Dnes je: 12.11.2019. Svátek má Benedikt, zítra: Tibor blahopřejeme!

   Nabídky úřadu práce  |  Aktuality z radnice  |  Přehled tisku  |  MHD Brno  |  IDS JMK  |  Koupaliště  |  Kurz ČNB  |  Hantec  |  Astrologie klasická  |  Astrologie čínská  |  Numerologie  |  Vtipy  |  Počasí

Zpravodaj Přehled z tisku Informace o výlukách MHD Počasí Nabídka práce Kurzovní lístek Hantec Vtipy Koupaliště a bazény Ubytování v brně O nás


6.11.2019 9:57:00
Před hlasováním o zvýšení některých daní místopředseda Sněmovny za KSČM Vojtěch Filip předčasně ukončil vystoupení šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Většina ANO a ČSSD s podporou KSČM se tak rozhodla přejít k hlasování o vládním daňovém balíčku, i když opozice má zájem o daních dál diskutovat. Postup většiny poslanců odmítli šéfové klubů ODS i Pirátů...( více )

6.11.2019 9:56:00
U římských památek v severojordánském městě Džaraš pobodal útočník tři španělské turisty a jednoho strážce. Stav obětí není jasný. Agentura Reuters uvedla, že policie atentátníka zadržela. ..( více )

6.11.2019 9:48:00
Ke stávce učitelů kvůli platům se podle ministerstva školství v různých regionech připojila desetina až čtvrtina škol. Vyplývá to z údajů, které ministerstvo shromáždilo ze 75 procent mateřských, základních a středních škol v devíti krajích. Sdělila to mluvčí ministerstva Aneta Lednová. O desetině stávkujících škol informovalo také Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR). ..( více )

6.11.2019 9:45:00
Demokratický kandidát Andy Beshear zvítězil ve volbách guvernéra ve státě Kentucky, který je považován za tradiční baštu republikánů. Podle agentury Reuters si demokraté vítězství připsali také ve Virginii, kde voliči vybírali složení obou komor místního parlamentu. Útěchou pro republikány může být pravděpodobný zisk guvernérského postu v Mississipi...( více )

6.11.2019 9:27:00
Při likvidaci menšího požáru střechy budovy v průmyslovém areálu v Petrovicích u Karviné zemřel v noci profesionální hasič. Co přesně se stalo, zatím oficiálně není jasné. Konstrukce se zřejmě propadla. Obětí je zkušený profesionál, který u sboru sloužil tři desítky let...( více )

6.11.2019 9:26:00
Policisté od úterý pátrají po čtrnáctiletém Karlu Janu Pospíšilovi z Tečovic na Zlínsku. Chlapec se nevrátil ze školy a nedal o sobě vědět rodičům. Naposledy ho v úterý odpoledne viděl jeho kamarád, chlapec je pohřešovaný poprvé, sdělila ve středu mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková...( více )

6.11.2019 9:16:00
Klatovský okresní soud dal podmínku Heleně L., která je obžalovaná, že křivě obvinila svého bývalého manžela z pohlavního zneužívání jejich pětiletého syna. Podle spisu chlapce naváděla, aby na policii lživě vypovídal. Tím chtěla dosáhnout toho, aby se bývalý manžel nemohl se synem stýkat. ..( více )

6.11.2019 9:14:00
Ombudsmanka Anna Šabatová chce získat přístup ke stanoviskům policie a tajných služeb, které slouží ministerstvu vnitra jako podklad při rozhodování o státním občanství. Jde o utajované informace, které vnitro veřejné ochránkyni práv v plném rozsahu zpřístupňovat nechce. Šabatová se proto obrátila na Ústavní soud (ÚS) s návrhem na zahájení kompetenčního řízení. Návrh je dostupný na webu soudu...( více )

6.11.2019 9:03:00
V Nádražní ulici v Praze 5 se ve středu ráno srazila tramvaj a dvě osobní auta. Čtyři lidé, včetně řidičky tramvaje, byli při tom lehce zraněni a provoz tramvají a autobusů mezi Smíchovským nádražím a Zlíchovem byl na 40 minut obousměrně zastaven. Sdělily to mluvčí policie Violeta Siřišťová a záchranné služby Jana Poštová a na webu o tom informoval dopravní podnik. ..( více )

6.11.2019 9:00:00
Odborářům se prý potvrdila odhadovaná čísla zapojených škol do stávky. Více škol má omezený provoz nebo stávku podporuje, ale fungují podle rozvrhu, řekl na briefingu předseda školských odborů František Dobšík. Podle ministerstva se ale v krajích připojilo méně škol, než odboráři tvrdí. Někteří rodiče nevěděli, že jejich škola stávkuje. ..( více )

