Dnes je: 29. 2. 2024
Svátek má , zítra: Bedřich blahopřejeme!

Přehled tisku

Lichotivé stránky, ale i ty, kterými se není radno příliš chlubit. Takové snímky města ukazuje nová výstava DNA Brna, která odstartovala středeční vernisáží v líšeňském kulturním centru Dělňák. Autorem snímků je fotograf Brněnského deníku Rovnost Jiřík Salik Sláma...( více )
O nastávajícím prodlouženém víkendu se značně ochladí v celém Česku. Meteorologové předpovídají také dešťové přeháňky, které se mohou měnit ve sněžení, a to i v nejnižších polohách. Milovníci sněhu se tak nadílky mohou dočkat i na jižní Moravě...( více )
Co lze recyklovat, recyklujme. Zvlášť když jde o dobrý obchod. To je heslo, kterým se léta řídí společnost Walt Disney Company. Překlápí své úspěšné animované pohádky do hraných verzí. A s větším či menším úspěchem se jí to daří. Předposlední díl seriálu k letošnímu 100. výročí Studia Walta Disneyho připomíná některé z nich...( více )
Kdyby se Jiří Menzel neznelíbil režimu, mohly mít Tři oříšky pro Popelku jiného režiséra. Kdyby Jana Preissová neotěhotněla, nehrála by hlavní roli Libuše Šafránková. Na kdyby se ale nehraje a všechno dopadlo tak, jak mělo. Vzniklo legendární dílo, na které se o Vánocích těší snad každý televizní divák v Česku. Fenomén mezi našimi pohádkami měl premiéru 16. listopadu 1973. Ve kvízu Deníku si vyzkoušejte, co o něm víte...( více )
Vrchní soud v Praze zrušil zprošťující rozsudek v kauze Čapí hnízdo kvůli nedostatečně a chybně provedeným důkazům. Ve středu to uvedl server Česká justice, který má verdikt odvolacího soudu k dispozici. Původní rozsudek městského soudu podle odvolacího senátu obsahuje závažná pochybení. Případem se bude muset městský soud znovu zabývat...( více )
Rozříznutá výhybka na železnici v Blansku se stala důvodem středečních problémů na vytíženém koridoru, po němž jezdí mezinárodní spoje. K havárii došlo při průjezdu rychlíku z Prahy do Budapešti...( více )
Manželka, tříletý syn a téměř hotový vysněný dům. Místo společného štěstí však nedávno rodinu praporčíka Martina Šaršona z Blanenska zasáhla tvrdá rána. Policista z blanenského obvodního oddělení koncem října tragicky zemřel. ..( více )
/VIDEO/ Kvůli pracovním neshodám podřízl podle obžaloby třicetiletý Moldavan I. M. loni v létě na ubytovně ve Velkých Opatovicích svého kolegu. Po útoku ho nechal bez pomoci a uprchl. Senát Krajského soudu v Brně v pondělí nad obžalovaným vynesl rozsudek...( více )
Až rázný postup strážníků s namířenou zbraní zklidnil muže ozbrojeného nožem na ulici v Brně. Je podezřelý, že okradl mladou ženu...( více )
V dramatickou honičku se v Brně změnil pokus recidivisty o krádež v obchodě s motorkářským zbožím. Při úprku po svém pronásledovateli hodil nůž, nakonec sám spadl do řeky...( více )
/FOTOGALERIE/ Tři generace jedné rodiny si řádně zavařily. Kvůli nelegálnímu byznysu sleduje předvánoční atmosféru skrze mříže hned šestice lidí. Za organizovaný byznys s velkým množstvím marihuany jim hrozí až dvanáct let vězení. Část z jedenácti zadržených je podle informací Deníku z Kyjovska.  ..( více )
/FOTOGALERIE/ Že peklo může být atraktivní, ukázal velký zájem lidí o stezku odvahy, kterou v Hodoníně uspořádali Čerti z Rakouska. Krampusové se v lese v místní části Bažantnice usadili v sobotu odpoledne...( více )
Nikdy nezkazil žádnou legraci. Vzdělaný a zábavný muž všestranného talentu, skvělý vypravěč - Miroslav Horníček. Byl panem Pécuchetem v legendárním seriálu Byli jednou dva písaři, psal knihy a hry, hrál ve filmech, na divadelních prknech i v televizi. Spoustu radosti dělal divákům i svými Hovory H, jež byly zaznamenány na gramofonových deskách a CD. 10. listopadu uplynulo 105 let od jeho narození. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte hercovo dílo i život...( více )
Provoz na silnici na silnici I/43 mezi Lažany a Milonicemi na Blanensku zkomplikovalo v pátek dopoledne pobíhající hříbě. Upozornili na něj státní silničáři...( více )
/FOTO, VIDEO/ Až tři roky vězení hrozí obviněným kvůli týrání zvířat na jatkách v Hraběticích na Znojemsku, ve čtvrtek o tom informovala Česká televize. Na tamní poměry před časem upozorňovali ochránci zvířat, ti na sociálních sítích také zveřejnili záběry pro silné povahy...( více )
