Dnes je: 21.1.2020. Svátek má Běla, zítra: Slavomír blahopřejeme!

   Nabídky úřadu práce  |  Aktuality z radnice  |  Přehled tisku  |  MHD Brno  |  IDS JMK  |  Koupaliště  |  Kurz ČNB  |  Hantec  |  Astrologie klasická  |  Astrologie čínská  |  Numerologie  |  Vtipy  |  Počasí

Zpravodaj Přehled z tisku Informace o výlukách MHD Počasí Nabídka práce Kurzovní lístek Hantec Vtipy Koupaliště a bazény Ubytování v brně O nás


18.1.2020 11:17:00
Policisté od pátku pátrají po osmiletém Kristiánovi Gabrielovi Punčochářovi z okresu Cheb. Chlapec odešel od své babičky v Mariánských Lázních v pátek 17. ledna a pak nedorazil domů. Policie také hledala jedenáctiletou dívku z Mostecka. Toto pátrání již odvolala, děvčátko v sobotu dopoledne našli, je v pořádku. ..( více )

18.1.2020 11:12:00
Policisté pátrají po osmiletém Kristiánovi Gabrielovi Punčochářovi z okresu Cheb. Chlapec má modré oči a krátké špinavé blond vlasy. V pátek odešel od své babičky a nedorazil domů. Od pátečního večera policisté pátrali i po jedenáctileté dívce z Mostecka, tu nalezli v sobotu dopoledne...( více )

18.1.2020 11:10:00
Zatím co ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík si za zakázkou na-e-shop s dálničními známkami stále stojí, většina politiků i veřejnosti ji kritizuje. Vše došlo až tak daleko, že na internetu vznikla veřejná výzva s nabídkou na naprogramování celého systému na známky zdarma...( více )

18.1.2020 10:50:00
Politiku, která slibuje všechno všem, odmítl před volbou předsedy ODS Petr Fiala, který nemá na kongresu soupeře. „Můžete slíbit všem to podstatné,“ řekl a za to podstatné označil normální, slušnou a kompetentní demokratickou politiku. Vysmál se Národnímu investičnímu plánu, který představil premiér Andrej Babiš...( více )

18.1.2020 10:43:00
Rozhodnutí Norska povolit ženě spjaté s teroristickou organizací Islámský stát návrat zpět do země by mohlo mít pro vládu premiérky Erny Solbergové dalekosáhlé negativní důsledky. V souvislosti s případem čelí kritice, že nestaví bezpečnost Norska na první místo...( více )

18.1.2020 10:42:00
Státní hymnou v podání zpěváka Dana Bárty začal dnes v Praze 29. kongres ODS, na kterém si strana zvolí vedení pro příští dva roky. Většina předsednictva opozičních občanských demokratů zřejmě zůstane v aktuálním složení. Předseda Petr Fiala nemá vyzyvatele, na další funkce kandidují všichni dosavadní místopředsedové s výjimkou europoslance Evžena Tošenovského. O návrat do vedení usiluje europoslanec Alexandr Vondra...( více )

18.1.2020 10:28:00
V České republice se po třech letech objevila nákaza ptačí chřipkou. Jde o vysoce patogenní subtyp H5N8 smrtelný pro ptáky, přenos na člověka nebyl dosud zaznamenán. Ohnisko nákazy se nachází v malochovu drůbeže v obci Štěpánov nad Svratkou na Žďársku v Kraji Vysočina. Nákazu do chovu zřejmě zavlekli volně žijící vodní ptáci. Oznámila to Státní veterinární správa...( více )

18.1.2020 10:23:00
Ondřej Vlk z Prachaticka se rozhodl sednout na motorku a vyjet na Sibiř. Bažiny u Bajkalu ale jeho stroj nevydržel. Na jih Čech se vrátil na otočku. Za několik dní odletěl do Kyrgyzstánu, odkud jel domů přes tři měsíce. Nyní plánuje další výpravu...( více )

