Dnes je: 26.5.2022
Svátek má Filip, zítra: Valdemar blahopřejeme!

Přehled tisku

Čtyři dny poté, co koncem února Rusko napadlo Ukrajinu, podal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oficiální žádost o vstup své země do Evropské unie. Na evropské politiky apeloval, aby Ukrajinu přijali přednostně a „v novém, zrychleném procesu“: kvůli ruské invazi si to prý Ukrajina „zaslouží“...( více )
Olomoučtí kriminalisté zveřejnili podrobnosti k pátečnímu loupežnému přepadení v tamní herně. Obvinili z něj třiasedmdesátiletého muže, který podle vyšetřovatelů střelil pracovnici za barem do hlavy. Žena je stále v kritickém stavu v nemocnici. Jak se ukázalo, podezřelý už strávil za mřížemi téměř půl století...( více )
Doživotní trest dostal od soudu v Kyjevě ruský voják Vadim Šišimarin, obžalovaný za zabití 62letého civilisty Oleksandra Šapulina. Svou vinu Rus již dříve přiznal. Jednadvacetiletý voják se podle poroty dopustil válečného zločinu, když neozbrojeného muže zastřelil...( více )
Školní inspekce vyrazila do českých škol zjišťovat, jak probíhá integrace a vzdělávání ukrajinských dětí a žáků. Inspektoři navštívili téměř 70 procent základních škol v Česku, které vzdělávají deset a více dětí z Ukrajiny. Závěry představuje Česká školní inspekce společně s ministrem školství Petrem Gazdíkem na tiskové konferenci...( více )
Stále dokola Viktor Ovsjannikov vysvětluje ukrajinské veřejnosti, že není zrádce. Jen obhájce. Právě on hájil u soudu v Kyjevě ruského vojáka Vadima Šišimarina, který se přiznal k vraždě civilisty a jako vůbec první za to dostal i trest – zbytek života stráví za mřížemi. Obhajoba stála na tom, že mladík jen plnil rozkaz. A advokát zdůrazňuje, že čin neomlouvá...( více )
Pražský dopravní podnik (DPP) hledá nový hlas, který bude v městské hromadné dopravě hlásit tramvajové a autobusové zastávky a další informace pro cestující. Lidé mohou do 19. června vybírat mezi čtyřmi hlasy v anketě na webu DPP. Vítěz převezme štafetu po Dagmar Hazdrové, která provozní hlášení a názvy zastávek pražské MHD nahrává od roku 1996...( více )
Kyjevský soud začal oznamovat rozsudek nad ruským vojákem Vadimem Šišimarinem, který je obviněný ze zabití 62letého civilisty. Svou vinu již dříve přiznal. Jednadvacetiletý voják se údajně dopustil válečného zločinu. Ve čtvrtek navrhl ukrajinský prokurátor vojákovi trest doživotí. Přímý přenos rozsudku nad Šišimarinem sledujte na iDNES.cz. Soud začal krátce po jedenácté hodině...( více )
Mladík zmožený alkoholem málem přišel o život při nočním návratu ze zábavy ve Štítné nad Vláří na Zlínsku. V opilosti si lehl na koleje a usnul, o něco později do něj narazil vlak. Jen s obrovským štěstím mladík nehodu přežil...( více )
Jen přivolat strýce k hořící stodole stihl v neděli chlapec, který si vyrobil z klacku louč a pak ji zapálil poté, co ji máčel v kanystru s benzínem. Když dohořela, odhodil ji vedle kanystru a odešel. Jenže pochodeň nebyla ještě zcela vyhořelá a navíc na podlaze zůstal vylitý benzín, takže stodola chytila...( více )
Školní inspekce vyrazila do českých škol zjišťovat, jak probíhá integrace a vzdělávání ukrajinských dětí a žáků. Inspektoři navštívili téměř 70 procent základních škol v Česku, které vzdělávají deset a více dětí z Ukrajiny. Závěry představí Česká školní inspekce společně s ministrem školství Petrem Gazdíkem na tiskové konferenci, portál iDNES.cz ji vysílá živě od 12:30...( více )
Společnost Strabag začala licitovat o konečnou cenu i termín dokončení fotbalového stadionu v Hradci Králové. Firma již dodala radnici všechny podklady. Zakázka je vysoutěžena za 568 milionů korun bez daně, ale pravděpodobně se částka změní...( více )
Před několika dny web Hlídač státu zveřejnil platy a odměny ministrů, vládních úředníků či ředitelů státních institucí za loňský rok. Redakce iDNES.cz přináší přehled rekordmanů v odměnách. Z něj vyplývá, že na nejvyšší odměny si v loňském roce přišel hradní kancléř Vratislav Mynář. Toho následoval bývalý ředitel státního podniku Lesy České republiky Josef Vojáček...( více )
Nejvyšší soud začal přezkoumávat rozsudek nad preparátorem Milošem Hrozínkem v kauze nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty si vyslechl tříletý nepodmíněný trest...( více )
Homolkovi 21. století přežívají ve stísněném bytě bez naděje na změnu, příroda okolo nich je nenávratně poškozena, říkají tvůrci divadelní adaptace, která bude mít premiéru ve Švandově divadle. Novinka vychází ze slavného filmu Ecce homo Homolka od Jaroslava Papouška...( více )
V následujícím týdnu čeká Česko proměnlivé počasí. V pondělí bude tepleji díky tlakové výši nad Polskem. Následující dny očekáváme deštivo a o víkendu přijde ochlazení. Od úterý do středy také platí výstraha meteorologů před vydatným deštěm. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ)...( více )
