Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTO, VIDEO/ Kulinářskou přehlídku a prodejní stánky s čokoládovými delikatesami navštíví zájemci ve Slavkově u Brna. Od pátku patnáctého do neděle sedmnáctého září ovládne tamní zámecké areál Čokofest. Milovníci sladkostí zamíří na nádvoří a boční křídla barokní památky. Pořadatelé lákají při této příležitosti nově i na velkou výstavu balónků...( více )
/FOTO, VIDEO/ Ukrytý je za hektary lužních lesů v oboře Soutok. Vede k němu pouze obslužná, místy jen zpevněná, cesta, která má svá nejlepší léta už za sebou. Vládu nad tichými porosty přebírá hřmící nebe. Je bezvětří. Nezachvěje se jediný lístek, což jen umocňuje představu ponurého a zakletého zámečku Lány...( více )
/FOTO/ Za pomocí modrého spreje poškodila žena v Brně fasádu domu firmy v ulici Otakara Ševčíka. Policisté požádali o pomoc s jejím nalezením...( více )
/FOTO, VIDEO/ Paní Martina z Letovic na Blanensku je máma na plný úvazek. Ve dne v noci. Její postižená a nechodící dcera Anetka, se kterou žije v domácnosti sama, totiž vyžaduje prakticky nonstop péči. S tou ji při návštěvách vypomáhá starší dcera. Obnošené věci žena běžně dává charitě, u zánovních bačkůrek se však poprvé rozhodla vylepšit rodinný rozpočet prodejem na internetovém tržišti. Tvrdě na to ale doplatila. Naletěla internetovým podvodníkům. Při transakci za dvě stě korun ji z účtu zmizelo bezmála dvanáct tisícovek...( více )
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyšle do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek režiséra Tomáše Mašína Bratři. ČTK to v úterý za akademii sdělila Silvie Marková. Drama vypráví jeden z největších příběhů studené války, bratrů Mašínových, kteří se rozhodli se zbraní v ruce opustit komunistické Československo. V premiéře bude film v českých kinech uveden 26. října...( více )
/VIDEO/ Mají vinohrady pod kamerovým systémem, nebo jde snad o nový radar na měření rychlosti? Už několik dní projíždějí řidiči mezi Rakvicemi a Přítlukami okolo vysokého železného stojanu se třemi solárními panely. Nad ním se tyčí technologie připomínající kameru. Žádné pokuty se z tohoto moderního zařízení však řidiči nedočkají. Jde totiž o laserové dělo, které ve viniční trati Kozí horky testují členové spolku Vinaři z Rakvic...( více )
Policie rozkryla v Česku skupinu lidí, kteří podle ní zneužívali děti. Kriminalisté zjistili, že si na internetu vyměňovali zkušenosti a rady, jak se přes kroužky nebo spolky dostat k dětem. Skupina podle policejního prezidia zasahuje do několika regionů. Obviněným hrozí až 12 let vězení. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Policie zatím nechce sdělit detaily případu ani to, ve kterých krajích obvinění působili, některé podezřelé totiž teprve sleduje, napsal server iROZHLAS.cz...( více )
/FOTOGALERIE/ Zdálky s trochou fantazie připomíná nerozvitou obří bedlu. Meteorologická radiolokační stanice Skalky u Benešova je vysoká pětatřicet metrů. Podobná stanice stojí na území České republiky už jen v Brdech na vrcholku Praha ve Středočeském kraji. Z kopule trčí měřící technika a uvnitř tiše předou přístroje...( více )
/FOTOGALERIE, ANKETA/ Po tři dny patří Mikulov na Břeclavsku Pálavskému vinobraní. Za vínem, burčákem, hudbou a zábavou přijely desítky tisíc lidí. Deník z místa přináší video i velkou fotoreportáž...( více )
