Dnes je: 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil, zítra: Tamara blahopřejeme!

Přehled tisku

Penzion Selský Dvůr v Daňkovicích na Žďársku na podzim celý vyhořel. Chystá se ale znovu otevřít už začátkem ledna...( více )
/FOTO, VIDEO/ Sedmatřicet výjezdů, dvacet zraněných lidí. Letošní Štědrý den byl pro hasiče, záchranáře i policisty náročnější, než v předchozích letech. Spíš připomínal běžný pracovní den. „Loni jsme na jihu Moravy vyjížděli ke čtyřiadvaceti událostem. Letos jich bylo sedmatřicet. Z toho devět dopravních nehod oproti deseti loňským a tři požáry. Loni vyjížděly jednotky na Štědrý den k jednomu. Do péče záchranářů předaly celkem dvacet zraněných. Před rokem jich bylo čtrnáct,“ sdělil Deníku Rovnost mluvčí jihomoravský hasičů Jaroslav Mikoška...( více )
Romantické, vtipné i hororové. Jsou pod nimi podepsáni filmaři zvučných jmen: Bořivoj či Karel Zeman, Martin Frič, Hynek Bočan či Václav Vorlíček. České filmové pohádky neztrácejí svůj půvab. Jak dobře je znáte?..( více )
Společný zpěv lidových písní, popíjení svařáku a ochutnávka zelňačky od Magdy Vášáryové. Bývalá slovenská herečka a diplomatka byla hostem Zapúšťání svátků v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku...( více )
/FOTO, VIDEO/ Před polednem na Štědrý den se jde na na polévku! S kamarády a známými si na náměstí popřát zdraví, pohodu. A zároveň přispět do kasičky lidem v nouzi. V Boskovicích přeťala tradiční akci Polévku pro chudé i bohaté po čtvrt století epidemie koronaviru. V sobotu je ale po dvouleté pauze zpět v plné parádě. Masarykovo náměstí před radnicí druhého největšího města na Blanensku plní hodinu před polednem postupně stovky rozzářených dospělých i dětí. Tak to má být!..( více )
K tradičnímu koupání na Štědrý den se odhodlali slavkovští otužilci. V jedenáct hodin se ponořili do vod bazénu na slavkovském koupališti, a za povzbuzování desítek diváků plavali v ledové vodě...( více )
/FOTO/ Vánoční trhy vyvrcholily v pátek večer také ve Vyškově na Masarykově náměstí. Především děti ocenily  jízdu na historickém kolotoči. Prodejci využívali možnosti ještě do pozdnějších hodin, někteří se na náměstí vrátí například s farmářskými trhy...( více )
Vážná nehoda komplikuje provoz na silnici silnici I/53 u Branišovic. O půl desáté se zde střetlo nákladní auto s dodávkou, obě vozidla skončila v příkopě převrácená na střechu...( více )
Podobně jako ve známé písni Karla Gotta budou moci Jihomoravané o bílých Vánocích znovu jenom snít. Ve čtvrtek to alespoň vyplynulo z předpovědí odborníků. „Vánoce budou v kraji většinou na blátě, protože nastane obleva. Zpočátku ale najdeme lokality, kde ještě zůstane bílo. Nejdéle se díky inverzi udrží sníh na Brněnsku, Tišnovsku, Blanensku a v oblasti Moravského krasu,“ odpověděl na dotaz Deníku Rovnost meteorolog Mojmír Martan...( více )
/FOTO/ Polehávat na gauči a cpát se přes vánoční svátky cukrovím? Nebo raději vyrazit na lyže a snowboard? Sjezdovky na jihu Moravy nabízejí lyžování na Štědrý den, Silvestra i Nový rok. První nápor lyžařů čekají mezi svátky. Provozovatelé ski areálů ale také s napětím sledují předpověď počasí, která v tuto chvíli není pro závěrečný týden roku příznivá. Vypadá to na oblevu a déšť...( více )
Hned deset aut se srazilo na 159. kilometru dálnice D1 na Žďársku po půl druhé odpoledne. Hromadná nehoda devíti osobních a jednoho nákladního auta zablokovala směr na Brno...( více )
Namířenou pistolí skončilo hledání zloděje v jednom z bytových domů v Brně. O případu ve čtvrtek informovali tamní strážníci, jejichž hlídka na místě zasahovala...( více )
Čtyřiatřicet letošních kontrol jihomoravských celníků skončilo zabavením skoro sto dvaceti herních automatů. Zaměřené byly na kontrolu nelegálního provozování hazardních her, na pokutách celníci utržili šest a půl milionu korun. Nejvyšší uložená pokuta tohoto roku činila skoro tři čtvrtě milionu korun...( více )
Přibližně sto osmdesát lidí evakuovali ve středu dopoledne hasiči ze základní školy na brněnském Náměstí Svornosti. Důvodem byl drobný požár, podle prvotních informací se jednalo o krabici s dosud nespecifikovaným obsahem. Situaci mají hasiči aktuálně pod kontrolou...( více )
K plamenům šlehajícím ze dvou chatek v brněnském Králově Poli vyjížděli jihomoravští hasiči ve středu krátce po půl sedmé ráno. Na místě byly čtyři hasičské jednotky, požár se jim již podařilo zlikvidovat...( více )
Na následky vážných zranění zemřel v úterý muž po kolizi osobního a nákladního auta na silnici I/43 u osady Podlesí, která je součástí Kuřimi na Brněnsku. O jeho život bojovali záchranáři, kteří na místě zasahovali po půl páté odpoledne. „Zahájili jsme resuscitaci muže, ve které jsme pokračovali dále při transportu do nemocnice. Bohužel během něj zamřel,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová...( více )
