Dnes je: 27.9.2020. Svátek má Jonáš, zítra: Václav blahopřejeme!

   Aktuality z radnice  |  Přehled tisku  |  MHD Brno  |  IDS JMK  |  Koupaliště  |  Kurz ČNB  |  Hantec  |  Astrologie klasická  |  Astrologie čínská  |  Numerologie  |  Vtipy  |  Počasí

Přehled z tisku Informace o výlukách MHD Počasí Kurzovní lístek Hantec Vtipy Koupaliště a bazény Ubytování v brně O nás

Informace DPmB

Plánované výluky tramvají do Líšně a na Stránskou skálu
Z důvodu údržby tramvajové tratě bude o víkendech 3. – 4. a 10. – 11. října 2020 omezen provoz tramvají do Líšně a na Stránskou skálu. Linka 8 pojede v úseku Geislerova – Novolíšeňská po jedné koleji, linka 10 bude mimo provoz.

 Podrobné informace o výluce budou v případě její realizace zveřejněny v týdnu před jejím zahájením na webu dpmb.cz a rozesílány registrovaným uživatelům na jejich e-mailové adresy prostřednictvím služby Newsletter.

Plánovaná výluka mezi Žebětínem a Veselkou
Z důvodu opravy povrchu komunikace bude pravděpodobně od soboty 3. října 2020 do pátku 9. října 2020 pro veškerý provoz uzavřena ulice Dlážděná mezi Žebětínem a Veselkou. Linka 51 pojede v úseku Wollmanova – Troubsko, Veselka odklonem po Staré dálnici.

 Podrobné informace o výluce budou v případě její realizace zveřejněny v týdnu před jejím zahájením na webu dpmb.cz a rozesílány registrovaným uživatelům na jejich e-mailové adresy prostřednictvím služby Newsletter.

Organizace dopravy ve dnech 27. a 28. září
V neděli 27. září 2020 pojedou linky 12 a 53 podle jízdních řádů pro SOBOTY.

V pondělí 28. září 2020 (státní svátek) pojedou linky 1–84 podle jízdních řádů pro SOBOTY + NEDĚLE (linky 12 a 53 podle jízdních řádů pro NEDĚLE).
• Z důvodu uzavření nákupních center vynechá linka 78 v obou směrech zastávky Modřice, Decathlon a Modřice, XXXLutz. Linek 42 a 67 se omezení jízdy k nákupním centrum nedotkne.

 U spojů regionálních linek věnujte zvýšenou pozornost omezení jízdy některých spojů pomocí příslušných inverzních značek.

Výluka tramvají v ulici Kníničské
Z důvodu výměny výhybek a kolejového křížení nebude od zahájení provozu v sobotu 26. září 2020 do 14:00 v pondělí 28. září 2020 možná jízda tramvají mezi zastávkami Stránského a Vozovna Komín.

 Tramvajová linka 1 pojede v úseku Nové sady – Vozovna Komín odklonem ulicemi Husovou, Veveří, Minskou a Horovou.
• Vynechá tak všechny zastávky v úseku Hybešova – Stránského.
• Na odklonové trase obslouží všechny nácestné zastávky.

 Náhradní dopravu zajistí tramvajová linka P1 v trase (Malinovského náměstí –) Hlavní nádraží – Mendlovo náměstí – Pisárky (– Stránského).
• Na trase obslouží všechny pravidelné zastávky linky 1.
• V úseku Pisárky – Stránského bude vedena pouze část spojů, věnujte pozornost poznámkám v jízdním řádu.
• Zastávka Stránského bude pro nástup i výstup obsluhována na nástupišti pro směr do Bystrce.

 Schéma dopravních opatření – ke stažení

Výluka autobusů v ulici Jedovnické
Z důvodu pokračující rekonstrukce ulice Bělohorské je omezen provoz v křižovatce ulic Bělohorská a Jedovnická.

 Od 23:00 ve středu 23. září 2020 do 22:40 v pátek 25. září 2020 jedou linky 55 a N98 v úseku Dělnický dům – Vlkova ve směru do Líšně odklonem ulicemi Líšeňskou a Křtinskou. Vynechávají tak zastávky Podlomní, Špačkova, Bělohorská a Bílá hora, na odklonové trase obsluhují zastávky Juliánov a Malá Klajdovka. Ve směru do Židenic / k hlavnímu nádraží jedou obě linky po své trase přes zastávku Bělohorská.

