Dnes je: 11.8.2022
Svátek má Zuzana, zítra: Klára blahopřejeme!

Přehled tisku

/MAPA/ Tornádo, které se v pondělí večer prohnalo Lanžhotem na Břeclavsku, bylo dlouhé více jak jeden kilometr. Informovali o tom meteorologové, kteří se vydali do města zkoumat jeho následky...( více )
Požadavek Masarykovy univerzity v Brně na očkování, test nebo prodělání covidu pro účast na prezenční výuce v době pandemie byl nezákonný. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně...( více )
Rány, řinčení skla a výsledek? Zdemolovaná zastávka městské hromadné dopravy v Pisárkách. Ve středu večer se na ní vyřádila skupinka mladých lidí včetně nezletilých dívek...( více )
Poměrně svérázný způsob startu dne si ve středu zvolil třiapadesátiletý muž v Brně. Na rozjímání u řeky by nebylo nic zvláštního, kdyby si k posezení blízko vodní hladiny na Poříčí nevybral uhnilý pařez stromu. Dřevina se pod jeho vahou za chvíli rozpadla a muž se údajně zřítil do vody...( více )
Řidič bílé octavie naboural v pondělní odpolední špičce ve Slavkově u Brna do vozu, v němž byly i dvě děti, od nehody ujel. Hledá ho policie, která zveřejnila i video z nehody. Vyzvala také svědky, aby se jí přihlásili...( více )
Tornádo, které se pondělí prohnalo Lanžhotem na Břeclavsku, ničilo domy, auta i stromy v pásu širokém sto metrů, jeho trasa byla dlouhá přes kilometr. Zjistili to meteorologové, kteří se v úterý vydali do terénu zkoumat následky řádění větrného víru...( více )
Velkému pokušení vystavila kolemjdoucí zlodějku spící sedmapadesátiletá žena v centru Brna. Usnula horní částí těla na betonové zídce s nohama opřenýma o odpadkový koš a z kapsy jí trčely bankovky. Šestasedmdesátiletá kapsářka neodolala...( více )
Do milionů korun vystoupají škody v Lanžhotě na Břeclavsku, kde v pondělí slabší tornádo poničilo asi 30 domů. Podle starosty Ladislava Straky se však přesná výše škod stanoví až po opravách s ohledem na rostoucí ceny stavebních materiálů...( více )
K požáru jednoho z bytů v brněnském bytovém domě v ulici Radlas vyjížděli hasiči do Zábrdovic ve středu večer krátce před osmou. Proti plamenům použili jeden vodní proud. A zachraňovat museli i kočku...( více )
U vlakové zastávky v Brně ve Starém Lískovci nedávno vyrostl mostek přes potok. Místostarosta této městské části Jiří Dvořáček z KDU-ČSL se jeho stavbou chlubil na svém Facebooku. Jenže, jak vyšlo najevo, neměl na něj žádné povolení...( více )
Až do finále soutěže Miss Baculaté Křivky postoupila třiatřicetiletá Lucie Daler ze Slavkova u Brna na Vyškovsku. Jako jedna z dvanácti finalistek se už těší na vyhlášení výsledků sedmnáctého září v Kolíně. „Stále říkám, že cifra na váze neurčuje, jestli člověk dosáhne úspěchu a není ukazatelem lidské hodnoty. Tu určuje jeho povaha a charakter,“ říká žena...( více )
Do jednoho silného hlasu chce firma Atomo Projekt z Bořitova na Blanensku spojit podniky a běžné obyvatele, kterým zůstaly peníze u padlé Sberbank. Banka v České republice skončila kvůli sankcím uvaleným na Rusko po jeho invazi na Ukrajinu...( více )
Skoro polovina hasičské techniky na jižní Moravě je za hranicí životnosti. Do obměny sice dál míří miliony, modernizace však postupuje pomalu...( více )
Ve funkcionalistické vile Stiassni v Hroznové ulici v brněnských Pisárkách, kterou navrhl slavný architekt Ernst Wiesner, se minulý týden otevřela kavárna Café Ernst. Její vnitřní prostor je zároveň výstavou připomínající život a dílo stvořitele vily...( více )
/FOTO/ Věrnost České republice přísahaly tento týden v dědických kasárnách na Vyškovsku dvě stovky nových profesionálních vojáků. Úspěšně absolvovali šestitýdenní kurz základní přípravy Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově...( více )
V Brně-Štýřicích hoří v ubytovně, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Z ubytovny vyvádějí lidi, zatím není známo, zda je někdo zraněný...( více )