18.1.2020 10:20:00
Ke spolupráci, která by měla vést ke změně současné vlády přišli ODS vyzvat šéfové dalších opozičních stran, končící lídr křesťanských demokratů Marek Výborný, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová i lídr STAN Vít Rakušan. „Jsme si programově nejblíže ze všech sněmovních stran,“ řekl delegátům kongresu ODS Výborný. ..( více )

18.1.2020 10:09:00
Zatím co ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík si za zakázkou na-e-shop s dálničními známkami stále stojí, většina politiků i veřejnosti ji kritizuje. Vše došlo až tak daleko, že na internetu vznikla veřejná výzva s nabídkou na naprogramování celého systému na známky zdarma...( více )

18.1.2020 9:59:00
Do socialistické domácnosti, na fotbalové hřiště či na hřbitovní sexuální večírek se prý podívají diváci, kteří v pražském Divadle Gong navštíví novinku Normální debil. ..( více )

18.1.2020 9:55:00
V Česku se po třech letech objevila nákaza ptačí chřipkou. Vysoce patogenní typ H5N8, který se ale nepřenáší na lidi, se objevil v malochovu drůbeže v obci Štěpánov nad Svratkou na Vysočina. Na vir tam uhynulo během dvou dnů šest slepic...( více )

18.1.2020 9:47:00
Sebevědomou znělkou se sloganem „Vítězství je v naší DNA“, ve které byli připomenuti úspěšní Češi jako podnikatel Tomáš Baťa či atlet Emil Zátopek, zahájili občanští demokraté volební kongres v Praze. Koná se v nové hale O2 universum a jediným kandidátem na předsedu je dosavadní šéf strany Petr Fiala...( více )

18.1.2020 9:43:00
Státní hymnou v podání zpěváka Dana Bárty začal dnes v Praze 29. kongres ODS, na kterém si strana zvolí vedení pro příští dva roky. Většina předsednictva opozičních občanských demokratů pravděpodobně zůstane v aktuálním složení. Předseda Petr Fiala nemá vyzyvatele, na další funkce kandidují všichni dosavadní místopředsedové s výjimkou europoslance Evžena Tošenovského. O návrat do vedení usiluje europoslanec Alexandr Vondra...( více )

18.1.2020 9:03:00
Nejen za smrt na hranicích, ale i za zmrzačení by měli pykat lidé, které stíhá policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu v souvislosti s používáním zbraní na československých hranicích. Myslí si to advokát Lubomír Müller, který před českými soudy zastupuje řadu těch, kteří se v touze po svobodě chtěli přes hranice dostat do Spolkové republiky Německo. ..( více )

18.1.2020 9:00:00
Německá vláda v úterý oznámila, že investuje do modernizace své železniční sítě více než šedesát miliard eur. Tento její revoluční krok by měl přispět ke zvýšení počtu lidí, kteří dají přednost hromadné dopravě před jízdou autem. Zároveň chce pomoci životnímu prostředí. ..( více )

18.1.2020 8:56:00
Nové vedení si zvolí ODS. „Naším nejbližším společným cílem je posilovat v dalších volbách: v krajských a senátních volbách na podzim. Přeji si, aby ODS znovu převzala odpovědnost všude, kde to bude možné. A samozřejmě abychom z těchto voleb vyšli jako ještě silnější vyzyvatel hnutí ANO pro volby v roce 2021,“ napsal členům šéf strany Petr Fiala. ..( více )

18.1.2020 8:26:00
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo čtrnácti volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček to řekl v rozhovoru pro Lidové noviny. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran...( více )

18.1.2020 8:02:00
V části Česka se v noci na sobotu začala tvořit na silnicích ledovka. Meteorologové před ní varovali již v pátek. Řidiči by si tak měli během řízení dávat větší pozor například na jihočeských silnicích či na Vysočině. Cesty jsou totiž sjízdné s maximální opatrností. ..( více )

18.1.2020 7:07:00
Policisté od pátku pátrají po osmiletém Kristiánovi Gabrielovi Punčochářovi z okresu Cheb a jedenáctileté Elišce Primasové z Mostecka. Chlapec odešel od své babičky v Mariánských Lázních v pátek 17. ledna a pak nedorazil domů. Dívka byla také naposledy viděna v pátek. Policie po dětech pátrá prostřednictvím systému Dítě v ohrožení, informace zveřejnila také na svém webu. O pomoc s nalezením žádá veřejnost...( více )

