Dnes je: 25. 9. 2023
Svátek má Zlata, zítra: Andrea blahopřejeme!

Přehled tisku

Smrt je součástí života. Toto poselství přináší nová výstava v Podhoráckém muzeu v Předklášteří nazvaná Smrt je jen začátek. Návštěvníky čeká odkrytý hrob domnělého upíra se skutečnými ostatky a předměty, lebku princezny z Býčí skály a řadu jiných pozoruhodných exponátů...( více )
/VIDEO/ Už v úterý, 11. července oslaví čtyřicáté narozeniny jedna z nejvýraznějších a nejnadanějších hereckých osobností své generace, oblíbený divadelní, televizní i filmový herec Michal Isteník...( více )
/FOTO/ K hromadné nehodě čtyř osobních aut a autobusu došlo v pondělí po sedmé hodině ranní. Na místě byli tři zranění lidé. Záchranáři raněné na místě ošetřili a převezli do nemocnice. Silnice je v místě nehody uzavřená...( více )
Přes čtyři promile nadýchali ve večerních hodinách muž a žena v Brně. „Krátce po sedmi večer vyjížděli strážníci na Marešovu ulici k jednačtyřicetileté paní z Břeclavska. Ležela na zemi vedle lavičky a nebyla schopna bez pomoci vstát. Její pohyby byly nekoordinované, řeč setřelá a silný alkoholický odér, který se linul z jejího dechu, vypovídal o tom, že vypila značné množství alkoholu,“ upozornila v neděli na sobotní případ mluvčí strážníků Jaroslava Pokorná...( více )
/FOTO/ Skleněnou výplň dveří prokopl nespokojený klient ze Znojemska na budově v Brně, kde se nachází sídlo jednoho z odborů centrální městské části. „V rozčílení údajně několikrát úmyslně kopl vší silou do vchodových dveří. Kusy skla se rozletěly do okolí a muž, který způsobil na dveřích škodu asi osm tisíc korun, prý spokojeně z budovy odešel,“ informovala v neděli mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
Přátelé a milovníci dechové hudby i přes tropické teploty zamířili v neděli do dechovkového moravského Kolína, do Ratíškovic. Právě ty totiž hostí široko daleko největší festival dechových hudeb. Jako magnet táhnou špičkovou středoevropskou úrovní, kterou dokládá účast vyhlášených kapel nejen z Moravy, ale také z Čech, Slovenska a Rakouska...( více )
/FOTO/ Po celou sobotu zasahovali hasiči u požáru stovek balíků slámy u Vratěnína na Znojemsku. Oheň vzplál uvnitř skladovací haly po půl čtvrté ráno a s jeho následky se vyrovnávali téměř devatenáct hodin...( více )
Stovky Lhoťanů a Lhoťanek proměňují o slunečném červencovém prodlouženém víkendu Novou Lhotu. Právě tato nejvýše položená obec hodonínského okresu se totiž stala dějištěm už jednačtyřicátého Sjezdu Lhot a Lehot...( více )
/FOTOGALERIE/ Rozlohou zabírá dvě stě padesát hektarů, zaplněný ale není ani z poloviny Největší moravský rybník Nesyt, který se rozkládá mezi Hlohovcem a Sedlecem na Břeclavsku, se dlouhodobě potýká s nedostatkem vody. Ke zlepšení má pomoci náročná oprava výpustného zařízení, jež je hotová od konce letošního března...( více )
Vstupenky za bezmála třikrát vyšší ceny než u oficiálních prodejců? Pro některé nesmysl, v Brně skutečnost posledních dní. Na absurdní ceny vstupného na letní akce a představení Národního divadla Brno upozornili před několika dny tamní představitelé, lístky prodává internetový portál Viagogo...( více )
Agresivní napadení muže vyvolalo rozruch v brněnské Bayerově ulici. Svědkyně upozornila strážníky. „Na místo okamžitě vyjely dvě hlídky. Jednu ihned po příjezdu kontaktoval šestadvacetiletý Brňan, měl krvácející zranění na obličeji a řekl, že rozváží jídlo a v ulici doručoval objednávku. Když šel po chodníku, údajně ho udeřil kolemjdoucí muž tak silně, až upadl na zem,“ popisovala v pátek čtvrteční konflikt mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
Až vězení hrozí dvojici mladých řidičů, kteří v Brně svou šílenou jízdou nabourali čtyři auta a srazili motorkáře. Zanechali za sebou škodu ve výši čtvrt milionu korun. Jeden z provinilých řidičů měl v sobě podle policie kokain a marihuanu. Případ, o němž policisté informovali v pátek, se stal první červencovou sobotu...( více )
Dvaačtyřicetiletý Rumun nadýchal v Brně 5,39 promile. „Svědek prostřednictvím tísňové linky přivolal k ležícímu muži v ulici Vlhká hlídku městské policie,“ upozornila v pátek na čtvrteční případ mluvčí strážníků Jana Pokorná...( více )
Vybrané jídlo, které si lidé dají třeba v dobré italské restauraci, doplňují často lanýže. Tato podzemní houba má své specifické aroma, které nejde ničím nahradit. Za lanýž bílý zaplatí restauratéři i několik desítek tisíc korun za kilo. Na Znojemsku lze v těchto dnech najít bělolanýž obecný, který sice není tak vzácný, ale chuť má také výraznou a svou službu v kuchyni a na talíři udělá na výbornou. ..( více )
/FOTO/ Organizace Práh jižní Morava podporuje lidi s duševním onemocněním při začleňování se do běžného života. Usiluje, aby se mohli zotavovat ve vlastním prostředí mezi blízkými, čemuž napomáhá také prací v terénu. Podle odborného vedoucího služeb a psychoterapeuta Jiří Šupy je v regionu velmi aktuální téma sebevražd. Tuto otázku rozvířila nedávná tragická událost u propasti Macocha...( více )
