Dnes je: 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil, zítra: Tamara blahopřejeme!

Přehled tisku

K tragédii došlo během výcviku na brněnské Univerzitě obrany. Zranil se tam jeden ze studentů, který následně zraněním podlehl. Zprávu přinesly Seznam Zprávy, které se odkázaly na dva důvěryhodné zdroje...( více )
Chcete vědět, jak být letos na plese za hvězdu? Co si obléct a jak se chovat podle pravidel etikety? A především zjistit, kam vyrazit, aby to stálo za to? ..( více )
Penzistu srazil autem neznámý řidič na Řípské ulici v brněnské Slatině. Z místa ujel, policisté proto ve středu oslovili s prosbou o pomoc svědky. „Nehoda se odehrála v pátek odpoledne na přechodu pro chodce poblíž místního obchodního centra. Po nečekaném střetu musel čtyřiasedmdesátiletý muž dokonce vyhledat lékařské ošetření,“ popsal situaci policejní mluvčí Petr Vala...( více )
/FOTO/ Škodu bezmála půl milionu korun způsobil neznámý muž v brněnské prodejně, kde ukradl osmnáct mobilních telefonů. Policisté požádali ve středu o pomoc. „Hbitý zloděj si přístroje odnesl začátkem února v dopoledních hodinách z obchodu v centru. Nepozorovaně vniknul do zadních prostor, kde je zboží uskladněno,“ popisovala případ policejní mluvčí Andrea Cejnková...( více )
/VIDEO/ Převaděče nelegálních migrantů dopadli v uplynulých dnech detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu. Sídlit měla skupina v brněnské kanceláři obchodní společnosti, kterou sami převaděči založili, aby přes ni cizincům zprostředkovávali práci v Česku...( více )
Psací pero, kterým podepíše slib nový prezident České republiky Petr Pavel, spolu s úložnou dřevěnou kazetou vyrábějí řemeslníci v Rousínově na Vyškovsku. K dispozici mají ve městě také řemeslný ateliér Hobbylab. „I v takové dílně je možné udělat práci světové úrovně. Bude to decentní a hezké,“ řekl Marek Najvar, který má na starosti přípravu samotného pera...( více )
/VIDEO, FOTO/ Po náhradní cestě ze zpevněného recyklátu projížděli ve středu první řidiči mířící z Břeclavi do Rakouska. Od prvního března začala totiž ve městě platit uzavírka části silnice I/55 v břeclavské části Poštorná v Hraniční ulici. Navzdory očekáváním byl průjezd objízdnou trasou bez komplikací. Náhradní trasu vyzkoušela i redaktorka Deníku Rovnost...( více )
Dvě rány pěstí uštědřil dosud neznámý násilník devatenáctileté ženě ve Štefánikově ulici v Brně. Napadl ji znenadání. Jeho předchozí chování zachytila kamera. Podle policie záznam napovídá, že mohl být pod vlivem drog, případně mít psychické problémy...( více )
V novém seriálu z mysliveckého prostředí Revír hraje holku, která má ráda motorky, akční filmy a dobrodružství. Je to tak trošku magorka, myšleno v dobrém slova smyslu. Herečka Linda Rybová je s ní naprosto v pohodě. „Díky této roli jsem se ocitla v prostředí, o kterém jsem absolutně nic nevěděla. Ale stálo to za to," říká...( více )
Problémy s dusičnany ve vodě na Pohořelicku jsou u konce. Oznámila to v úterý společnost Vodovody a kanalizace Břeclav. Zároveň končí proplácení balené vody pro malé děti, kojící a těhotné ženy. „Sledujeme situaci na vodním zdroji Nová Ves u Pohořelic. Právě tam se od poloviny roku 2021 začaly zvyšovat hodnoty dusičnanů v odebírané podzemní vodě. Od září 2022 jsou již hodnoty dlouhodobě v pořádku,“ sdělila mluvčí společnosti Eliška Windová...( více )
/FOTO/ Nehoda dodávky a autobusu překvapila v pondělí odpoledne obyvatele Žarošické ulice v Brně. Řidič dodávky při ní narazil do mostní konstrukce. Záchranáři se na místě postarali o jednoho zraněného muže...( více )
Pokutoval cizince na vysočinském úseku dálnice D1, peníze si však měl policista z dálničního oddělení v Domašově nechat pro sebe. Protože cizinec za zaplacenou pokutu údajně nedostal doklad, vše nahlásil. Případem se má letos zabývat soud ve Žďáře nad Sázavou. Policista vinu popřel, hrozí mu až pětiletý trest...( více )
/FOTO/ Plameny zachvátily na nedělní podvečer osobní auto nedaleko Střelic na Brněnsku. Hasiči dorazili rychle na místo a oheň likvidovali s pomocí dvou vodních proudů přes dvacet minut...( více )
