Dnes je: 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož a Benjamín, zítra: Květoslava blahopřejeme!

Přehled tisku

/FOTO, VIDEO/ Tak tady jsou, legendární postavy našeho mládí. Old Shatterhand a Vinnetou. Bílý muž, jenž přešel velikou louži, aby na Divokém západě našel svou novou vlast a vykonal činy, které mu vynesly nesmrtelnou slávu. A poslední náčelník Apačů, na kterého už doléhá stín tragiky jeho národa, ale který bez váhání nasazuje život, má-li se dopomoci právu k vítězství. Westernové městečko v Boskovicích na Blanensku čeká ve středu v šest hodin večer premiéra divadelního představení Poklad na Stříbrném jezeře...( více )
Plameny a kouř viditelný zdálky. Třetí stupeň poplachu vyhlásili hasiči při požáru pole v Přibicích na Brněnsku. Začalo hořet v úterý před pátou hodinou odpolední, oheň byl lokalizovaný zhruba za hodinu...( více )
Se zdržením a komplikacemi museli počítat řidiči, kteří v úterý odpoledne jeli po státní silnici ze Znojma na Brno. Před třetí hodinou se srazil u Miroslavi mikrobus s dodávkou...( více )
Dopravní nehoda v úterý dopoledne zablokovala provoz u Sokolnic. Bouralo tam osobní a nákladní auto. Příčinu zjišťují policisté...( více )
Na nové problémy si zadělal osmačtyřicetiletý muž z Tišnovska. Může za to ignorování zákazu řízení a jízda pod vlivem alkoholu. Případ nyní řeší policisté...( více )
Na sedmašedesát apartmánů pro sto šestatřicet ubytovaných hostů, jimž bude k dispozici několik bazénů, wellness, sauny, vířivky, restaurace, kavárna, vinotéka nebo třeba i budova vinařství. Nejen to má vyrůst na jihovýchodním okraji Mikulova v areálu bývalého zemědělského družstva a na okolních přilehlých pozemcích. Belcanto Resort Mikulov, který má stát podél krajské silnice vedoucí z Mikulova do Sedlece, nyní prochází procesem EIA posuzujícím vliv na životní prostředí...( více )
Hromadná dopravní nehoda zkomplikovala v pondělí dopoledne provoz na dálnici D2 ve směru do Brna. Srazilo se tam osobní auto, náklaďák a dodávka...( více )
Letos uplynulo tři sta let od prvního doloženého sestupu na dno propasti Macocha. Tehdy se do hlubiny v Moravském krasu poblíž Vilémovic na Blanensku nechal na laně spustit mnich minoritského kláštera v Brně Lazar Schopper. Unikátní přírodní scenérii ročně navštíví stovky tisíc turistů stejně jako nedaleké Punkevní jeskyně...( více )
Otřesný případ napadení, ve kterém zdrogovaný muž vážně zranil několik lidí včetně těhotné ženy, řešil Nejvyšší soud v Brně. Ve verdiktu se postavil proti rozsudku Vrchního soudu v Praze, který obžalovaného agresora osvobodil. O případu v pondělí informovala mluvčí Nejvyššího soudu Gabriela Tomíčková...( více )
Po celé léto je k vidění nová výstava v Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě. Nese název Jan Blažej Santini Aichel – Geometrie posvátného prostoru a vznikla k výročí tří set let od Santiniho smrti. Autorem je Ladislav Moučka...( více )
Velmi osobní film. Ten přivezl na festival do Karlových Varů herec Ewan McGregor se svou dcerou Clarou, autorkou námětu a hlavní ženskou představitelkou. „Máme s Clarou své životy, jí je dvacet, hraje a má svou produkční společnost, já hodně natáčím. Těch jedenadvacet dnů společné práce v Novém Mexiku byl pro nás výjimečný čas,“ popsala hvězda Trainspottingu a Star Wars společný čas s dcerou při vzniku filmu Druhá šance...( více )
Pokud se letos nechystáte na filmový festival do Karlových Varů a chcete mít přehled, co se na něm děje, sledujte platformu Kviff.tv. Nové zpracování Dickensovy klasiky Nadějné vyhlídky přináší Disney+. A třeba na streamu Prima+ je k dispozici dokumentární seriál o Češích odsouzených k doživotnímu vězení. Máme pro vás i další tipy...( více )
Jméno Vladimíra Ráže bude navždy spojeno s rolí krále Miroslava z pohádky Pyšná princezna. Rodák z Nejdku u Karlových Varů měl ale mnohem pestřejší herecký rejstřík, což prokázal hlavně na jevišti Národního divadla, jehož byl dlouholetým členem. 1. srpna uplyne 100 let od hercova narození. Otestujte si, co všechno o něm víte v kvízu Deníku...( více )
Údajně rozteklá zmrzlina byla příčinou hrubého urážení dvou mužů vůči prodavačce v Brně. Tu jeden z nich vinil, že jeho kamarádovi natočila zmrzlina tak, že mu tekla po ruce a zašpinila ho. Do Obchodního centra ve Vídeňské ulici nakonec museli vyrazit strážníci...( více )
/FOTO/ Poprvé o půlnoci z pátku na sobotu projedou řidiči po opravené silnici I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi. Skončí tím několikaměsíční jízda po objízdných trasách. „Silnici jsme rozšířili, odstranili nepříjemné výškové oblouky, odstranili nájezdy ze silnic třetích tříd a polních cest. Je to zásadní zvýšení bezpečnosti," zmínil v pátek při slavnostním otevření silnice generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl...( více )
