Dnes je: 26.5.2022
Svátek má Filip, zítra: Valdemar blahopřejeme!

Přehled tisku

Ani po oficiálním vládním ujištění, že se kanál Dunaj-Odra-Labe stavět nebude, neutuchají obavy ekologů o další osud řeky Odry. Kanál by mohl ohrozit přírodní úseky toku na českém, ale hlavně na polském území...( více )
Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity letos v únoru na hodinu skončil docent politologie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky po večírku. Pedagog Pavel Dufek ve vyjádření pro dnešní Deník N „intimní sblížení“ s mladou ženou nepopřel, tvrdí ale, že k němu došlo za oboustranného souhlasu. Rektor univerzity Martin Bareš v obecném stanovisku uvedl, že škola nebude případy obtěžování tolerovat...( více )
Dosavadní fungování Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) je podle ministra školství Petra Gazdíka problém. Na úterý svolal brífink, kde oznámí další postup. Přímý přenos vysílá portál iDNES.cz, začátek je plánovaný na 10:30 hodin. Kvůli podezření z placení předražených zakázek poslal v uplynulých dnech do Cermatu auditory...( více )
Nepříjemná zpráva zaskočila po víkendu zaměstnance Muzea Cheb. Na nově opravený chebský statek v Milíkově spadl při bouřce rozložitý strom. Poškodil kolnu a výminek...( více )
Ani po oficiálním vládním ujištění, že se kanál Dunaj-Odra-Labe stavět nebude, neutuchají obavy ekologů o další osud řeky Odry. Kanál by mohl ohrozit přírodní úseky toku na českém, ale hlavně na polském území...( více )
Z ruského zajetí se podařilo osvobodit ukrajinského pohraničníka z Hadího ostrova. Ten proslul díky své nevybíravé větě, která byla adresovaná posádce ruské válečné lodi. Dříve média připsala slavný výrok příslušníkovi námořní pěchoty Romanu Hrybovovi. Později se zjistilo, že se jednalo o jistého pohraničníka, který vzhledem k „určitým okolnostem“ zůstává v anonymitě...( více )
Moskva možná neobnoví vztahy se Západem, prohlásil v pondělí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Jeho země se chce ještě intenzivněji orientovat na spolupráci s Čínou, která „neskáče, jak ostatní pískají,“ řekl Lavrov. O obsahu projevu předneseném na Primakovově střední škole informovala agentura TASS...( více )
Ukrajinci nemají jinou alternativu, než bojovat a vyhrát, řekl v pravidelném nočním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nadcházející dny budou podle něj těžké, nejhorší situaci vidí na Donbasu. Prezident také uvedl, že Rusové se snaží zničit co nejvíce lidských životů a infrastruktury...( více )
Do Česka proudí z Ukrajiny o polovinu méně Romů než před několika týdny. Důvod je podle zjištění MF DNES prostý: Romové mají na hranicích problém dostat se do Evropy. Ukrajinští celníci je začali přesvědčovat, že pokud čekají štědrý sociální systém, který se o ně postará, nedočkají se. Budou spát na nádražích nebo v uprchlických městečkách...( více )
Nejvyšší, pátý stupeň aktivity klíšťat platí v současnosti na řadě míst Olomouckého kraje. Velmi vysoké riziko, že si z výletu domů přinesou infikované klíště, podstupují lidé v lesích kolem Šumperka, Šternberka, hradu Helfštýn, vrchu Maleník či Hluboček a Hrubé Vody, ale také okolí Svatého Kopečku přímo u Olomouce. Obávaní paraziti nyní ale číhají téměř všude...( více )
Ve Spojených státech loni zabíjelo 61 aktivních střelců, nejvíce za posledních 20 let. Při střelbě na veřejnosti loni zemřelo 103 lidí a dalších 140 bylo zraněno...( více )
Ukrajinci nemají jinou alternativu, než bojovat a vyhrát, řekl v pravidelném nočním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nadcházející dny budou podle něj těžké, nejhorší situaci vidí na Donbasu. Prezident také uvedl, že Rusové se snaží zničit co nejvíce lidských životů a infrastruktury. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí prohlásil, že Moskva možná neobnoví vztahy se Západem...( více )
Na Kokořínsku útočí káně lesní na lidi. Snáší se z výšky a úderem drápů na hlavu je sráží k zemi. Záměrně si vybírá jen cyklisty. Potvrzených je zatím pět napadení, ve skutečnosti však útoků může být více. Dravec útočí na hlavu, brání tím své hnízdo a mláďata...( více )
Rusové se zakopávají. Začíná třetí, dlouhodobá fáze války na Ukrajině. Už jen rozséváme lži a nenávist. Zkušený ruský diplomat v OSN rezignoval. Kavkazané se pokusili o atentát na Putina, tvrdí ukrajinská rozvědka. Kancléř Mynář nebo exšéf českých lesů mají rekordní platy a odměny za loňský rok. Na mistrovství světa září. V Bostonu řeší, zda Pastrňáka nečeká výměna...( více )
Česká republika nedávno věnovala ukrajinské armádě bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy, řekl v pondělí americký ministr obrany Lloyd Austin. Vyjádřil se tak po telekonferenčním setkání se zástupci spojeneckých zemí, na němž se jednalo o další vojenské pomoci Ukrajině. Ministryně obrany Jana Černochová na dotaz iDNES.cz sdělila, že si Austinova ocenění hodně váží...( více )