Před několika dny web Hlídač státu zveřejnil platy a odměny ministrů, vládních úředníků či ředitelů státních institucí za loňský rok. Redakce iDNES.cz přináší přehled rekordmanů v odměnách. Z něj vyplývá, že na nejvyšší odměny si v loňském roce přišel hradní kancléř Vratislav Mynář. Toho následoval bývalý ředitel státního podniku Lesy České republiky Josef Vojáček...( více )
Bylo, či nebylo staré Rakousko „žalářem národů“? V posledních několika letech se objevovaly v denním tisku (Lidové noviny) i ve veřejném prostoru aktivity směřující k adoraci rakouského maršála Radeckého z Radče. V této svého druhu kampani se angažoval zejména Karel Schwarzenberg...( více )
Město Maspalomas na ostrově Gran Canaria se podle zahraničních médií stalo druhým ohniskem epidemie opičích neštovic ve Španělsku. Infekce se potvrdila u několika lidí, kteří se se mezi 5. a 15. květnem ve městě zúčastnili festivalu sexuální rozmanitosti Pride...( více )
Přes Česko se nepozorovaně přehnala obří vlna uprchlíků, hlavně Syřanů. Rozsáhlou mezinárodní skupinu pašeráků, které se podařilo přes hranice dostat více jak 36 tisíc uprchlíků, policie rozbila. Převaděči používali speciálně upravené dodávky a kamiony...( více )
Ruského vojáka Vadima Šišimarina, který je obviněný ze zabití 62letého civilisty, čeká v pondělí rozsudek. Svou vinu již dříve přiznal. Jednadvacetiletý voják se údajně dopustil válečného zločinu. Ve čtvrtek navrhl ukrajinský prokurátor vojákovi trest doživotí. Přímý přenos rozsudku nad Šišimarinem sledujte na iDNES.cz. Předpokládaný čas byl v 9:00, soud ale zatím nezačal...( více )
Zemědělství v Evropské unii je spíše drahým supermarketem než světovou sýpkou, k celosvětovému zásobování potravinami přispívá jen omezeně. Vyplývá to ze zprávy Světového fondu na ochranu přírody (WWF). Ten dále EU kritizuje ohledně spotřeby a plýtváním potravin a doporučuje zásadní změny, obzvlášť v době potravinové krize...( více )
Nehoda karavanu a osobního hybridního vozu uzavřela v neděli v podvečer silnici mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou. Dva pasažéry s lehkým zraněním museli záchranáři transportovat do nemocnice. Hasiči vynesli z karavanu dvě plynové lahve a odpojili hybridní osobní auto od elektřiny...( více )
Řidiči se budou na pražských Petřinách potýkat do konce srpna s dopravními omezeními. Silničáři tam začínají opravovat křižovatku ulic Na Petřinách a Na Větrníku. Během pracích, při kterých na křižovatce vyrostou semafory, bude dopravní komunikace zcela uzavřena...( více )
Spojené státy by byly ochotny vojensky zasáhnout v případě útoku na ostrov Tchaj-wan, který si Čína nárokuje jako součást svého území. V pondělí to řekl Joe Biden, který se v Tokiu setkal s japonským premiérem Fumio Kišidou. Americký prezident dodal, že Čína si zahrává s ohněm...( více )
Mladík zmožený alkoholem málem přišel o život při nočním návratu ze zábavy ve Štítné nad Vláří na Zlínsku. V opilosti si lehl na koleje a usnul, o něco později do něj narazil vlak. Jen s obrovským štěstím mladík nehodu přežil...( více )
Základní školy se potýkají s tím, že rodiče na poslední chvíli mění dítěti trvalé bydliště. V místě ale reálně nebydlí. Za „správnou“ adresu na papíře pak zájemci o nástup do první třídy dostávají body navíc...( více )
Válka na Ukrajině přešla podle ukrajinských a západních vojáků do „dlouhodobé“ fáze. Poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč napsal, že „skoro po celé linii fronty se ruští vojáci začali zakopávat a připravovat k obraně“. Ruská redakce BBC se za pomoci vojenských expertů pokusila zodpovědět, jaké závěry lze udělat z ukončení druhé fáze války...( více )
Vojenská ubytovna v Kramolíně na Třebíčsku, která byla vytipovaná pro nouzové ubytování romských uprchlíků, v pátek přivítala nové obyvatele. Dočasný azyl tam našlo 24 ukrajinských Romů, z toho 19 dětí. Podle místních byly první dny zatím klidné...( více )
Ruského vojáka Vadima Šišimarina, který je obviněný ze zabití 62letého civilisty, čeká v pondělí rozsudek. Svou vinu již dříve přiznal. Jednadvacetiletý voják se údajně dopustil válečného zločinu. Ve čtvrtek navrhl ukrajinský prokurátor vojákovi trest doživotí. Přímý přenos rozsudku nad Šišimarinem sledujte na iDNES.cz, předpokládaný začátek je v 9:00...( více )
Od jiných by to stačilo bohatě, jenže od tvůrců internetové série sKORO NA mizině se čekal v jejich prvním titulu pro kina, Tři Tygři ve filmu: Jackpot, originálnější nápad než buranský typ road movie...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]