Hasiči dopoledne zasahovali u požáru bytu v objektu ubytovny v brněnských Štýřicích. Vyhlásili třetí stupeň poplachu a ze zakouřeného domu vyvedli několik obyvatel. Záchranáři ošetřili sedm lidí, dva z nich odvezli do nemocnice. Nadýchali se kouře...( více )
Hasiči od dopoledne zasahují u požáru v objektu ubytovny v brněnských Štýřicích. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a ze zakouřeného domu vyvádějí obyvatele. Zatím nejsou zprávy o případných zraněných...( více )
Šest zraněných si vyžádala ranní nehoda u Hodonína. Osobní auto tam přejelo do protisměru a čelně se srazilo s dodávkou. Mezi zraněnými jsou i dvě děti a těhotná žena...( více )
Hon na nezodpovědné řidiče chystají v brněnské Líšni. Značná část aut totiž v okolí škol a na dalších nebezpečných úsecích téměř třicetitisícové městské části nedodržuje rychlost, čímž ohrožují chodce. Proto tu vznikly už dvě petice za bezpečnější dopravu s tím, že k nápravě situace má pomoct instalace nových prvků dopravního značení...( více )
Hlavně cyklisté, výletníci, ale i rodiče malých dětí si berou vodu z pítka na okraji Břeclavi. Svou kvalitou se totiž rovná kojenecké. Jenže někteří lidé vody zdarma zneužívají a jezdí si sem i pro stovky litrů. Povolený odběr je přitom na desetině. Ve hře je proto omezovač průtoku i kamera...( více )
Lítý boj v neděli neprobíhal jen mezi Jiřím Procházkou a Gloverem Teixeirou, kteří se bili o pás šampiona UFC. Divočili i sběratelé kartiček. Ceny artefaktů s podpisem českého MMA zápasníka nejdřív příkře padaly dolů, když se zdálo, že prohraje, jen aby za pár momentů vystřelily vzhůru. Někdy až několikanásobně...( více )
Už měl přece dávno přijet. Spěchám do práce, děti do školy! Na zastávce stepuje hlouček cestujících a autobus nikde. Na Blanensku dochází už delší dobu k výpadkům spojů linek v systému Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. A nejen tam. Dopravcům v kraji chybí údajně desítky řidičů...( více )
Nebezpečného šoféra ve sportovním vozidle v sobotu večer pronásledovali břeclavští policisté. Řidič na sebe upozornil tím, jak driftoval na parkovišti u nákupního centra. Když policisté zapnuli modré majáky, zběsilou jízdou se je snažil setřást...( více )
Místo terénní čtyřkolky více než sto padesát tisíc korun v nenávratnu. Osmadvacetiletý muž z Rajhradu na Brněnsku naletěl internetovému podvodníkovi. Na zahraničním portále ho zaujala nabídka zánovní terénní čtyřkolky...( více )
O velkém štěstí mluví žena z obce Lanžhot na Břeclavsku, která v pondělí večer odešla ze zahrady těsně předtím, než se tam zřítila střecha domu utržená silným větrem. Podle meteorologů se regionem prohnalo slabší tornádo. Plechová střecha letěla zahradou až do říčky Kyjovky...( více )
Interligu házenkářek bude v příštím roce hrát dvanáct týmů, osm českých a čtyři slovenské. Oproti minulému ročníku ubude nejslabší český celek Hodonín a také polský Ruch Chorzów, který se soutěže účastnil jako host. Nepřipojí se ukrajinská Galyčanka Lvov...( více )
/FOTO/ Rakouští policisté žádají o pomoc české kolegy a také veřejnost. Po půl roce vyšetřování loupežné vraždy v Dolním Rakousku stále nemají pachatele. Nyní zveřejnili fotografie muže, který by do případu mohl vnést důležité svědectví...( více )
Slabé tornádo, které v pondělí večer dorazilo na jih Moravy do Lanžhota, přiživilo traumata místních z loňského řádění živlu v téměř stejné lokalitě. Lidé ze zasažené oblasti se přitom na odborníky znovu začali obracet už dříve kvůli blížícímu se výročí loňské pohromy, jež jim prožité hrůzy připomnělo...( více )
/FOTO, VIDEO/ Spadla klec! Brněnští celníci odhalili gang, který nelegálně obchodoval s minerálními oleji. Na české území je dovážela skupina právnických a fyzických osob. Neoprávněně je pak nabízela jako palivo do motorů a neplatila daně. Stát tak na poplatcích okradla minimálně o 11 milionů korun. „Případ jsme předali policii. Vrchní komisař zahájil trestní stíhání celkem šesti osob. Pět je ve vazbě,“ informovala v úterý za Generální ředitelství cel mluvčí Martina Kaňková...( více )


[<- 490][540][570][600][630][660][690][720][750][780][810 ->]