Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

Po dobrodružství zatoužil na začátku prázdnin čtrnáctiletý chlapec na Hodonínsku, který večer tajně nasedl do dědova auta a vyrazil na projížďku. Tu ukončila policejní hlídka, před kterou se mladý řidič marně snažil ujet...( více )
Metalové publikum je opravdu věrné, těší ředitele agentury Pragokoncert Jiřího Darona. Muže, který stojí v čele jedné z největších hudebních akcí v Česku – Masters od Rock ve Vizovicích. Uskuteční se od čtvrtka 7. července do neděle 10. července v areálu firmy Rudolf Jelinek...( více )
Bitva nezavršená vítězstvím některé z bojujících stran? Jednou z mála takových byla ta u Znojma 10. a 11. července 1809. I když měli tehdy Francouzi s až sto tisíci muži proti rakouské armádě se 40 tisíci vojáky převahu, vojevůdce Napoleon Bonaparte zápolení zastavil památným: „Dost bylo krve!“..( více )
Oceňovaná umělkyně Kateřina Šedá buduje s pomocí veřejnosti Národní sbírku zlozvyků. Ve sbírce se objevuje třeba přehnané i nedostatečné uklízení, brzké i pozdní příchody na schůzky, pití sójové omáčky, kousání nehtů na noze nebo přehrabování popelnic...( více )
Policisté se snaží rozplést spor, při kterém byl v pátek odpoledne v centru Brna pobodán řidič osobního auta. Klíčovým svědkem je muž, který z místa divoce ujížděl na kole...( více )
Budou to čtyři roky, co v brněnské Zbrojovce vyhasínalo působení zatím posledního fotbalisty z Afriky, který v jejím dresu působil. Nigerijec Musefiu Ashiru do Králova Pole dorazil jako nadějná posila a potenciální investice ze Slovenska, ale odešel jako nepotřebný uprostřed špatně rozjeté druholigové sezony a jeho loučení zavřelo v Brně dveře experimentování s nepřeberným africkým hráčským trhem...( více )
Kvůli vážné dopravní nehodě přišla Martina Ruská z Vážan nad Litavou o levou ruku, zatímco na druhé má zhoršenou motoriku. S následky cizího zavinění se vypořádává roky, přesto žena z Vyškovska neuspěla s žádostí o přiznání ZTP průkazu ani letos při odvolání. „U komise byla doktorka a jeden odborný lékař neurolog. Do rozhodnutí napsali, že mám lehké postižení. Teď tedy podle mě zbytečně obcházím znovu doktory, abych měla nové lékařské zprávy a mohla opět zažádat o přezkoumání zdravotního stavu pro přiznání průkazu,“ divila se Ruská...( více )
Na školu, která si chce zakládat na prestiži a prezentuje se třeba i úzkou spoluprací s knížecím rodem Lichtenštejnů, se v poslední době valí jeden průšvih za druhým. Přitom když před čtyřmi lety do rektorského křesla brněnské Mendelovy univerzity usedla Danuše Nerudová, chtěla ji proměnit v moderní a otevřenou vysokou školu 21. století, jež bude nositelkou vzdělanosti a bude formovat veřejný názor...( více )
Divadlo pohádek přijelo rozdávat dětem i dospělým radost na hrad Špilberk s Krkonošskými pohádkami...( více )
Před rokem se balil do Ameriky, kde chtěl zkusit své štěstí v boji o sen všech hokejistů v podobě NHL. Dnes je Karel Vejmelka brankářskou jedničkou Arizona Coyotes a navrch si z Finska dovezl bronz z mistrovství světa. Kdo by však myslel, že s novou tříletou smlouvou bude bývalý gólman Komety čekat na start přípravy někde v teplých krajích na pláži, pletl by se...( více )
V pátek si záložník Šimon Falta ještě „střihnul“ poločas za Plzeň, po utkání se v kabině mistra rozloučil a spěchal na Moravu, kde bude v příští sezoně hostovat ve Zbrojovce. Za tu nastoupil hned na druhý den po plzeňské derniéře...( více )
Česká města i letos ožijí hudbou a divadlem. Odstartoval třetí ročník festivalu Energie pro kulturu, který se opět zaměří na podporu kultury v regionech spojením známých umělců s místními uměleckými soubory. Na festivalu diváci objeví mnoho nových talentů a vedle nich si užijí vystoupení známých interpretů jako Tata Bojs, 7x3, Michal Hrůza, Aneta Langerová a mnoho dalších...( více )
Mimořádně suché a teplé klima mění zeleň v jihomoravských obcích. Vedle jabloní se pěstují datle nebo fíky a prostor dostávají i stromy, které jsou typické spíš pro Středomoří. Jako v italském letovisku to díky nové výsadbě vypadá v Přibicích na Brněnsku, které patří mezi vůbec nejsušší obce Česka...( více )
Film se na karlovarském festivalu letos lehce prolíná s politikou. První americký host, herec Liev Schreiber, přijel do Varů představit svou nadaci na podporu Ukrajině Bluecheck. A hned v úvodu dal na setkání s médii všem fotografům potřebnou lekci: „Přátelé fotografové a kameramani, je vás tu moc. Dejme si dvě minuty, za tu chvíli uděláte spoustu fotek. A pak dost. Na tohle máte červený koberec, tam ať se vše odehrává. Tady si nechme prostor na povídání.“..( více )