/FOTO, VIDEO/ Tak tady jsou, legendární postavy našeho mládí. Old Shatterhand a Vinnetou. Bílý muž, jenž přešel velikou louži, aby na Divokém západě našel svou novou vlast a vykonal činy, které mu vynesly nesmrtelnou slávu. A poslední náčelník Apačů, na kterého už doléhá stín tragiky jeho národa, ale který bez váhání nasazuje život, má-li se dopomoci právu k vítězství. Westernové městečko v Boskovicích na Blanensku čeká ve středu v šest hodin večer premiéra divadelního představení Poklad na Stříbrném jezeře...( více )
Plameny a kouř viditelný zdálky. Třetí stupeň poplachu vyhlásili hasiči při požáru pole v Přibicích na Brněnsku. Začalo hořet v úterý před pátou hodinou odpolední, oheň byl lokalizovaný zhruba za hodinu...( více )
Se zdržením a komplikacemi museli počítat řidiči, kteří v úterý odpoledne jeli po státní silnici ze Znojma na Brno. Před třetí hodinou se srazil u Miroslavi mikrobus s dodávkou...( více )
Dopravní nehoda v úterý dopoledne zablokovala provoz u Sokolnic. Bouralo tam osobní a nákladní auto. Příčinu zjišťují policisté...( více )
Na nové problémy si zadělal osmačtyřicetiletý muž z Tišnovska. Může za to ignorování zákazu řízení a jízda pod vlivem alkoholu. Případ nyní řeší policisté...( více )
Na sedmašedesát apartmánů pro sto šestatřicet ubytovaných hostů, jimž bude k dispozici několik bazénů, wellness, sauny, vířivky, restaurace, kavárna, vinotéka nebo třeba i budova vinařství. Nejen to má vyrůst na jihovýchodním okraji Mikulova v areálu bývalého zemědělského družstva a na okolních přilehlých pozemcích. Belcanto Resort Mikulov, který má stát podél krajské silnice vedoucí z Mikulova do Sedlece, nyní prochází procesem EIA posuzujícím vliv na životní prostředí...( více )
Hromadná dopravní nehoda zkomplikovala v pondělí dopoledne provoz na dálnici D2 ve směru do Brna. Srazilo se tam osobní auto, náklaďák a dodávka...( více )
Letos uplynulo tři sta let od prvního doloženého sestupu na dno propasti Macocha. Tehdy se do hlubiny v Moravském krasu poblíž Vilémovic na Blanensku nechal na laně spustit mnich minoritského kláštera v Brně Lazar Schopper. Unikátní přírodní scenérii ročně navštíví stovky tisíc turistů stejně jako nedaleké Punkevní jeskyně...( více )
Otřesný případ napadení, ve kterém zdrogovaný muž vážně zranil několik lidí včetně těhotné ženy, řešil Nejvyšší soud v Brně. Ve verdiktu se postavil proti rozsudku Vrchního soudu v Praze, který obžalovaného agresora osvobodil. O případu v pondělí informovala mluvčí Nejvyššího soudu Gabriela Tomíčková...( více )
Po celé léto je k vidění nová výstava v Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě. Nese název Jan Blažej Santini Aichel – Geometrie posvátného prostoru a vznikla k výročí tří set let od Santiniho smrti. Autorem je Ladislav Moučka...( více )
Velmi osobní film. Ten přivezl na festival do Karlových Varů herec Ewan McGregor se svou dcerou Clarou, autorkou námětu a hlavní ženskou představitelkou. „Máme s Clarou své životy, jí je dvacet, hraje a má svou produkční společnost, já hodně natáčím. Těch jedenadvacet dnů společné práce v Novém Mexiku byl pro nás výjimečný čas,“ popsala hvězda Trainspottingu a Star Wars společný čas s dcerou při vzniku filmu Druhá šance...( více )
Pokud se letos nechystáte na filmový festival do Karlových Varů a chcete mít přehled, co se na něm děje, sledujte platformu Kviff.tv. Nové zpracování Dickensovy klasiky Nadějné vyhlídky přináší Disney+. A třeba na streamu Prima+ je k dispozici dokumentární seriál o Češích odsouzených k doživotnímu vězení. Máme pro vás i další tipy...( více )
Jméno Vladimíra Ráže bude navždy spojeno s rolí krále Miroslava z pohádky Pyšná princezna. Rodák z Nejdku u Karlových Varů měl ale mnohem pestřejší herecký rejstřík, což prokázal hlavně na jevišti Národního divadla, jehož byl dlouholetým členem. 1. srpna uplyne 100 let od hercova narození. Otestujte si, co všechno o něm víte v kvízu Deníku...( více )
Údajně rozteklá zmrzlina byla příčinou hrubého urážení dvou mužů vůči prodavačce v Brně. Tu jeden z nich vinil, že jeho kamarádovi natočila zmrzlina tak, že mu tekla po ruce a zašpinila ho. Do Obchodního centra ve Vídeňské ulici nakonec museli vyrazit strážníci...( více )
/FOTO/ Poprvé o půlnoci z pátku na sobotu projedou řidiči po opravené silnici I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi. Skončí tím několikaměsíční jízda po objízdných trasách. „Silnici jsme rozšířili, odstranili nepříjemné výškové oblouky, odstranili nájezdy ze silnic třetích tříd a polních cest. Je to zásadní zvýšení bezpečnosti," zmínil v pátek při slavnostním otevření silnice generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]