/VIDEO/ Někteří pěstitelé je vůbec prodávat nebudou, jiní jen dlouhodobým klientům. Opatření, ke kterému sadaři přistoupili v důsledku nedostatku meruněk, ovlivní i tradiční velkopavlovické Meruňkobraní. To začíná už v sobotu a navíc je jubilejní. Ceny meruněk šplhají nahoru...( více )
Žena a dvě děti zahynuli na Blanensku po skoku do propasti Macocha, informoval o tom server Novinky.cz. Podle něj všichni zemřeli v hloubce 138,4 metru...( více )
Ke zvýšené opatrnosti na jihomoravských silnicích v těchto dnech nabádají policisté. S počátkem prázdnin zhoustne provoz a hrozí více dopravních nehod...( více )
/FOTOGALERIE/ Jsou ukryté samotnými autory. Pokud se návštěvníci budou pozorně dívat, při procházce v Botanické zahradě brněnské Masarykovy univerzity najdou více než třináct nových soch. Výstava sochařských prací studentů Fakulty výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně potrvá až do konce září. Šestý ročník zahájil na středeční vernisáži absolvent a organizátor akce Tomáš Dvořáček...( více )
Syn irského katolíka a ruské židovky Harrison Ford se sice původně vrhl na filozofii a angličtinu, se školní morálkou a soustředěním byl ale na štíru, a tak se dal na herectví. Bezpochyby to tak mělo být. Jinak by svět zůstal mimo jiné bez Indiany Jonese a Hana Sola...( více )
/VIDEO/ Koupání bez plavek povoleno a doporučeno. Mírné pozdvižení mezi Mikulovskými vyvolala novinka související s letním koupání v tamním lomu na Janičově vrchu. V souladu s přírodou o něj čtvrtou sezonu pečuje Romana Ertlová. Pomáhají jí přátelé...( více )
Na domácnosti s nízkým příjmem cílí Jihomoravský kraj v dalším kole takzvaných kotlíkových dotací. Zájemci mohou žádat o příspěvek na nákup kotle na biomasu nebo na pořízení tepelného čerpadla od letošního prvního srpna do konce srpna příštího roku...( více )
Nezvyklá vůně se line skrze husté keře vinohradů. Více než tří a půl hektarové pole pomalu projíždí svým traktorem farmář Daniel Lang. Vyorává právě jeden z řádků bílého Sabagoldu, aby tak odhalil paličky nedočkavým sběračům. Na vůbec první samosběr česneku, který odstartoval ve středu ráno, se jich do Velkých Bílovic na Břeclavsku sjely desítky...( více )
V dramatickou životní zkoušku se pro matku s dcerou proměnila cesta autem u Olomučan na Blanensku. Dana Richterová s dcerou Kateřinou právě mířily na její přijímací zkoušky na doktorské studium do Brna. Cestou se ale nachomýtly u vážné dopravní nehody, kde svým zásahem významně přispěly k záchraně obou řidičů. Ve středu za to převzaly v Brně ocenění Gentleman silnic od Policie České republiky...( více )
Celníci v České republice, Polsku a na Slovensku kvůli výrobě anabolik zadrželi devatenáct lidí a zajistili majetek v hodnotě přes sto milionů korun. Odhalili dvě laboratoře na výrobu anabolik a statisíce nelegálně vyrobených anabolik v tabletách i ampulích. Je to podle nich dosud největší takový případ. Celníci o tom ve středu informovali v Brně. Hlavním podezřelým hrozí až dvanáct let vězení...( více )
/VIDEO/ Čekání řidičů se blíží ke konci. Po měsících úprav silničáři zprovozní zrekonstruovanou silnici I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi. Ředitelství silnic a dálnic chystá na pátek slavnostní akt, kterým zakončí stavbu. Následně bude silnice průjezdná. Deníku to ve středu dopoledne potvrdila mluvčí státních silničářů Lucie Trubelíková...( více )
Napětí, lásku, humor, dobrodružství, pohodu na chatě, výlet do historických kulis, příběhy jedné rozvětvené rodiny či krimi z Chorvatska nabídnou divákům nové seriály, které jsou právě ve výrobě. A že jich je. Televize budou některé z nich zařazovat do programu už s nástupem podzimu, jiné až v příštím roce. Deník přináší jejich přehled...( více )
U konce je vyšetřování nehody, při které řidič osobního auta srazil penzistu na přechodu pro chodce. Kolize se stala na konci února. Nyní policisté oznámili, že muže, který po srážce ujel, obvinili. Řidič je už ve vězení kvůli předchozím trestným činům...( více )
Plánovat program na září se lidem vyplatí už nyní. Zvláště těm, kteří se chystají na Pálavské vinobraní do Mikulova. Jen do konce června mohou zájemci koupit permanentky ve zvýhodněném předprodeji za osm set padesát korun. Cena třídenní vstupenky zakoupené na místě se vyšplhá na dvanáct stovek. Pálavské vinobraní se i letos uskuteční tradičně druhý zářijový víkend...( více )
Deset mladých býčků si našlo svůj nový domov na loukách v přísně ekologickém režimu uprostřed lesů v Olešné na Blanensku. Informovali o tom zástupci Lesů města Brna na sociálních sítích...( více )


[<- 490][540][570][600][630][660]