Začínal jako editor v novinách, tvořil reklamní scénáře. Později napsal tři knihy fejetonů a udělal si jméno jako standupový komik, má i vlastní show Tomešou. Nyní si Pavel Tomeš založil vlastní nakladatelství a se svým prvním románem „Až na ten konec dobrý“ vyhrál cenu čtenářů Magnesia Litera...( více )
Do prázdnin vstupuje Moravský Krumlov na Znojemsku s řadou turistických lákadel. Po náročné rekonstrukci se tamní zámek otevírá návštěvníkům. Vedle Muchovy Slovanské epopeje si zájemci mohou prohlédnout i nově připravené zámecké interiéry, vystoupat na vyhlídkovou zámeckou věž a také se zastavit v tunelu na expozici připravenou Ústavem pro studium totalitních režimů.  ..( více )
S novými sanitkami budou vyjíždět jihomoravští záchranáři za svými pacienty. Krajští radní ve středu schválili pořízení dvaceti nových vozů...( více )
Vzájemná rozepře mezi dvěma muži skončila v pátek krátce po druhé odpoledne pobodáním. Spor se odehrál v brněnské Kotlářské ulici, záchranáři šoféra bezprostředně po útoku urgentně přepravili do nemocnice...( více )
Zběsilá honička na dálnici D1 a později dokonce v centru Brna zaměstnala jihomoravské policisty před několika dny...( více )
Fotbalista Šimon Falta odešel z mistrovské Plzně na roční hostování k prvoligovému nováčkovi z Brna. Devětadvacetiletý univerzál ještě v pátek stihl odehrát za Viktorii přípravný zápas proti Táborsku, ve Zbrojovce by se měl hlásit v sobotu. Kluby o tom informovaly na svých webech...( více )
Údajná srážka vlaku s člověkem zastavila u Brna v pátek odpoledne na několik desítek minut železniční koridor mezi Brnem a Prahou. Událost se odehrála na Tišnovsku krátce po jedné odpoledne, sražené tělo zatím policisté nenašli...( více )
/VIDEO/ Dvojice zlodějů se v podvečer vloupala do zaparkovaného auta v centru Kuřimi na Brněnsku...( více )
Ambiciózní projekt Go Up na brněnských Vinohradech smetla kritika, teď developer Jiří Maršálek přišel s novým plánem. Hodlá vytvořit wellness a obnovit kurty. Zatímco radnice jásá, opozice je obezřetná...( více )
Nečekaný vývoj má hnízdění kalousů ušatých na Břeclavsku. Nejenže samička zahnízdila během jednoho roku podruhé, ale navíc rodince s krmením mláďat a ochranou hnízda pomáhá druhý tatínek. Polyamorní vztah mohou lidé sledovat na webu...( více )
/ROZHOVOR/ Svůj profesní život zasvětil vínu. Stál u zrodu proslulého Znovínu Znojmo a po celých třicet let jeho dosavadní existence byl jeho generálním ředitelem. Z bývalého podniku Moravských vinařských závodů vytvořil významnou firmu a určoval novodobý směr vinařství. Pavel Vajčner nyní odchází do důchodu. „Začínali jsme jako pionýři s trabantem a škodovkou,“ bilancuje nejdéle sloužící manažer vinařského podniku...( více )
Z brněnského náměstí Svobody v pátek ráno vyrazil první zážitkový zoobus, jenž bude až do konce prázdnin vozit návštěvníky do zoologické zahrady v Bystrci. Cesta je spojená s interaktivní šifrovací hrou, která pokračuje v areálu zoo a celkem zabere asi tři hodiny...( více )
Brněnští astrofyzici se pustili do smělého úkolu. Připravují projekt QUVIK, který povede k sestrojení prvního českého vesmírného dalekohledu. A ne ledajakého, zařízení bude optimalizované na ultrafialovou část světelného spektra, takže bude schopno zachytit to, co běžný dalekohled nedokáže...( více )
Téměř půldruhého promile nadýchal v brněnském Králově Poli čtyřiatřicetiletý cizinec. Policisté mu odebrali řidičák a zakázali další jízdu, což však muž nerespektoval...( více )
Pro řadu lidí je pětadvacet tisíc korun měsíční výplatou. U Filipa Juriše z Vyškova se částka rovná ztrátě, kterou mu na internetu způsobili zloději. Podvodník se vydával za jeho známou a peníze z něj vymámil lstí. „Už je to delší dobu, ale i poté jsem ještě několik podezřelých kontaktů zaznamenal. Ignoroval jsem je,“ svěřil se muž Deníku Rovnost...( více )
Na léto se chystají další zásadní škrty ve frekvenci brněnské městské hromadné dopravy. A to navzdory opakujícím se vyjádřením politiků, že MHD je pro ně prioritní a není možné ji omezovat. Omezení přitom přišla už loni v prosinci a pak letos na jaře...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]