18.1.2020 6:46:00
Po dvou letech budou v sobotu občanští demokraté znovu volit vedení strany. Funkci předsedy ODS velmi pravděpodobně potřetí obhájí Petr Fiala, který stranu vede od ledna 2014 a před kongresem v pražských Vysočanech dostal nominace ze všech regionů. Vyzyvatele nemá. Nejužší vedení opustí po sobotě europoslanec Evžen Tošenovský, který už nekandiduje. Ostatní místopředsedové budou funkce obhajovat...( více )

18.1.2020 6:33:00
Policisté od pátečního večera pátrají po jedenáctileté Elišce Primasové z Mostecka. Dívka byla naposledy viděna v pátek, oznámila policie. Dívka má středně dlouhé hnědé vlasy a hnědé oči. Současní policisté pátrají po osmiletém Kristiánovi Gabrielovi Punčochářovi z okresu Cheb. Chlapec má modré oči a krátké špinavé blond vlasy. ..( více )

18.1.2020 6:17:00
Íránský ajatolláh Alí Chameneí poprvé od roku 2012 vedl páteční modlitbu v teheránské Velké mešitě. Nejvyšší duchovní vůdce v kázání označil amerického prezidenta Donalda Trumpa za „klauna, který íránskému lidu jen předstírá podporu“. A to, že Írán umí čelit USA, je podle Chameneího znamením, že za Íránem stojí bůh...( více )

18.1.2020 6:07:00
Několik let stopuje Štěpánka Kadlecová vlky v Krušných horách. V současné době se v krušnohorské krajině pohybuje asi deset kusů těchto šelem. Mají tu ideální podmínky. Loni se poprvé podařilo potvrdit narození tří mláďat. Na setkání tváří v tvář však koordinátorka vlčích hlídek stále čeká. ..( více )

18.1.2020 5:43:00
Nové vedení si zvolí ODS. „Naším nejbližším společným cílem je posilovat v dalších volbách: v krajských a senátních volbách na podzim. Přeji si, aby ODS znovu převzala odpovědnost všude, kde to bude možné. A samozřejmě abychom z těchto voleb vyšli jako ještě silnější vyzyvatel hnutí ANO pro volby v roce 2021,“ napsal členům šéf strany Petr Fiala. ..( více )

18.1.2020 5:00:00
Ve věku 27 let v Nepálu zemřel Khágendra Thapa Magar, který byl považován za nejmenšího žijícího muže na světě schopného chůze. S odkazem na jeho rodinu o tom v pátek informovala agentura AFP. Nepálec měřil 67,08 centimetru a podlehl zápalu plic ve městě Pokhara, asi 200 kilometrů západně od metropole Káthmándú...( více )

18.1.2020 4:00:00
Až dosud jsme byli zvyklí před sněmovními volbami vídat billboardy s obličeji čtrnácti regionálních lídrů. To by se do budoucna mohlo změnit. Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček si pohrává s revoluční myšlenkou. Vytvořit pro volby do Poslanecké sněmovny místo čtrnácti volebních obvodů pouze jediný, stejně jako u hlasování do Evropského parlamentu...( více )

17.1.2020 23:00:00
Do základní školy v Rotavě v Krušných horách loni do první třídy nastoupily jen děti z romských či sociálně slabých rodin. Všechny ostatní dali rodiče do škol v okolí. Důvod?..( více )

17.1.2020 20:49:00
Ve věku 82 let zemřel v pátek britský herec Derek Fowlds, jehož v Čechách znali diváci zejména z televizních sitcomů Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Podle serveru BBC zemřel ráno v nemocnici v jihoanglickém městě Bath na zápal plic...( více )

17.1.2020 19:59:00
Premiér Babiš respektuje, že rada pro lidská práva ve čtvrtek podpořila poslankyni Helenu Válkovou jako vládní zmocněnkyni pro lidská práva. Předseda ČSSD Jan Hamáček řekl, že už jeho strana vyčerpala možnosti. Jeho stranický kolega, ministr kultury Lubomír Zaorálek, ale věc nepovažuje za uzavřenou...( více )


Omezení autobusů v ulici Bohunické

20.1.2020 16:39:46
Technická pomoc - ODSTRANĚNÍ STROMU - Brno-venkov
Provedli jsme zajištění místa, kde strom spadl do drátů el. vedení a po příjezdu montérů EONu jsme jim místo předali.