6.11.2019 8:58:00
Německá police podle deníku Bild posiluje kontroly na svých hranicích. Chce předejít tomu, aby se do země dostali lidé se zákazem vstupu. Jde o reakci na případ šéfa libanonského klanu Miri, který byl v červenci po letech vyhoštěn do Libanonu, ale před několika dny se znovu objevil v Německu, kde požádal o azyl...( více )

6.11.2019 8:57:00
O zvýšení některých daní jednají poslanci na mimořádné schůzi Sněmovny svolané na žádost poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Tentokrát by ale již mělo padnout rozhodnutí, které daně se zvýší. Potom budou poslanci hlasovat, kolik rodin dosáhne na zvýšený rodičovský příspěvek 300 tisíc korun. Vláda chce nechat hlasovat, i když chce opozice o daních ještě diskutovat. ..( více )

6.11.2019 8:55:00
Při likvidaci menšího požáru střechy budovy v průmyslovém areálu v Petrovicích u Karviné zemřel v noci na dnešek profesionální hasič...( více )

6.11.2019 8:39:00
Za 15 let uplatňování evropského zatýkacího rozkazu bylo v Česku na jeho základě zadrženo 4 400 lidí. Za stejnou dobu bylo v zahraničí na základě takzvaného eurozatykače chyceno 3 700 Čechů, sdělil mluvčí policejního prezidia David Schön...( více )

6.11.2019 8:28:00
Nepodmíněné tresty od tří do šesti let navrhl státní zástupce deseti obžalovaným v kauze železničního neštěstí ve Studénce ze srpna 2008. V kauze se tak schyluje k druhému rozsudku. Ve středu na Okresním soudu v Novém Jičíně přednášejí závěrečné návrhy žalobce i obhajoba...( více )

6.11.2019 7:54:00
Kvůli stávce učitelů zůstává ve středu uzavřena část škol, ale většina má mít nanejvýš omezený provoz. Jaký je počet pedagogů, kteří se do stávky zapojili, a kolik škol se neotevře, zatím nikdo přesně neví. Někteří zaměstnaní rodiče si stěžují, že se o stávce dozvěděli pozdě. Jsou i tací, kteří zoufale řeší, kam s dětmi...( více )

6.11.2019 7:34:00
V Nádražní ulici v Praze 5 se ve středu ráno srazila tramvaj a dvě osobní auta. Provoz tramvají a autobusů mezi Smíchovským nádražím a Zlíchovem byl proto obousměrně zastaven. Sdělila to policejní mluvčí Violeta Siřišťová a na svém webu o tom informoval dopravní podnik. Podle prvních informací policie byli při nehodě zraněni dva lidé. ..( více )

6.11.2019 7:29:00
Radnice Prahy 1 vypověděla nájemní smlouvu provozovateli malostranského obchodu se suvenýry, který prodával gumové masky Adolfa Hitlera. Obchod totiž prodával jiné zboží, než se zavázal v nájemní smlouvě. V ní provozovatel tvrdil, že chce prodávat předměty tradiční pražské a české kultury či výrobky chráněných dílen...( více )

6.11.2019 7:08:00
V Rusku se opět objeví záchytky. Ty byly před osmi lety z úřední moci zrušeny. Zákon o jejich zřízení prakticky jednomyslně schválila v prvním čtení dolní komora tamního parlamentu. Záchytky by se tak v příštích letech měly objevit ve všech ruských regionech. Odpovědnost za jejich činnost budou mít místní správní orgány...( více )

6.11.2019 7:04:00
V části škol začala stávka učitelů, kteří nesouhlasí s výsledky jednání o růstu platů v příštím roce. Některé zůstaly zavřené, v dalších budou mít děti místo výuky náhradní program. Přesný počet stávkujících by školské odbory měly mít k dispozici kolem 10:00. ..( více )

6.11.2019 6:17:00
Dnes už bývalá britská premiérka Theresa Mayová podepsala těsně po odchodu z Downing Street smlouvu s jednou americkou agenturou, která zprostředkovává placené projevy významných osobností. Podle serveru televize Sky News by si tak někdejší předsedkyně vlády díky lukrativnímu kontraktu mohla přijít na tisíce liber...( více )