Ušetřit za vánoční stromek chtěla v noci na sobotu mladá dvojice na brněnském Dominikánském náměstí. Devatenáctiletou ženu a jednadvacetiletého muže zaujala tamní adventní výzdoba, pozornost věnovali zejména vánočním stromkům v květináči. Vybírání stromečku se jim však nakonec nevyvedlo, zachytily je totiž kamery strážníků...( více )
„Rukou mi zezadu zakryl oči a pusu a pak mě odvlekl k vedle zaparkovanému autu. V kufru měl dřevěnou bednu, do níž mě zavřel. Bednu zamkl, zavřel kufr a odjeli jsme pryč,“ vzpomíná dnes už dvacetiletá Karolína na svůj únos. Stalo se tak prvního školního dne roku 2014. Tehdy jako jedenáctiletá dívka šla z kroužku v místním komunitním centru v Obrnicích na Mostecku do obchodu. Dodnes nemá případ zcela uzavřený, protože neví, zda byl únosce nakonec dopaden a potrestán...( více )
V protisměru jel Brnem na Bieblově ulici poblíž kolejí Univerzity obrany pětatřicetiletý cizinec. Jeho manévru si všimli policisté a záhy vyjeli řidiči naproti...( více )
Premiéru velké výpravné pohádky Krakonošovo tajemství připravila pro diváky na 25. prosince Česká televize. Příběh o lidské touze po bohatství a lásce, která je nade vše, natočil režisér Peter Bebjak podle scénáře Barbary Johnsonové. Díky nim budou diváci sledovat výpravu za pokladem do hor, budou svědky odhalení záhady jednoho starého obrazu a především se setkají s Krakonošem v podání Davida Švehlíka, tajemným vládcem hor, kterému ani lidské city nejsou cizí...( více )
Obyvatelé Pohořelic na Brněnsku už nemusí na rentgen do cizího města. Od konce listopadu mohou využívat služby rentgenového pracoviště v prvním patře tamního zdravotního střediska v Brněnské ulici...( více )
Hasiči v neděli dopoledne zasahovali u tragického požáru v Rousínově. Při něm zemřel senior a další dvě ženy se zranily. ..( více )
Pro čtyři kilogramy másla si přišel v sobotu odpoledne do supermarketu v brněnském Komárově dvaačtyřicetiletý zákazník. Jedná se o jednu z důležitých přísad na vánoční cukroví. S nákupem však chtěl muž odejít bez zaplacení. "Do nákupní tašky si naskládal hned šestnáct čtvrtkilových kostek a prošel s nimi kolem pokladen. Zvolený postup však nebyl dostatečně mazaný na to, aby jím přelstil ostrahu," sdělil v neděli mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem...( více )
/FOTO/ Kapr. Jeden ze symbolů Vánoc. Obalený jako řízek ve strouhance s kopou bramborového salátu. Mňam! Tak s tím na Petra Papouška z Boskovic na Blanensku vůbec nechoďte. Mladý rybář, který se v posledních letech specializuje na lov trofejních kaprů, své šupinaté protivníky zásadně pouští. Rychlá společná fotka na břehu a pak si plav, kamaráde...( více )
Ve věku 90 let v neděli nad ránem zemřel herec Ladislav Trojan. Na facebooku to oznámili synové - režisér a producent Ondřej Trojan a herec Ivan Trojan. Ladislav Trojan se do povědomí televizních diváků zapsal například rolí v seriálu Tři chlapi v chalupě...( více )
/FOTO/ Jsou z různých druhů dřeva i velikostí. Ručně vyrobené betlémy s Marií, Josefem a Ježíškem mohou obdivovat v těchto dnech lidé na výstavě v suterénu kostela svatého Václava v centru Břeclavi. Vedle sebe mají své místo například betlém z jerlínu japonského a jabloně. K vidění jsou i výrobky z dalších dřevin...( více )
Operní pěvec Adam Plachetka vydal album MOLIERI, které je unikátní kompilací operních árií Wofganga Amadea Mozarta a Antonia Salieriho. Na jeho vzniku spolupracoval s Czech Ensemble Baroque pod taktovkou dirigenta Romana Válka. „Dobové nástroje Czech Ensemble Baroque se k této nahrávce skvěle hodí. Nejedná se přitom o běžný hudební doprovod, je to velmi náročná věc. I díky nim je toto album autentická interpretace toho, čemu se nejvíc věnuji, ale dosud jsem neměl možnost nic podobného nahrát,“ uvádí Plachetka. ..( více )
/FOTO, VIDEO/ V obou rukou svírá mladá žena procházející se po pěší zóně u gymnázia teplý svařák, aby se zahřála. Teplota se v Břeclavi drží v sobotu odpoledne pod bodem mrazu a na adventním jarmarku, který je součástí Břeclavských Vánoc, tak panuje pravá zimní atmosféra. Vše ještě dokresluje zasněžený sousední park...( více )
Už druhé železniční neštěstí se událo v sobotu na jihu Moravy. U Radostic na Brněnsku po čtvrté hodině odpoledne srazil osobní vlak muže. "Pacient zemřel ještě před naším příjezdem. Jeho zranění byla neslučitelná se životem," konstatovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová...( více )
Požár rodinného domu likvidovali v sobotu hasiči v Dlouhé ulici v Pohořelicích na Brněnsku. Informaci o požáru dostali asi čtvrt hodiny před polednem. "Nasadili jsme několik vodních proudů a výškovou techniku. Požár jsme zlikvidovali krátce po jedné hodině. Kolegové rozebírali i část střechy," řekl mluvčí hasičů Jan Dvořák...( více )


[<- 490][540][570][600][630]