Dnes je: 7.7.2022
Svátek má Bohuslava, zítra: Nora blahopřejeme!

Přehled tisku

Přestože v ní neleží skuteční pacienti, přístrojové vybavení má špičkové, jako by se tady opravdu zachraňovaly životy. Cvičná nemocnice vybudovaná za více než miliardu korun v univerzitním kampusu v brněnských Bohunicích slouží budoucím lékařům dva roky. Kvůli covidu se její slavnostní představení uskutečnilo až nyní...( více )
Čeští fotbalisté do 21 let zakončují v Brně proti beznadějně poslední Andoře kvalifikační skupinu o postup na mistrovství Evropy, které v roce 2023 uspořádá Rumunsko a Gruzie. Utkání můžete od 18 hodin sledovat v podrobné online reportáži...( více )
V noci na neděli ohromil, když se v Singapuru stal prvním Čechem s titulem v UFC. Teď se MMA zápasník Jiří Procházka po skalpu Glovera Teixeiry vrací do země, po příjezdu z vídeňského letiště ho vítají fanoušci na náměstí Svobody v Brně. Sledujte přímý přenos...( více )
V prudkou potyčku se vyvinula snaha zloděje lehce okrást důchodce, který měl na mířeno domů v brněnských Židenicích. Vitální senior se totiž nenechal a naopak lupiče zfackoval...( více )
Nehoda tří kamionů zablokovala v pondělí před jedenáctou hodinou dopoledne dálnici D2. Došlo k ní na 2,5 kilometru ve směru na Brno. Při střetu se v katastru Modřic na Brněnsku zranili dva lidé. „Jeden utrpěl středně těžká a druhý lehčí zranění. Sanitka je odvezla do Fakultní nemocnice Brno,“ informovala mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová...( více )
Prací, které musí vinař ve vinohradě zvládnout, je během roku tolik, že na to jenom ruce nestačí. Ve vinicích se tak zabydlují i unikátní stroje, jež práci zastanou v podstatě samy. Obor se tak vyrovnává s dlouhodobým nedostatkem pracovních sil...( více )
Zákeřně zezadu a surovým způsobem přepadl na začátku května důchodce v Brně dosud neznámý zloděj. Po pachateli, který si na svou oběť počíhal o prvním květnovém dnu pozdě odpoledne v Židenicích, policisté nyní pátrají...( více )
Když šéf světového a tuze výdělečného kolosu UFC Dana White sledoval, jak Jiří Procházka škrtí Glovera Teixeiru, do kamer vykřikl: „Cože? Jak je to jenom možné!“ Nezůstal sám, kdo zíral nechápavě. Elitní český postojář donutil na zemi odklepat špičku v oboru, brazilského mistra jiu-jitsu a boje na zemi...( více )
Zhruba tři tisíce sokolů v krojích nebo cvičebním úboru prošlo v neděli dlouhým průvodem z centra Brna až na sokolský stadion. Další tisícovka malých dětí čekala s rodiči přímo na hřišti. V hromadných skladbách se tak v Brně představilo čtyři tisíce cvičenců...( více )
Singapurské vítězství nad Gloverem Teixeirou přineslo zápasníkovi Jiřímu Procházkovi nejen titul organizace UFC, ale i potvrzení jeho pozice mezi českými sportovními superhvězdami. Jeho heroický výkon zburcoval nejen Hostěradice na jižní Moravě, odkud Procházka pochází, ale přitáhl k sobě pozornost fanoušků i dalších sportovců včetně fotbalových reprezentantů...( více )
Oksana Černij pochází z Volyňské oblasti. Do Česka přijela se svou maminkou, synem, dcerou a dvěma vnuky 4. března. Je jednou z žen, kterým na iDNES.cz vychází deník o posledních dnech na Ukrajině a životě v českém azylu. Ve dvanáctém dílu jak propaganda a ruské lži je odloučily od příbuzných v Rusku...( více )
Zřejmě velkou milovnici rybiček dopadli o víkendu brněnští strážníci. Žena si tak musela nechat zajít chuť na dobroty v konzervách...( více )
Zajímavé vyústění měla pro strážníky noční kontrola v centru Brna. Konkrétně v Pekařské ulici, když je v neděli ve čtyři hodiny oslovila velmi mladá žena...( více )
Po pětatřicetileté ženě od pátečních večerních hodin pátrají policisté. Pohřešování Anny Kellerové oznámili rodiče...( více )
Z Obřanské ulice v Brně zamířila na policejní linku o sobotním podvečeru smutná zpráva, že ve Svitavě je bezvládné lidské tělo. „Kolem páté hodiny jsme dostali oznámení, že by mělo být v řece tělo. Tato informace se potvrdila,“ sdělil v neděli policejní mluvčí Pavel Šváb...( více )