/VIDEO/ Desítky tisíc lidí vítaly v horkém sobotním odpoledni v branách Znojma Jana Lucemburského s chotí Eliškou a ochutnávaly víno i burčák u mnoha stánků v centru města.Počasí druhého zářijového víkendu zvalo skoro ještě někam k vodě, ale ve Znojmě největší zástupy opět mířily do bran královského města. Pestrý historický program, chutná vína a čerstvý burčák opět zaplnily ulice...( více )
Výstava nazvaná Srdce mé skládá píseň o působení Jednoty bratrské v Ivančicích zavede návštěvníky od minulosti. Pomocí unikátního modelu zjistí, jak vypadal bratrský dům a prohlédnou si také všech šest svazků Bible kralické. Výstava je k vidění do 26. listopadu...( více )
Film ONEMANSHOW: The Movie pobláznil celé Česko a překonal nejeden rekord v návštěvnosti kin. Jenže zároveň zaznamenal i rekordní propady. Za vznikem snímku stojí kromě Kazmy také režisér Andy Fehu. Jedním z lákadel projektu je i možnost vyhrát milion korun. „Všechny indicie neznám. I kdybych chtěl a mohl vyhrát, tak to stejně nedokážu,“ řekl v rozhovoru pro Deník Fehu. Dále prozradil, jaká byla s Kazmou spolupráce, co si myslí o nedávné předžalobní výzvě i jaké jsou jeho další projekty...( více )
Už 30. září dostane Daniela Kolářová v Národním divadle Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra. Jedna z nejlepších hereček současnosti strávila většinu své kariéry v pražském Divadle na Vinohradech. Za svůj výkon v inscenaci U cíle v Divadle Komedie pak získala Cenu Alfréda Radoka 2004. Nyní ji můžete vidět v představeních různých pražských scén – Studia DVA, Vršovického divadla MANA nebo Violy...( více )
/VIDEO/ Potlesk a jásot se ozývá z Masarykova náměstí ve Znojmě. Je pátek odpoledne a své vystoupení právě končí Vojenský umělecký soubor Ondráš. Je prvním účinkujícím na Znojemském historickém vinobraní. Na tribunu se po chvíli přicházejí představit konšelé, aby po slavnostním zahájení společně obešli mázhauzy a otevřeli je...( více )
Obce na jihu Moravy trápí poslední týdny pravidelné krátké výpadky elektřiny. Na vině jsou podle energetiků hejna špačků. V domácnostech i na obecním majetku vznikají v důsledku výpadků statisícové škody...( více )
Milovníci vína na jihu Moravy řeší před nadcházejícím víkendem rébus, kam vyrazit. Do Mikulova, Znojma nebo do Strážnice na vyhlášená vinobraní? Pálavské vinobraní v Mikulově na Břeclavsku začíná v pátek odpoledne...( více )
/FOTO/ Autobus a nákladní auto se v noci na pátek srazily v brněnské Bystrci, zraněním to odnesli dva lidé. Jednoho z nich museli hasiči vyprostit...( více )
/VIDEOKVÍZ/ Obec na jihu Moravy je domovem pro více než dvanáct set obyvatel a dlouhodobě se rozrůstá. Deník si pro vás připravil další unikátní videokvíz. Vyzkoušejte si, jestli podle záběrů poznáte, kde jsme tentokrát natáčeli...( více )
/VIDEO/ Ve znamení tří zásadních novinek se nese letošní ročník Znojemského historického vinobraní, který začíná již v pátek 8. září. V roli královny Elišky Přemyslovny se poprvé představí herečka, znojemská rodačka Marta Dancingerová. Po více jak třiceti letech předává Václav Beran pomyslné režisérské žezlo Šárce Charvátové, kterou návštěvníci dosud znali právě jako královnu historického průvodu...( více )
S kladivem a falešnou zbraní vyloupil se svými kumpány klenotnictví v centru Brna. Společně odnesli hodinky za více než čtyři miliony korun. Lupu si však příliš neužil, chytla ho policie. Podle soudního znalce trpěl dnes šestadvacetiletý Litevec Karolis Norkus schizofrenií. Státní zástupce s ním uzavře dohodu o vině a trestu...( více )