6.11.2019 6:06:00
Daňový balíček a zvyšování rodičovského příspěvku je na programu čtvrtého dějství mimořádné schůze Sněmovny svolané na žádost poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Tentokrát by ale již mělo padnout rozhodnutí, které daně se zvýší a kolik rodin dosáhne na zvýšený rodičovský příspěvek 300 tisíc korun. Vláda chce nechat hlasovat, navzdory tomu, že opozice chce o daních ještě diskutovat. ..( více )

6.11.2019 5:36:00
Kjótské úřady zakázaly pořizování fotografií v některých ulicích čtvrti Gion, která je již dlouhá staletí tradičním domovem gejš. Zákaz zavedly kvůli stížnostem na turisty. Ti se totiž často chovají neomaleně a gejši otravují, když se s nimi snaží pořídit vysněný snímek...( více )

6.11.2019 5:16:00
Kvůli stávce učitelů zůstane ve středu uzavřena část škol, ale většina bude mít nanejvýš omezený provoz. Část učitelů nadále není spokojena s výsledky vyjednávání o růstu svých platů. Jaký je počet pedagogů, kteří se do stávky zapojili, a kolik škol se neotevře, zatím nikdo přesně neví...( více )

6.11.2019 4:20:00
Nový sklepní komplex ve známé Vinohradské ulici v Uherském Hradišti, který spadá pod holding Synot senátora a podnikatele Iva Valenty, má problém. Stavební úpravy neměly povolení a navíc poškodily památkově chráněné sklepení. Investorovi hrozí několikamilionové pokuty a odstranění stavby. ..( více )

6.11.2019 4:00:00
Blížící se fotbalový zápas mezi Českem a Kosovem se býval nemusel vůbec konat. Nebýt jednoho muže: Miroslava Pelty. Podle zjištění LN byl v roce 2016 bývalý šéf Fotbalové asociace ČR klíčovým mužem při lobbování za vstup Kosova do organizace UEFA, v jejímž rámci se kvalifikace o mistrovství Evropy hraje...( více )

6.11.2019
U plastové lahve nikdo neváhá, do které popelnice patří. Existuje však řada výrobků, jejichž obal je směsí různých materiálů, jejichž původ je pro běžného zákazníka nejasný. A značky na obalu mu nepomohou s rozlišením, kam s ním. Některé obchodní řetězce proto začínají usilovat o to, aby na obalech bylo srozumitelnější značení...( více )

5.11.2019 23:01:00
V kauze stíhaného soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera přehrál trestní senát první část záznamů z utajeného policejního sledování jeho kanceláře. Soudce zval opakovaně do své pracovny trestaného Vietnamce Hunga Nguyena Quoce a řešil s ním případy jeho krajanů – jejich vazbu, výši trestů i vrácení zajištěných peněz. ..( více )

5.11.2019 23:00:00
Drahé šperky zlevněné na zlomek ceny či zdánlivě jednoduché hádanky slibující vysoké výdělky – i to je současná televizní nabídka. Nová forma teleshoppingu už má i své vlastní vysílací kanály. Cílová skupina jsou hlavně starší lidé. Jenže je to past. ..( více )

5.11.2019 21:01:00
Sněmovní výbory Kongresu USA zveřejnily další svědectví v kauze možného nátlaku Donalda Trumpa na Ukrajinu. Americký prezident měl údajně chtít Kyjev přinutit k vyšetřování kauzy bývalého demokratického viceprezidenta Joea Bidena a jeho syna Huntera. Trumpovi kvůli kauze hrozí proces, který může skončit jeho odvoláním. ..( více )


[<- 220][270][300][330][360][390][420][450][480][510][540 ->]
Ukončení sezóny lodní dopravy

Ukončení obsluhy zastávky Hrad Špilberk (ukončení provozu linky 80)

Ukončení provozu spojů s rozšířenou přepravou jízdních kol na linkách 55 a 57

Ukončení provozu retro tramvají

12.11.2019 10:35:41
Požár - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Brno-venkov
P kabiny nákladního vozu, hasili jsme jedním vodním proudem. Lokalizace - 10:43. Likvidace - 10:47.

12.11.2019 10:05:34
Dopravní nehoda - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Brno-město
DN tramvaje a chodce, jedna zraněná osoba. Pomáhali jsme ZZS s resuscitací pacienta.

12.11.2019 6:50:48
Ostatní - PLANÝ POPLACH - Brno-město
Prověřili jsme požár nahlášený EPS, jednalo se o planý poplach.

12.11.2019 5:37:30
Ostatní - PLANÝ POPLACH - Blansko
Prověřili jsme požár hlášený pomocí EPS. Jednalo se o planý poplach.

11.11.2019 20:56:46
Požár - NÍZKÉ BUDOVY - Blansko
Prověřovali jsme zápach v bytovém domě po zkratu pojistek.