Katastrofa, katastrofa, katastrofa. Těmito slovy označil zemědělec Petr Chaloupka ze Svatobořic-Mistřína na Hodonínsku nynější problémy s přemnoženými hraboši. Podle něj je situace ještě horší než před dvěma lety, kdy byla hraboší expanze. „Poškozené jsou řepky i pšenice," konstatoval Chaloupka...( více )
Diamant za více než sto tisíc korun a další šperky ukradl zatím neznámý zloděj v rodinném domě na Tišnovsku. O případu v pátek informovali policisté...( více )
Sbohem nezvykle vysokým únorovým teplotám dají o víkendu lidé na jižní Moravě. Na konci týdne se začne ochlazovat a napadne i sníh. V tom příštím pak bude v noci mrznout a denní teploty výrazněji nepřekročí nulu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pro Jihomoravský kraj...( více )
Oscarový režisér Jiří Menzel by dnes oslavil 85. narozeniny. Vzpomenete si, které věty z komedií Na samotě u lesa, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková a dalších vešly do dějin? Připomeňte si ty nejslavnější...( více )
/EXKLUZIVNĚ/ Až deset let vězení hrozí bývalému vysoce postavenému policistovi z Brna Miloši Veselému, který se měl spolčit se zlodějem aut Milanem Burnekem. Tomu měl poskytovat informace z policejního systému o kradených autech, objednat si krádeže vozidel a z policejního skladu ukrást motor od automobilu...( více )
Nabitou pistoli, nůž a dva boxery měl u sebe muž, který v Brně prchal před policisty. Akční zásah v nočních hodinách vygradoval na půdě kostela. Případ se stal minulý týden, policisté o něm informovali ve čtvrtek. Důvodem zatčení bylo podezření z výroby drog...( více )
S dopravními komplikacemi se potýkali ve čtvrtek ráno řidiči na příjezdu do brněnských Kníniček ve směru od Jinačovic...( více )
Sledovaná brněnská korupční kauza Stoka má pokračování. Žalobci se stali patrně terčem sabotáže, na jejímž odhalení pracovali kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Zatím bez výsledku. O případu informoval server Seznam Zprávy...( více )
Vážná dopravní nehoda, která si vyžádala jeden lidský život, se stala ve středu odpoledne na silnici mezi Hustopečemi a Velkými Němčicemi na Břeclavsku...( více )
Jeden z nejprestižnějších světových plesů se koná vždy na konci masopustu ve Vídeňské státní opeře. Možná se na něm letos opět někdo postará o pořádný skandál. Ani tak prestižní akci, jako je vídeňský Ples v Opeře, se totiž pikantní maléry, které pak plní titulní stránky světových médií, nevyhýbají. Pojďme si připomenout ty nejžhavější...( více )
Dětské filmy nejsou poslední dobou pro filmaře zrovna sexy. Když vypustíme pohádky, spočítali bychom je za poslední dekádu na prstech jedné ruky. Rodinný film Děti Nagana, který má ve středu večer premiéru, je příjemnou výjimkou. A navíc se povedl...( více )
Plzeňan Zdeněk Janda býval třináct let soutěžním tanečníkem, vystudoval Filozofickou fakultu ZČU a nyní už řadu let vyučuje tanec a etiketu...( více )
Rychlostí téměř 150 kilometrů v hodině prolétl Průmyslovou ulicí v Brně řidič sportovního auta. Radar ho navíc zachytil v místě, kde se smí jet pouze šedesátkou. Viníkovi nyní hrozí roční zákaz řízení, desetitisícová pokuta a pětibodový trest...( více )
Byly doby, kdy na každé vsi byla alespoň jedna hospoda a mnoho kapel a lid se rád bavil. Pořádaly se plesy, tancovačky, maškarní plesy, šibřinky a podobně...( více )
/FOTOGALERIE/ Hasičská auta dorazila v úterý ráno do Pivodovy ulice v brněnské Slatině. Ve sklepě tam hořel bateriový vozík, škoda dosáhla tří set tisíc korun. Příčinu vzniku ohně zjišťuje vyšetřovatel. Baterie byla součástí systému na získávání energie ze slunce...( více )
Již dávno není etiketa parketou pro snoby, rádoby aristokraty, ale ukázkou kulturní úrovně člověka. Toleruje se a připouští řada pravidel, která by ještě za našich babiček nebyla průchodná. Nyní jde skutečně o takové normy, jež zaručují, že se nepošlapeme, nejsme si navzájem přítěží a plesový večer je příjemným kulturním zážitkem. Tak tedy, jak se chovat na plese?..( více )
Televize v těchto dnech lákají na několik novinek. Jsou mezi nimi dokument o slavném hudebníkovi, humoristovi i kreslíři, fiktivní story z politického prostředí i seriál o válce mezi Íránem a Irákem...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]