Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTO/ Bitva v okolí Znojma z roku 1809 je v historickém stínu slavkovského střetnutí. Na tento konflikt V. protifrancouzské koalice se odkazuje sdružení Acaballado, které v připomínku krvavé bitvy pořádá vzpomínkové akce v Dobšicích. Právě tam na místních polích umírali vojáci napoleonské armády a s nimi rakouští odvedenci, kteří mnohdy pocházeli z jihomoravských vesnic. ..( více )
/FOTO, VIDEO/ Tažení kamionu nebo zvedání auta? Účastníci devátého ročníku akce Boskovický strongman se výzev nebojí. V jejich výkonech je v sobotu odpoledne na parkovišti za zimním stadionem v Boskovicích povzbuzují zástupy návštěvníků...( více )
Už 85 let uplynulo od chvíle, kdy čtenáři začali hltat příběhy z bájné Středozemě od J. R. R. Tolkiena. Hobit i pozdější Pán prstenů, jak díla „otec fantasy literatury“ nazval, se stali světovým fenoménem a jejich popularita trvá dodnes. Příkladem je i Tomáš Neubauer, který si před domem dokonce postavil 4,75 metru vysokou Sauronovu věž...( více )
/FOTO, VIDEO/ Téměř pět stovek chybujících šoférů nákladní a autobusové dopravy odhalili za první polovinu letošního roku policisté při kontrolách na jihu Moravy...( více )
V tom smyslu slova, v jakém se běžně používá, běžci Antonio a Talina Ramirezovi sportovními hvězdami nejsou; vlastně ani nejsou sportovci. Běhání je pro ně doma v Mexiku nejpřirozenějším způsobem přesunu z místa na místo, netrénují ho a závodům se věnují často hlavně proto, že jsou pro ně šancí vybojovat si odměnu v podobě kukuřice ve větším množství, než jaké jsou schopni získat sklizní...( více )
Bezmála deset let tvoří populární duo, které pojmenovali EisKing. Přilákali české a slovenské fanoušky formule 1, vyrábějí videa, podcasty, pořádají setkání s příznivci. Až před dvěma týdny v Brně však zažili odezvu, na kterou jen tak nezapomenou. „Potlesk vestoje nám vyrazil dech,“ shodují se Števo Eisele a Josef Král. Další akci plánují v září v pražské Lucerně...( více )
Cizí rekreační vilu obsadil bez vědomí majitele osmačtyřicetiletý muž v městské části Brno-Komín. Luxusně zařízené obydlí využíval jako své útočiště, pronikl do něj rozbitím okna. „Po pár dnech vyrazila k rekreaci na chatu i dcera majitele. Tu zde čekalo nemilé překvapení, uvnitř totiž nalezla onoho nezvaného hosta. Ten naštěstí právě spal, takže na něj stačila zavolat policisty. Příjemné probuzení to pro spáče asi nebylo,“ ohlásil v pátek policejní mluvčí David Chaloupka...( více )
Zasahují při demonstracích, rizikových fotbalových zápasech, účastní se pátracích akcí. Jezdci na koních tvoří v řadách policie speciální útvar. Ten brněnský, sídlící v Medlánkách, je jedním z pouhých čtyř takových v Česku a od loňska má navíc k dispozici moderní výcvikový areál. Uvnitř jednotky však bublá napětí a vzájemná nevraživost...( více )
Po těžké nemoci ve čtvrtek zemřel neúnavný propagátor brněnské kultury i sportu Vladimír Koudelka, bylo mu 73 let. Věnoval se připomínání nejen výrazných, ale i polozapomenutých osobností, jimiž brněnská scéna oplývala. Loni byl tahounem oslav 100. výročí narození Gustava Broma, spolupracoval s bývalými olympioniky...( více )
Před více než deseti lety investovalo Brno velké prostředky, aby svou přehradu přeměnilo z nevábné nazelenalé plochy na příjemné místo ke koupání. Náročná opatření zabrala, letos však vyhledávanou rekreační oblast dostihla klimatická změna a kvalita vody se opět zhoršuje...( více )
Už za dva týdny zavítají do Brna laureáti Nobelových cen i další experti z celého světa, aby se podívali do míst, kde Gregor Johann Mendel položil základy genetiky. Právě k výročí 200 let od narození vědce světového formátu vedení města naplánovalo zrekonstruovat náměstí poblíž Starobrněnského kláštera, postavit mu sochu a obnovit skleník, v němž opat prováděl své převratné pokusy s hráškem...( více )
O téměř čtvrt milionu korun přišla kvůli podvodníkovi žena z Brněnska. Vše začalo prodejem použité dámské paruky...( více )
Odborníkům z brněnské Mendelovy univerzity se podařilo sestrojit zařízení, které automatizuje přechod krav ze stájí do dojírny. Šetří lidem čas, ale zároveň přispívá i k větší pohodě zvířat. Novinku testovali v zemědělském družstvu, které se objevilo v kultovní české komedii Vesničko má středisková...( více )
Historické náměstí s měšťanskými domy, zámek s podzámčím a bývalou židovskou čtvrtí, někdejší piaristický klášter a přilehlé uličky – nejen ty přilepené na hradební zeď. To všechno chtěli politici v Mikulově chránit prostřednictvím regulačního plánu městské památkové rezervace...( více )