 Z důvodu rozdílných jízdních dob jedou autobusy odlišně od pravidelného jízdního řádu:
• linka 55 jede v úseku Židenice, nádraží – Dělnický dům o 1–3 minuty později
• linka N98 jede v úseku Vlkova – Jírova o 2 minuty dříve

 Od 22:40 v pátek 25. září 2020 do 23:00 v úterý 29. září 2020 jedou linky 55 a N98 v úseku Dělnický dům – Vlkova obousměrným odklonem ulicemi Líšeňskou a Křtinskou. Vynechávají tak zastávky Podlomní, Špačkova, Bělohorská a Bílá hora, na odklonové trase obsluhují zastávky Juliánov a Malá Klajdovka.

 Z důvodu rozdílných jízdních dob jedou autobusy odlišně od pravidelného jízdního řádu:
• linka 55 ve směru do Líšně jede v úseku Židenice, nádraží – Dělnický dům o 1–3 minuty později
• linka 55 ve směru do Židenic jede v úseku Dělnický dům – Židenice, nádraží o 1–3 minuty dříve
• linka N98 ve směru do Líšně jede v úseku Vlkova – Jírova o 2 minuty dříve
• linka N98 ve směru k hlavnímu nádraží jede v úseku Jírova – Vlkova o 2 minuty později

 Schéma dopravních opatření – ke stažení

Omezení autobusů v ulici Bohunické
Z důvodu dalšího postupu stavebních prací je od 23:30 v pátek 11. září 2020 do ukončení této etapy rekonstrukce (předpoklad do středy 18. listopadu 2020) omezen provoz v křižovatce ulic Bohunická a Teslova a obousměrně uzavřen nájezd na ulici Vídeňskou.

 Linky 50 a E50 jedou po svých trasách ulicí Bohunickou, došlo však k opětovnému přeložení zastávky Bohunická v obou směrech cca o 120 metrů k zastávce Traťová. Zastávka Pražákova pro linku 50 je již od 1. září přeložena cca o 140 metrů zpět k restauraci Valoria.

 Linka 82 ve směru na Valašskou jede od zastávky Ústřední hřbitov přímo k zastávce Traťová, vynechává tak zastávku OC Futurum. Ve směru na Pálavské náměstí je obsluha zastávky OC Futurum zachována (v přeložené poloze – viz samostatná informace).

 Linka N96 ve směru na Labskou jede v úseku Ořechovská – Traťová odklonem a vynechává tak zastávku Bohunická. Ve směru k hlavnímu nádraží jede po své pravidelné trase.

 Jízdní řády uvedených linek jsou k dispozici na našich webových stránkách v sekcích Jízdní řády linkové a Jízdní řády zastávkové.

Dočasné přeložení zastávky Černovičky pro linku E76
Z důvodu pokračujících prací při rekonstrukci ulice Bělohorské není od 7:00 ve čtvrtek 3. září 2020 do ukončení této etapy prací (předpoklad do 29. září 2020) možné odbočení z ulice Bělohorské na ulici Ostravskou.

 Linka E76 proto jede ve směru do centra odklonem ulicí Olomouckou.

 Zastávka Černovičky ve směru k hlavnímu nádraží je přeložena do ulice Olomoucké k zastávce trolejbusových linek 31 a 33.

Plánované výluky tramvají do Líšně a na Stránskou skálu

Plánovaná výluka mezi Žebětínem a Veselkou

Organizace dopravy ve dnech 27. a 28. září

Výluka tramvají v ulici Kníničské

Výluka autobusů v ulici Jedovnické

Omezení autobusů v ulici Bohunické

Dočasné přeložení zastávky Černovičky pro linku E76

25.9.2020 15:14:00
Berte si do auta dostatek vody, s kolonami počítejte dopředu
Pátek, 25. září 2020 - Dvě vážné dopravní nehody se tento týden staly na dálnici D1, v pondělí nedaleko Holubic, ve středu u Bosonoh. Provoz stál v obou případech několik hodin. Lidé ve vozech často neměli vodu ani jídlo a situace se především pro malé děti stala velmi obtížnou.

