Dnes je: 26.5.2022
Svátek má Filip, zítra: Valdemar blahopřejeme!

Přehled tisku

Na Ukrajině po boku okupantů válčí také ruští neonacisté, kteří se netají vyznáváním teorie o nadřazenosti bílé rasy či extrémní brutalitou v zacházení s válečnými zajatci. Na účast ruské krajní pravice v bojích upozornili němečtí zpravodajci, podle nichž je tato skutečnost absurdní. Ruský prezident Vladimir Putin totiž pokládá za jeden z hlavních cílů invaze „denacifikaci“...( více )
Česko má potvrzený první případ opičích neštovic. Pacient je pražské Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Informaci serveru Seznam Zprávy potvrdil Pavel Dlouhý, předseda Společnosti infekčního lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně...( více )
Antropologům se podařilo rekonstruovat podobu ženy, která žila ve starší době bronzové a její hrob vynikal mimořádně bohatou výbavou. Unikátem je například jantarový náhrdelník se stovkami korálků. Žena se světlou pletí a hnědýma očima ve své době patřila k elitě...( více )
Pražský primátor Zdeněk Hřib navrhl omezit vyplácení dávek uprchlíkům z Ukrajiny a dotací pro jejich ubytování v místech, kde už nejsou místa. Uvedl to v úterý po setkání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem. Dvojice se dohodla, že v Malešicích vznikne další stanové městečko pro uprchlíky, uvedla ČT. Rakušan jedná i s ostatními hejtmany, jak může stát se zvládáním vlny migrantů pomoci. Brífink po schůzce je plánovaný na 14:00, portál iDNES.cz odvysílá přímý přenos...( více )
Návštěvu zubního lékaře většinou pocítí i peněženka. Stovky z ní ale mohou ubýt i tehdy, pokud pacient na smluvený termín nedorazí. Za absenci si totiž někteří zubaři účtují pět set korun, někde dokonce tisícikorunovou „pokutu“. Balancují tak ale na hranici s právem i etikou...( více )
Fotografie lidi zadržovaných v Sin-ťiangu a další podrobnosti o fungování převýchovných táborů, kterými prošlo množství Ujgurů, zveřejnil v úterý zpravodajský server BBC News. Údaje unikly ze spisů sinťiangské policie a po několikaměsíčním ověřování je publikovala skupina zahraničních médií...( více )
Třicetiletý řidič sanitky Milan Melichar padělal vojenský i policejní průkaz a začal v Praze zastavovat a kárat agresivní řidiče. U Obvodního soudu pro Prahu 7 vysvětloval, že mu s nimi došla trpělivost. Za trestné činy přisvojení pravomoci úřadu a padělání veřejné listiny dostal trest obecně prospěšných prací...( více )
Neexistují údaje o tom, zda vakcíny proti pravým neštovicím chrání proti opičím neštovicím, které se začaly šířit i mimo Afriku. V úterý to uvedl mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek uvedl, že díky podobnosti viru by účinné být mohly...( více )
Vraždu ženy v rodinném domě na Karvinsku vyšetřují tamní kriminalisté. Muž podezřelý z násilného trestného činu je podle aktuálních informací v nemocnici...( více )
Během pandemie se české pivovarnictví ocitlo na dně a teď se na malé minipivovary valí inflační krize. Za poslední dva roky ukončilo svou činnost téměř třicet podniků a nyní jich je v provozu 500. Náklady rostou postupně a největší nárůst cen piva očekává Českomoravský svaz minipivovarů po sklizni...( více )
Růst cen potravin i energií se razantně promítá do cen obědů v restauracích. Citelné zdražování v gastronomii ale započalo už loni, tedy ještě před vypuknutím války na Ukrajině a v časech „jednociferné inflace“. Ukazují to data z dvou desítek restaurací na pražském Smíchově, které dlouhodobě mapují programátoři iDNES.cz...( více )
Americká fantasy spisovatelka Mercedes Lackeyová se dostala do problémů, když při online setkání Nebula Conference použila špatné slovo. K popsání jiné barvy pleti totiž použila anglický výraz coloured, který je považován za rasistickou nadávku...( více )
Majitel hokejové Komety Libor Zábranský a zároveň asistent trenéra české hokejové reprezentace Kariho Jalonena bude v Brně kandidovat na čtvrtém místě společné kandidátky ODS, TOP 09 a nezávislých osobností. Jedničkou na kandidátce je současná primátorka Markéta Vaňková z ODS, dvojkou kandidátky je bývalá poslankyně TOP 09 Anna Putnová...( více )
Ministr školství Petr Gazdík odvolal ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou, na pozici skončí už v úterý. Je to kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, pomalosti a neefektivitě hospodaření, řekl ministr na úterním brífinku. Řízení organizace dočasně převezme náměstek resortu pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl...( více )
Moskevský městský soud zamítl v úterý odvolání kritika Kremlu, opozičního politika Alexeje Navalného proti jeho březnovému odsouzení na devět let do vězení za podvod a pohrdání soudem, oznámily tiskové agentury. Navalnyj vinu odmítá a své uvěznění přičítá režimu ruského prezidenta Vladimira Putina, který u soudu označil za nepřítele, zrádce a vrahy ruského lidu...( více )
