Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTO/ Nevídaný úspěch zaznamenalo nedávno vinařství Sedlecká vína na jedné z nejstarších vinařských soutěží v České republice, Pardubickém festivalu vín. Pyšní se titulem šampion výstavy s oranžovým vínem Veltlínské zelené 2018. Aby se stalo nejlepším vzorkem výstavy naturální víno, je ojedinělé. „Hodně nás to překvapilo. Oceňuji i odvahu pořadatelů. Mohli mám udělit třeba cenu za nejlepší naturální víno a šampiona pak vybrat ze všech ostatních vín," řekl sklepmistr vinařství Ctirad Králík...( více )
Sázku jako z filmu Discopříběh uzavřel v sobotu mladík z Brna. Měl vyběhnout v Kohoutovicích nahý do lesa a zpátky, odložené oblečení však poté nenašel stejně jako své přátele. Upoutal pak pozornost městských strážníků...( více )
Více jak sto dvacet historických aut a motorek se v neděli dopoledne sjelo pod břeclavský zámek. Starobřeclavští dobrovolní hasiči tam ve spolupráci s Muzeem a galerií Břeclav pořádali už tradiční akci Veteráni pod zámkem...( více )
/FOTO/ Tragické následky měl sobotní požár bytu na Břetislavově ulici v Břeclavi. Hasiči k němu vyjížděli před čtrnáctou hodinou, uvnitř ale našli v zakouřeném prostoru osobu bez známek života. „Na tísňové lince jsme přijali informaci o valícím se kouři z oken. Dle volajícího bylo pravděpodobné, že se v bytě někdo nachází. V době příjezdu jednotek se o hašení plamenů pokusili sousedé,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský...( více )
/FOTO/ Dálnici D2 ve směru na Slovensko uzavřela v neděli ráno hromadná nehoda u Rakvic na Břeclavsku. „Ošetřili jsme celkem pět zraněných, jednu vážně poraněnou ženu jsme vrtulníkem transportovali do Fakultní nemocnice Brno na urgentní příjem. Dva pacienti skončili se středně závažnými zraněními v břeclavské nemocnici, kam jsme převezli i další dva lehce zraněné,“ informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Lukáš Dvořáček...( více )
/VIDEO/ To je nádhera. A ten zvuk. Už aby bylo hotovo a prostory chrámu rozezněla hudba. Ve farním kostele Jména Panny Marie ve Křtinách, známém mariánském poutním místě na Blanensku, stojí vysoké lešení. Na kůru řemeslníci sestavují unikátní, více než dvě stě padesát let staré varhany. Do tamního kostela se vrátily po volné historické rekonstrukci z dílny v Lomnici na Brněnsku...( více )
Smrtí řidiče osobního auta skončila nehoda, která se stala v pátek kolem čtvrté hodiny odpoledne poblíž Mikulova. Na silnici I/52 vedoucí k Brnu se auto střetlo s kamionem. Po fatální kolizi z počátku týdne u Hustopečí jde na Břeclavsku o další tragédii...( více )
Navštívit Podyjí a poslat svým známým pohled se známkou s motivy národního parku mohou již brzy všichni turisté, které láká příroda Znojemska. Jasoň dymnivkový a divizna brunátná, sysel obecný, vinice Šobes, čáp černý. To jsou motivy čtyř známek nového příležitostného poštovního aršíku z edice Ochrana přírody: Národní park Podyjí...( více )
Na svědka potyčky dvou podnapilých mužů z Brna se ve čtvrtek obrátili s prosbou o pomoc policisté. „Během krátkého rozhovoru mezi oběma muži v ulici Reissigova vznikla rozepře a jeden z nich měl na druhého vytáhnou z pouzdra u opasku nůž a vyhrožovat mu,“ připomněl incident z konce července policejní mluvčí David Chaloupka. ..( více )
Menší pěstitelé hroznů z jihu Moravy bijí před začátkem vinobraní na poplach. Bojí se, že jim jejich úrodu nikdo nevykoupí. Domácího vína se prodává méně, a vinaři tak mají sklepy plné lahví z minulých ročníků...( více )
Dopravní komplikace ve středu po poledni způsobil střet tramvaje a chodkyně v Palackého třídě v Brně. Provoz se podařilo plně obnovit přibližně po půl hodině...( více )
/FOTO/ Dva pracovníci, kteří dělali údržbu dálnice, zemřeli v pondělí odpoledne po nárazu od auta na D2 u Hustopečí na Břeclavsku. Čistili odvodňovací systém dálnice. Silničáři jsou při práci na dálnicích a silnicích prvních tříd ohroženou skupinou. Ředitelství silnic a dálnic za posledních dvanáct let eviduje 713 případů havárií s jejich zaměstnanci a stroji na dálnicích. Deník připomíná vážné nehody z předchozích let z regionu, kde figurovali pravníci na silnicích...( více )
/PROGRAM/ Pivovary z okolí Bučovic a slovenského Trenčína, nabídka lahvového piva z různých koutů světa, prezentace pivovarníků, ale také dílničky a další zábava pro děti se zaměřením na společnou historii Čechů a Slováků. To vše najdou v sobotu druhého září na Vyškovsku zájemci při akci Tradice nás spojují – od folklóru po pivovarnictví, na programu se sejdou v bučovickém lesoparku na Hradisku od čtrnácti do devatenácti hodin...( více )
Platil za hvězdu pop music se vším všudy. Předurčoval ho k tomu nejen mimořádný pěvecký, hudební a skladatelský talent, ale také vzhled. Michal Penk se svou typicky rozevlátou hřívou byl nepochybně idolem mnoha dívčích srdcí. O několik let později se stal závislým na pervitinu. Teď už se ale zase vrací na pódia a slibuje, že vydá nové album...( více )