/FOTO, VIDEO/ Největší rybník na Blanensku, jedovnický Olšovec, už se pozvolna ukládá k zimnímu spánku. Minulý víkend tam zatáhli sítě při tradičním dvoudenním výlovu rybáři. Těm ale práci značně zkomplikoval déšť a množství vody v rybníku...( více )
/RECEPT NA SVATOMARTINSKOU HUSU/ S blížícím se svátkem svatého Martina se mnozí chystají také na tradiční husí hody. Svatomartinské menu přichystal pro návštěvníky své restaurace v Mikulově také známý slovenský šéfkuchař Marcel Ihnačák. Profesionál, který připravoval jídlo například pro Karla Gotta, Václava Havla či Seana Conneryho se s Deníkem podělil o svůj recept na svatomartinskou husu...( více )
Krajský soud v Brně ve čtvrtek dopoledne začal projednávat případ firmy, která neoprávněně přechovávala nebezpečný odpad a nadále jej v roce 2020 přeprodávala společnosti z Rajhradu. Ta skladovala látky obsahující dvoutřetinový podíl bílého fosforu v nezkolaudovaném přístřešku mezi obytnými domy v blízkosti školy...( více )
Tragédie se stala u Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. V neděli večer před desátou hodinou našli v kolejišti sraženou ženu. „Policisté nyní zjišťují okolnosti jejího úmrtí. Důležitou informací je pro ně i totožnost zemřelé ženy,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka...( více )
Pocházel z chudé rodiny. Tomu odpovídal i jeho výběr povolání, kterým se chtěl původně věnovat. Zkoušel profese kamnáře, pekaře, knihkupce a nakonec se vyučil strojním zámečníkem a soustružníkem. Coby zapálený ochotník ale jednou dostal nabídku na záskok v jihlavském divadle a od té doby pro něj bylo herectví jasnou jedničkou. Jaroslav Moučka se narodil 9. listopadu 1923...( více )
/FOTO/ Požár komunálního odpadu vypukl ve středu krátce po půlnoci na Hybešově ulici v Brně. Na oheň upozornil svědek, strážníci přijeli během tří minut...( více )
/FOTO/ Na dálnici D1 u Humpolce leží gauč. Tohle kuriózní oznámení přijali v úterý těsně před sedmou hodinou večer policisté na Vysočině. A krátce poté i o nehodě, když do sedací soupravy narazil řidič s kamionem...( více )
/FOTO/ Při práci v domě na Mokré-Horákově se v pondělí propadl dělník. Na pomoc za ním vyjeli profesionální hasiči ze stanic Židlochovice, Pozořice a Líšeň. Zasahovala také dobrovolnická jednotka Mokrá...( více )
Po zloději, který kradl vybavení aut u jednoho z autosalonů v Brně, pátrají nyní tamní kriminalisté. V pondělí zveřejnili video, na němž je muž zachycený. Policisté požádali o spolupráci při jeho dopadení...( více )
„Proboha co jste to za otce?" zaznělo v pondělí z úst soudce Krajského soudu v Brně. Obžalovaný muž své syny bil, ponižoval a nutil je jíst psí konzervy. V srpnu loňského roku třiatřicetiletý M.K. obě děti zmlátil paličkou na maso do hlavy i obličeje tak, že strávily téměř dva týdny v nemocnici. ..( více )
/VIDEO/ S nadsázkou o sobě říká, že je vystudovaným popelářem. Jako absolvent oboru Biotechnologie a management odpadu na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity Radek Staňka z Uherčic na Břeclavsku ví, o čem mluví. Jen málokdo se totiž odpady zabývá tak intenzivně, jako právě tento uherčický zastupitel a zakladatel portálu mojeodpadky.cz...( více )
Třiadvacet zraněných za dva dny a jen v pátek dvojnásobný počet nehod než je obvyklé. Takové jsou statistiky hasičů na jihu Moravy za začátek víkendu. Řidiči bourali v pátek čtrnáctkrát...( více )
/FOTO/ Vážná nehoda se stala v sobotu po poledni na silnici I/43 u Bořitova na Blanensku. Motorka se tam srazila s osobním autem. Těžce se zranili dva lidé. Silnice je spojnicí mezi Brnem a Svitavami...( více )
S tebou mě baví svět, Černí baroni nebo třeba Vesničko má středisková. České komedie jsou zdrojem legendárních hlášek, z nichž mnohé zlidověly a používáme je naprosto běžně. Jak dobře je znáte? Vyzkoušejte náš kvíz. A protože skvělých českých komedií je opravdu hodně, už teď se můžete těšit i na druhý díl...( více )
V blízkosti Brna se jihomoravští dopravní policisté zaměřili na kontrolu jízdy v pruzích a na nesprávné předjíždění. „Hlídky dohlížely na šoféry, kteří předjížděli, když je to zakázáno,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Vala...( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]