Pražský primátor Zdeněk Hřib navrhl omezit vyplácení dávek uprchlíkům z Ukrajiny a dotací pro jejich ubytování v místech, kde už nejsou místa. Uvedl to v úterý po jednání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem. Ten jedná i s ostatními hejtmany, jak může stát se zvládáním vlny migrantů pomoci. Brífink po schůzce je plánovaný na 14:00, portál iDNES.cz odvysílá přímý přenos...( více )
Moldavské úřady v úterý zadržely bývalého proruského prezidenta Igora Dodona. Stalo se tak v den, kdy pracovníci moldavské bezpečnostní služby a protikorupční agentury pod dohledem prokurátorů provedli v domě bývalé hlavy státu prohlídku kvůli podezření z korupce a vlastizrady...( více )
Zásahová jednotka zadržela pětačtyřicetiletého muže z Novojičínska, který měl nastoupit do vězení, ale místo toho se skrýval a vařil pervitin. U sebe měl vybavení na výrobu a dvě stě gramů hotové drogy...( více )
Do budoucna se může stát problémem cena potravin, obávají se producenti. Zatím však Česko podle Indexu globální potravinové bezpečnosti (GFSI), který vydává týdeník The Economist, nemá s dostupností ani kvalitou potravin větší potíže. Obsadilo v něm totiž za loňský rok 14. příčku, což je proti předchozímu vydání pokles o devět pozic...( více )
Před Vrchním soudem v Olomouci stanul Michal Sosík z Olomouce, kterého olomoucký krajský soud loni v březnu odsoudil za vraždu syna jeho přítelkyně na dvanáct a půl roku vězení. Obě strany se ovšem proti rozsudku odvolaly. Dnešní verdikt útočníkovi snížil o rok trest za zastřelení a klesla i výše odškodného pro sourozence zabitého, a to o dvě stě tisíc korun...( více )
Nepříjemným útokem skončila pro dvojici seniorů odpolední vycházka centrem Písku. Napadla je opilá mladá žena, která je chtěla obrat o obsah jejich tašek. Uspěla jen částečně. Psí pamlsky v jednom ze zavazadel ji neuspokojily, tak se sápala po druhém. Pak zasáhli svědci...( více )
Jen pár týdnů po zahájení ruské agrese na Ukrajině stavební kolos Strabag, který spoluvlastnil ruský oligarcha Oleg Děripaska, oznámil změny ve statutárních orgánech. Dnes prý Děripaska na chod firmy nemá vliv a společnost mu nevyplácí dividendy...( více )
Ministr školství Petr Gazdík odvolal ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermatu) Michaelu Kleňhovou, na pozici skončí už v úterý. Je to kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, jeho pomalosti a neefektivitě hospodaření, řekl ministr na úterním brífinku. Řízení organizace dočasně převezme náměstek resortu pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl...( více )
Ministr školství Petr Gazdík odvolal ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermatu) Michaelu Kleňhovou, na pozici skončí už v úterý. Je to kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, jeho pomalosti a neefektivitě hospodaření, řekl ministr na úterním brífinku. Řízení organizace dočasně převezme náměstek resortu pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl...( více )
Soud uznal vinným z šíření poplašné zprávy muže, který v lednu hrozil odpálením bomby v areálu Pražského hradu. „Král světa“, jak se dotyčný sám nazýval, dostal podmínku...( více )
Premiér a šéf ODS Petr Fiala a šéfka TOP 09 a Sněmovny Markéta Pekarová Adamová podepsali dohodu o koalici pro podzimní volby v Brně. Jedničkou na kandidátce je současná primátorka Markéta Vaňková. Na kandidátce bude i majitel hokejové Komety Libor Zábranský, který se k tiskové konferenci připojil z MS v hokeji v Tampere, kde je asistentem trenéra Jalonena...( více )
Velká Británie hledá způsoby, jak pomoci Ukrajině s vývozem obilnin, které kvůli ruské invazi a zablokovaným přístavům nemůžou zemi opustit obvyklou lodní cestou. Ukrajina kvůli válce čelí problémům, jak vyvézt téměř 25 milionů tun obilí, přičemž jeho nedostatek může ohrozit miliony hladovějících lidí v chudých zemích...( více )
Moderátor Jiří Chum končí po deseti letech v v Ranním Radiožurnálu, oznámil to na Facebooku. Doplnil, že od prázdnin ho vystřídá Petr Král...( více )
Podle zjištění iDNES.cz je jedním z hlavních témat na ministrestvu školství fungování Cermatu, správci státních maturit a přijímacích testů na střední školy. Ministru Petru Gazdíkovi a jeho náměstkům se nezdají zakázky, které organizace uzavírá a v čem by ráda pokračovala. Ředitelka Cermatu Michaela Kleňhová ale smlouvy hájí. Říká, že za vysoké ceny mimo jiné mohou i poruchové stroje...( více )
Ukrajinci nemají jinou alternativu, než bojovat a vyhrát, řekl v pravidelném nočním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nadcházející dny budou podle něj těžké, nejhorší situaci vidí na Donbasu. Prezident také uvedl, že Rusové se snaží zničit co nejvíce lidských životů a infrastruktury...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]