Vícehlavňové raketomety RM-70 dodané Českem již brání Ukrajinu. Nedávno zveřejněná videa ukazují nejen převoz, nebo už rovnou jízdu těchto sice starších, avšak stále výkonných zbraní, ale také jak pálí plnou salvu směrem na ruské cíle. Ukrajinci si dokonce pochvalují, že jsou lepší než jejich sovětský ekvivalent – raketomet BM-21 Grad...( více )
Příspěvek 5000 korun by měl stát vyplatit na děti, jimž letos 1. srpna nebude ještě 18 let. Pokud na ně rodiče pobírají přídavky, měli by novou dávku dostat automaticky v srpnu. Ostatní rodiče s loňským příjmem do milionu korun hrubého o ni budou muset požádat elektronicky přes aplikaci, nebo osobně v takzvaných Czech Pointech...( více )
Česká republika nedávno věnovala ukrajinské armádě bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy, řekl v pondělí americký ministr obrany Lloyd Austin. Vyjádřil se tak po telekonferenčním setkání se zástupci spojeneckých zemí, na němž se jednalo o další vojenské pomoci Ukrajině. IDNES.cz se snaží získat vyjádření českého ministerstva obrany...( více )
63letou cizinku, po které policisté od neděli pátrali, nalezli v pondělí mrtvou. Žena pocházející z Bulharska v Česku žila dlouhodobě. Léčila se s depresemi, už v minulosti se pokusila vzít si život. Policisté jsou proto přesvědčeni, že nyní spáchala sebevraždu...( více )
Spekulace o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi a jeho fyzickém či duševním zdraví, nebo také o jeho mocenském postavení se rojí nepřetržitě. Dopouštějí se jich pozorovatelé vážní i méně seriózní. V těchto dnech se objevila také už vyloženě abstraktní předpověď přesného data jeho smrti. Vyslovil ji ruský okultista Andrej Kosmač...( více )
Ukrajinský soud vydal zatykač na bývalého prezidenta Viktora Janukovyče, který byl v nepřítomnosti obviněn z vlastizrady. Obvinění souvisí s dohodou známou jako Charkovská smlouva, kterou Janukovyč v roce 2010 podepsal a která prodloužila ruský pronájem námořních zařízení na Krymu a umožnila Rusku v přístavu Sevastopol nechat svou Černomořskou flotilu...( více )
Nepřítele zlikvidujeme potichu, ve chvíli, kdy to nebude čekat. Tak zní manifest ukrajinského odbojového hnutí, které si za poslední týden připsalo několik úspěšných akcí v okupovaných městech na jihu země. Atentáty na ruské vojáky i kolaborantské politiky naznačují, že kontrola obsazených území se pro Moskvu může změnit v noční můru...( více )
Generál Petr Pavel se ohradil proti narážkám, podle kterých měl za komunismu pomáhat minulému režimu jako rozvědčík. Byl jsem výsadkář průzkumník, plazil se blátem a mrzl, napsal. Přirovnal se ke svobodníku Koubovi ve filmu Copak je to za vojáka. Pavel se v minulosti přiznal ke členství v KSČ, označil ho za chybu, které lituje...( více )
Knižní portrét přeživšího holokaustu Felixe Kolmera, publikace věnovaná historii české a slovenské fotografie nebo kniha o historii slavné firmy na ohýbaný nábytek dostaly dnes ceny v soutěži Nejkrásnější české knihy roku. Výsledky vyhlásili pořadatelé v Centru architektury a městského plánování (CAMP) v Praze, kde budou oceněné tituly vystavené do 26. května...( více )
Dánsko a Skotsko jsou další evropské země, které potvrzují případy opičích neštovic. Česko je stále bez nakaženého. Ale přední český virolog Libor Grubhoffer říká: „Je třeba být na pozoru.“ Zároveň potvrzuje, že kdo je z minulosti očkován proti pravým neštovicím, je pravděpodobně proti těm opičím chráněn...( více )
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, nedávno zvolená členka amerického nejvyššího soudu Ketanji Brownová Jacksonová, ruský prezident Vladimir Putin, či předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová – tyto světové osobnosti vybral časopis Time mezi stovku nejvlivnějších lidí roku 2022 v kategorii vůdců...( více )
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v neděli zúčastnil pohřbu muže, který mu pomáhal s upevňováním moci. Státní agentury zveřejnily fotky vládce KLDR, jako jediný bez roušky nese rakev s pozůstatky zesnulého. Pohřeb se konal v době, kdy se země potýká s přiznanou epidemií koronaviru...( více )
Generální prokurátor federálního okrsku District of Columbia Karl Racine podal v pondělí žalobu na šéfa technologické skupiny Meta Marka Zuckerberga, který podle něj svými rozhodnutími umožnil společnosti Cambridge Analytica získat osobní informace milionů uživatelů sociální sítě facebook a zneužít je pro účely politické reklamy...( více )
Stavovské povstání, bitva na Bílé hoře, následné účtování. Události, které nesou nálepku tragédie. Anebo to dějinná tragédie nebyla? Uplynulé „výroční“ roky tato témata v mediálním prostoru znovu oživily. Často zazníval i hlas historičky Marie Koldinské, která odmítá dělení na zlé a hodné a mýty nahrazuje střízlivou realitou...( více )
Státní zástupce navrhl v pondělí u Obvodního soudu pro Prahu 1 zrušení Motoristické vzájemné pojišťovny. Jde o nejpřísnější možný trest pro obžalovanou právnickou osobu. Za nezákonné podnikání je stíhán také její zakladatel a dlouholetý šéf Petr Kocourek. Muž i „pojišťovna“ vinu odmítají. Soud rozhodne ve středu...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]