Když v hlavním kině v Cannes šéf celého festivalu přišel osobně uvést ve světové premiéře portugalský film Restos do Vento, byla to sama o sobě netradiční věc. Po několikaminutovém potlesku vestoje na konci projekce už bylo jasné, že snímek zabodoval. Jeho kameraman Mark Bliss, vlastním jménem Marek Blaha, z jihomoravského Vracova, tak nemohl z festivalu odlétat spokojenější...( více )
Malé motorové letadlo spadlo v sobotu po poledni do pole poblíž Bořitova na Blanensku. Pilot při nehodě zemřel, další člověk utrpěl středně těžká zranění. Informovali o tom mluvčí záchranářů, policistů i hasičů. Podle mluvčího jihomoravských policistů Pavla Švába se havárie stala během výsadkového letu...( více )
Mrtvolu objevili lidé v sobotu odpoledne v řece Svitavě na pomezí brněnských Maloměřic a Obřan. Tělo muže vytáhli z vody u Obřanské ulice policejní potápěči. Příčinu úmrtí určí pitva...( více )
Mrtvolu objevili lidé v sobotu odpoledne v řece Svitavě na pomezí brněnských Maloměřic a Obřan. Tělo muže vytáhli z vody u Obřanské ulice policejní potápěči. Příčinu úmrtí určí pitva...( více )
/ROZHOVOR/ Jeho videa si na internetovém serveru YouTube prohlédlo už více než milion lidí, nejvíc je zajímají jeho kuchařské recepty. Se zřejmě nejstarším českým autorem youtubových videí Vítězslavem Vítkem se však desítky tisíc sledujících vydávají i za krásami přírody, především v okolí jeho domovského Znojma, Vranovské přehrady, ale třeba i poznávat Ameriku. Není mu patnáct ani pětatřicet let...( více )
/FOTO/ Zranění si vyžádala sobotní podvečerní dopravní nehoda osobního auta u Sentice na silnici druhé třídy číslo 385. Havarovaný vůz tam sjel po sedmnácté hodině do příkopu...( více )
/FOTO, VIDEO/ Dobová celebrita nejvyšší kategorie míří do Bučovic. Dokonce přijíždí v sedle krásného koně. Je to Jan Lucemburský, tehdy titulovaný jako král český a polský. „Zdravte krále, kterému platíte daně,“ pobízí maršálek, velitel panovníkova průvodu, kterému přihlíží lidé v ulicích Bučovic...( více )
/FOTO, VIDEO/ Letecká havárie u Bořitova měla v sobotu tragické následky. Jeden muž při ní zemřel...( více )
V týdnu jako radní pro kulturu rozhoduje o budoucnosti Brna, ale když je fotbalová sezona, tak o víkendu vymění oblek za zbrojováckou šálu a na tribuně ze všech sil podporuje svoji milovanou „Flintu“. Ostatně láska k fotbalu a také ke stadionu za Lužánkami dostala Marka Fišera až do nejvyšších pater komunální politiky...( více )
Krutý trest za kouření na balkóně? Soused mu údajně do očí nastříkal pepřový sprej. Takto vyhrocené sousedské spory museli ve čtvrtek večer vyřešit v bytovém v brněnské Lesné strážníci...( více )
Hned několik míst v Brně i v dalších jihomoravských městech obsadí divadelníci. Oblíbené letní scény rozezpívají muzikály i opery a samozřejmě nebude chybět ani pořádná porce komedií...( více )
/SOUTĚŽ, ANKETA/ Soutěž Čtenář reportér pokračuje a s ním i možnost získat zážitkové vstupenky pro celou rodinu. Tentokrát jsme pro vás vybrali tři čtenáře reportéry, kteří pro vás vyfotili a natočili akce pro děti napříč jižní Moravou a Vysočinou...( více )
Spor dvou sousedů o kouření na balkoně se ve čtvrtek večer vyhrotil natolik, že na sídliště na brněnskou Lesnou museli vyjíždět strážníci. Jeden z mužů tomu druhému za jeho kouření totiž nastříkal do obličeje pepřový sprej...( více )
/VIDEO/ Vrtulník letěl po půl osmé ráno na silnici k Veverské Bítýšce na Brněnsku. Mimo silnici tam totiž se svým autem skončil třiatřicetiletý muž. ..( více )
Už noční příjezd legendární francouzské soupravy si v pondělí před půlnocí nenechaly v Brně ujít stovky lidí, další tisíce návštěvníků pak zamířily i přímo na železniční veletrh. Dnes se vlak ještě na chvíli zastaví v Jihlavě, zítra pak v Ústí nad Labem...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]