Osada a tvrz tam stávaly po více než několik století už od středověku. Po obojím už však zbyly jen těžko postřehutelné ruiny. Obec Lipňany na Třebíčsku přestala oficiálně existovat v roce 1980. Musela totiž ustoupit výstavbě jaderné elektrárny Dukovany. Místní zánik svých domovů nesly těžce. Za minulého režimu nemohli ani protestovat. Dneska bývalou existenci malé vesničky připomíná už jen malá kaple u silnice...( více )
/FOTOGALERIE/ Ve Vyškově testují obrněnce Gerlach ze Zetoru. Posádka v něm přežije útok průbojnou municí i nájezd na minu. Deník navštívil zkušebnu armádního ústavu, kde pracovníci právě finišují se zjišťováním, co všechno obrněnec zvládne...( více )
/FOTO/ Druhým dnem pokračuje vyšetřování tragické nehody, která se stala v pondělí na dálnici D2 u Hustopečí. Střetla se tam dvě osobní auta a dodávka. Dva lidé zemřeli, osm dalších se zranilo. Oběťmi jsou dva dělníci, kteří v místě pracovali. „Potřebujeme především vyslechnout všechny řidiče zúčastněných aut. Dva jsou ještě v nemocnici," řekl Deníku v úterý policejní mluvčí Bohumil Malášek. Vyšetřování podle něj ještě nějakou dobu potrvá...( více )
Jeho jméno budilo a budí kontroverze, na popové scéně ale řádil jako uragán a show uměl jako málokdo. Michael Jackson, od jehož narození uplyne 29. srpna 65 let, zůstává věčným fenoménem i komplikovanou osobností historie...( více )
Výčet úspěchů zpěváka a skladatele Michaela Jacksona je ohromující. Během své kariéry získal 13 cen Grammy, jeho deska Thriller se stala nejprodávanějším albem všech dob a král popu je zapsán i v Guinnessově knize rekordů, jako nejúspěšnější interpret hudební historie. Kdyby v červnu roku 2009 nešťastnou náhodou nezemřel, v úterý by mu bylo 65 let. Zjistěte v našem kvízu, co o legendě populární hudby víte...( více )
Dva lidé zemřeli při hromadné nehodě, která se stala v pondělí před pátou hodinou odpoledne na dálnici D2 u Hustopečí na Břeclavsku. Bourala tam dvě osobní auta a dodávka. Dalších osm lidí utrpělo vážná zranění.   ..( více )
/VIDEO/ Rozezněly se bubny i trubky. Na čerstvě popršenou trávu u poldru v Lysovicích na Vyškovsku se v sobotu dopoledne vedle sebe řadí tři řady bojovníků. Na první pohled je poznat, že jde o hrátky s historií. Jedni na sobě mají zelené uniformy a v rukou třímají staré pušky, zatímco u nohou jim odpočívá jednoduchý kanón. Druzí předvádějí typické šedé uniformy Wehrmachtu a v kontrastu s nimi je třetí skupina, oděná do hnědých sovětských mundůrů. Brzy začne boj...( více )
Ve filmu si zahrála už v patnácti letech. Průlomovou rolí se pro ni v jejích necelých dvaceti letech stala titulní figura v oceňovaném snímku režiséra Františka Vláčila Marketa Lazarová. Řeč je o slovenské herečce a diplomatce Magdě Vášáryové, která v sobotu oslaví pětasedmdesáté narozeniny. V kvízu Deníku si vyzkoušejte, jak dobře znáte její filmové postavy...( více )
Ze Soutoku u Lanžhota bude chráněná krajinná oblast. V pátek odpoledne to u zámečku Pohansko poblíž Břeclavi oznámil ministr životního prostředí Petr Hladík. ..( více )
Tučňák velikosti dospělého člověka nově dohlédne na dovádění dětí v bazénech Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Jde o maskota Edu, který se stal součástí tamních animačních programů...( více )
Smrtí řidiče dodávky začalo páteční ráno na dálnici D1 u Brna. Na 193. kilometru směr Brno zezadu najel do návěsu nákladního auta. Nehoda se stala chvíli před sedmou hodinou, dálnice zůstala v tomto směru uzavřená...( více )
Letos slaví polygrafická společnost PowerPrint pětadvacet let od svého založení. Za sebou má bohatou činnost v oboru. V minulosti tiskla především diplomové práce, nyní se její činnost soustřeďuje zejména na tisk málonákladových knih. V tomto oboru je firma u nás na špičce, a to i díky dotaci z fondů Evropské unie...( více )
Soudce Krajského soudu ve čtvrtek potvrdil rozhodnutí Městského soudu z letošního března, podle kterého musí společnost LP Expo nechat odstranit své garáže za Lužánkami. Proti pravomocnému rozsudku se může do dvou měsíců dovolat...( více )
Tragický konec má dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek dopoledne v brněnských Židenicích. V tamní Kulkově ulici narazilo osobní auto do nákladního. Řidič zemřel...( více )
/VIDEO/ Vlaky na trase mezi Třebíčí a Brnem nyní nahradily autobusové spoje. Důvodem jsou opravy nedaleko Studence. Osobní vlaky jezdí v úseku Náměšť nad Oslavou - Brno...( více )
/FOTO/ Rychlostí sto patnácti kilometrů uháněl ve středu nad ránem ulicí Úvoz pětatřicetiletý řidič z Brna. „Právě tady strážníci dopravní jednotky kontrolovali, zda řidiči dodržují zákonem stanovenou rychlost padesáti kilometrů za hodinu,“ upozornila mluvčí brněnských strážníků Jana Pokorná...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]