25.9.2020 13:17:00
Výběrové řízení na nejvhodnější nabídku o koupi nepotřebného movitého majetku - - nosítka, čerpadlo, scanner 1. kolo
Podrobnosti:

23.9.2020 16:33:00
Při požáru na dálnici zemřeli tři lidé
Středa, 23. září 2020 - Osm hasičských jednotek a 19 zásahových vozů dnes zasahovalo na dálnici D1 u Brna, kde došlo k požáru tří vozidel po dopravní nehodě. Tři lidé na místě zemřeli a další se zranili. Provoz na dálnici byl zastaven.

21.9.2020 17:35:00
Vyprošťování řidičů bylo mimořádně náročné
Pondělí, 21. září 2020 - Vážná nehoda několika vozidel zastavila provoz na dálnici D1 mezi Brnem a Vyškovem. Vyproštění řidičů bylo extrémně náročné a trvalo desítky minut.

19.9.2020 13:36:00
Požár návěsu kamionu na dálnici D2
Sobota, 19. září 2020 - V ranních hodinách zastavil dopravu na dálnici D2 16 km směr Břeclav požár návěsu kamionu. Operační středisko vyhlásilo druhý stupeň poplachu. Na místo se postupně sjelo sedm jednotek. Do boje proti plamenům hasiči nasadili dva vodní proudy. Požár dostali pod kontrolu v 7.01 hodin. Provoz byl odkloněn mimo dálnici na nejbližším exitu 11 Židlochovice. Kolem půl osmé byl provoz obnoven jedním pruhem. V 7.42 hodin hasiči požár zcela zlikvidovali. Škoda a příčina vzniku požáru je v šetření.

18.9.2020 8:25:00
Tradiční nohejbalový turnaj opět ovládli jihomoravští hasiči
Pátek, 18. září 2020 -  Celkem deset týmů rozdělených do dvou skupin se ve čtvrtek 17. září účastnilo přeboru HZS ČR v Dobrušce. Tentokrát hasiči ze stanice Vyškov spojili síly s kolegy ze stanice Blansko a ve složení pprap. Radoslav Höfer, nstržm. Lukáš Vondál a nstržm. Martin Müller vybojovali zlato. Ve finále se jihomoravští borci utkali s Novým Jičínem, který porazili 2:0 a pošesté v řadě vybojovali titul v tomto turnaji. Hasiči ze Slavkova u Brna si také nevedli špatně a obsadili 5. příčku.

17.9.2020 18:26:00
Hasiči vyprostili zaklíněného řidiče
Čtvrtek, 17. září 2020 - Dvě jednotky v odpoledních hodinách zasahovaly u dopravní nehody dvou osobních aut u obce Jinačovice. Řidiče z Felicie hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení za sedm minut. Provedli na vozidlech protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin pomocí sorbentu. Po 16. hodině se jednotky vrátily zpět na základnu.

EUR127,105
GBP129,677
HRK13,59
PLN15,95
USD123,294


Copyright ©2oo0-2o2o wwwbrno.cz :: Jiří Sychra :: email:
Vstup na tyto stránky je zcela dobrovolný. O uživatelích neukládáme žádné informace, kromě zpracování IP adresy a typu prohlížeče z principu sledování statistik přístupů. Informace vyplněné ve formulářích jsou zpracované pouze pro okamžitý výstup. U numerologie / astrologie žádná vámi zadaná data neukládáme ani nearchivujeme. Jsou zpracována pouze v rámci výpočtu a vyhodnocení a po zobrazení výsledku ihned zapomenuta. Obsah stránek je přebírán převážně z veřejně dostupných zdrojů. Veškerá autorská práva patří autorům obsahu těchto zdrojů. Mezi hlavní zdroje patří oficiální stránky Magistrátu města Brna, Dopravního podniku města Brna, Integrovaného dopravního systému JMK a Úřadu práce. Dále jsou přebírány přímé odkazy na články online preriodik Brněnského Deníku a iDnes.cz. Za obsah a pravdivost textu z těchto zdrojů nebereme žádnou zodpovědnost. Informace o počasí poskytuje se souhlasem Meteopress s.r.o. Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.