Určovala prodejcům za jaké ceny má prodávat šicí stroje spotřebitelům. Nedovolené počínání brněnské firmy Strima ohodnotili kontroloři z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vysokou pokutou ve výši dosahující ke čtyřem a půl milionu korun...( více )
Hlavní cenu letošního pětadvacátého ročníku festivalu Ignis Brunensis si odnesl tým Švédska za show Vzpomínky na mistry, která ozářila Brněnskou přehradu ve středu. Ocenění si zástupci Göteborgs FyrverkeriFabrik převzali na brněnské radnici...( více )
Poprvé ten nápad padl už před čtrnácti lety. Břehy řeky Dyje v Břeclavi by měla spojit nová lávka, která uleví komplikované vnitroměstské dopravě. Léta ale zdejší radnici bránily uskutečnění plánu spory s místními veslaři...( více )
/FOTO/ Bezesporu bylo nejničivější to před rokem na Břeclavsku a Hodonínsku. Tornáda ale v minulosti zaznamenali pozorovatelé i na Znojemsku, Brněnsku, Vyškovsku a také na Blanensku. Jejich výskyt i sílu nyní zájemcům ukazuje nově unikátní mapa. Svými pozorováními do ní mohou přispívat i amatérští pozorovatelé...( více )
Na mnoha místech v Česku způsobily extrémní povodně před 25 lety značné škody, braly i životy. Svou sílu ukázaly také na jihu Moravy, kde nejvíc zasáhly Hodonínsko. V řadě měst a obcí od té doby významně vylepšili ochranná protipovodňová opatření. Na rozdíl od Brna, které se do jejich budování pustilo teprve letos...( více )
/FOTO/ Požár užitkového auta Volkswagen překvapil Brňany na Bořetické ulici ve středu před jedenáctou hodinou dopoledne. Přivolaní hasiči likvidovali oheň  pomocí vysokotlakého proudu vody zhruba dvanáct minut. „Plameny zničily motorovou část vozidla,“ komentoval mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský...( více )
Vlastní děti mít nemohli, tak se rozhodli pro adopci a později i pěstounskou péči. Manželé Miloslava a Kamil Striovi ze Skrchova na Blanensku postupně vychovali šest dětí. Prvního chlapce přijali do rodiny bezmála před třiceti lety, krátce po něm adoptovali dva další. Pak zatoužili ještě po holčičce. Ta však pro adopci nebyla „volná“...( více )
V úterý odpoledne srazil vlak ženu na nádraží v Žabčicích na Brněnsku...( více )
Na nádraží v Žabčicích na Brněnsku srazil vlak odpoledne ženu, která na místě zemřela. Policisté podle mluvčího Petra Valy jako jednu z prvních verzí prověřují možnost, že šlo o sebevraždu. Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem. Vyšetřování omezilo provoz na frekventované trati mezi Brnem a Břeclaví...( více )
V úterý odpoledne srazil vlak ženu na nádraží v Žabčicích na Brněnsku. Policisté prověřují možnost, že se jednalo o sebevraždu. Žena na místě zemřela. Kvůli vyšetřování stála trať mezi Brnem a Břeclaví...( více )
Letos si připomínáme 200. výročí narození moravského přírodovědce německého původu Gregora Johanna Mendela. Co by se stalo, kdyby si Charles Darwin přečetl práci zakladatele genetiky? Jak dnes může inspirovat učitele a o kterých z jeho poznatků se dodnes vedou spory? I o tom hovoří Lenka Libusová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze...( více )
Do nových prostor se budou stěhovat praktičtí lékaři ve Vranovicích na Brněnsku. Představitelé obce plánují vybudovat nové zdravotní středisko v ulici Náves, kde dříve sídlila obecní knihovna. „Máme jednoho praktického lékaře pro dospělé a jednoho pro děti a dorost," přiblížil vranovický starosta Jan Helikar...( více )
Znáte obce na Vyškovsku? Pokud ano, přiložené fotogalerie vám jistě napoví, do které z nich se tentokrát vypravil na návštěvu redaktor Vyškovského deníku. Najdete v ní více či méně známá místa, která jsou s vesnicí spojená. Po proklikání všech fotografií dostanete až na samém konci galerie správnou odpověď...( více )
Jízdou v protisměru na sebe v noci na pátek upoutal pozornost řidič volkswagenu projíždějící brněnskými Židenicemi. Zareagoval teprve na rozsvícená výstražná světla, poté hlídce předložil doklady. Alkohol byl u čtyřiatřicetiletého muže cítit už z dechu, dechovou zkoušku však nejprve odmítal...( více )
Opilý mladý muž se topil na Brněnské přehradě, skočil z mola na pláži U sirky. „To vše udělal navzdory platnému zákazu, aby osoby pod vlivem návykových látek vůbec nevstupovaly na molo, odkud navíc nesmí ani skákat do vody. Jednatřicetiletý rekreant však obojí porušil, záchranáři zasáhli. Nezraněného muže ještě včas vytáhli ven a pobídli ho, aby se v tomto stavu už dál nekoupal,“ hlásil v pondělí nedělní případ mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba...( více )
Několik otrávených zvířat včetně kriticky ohrožených dravců má na svědomí starší muž se zálibou v myslivosti a chovu holubů z Břeclavska. Policisté jej dopadli po víc než ročním pátrání. Traviči, který používal zakázaný karbofuran, hrozí až šestileté vězení...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]