Povolení pro značené lezecké cesty terénu a údržbu jistících prvků vypršelo horolezcům v závěru loňského roku. Nové se jim podařilo získat až letos v létě...( více )
/FOTO/ Tři zranění potřebovali v úterý pomoc po nehodě dvou osobních aut na brněnské křižovatce ulic Koliště a Milady Horákové. Záchranáři na místo vyjížděli před půl druhou odpoledne...( více )
Jako dopravní prostředek využila dvojice mladíků v Břeclavi nákupní vozík. Jejich jízdy si všiml několik minut po půlnoci operátor městského kamerového systému...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]