11.11.2019 20:33:37
Dopravní nehoda - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Brno-venkov
DN OA na dálnici D2, 9. km směr Brno, dvě zraněné osoby. Dálnice uzavřena od 20:30.

11.11.2019 13:42:35
Technická pomoc - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Brno-město
Žhnutí elektroinstalace na OA. Motorový prostor jsme zkontrolovali termokamerou a odpojili akubaterii.

Přesun zastávky Wollmanova

Železniční výluka na lince S3 Brno - Vranovice (8. - 26. 11. 2019)

Víkendové změny obsluhy zastávky Lazaretní linkami 201 a 202

Změna nástupišť ve Vyškově na autobusovém nádraží od 16. 9. 2019

Dlouhodobá železniční výluka na lince S51

Výluka na lince 810 v úseku Prosiměřice - Oleksovice

Dlouhodobá vlaková výluka v Brně od 9. 12. 2018

Výluka na lince S3 (14. a 15. 11. 2019)

Změna tras linek 550, 570, 580 a 585 v Mikulově (12. - 22. 11.)

Zastávky Mackovice, Břežanská a Břežany, u statku bez obsluhy linkou 822 (11. - 17. 11.)

Přesun zastávky Spešov

Výluka v ulici Rolencově

Výluka v Lechovicích od 4. 11. 2019

Vlaková výluka na lince S8 v úseku Hrušovany nad Jevišovkou – Znojmo

Přesun zastávky Letovice, Tylex

Výluka v Pustiměři

Dlouhodobá výluka mezi Bítovem a Vysočany na Znojemsku

Omezení dopravy v Břeclavi, ulice Mládežnická (zastávka Gumotex)

Výluka v Přibyslavicích na lince 411

DALŠÍ NOVÝ TERMÍN: Změna tras linek v Kuřimi mezi zastávkami Kuřim, žel. st. (resp. Kuřim, zámek) a Kuřim, kulturní dům

Přesun zastávky Diváky, ObÚ pro linky 522 a 612

Výluka Zábrdovický most od 31. 8. 2019

BRNO: Tramvaj Plotní – obnovení provozu v ulici Dornych, uzavření ulice Plotní

Omezení na lince 710 v Blažovicích

Omezení dopravy v Újezdě u Brna

Výluka na lince 154 mezi zastávkami Moravské Bránice, JOPA-Osičková a Silůvky

Cestování velkých skupin - školní výlety a turistické akce

BRNO: Výluka v ulici Lerchově

Výluka na lince 430 Oslavany - Čučice

Uzavírka Zábrdovického mostu

Výluka Plotní, Dornych, Zvonařka - aktualizace k 9. 12. 2018

Změna trasy linky E76

Přesun zastávky Bohunická pro linky 50, E50, N96 a obnovení zastávky Pražákova

Přesun zastávky Ivančice, Budkovice

ZRUŠENO: Dětkovice - přesun zastávky

Aktualizace: Předčasně ukončeno Lechovice - přesuny zastávek

Změny na linkách 816 a 831 v úseku mezi zastávkami Uherčice, u parku a Uherčice, statek Mitrov

Výluka na lince 550 za obcí Zaječí směr Přítluky od 1. 9. 2019

Výluka na lince 641 v Bučovicích

EUR125,51
GBP129,752
HRK13,429
PLN15,969
USD123,103


Copyright ©2oo0-2o19 wwwbrno.cz :: Jiří Sychra :: email:
Vstup na tyto stránky je zcela dobrovolný. O uživatelích neukládáme žádné informace, kromě zpracování IP adresy a typu prohlížeče z principu sledování statistik přístupů. Informace vyplněné ve formulářích jsou zpracované pouze pro okamžitý výstup. U numerologie / astrologie žádná vámi zadaná data neukládáme ani nearchivujeme. Jsou zpracována pouze v rámci výpočtu a vyhodnocení a po zobrazení výsledku ihned zapomenuta. Obsah stránek je přebírán převážně z veřejně dostupných zdrojů. Veškerá autorská práva patří autorům obsahu těchto zdrojů. Mezi hlavní zdroje patří oficiální stránky Magistrátu města Brna, Dopravního podniku města Brna, Integrovaného dopravního systému JMK a Úřadu práce. Dále jsou přebírány přímé odkazy na články online preriodik Brněnského Deníku a iDnes.cz. Za obsah a pravdivost textu z těchto zdrojů nebereme žádnou zodpovědnost. Informace o počasí poskytuje se souhlasem Meteopress s.r.o. Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.