20.1.2020 15:45:23
Záchrana osob/zvířat - Z VÝŠKY - Brno-město
Zachránili jsme zraněného havrana, který uvízl v koruně stromu.

20.1.2020 14:13:39
Požár - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Brno-město
Zasahovali jsme u požáru osobního vozu. K hašení jsme použili vysokotlaký proud. Lokalizace 14:21. Likvidace 14:34. Předběžná škoda 70.000 Kč, uchráněné hodnoty přibližně 5.000 Kč.

20.1.2020 13:40:43
Dopravní nehoda - SE ZRANĚNÍM - Brno-město
DNSZ OA x osoba. Zabezpečili jsme místo nehody a poskytovali jsme první pomoc zraněné osobě.

20.1.2020 13:32:36
Požár - POPELNICE, KONTEJNER - Brno-město
P odpadkového koše. Uhašeno před naším příjezdem. Lokalizace 13:38, likvidace: 13:38

20.1.2020 12:59:49
Technická pomoc - MĚŘENÍ KONCENTRACÍ - Brno-město
Prověřili jsme nahlášený únik nebezpečné látky, detekčními přístroji nic nenaměřeno.

20.1.2020 12:16:41
Dopravní nehoda - SE ZRANĚNÍM - Brno-město
DN 4 OA. Na místě jedna zraněná osoba v péči ZZS. Provedli jsme zajištění místa nehody.

Výluka na lince S3 v úseku Šakvice – Vranovice (21. 1. - 30. 1.)

Omezení průjezdu autobusů v ulici Bohunické (9. 1. - 30. 9. 2020)

Tarifní změny od 1. ledna 2020

Přesun zastávky Petrovice (od 9. 12. 2019)

Dlouhodobá výluka mezi Bítovem a Vysočany na Znojemsku

DALŠÍ NOVÝ TERMÍN: Změna tras linek v Kuřimi mezi zastávkami Kuřim, žel. st. (resp. Kuřim, zámek) a Kuřim, kulturní dům

BRNO: Tramvaj Plotní – obnovení provozu v ulici Dornych, uzavření ulice Plotní

Cestování velkých skupin - školní výlety a turistické akce

Přesun zastávky Hrušovany nad Jevišovkou, lékárna

Přesun zastávky Bohunická pro linky 50, E50, N96 a obnovení zastávky Pražákova

EUR125,125
GBP129,466
HRK13,379
PLN15,921
USD122,667


Copyright ©2oo0-2o2o wwwbrno.cz :: Jiří Sychra :: email:
Vstup na tyto stránky je zcela dobrovolný. O uživatelích neukládáme žádné informace, kromě zpracování IP adresy a typu prohlížeče z principu sledování statistik přístupů. Informace vyplněné ve formulářích jsou zpracované pouze pro okamžitý výstup. U numerologie / astrologie žádná vámi zadaná data neukládáme ani nearchivujeme. Jsou zpracována pouze v rámci výpočtu a vyhodnocení a po zobrazení výsledku ihned zapomenuta. Obsah stránek je přebírán převážně z veřejně dostupných zdrojů. Veškerá autorská práva patří autorům obsahu těchto zdrojů. Mezi hlavní zdroje patří oficiální stránky Magistrátu města Brna, Dopravního podniku města Brna, Integrovaného dopravního systému JMK a Úřadu práce. Dále jsou přebírány přímé odkazy na články online preriodik Brněnského Deníku a iDnes.cz. Za obsah a pravdivost textu z těchto zdrojů nebereme žádnou zodpovědnost. Informace o počasí poskytuje se souhlasem Meteopress s.r.o. Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.