Nehoda na čas zcela uzavřela dálnici D1 ve směru na Prahu, bouralo se na 168. kilometru u Devíti křížů. Kolize osobního auta a dodávky se stala ve čtvrtek po desáté hodině dopolední...( více )
Hrušně, třešně, slivoně nebo oskeruše. Za posledních šest let vysázeli dobrovolníci v projektu Stromy pro Moravský kras na území Blanenska velké množství ovocných stromů. Další pak vrátili do krajiny Bílých Karpat. Celkem jich bylo několik tisíc. Nyní v několika lokalitách na sever od Brna umístili do volné přírody nedaleko čerstvých stromořadí také dřevěná bidla pro dravé ptáky...( více )
/FOTO/ Téměř devadesát výherních automatů nechala v minulých dnech zlikvidovat Celní správa. Přístroje pocházely z Brna, Blanska a dalších měst jižní Moravy. Celníci je zabavili v nelegálních hernách...( více )
Ve vazbě čelí obvinění z pokusu o vraždu šestatřicetiletý muž, který podle policistů zřejmě přispěl k vážnému pádu jiného muže. Případ, jenž se stal na hradbách pod Špilberkem v Brně, vyšetřují policisté od pátku...( více )
/FOTO, VIDEO/ Jedno z rizikových míst na tahu Brno – Svitavy se mění před očima. Křižovatku na silnici I/43 pod Sebranicemi na Blanensku nedávno obsadila těžká technika. Do konce roku tam postaví okružní křižovatku. Má ulevit velmi frekventované lokalitě s množstvím dopravních nehod. Auta se na zmíněný tah a také z něj nyní napojují částečně po provizorní cestě, kterou už dělníci na staveništi vybudovali. V minulosti v těchto místech motoristé, kteří přijížděli po silnici II/150 ve směru od Boskovic, čekali dlouho v kolonách...( více )
/FOTO/ Svědky tragické nehody na D2 u Hustopečí oslovili v úterý policisté s prosbou o pomoc. Vyšetřují havárii dvou osobních automobilů a dodávky z osmadvacátého srpna, kdy zahynuli dva dělníci provádějící tou dobou údržbu komunikace...( více )
Loni zesnulou Hanu Zagorovou si můžete připomenout s albem jejích vánočních písní. Výběr těch největších hitů přináší legendární Olympic i slovenská kapela Modus. A novinky vydávají bratři Ebenové, Kylie Minogue i mladé talenty Tereza Balonová a Michal Horák. Přinášíme vám tipy na zářijové hudební rozptýlení...( více )
/FOTO/ Jsem na čekané na posedu nebo na hřbitově? Tak si koncem července připadal při návštěvě místa posledního odpočinku v Blansku Karel Plch z městské části Dolní Lhota. V centru dvacetitisícového města tam narazil na zajíce a srnu se dvěma srnčaty. Podobný zážitek na něho čekal před několika dny. Před časem mu divoká zvěř poničila část zeleně na rodinném hrobě. Některé rostliny spásla a další vytahala ze země...( více )
/FOTO/ Peníze z charitativní pokladničky vysypal Brňan v neděli do kočárku své dcery. Příležitost získal při návštěvě fast foodu v centru Brna. „Jednadvacetiletá žena ze Znojma zaměstnávala pozornost obsluhy provozovny zdlouhavým výběrem produktů,“ popsala nedělní situaci mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
/FOTO/ Nevídaný úspěch zaznamenalo nedávno vinařství Sedlecká vína na jedné z nejstarších vinařských soutěží v České republice, Pardubickém festivalu vín. Pyšní se titulem šampion výstavy s oranžovým vínem Veltlínské zelené 2018. Aby se stalo nejlepším vzorkem výstavy naturální víno, je ojedinělé. „Hodně nás to překvapilo. Oceňuji i odvahu pořadatelů. Mohli mám udělit třeba cenu za nejlepší naturální víno a šampiona pak vybrat ze všech ostatních vín," řekl sklepmistr vinařství Ctirad Králík...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]