Dnes je: 26.5.2022
Svátek má Filip, zítra: Valdemar blahopřejeme!

Přehled tisku

Severní Korea odpálila východním směrem celkem tři balistické střely. S odvoláním na jihokorejskou armádu o tom ve středu informovala agentura Reuters. Střely byly během hodiny vyslány z letiště Sunan poblíž severokorejského Pchjongjangu, ze kterého se v poslední době uskutečnilo několik podobných zkušebních odpalů...( více )
Kvůli vyjednávání o růstu platů ve veřejném sektoru se před jednáním vlády scházejí zástupci vlády a odborů. Odboráři žádají i růst minimální mzdy o dva tisíce korun na 18 200 korun. Požadavek na zvýšení minimální mzdy vyhlásil Josef Středula na konci dubna, kdy obhájil post šéfa odborové centrály ČMKOS. „Mzdy musí růst, ta inflace je strašná,“ prohlásil Středula...( více )
Mimořádný příspěvek 5 tisíc korun pro děti z rodin s ročním hrubým příjmem do milionu korun bude schvalovat vláda. Návrh zákona o jednorázovém příspěvku, který připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí, počítá s tím, že by příspěvek měl stát vyplatit dětem, kterým 1. srpna nebude ještě 18 let nebo které se narodí do konce roku 2022...( více )
České autobazary se plní ukrajinskými zákazníky. Ti často využívají možnosti vyvézt ojetý vůz do své vlasti za výhodných podmínek, neboť na Ukrajině bylo pro dovoz automobilů dočasně zrušeno clo a DPH. Výjimka byla zavedena během dubna a platí po dobu vyhlášeného stanného práva, které bylo momentálně prodlouženo do 23. srpna...( více )
Patnáct mrtvých, z toho čtrnáct dětí, si vyžádala úterní střelba na základní škole ve městě Uvalde ležícím asi devadesát kilometrů západně od San Antonia v americkém Texasu. Mezi mrtvými je i jeden učitel. Střelce, teprve osmnáctiletého mladíka, zneškodnili policisté...( více )
Řeč, kterou 27. února, tři dny po ruské invazi na Ukrajinu, pronesl kancléř Olaf Scholz, již vstoupila do německých dějin. V projevu, který bývá bez nadsázky označován za přelomový a jako začátek nové politické éry, oznámil výrazné navýšení výdajů Německa na obranu a plán aktivně se zapojovat do zahraničního vojenského dění. Tedy přesně to, co všechny předchozí vlády s ohledem na problematickou minulost země odmítaly. Dva měsíce poté je ale středem pozornosti ještě jiná část Scholzovy řeči...( více )
Nejméně patnáct mrtvých, z toho čtrnáct dětí, si vyžádala úterní střelba na základní škole ve městě Uvalde v americkém Texasu. Mezi mrtvými je i jeden učitel a sám střelec, jehož pravděpodobně zabili policisté...( více )
Nejméně patnáct mrtvých si vyžádala úterní střelba na základní škole v Uvalde v americkém Texasu, z toho čtrnáct dětí. Mezi mrtvými je i jeden učitel. Podezřelý byl převezen do vazby...( více )
Česko má potvrzený první případ opičích neštovic. Pacient je v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Hygienici uvedli, že jde o člověka, který se začátkem května zúčastnil hudebního festivalu v Belgii. Státní zdravotní ústav, který nákazu odhalil. „Není žádný důvod k panice. Nemoc není vysoce infekční, riziko nákazy je malé,“ uvedl na Twitteru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Dva další zkoumané vzorky jsou podle zdravotního ústavu negativní...( více )
Ruské síly v úterý obsadily město Svitlodarsk v Doněcké oblasti. Ukrajinský generální štáb varoval, že ruská armáda se tak spolu se separatistickými jednotkami nejspíše připravuje k novým pokusům o obklíčení ukrajinských vojsk u Severodoněcku a Lysyčansku. Ukrajina hlásí, že její síly sestřelily letoun s generálmajorem ruských vzdušných sil ve výslužbě Kanamatem Botaševem. Ten na místě zahynul...( více )
Moderátoři afghánské televize TOLO si před kamerami začali zakrývat tváře rouškami na znamení solidarity se svými kolegyněmi. Moderátorky většiny afghánským médií splnily nařízení vládnoucího hnutí Tálibán a od víkendu pracují se zakrytými vlasy i tvářemi...( více )
Amerika se probouzí do nepříjemné a pro ni nezvyklé nálady – je totiž stále chudší. Akciové trhy nepřestávají oslabovat, což dopadá zejména na ty nejbohatší. Od začátku roku z portfolií Američanů zmizelo nejméně pět bilionů dolarů. Tím, že bohatí chudnou, dochází ke zmenšování sociální nerovnosti ve společnosti. Podle analytiků ale není důvod k radosti. Poklesy trhu dopadnou na všechny...( více )
Česko má potvrzený první případ opičích neštovic. Ruský rubl v posledních dnech nadále posiluje a vůči euru se během pondělí dostal dokonce na své sedmileté maximum. Polovina týmu poradců prezidenta Miloše Zemana odchází. Ukrajina by se podle exministra Kissingera měla vzdát části svého území. Jan Hirt ovládl etapu na Giru. Přinášíme souhrn nejzásadnějších úterních událostí...( více )
Většina stran již zná lídry, kteří v září povedou kandidátky do komunálních voleb. Zatímco ve velkých krajských městech, například Brně, Ostravě či Liberci, mají stávající primátoři velkou šanci mandát obhájit, v hlavním městě je situace nejasná. A dá se tam předpokládat vyhrocená kampaň...( více )
Šokující nález u silnice mezi obcemi Smečno a Kačice na Kladensku vyšetřují středočeští policisté. V poli tu objevili torza uhynulých exotických zvířat...( více )
Ochlazení v horkých dnech najdou Pražané a návštěvníci nově přímo na Václavském náměstí. Hlavní město v jeho spodní části v místech křížení s ulicí Na Příkopě nechalo zřídit novou fontánu. Hned se stala lákadlem nejen pro děti, kteří se v ní cákají, ale i pro dospělé. Ti si ji fotí nebo si v ní svlažují ruce...( více )
Podmínky na hlavním nádraží jsou nelidské, je dobře, že se uprchlíkům zavře a najde se jiné řešení, míní zakladatelka neziskové organizace Slovo 21 Jelena Silajdžić. Spolu s komunitou romských žen uprchlíky navštěvují v centrech, kde jim ve spolupráci s dalšími organizacemi naslouchají a poskytují informace. Vedle lidí z osad tam žijí i vysokoškoláci, řekla Silajdžić v rozhovoru pro iDNES.cz...( více )
Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová označila za „globální lež“ obecně přijímanou interpretaci slavného antiutopického románu George Orwella 1984 pojednávající o hrozbě a hrůzách totalitarismu. Autor podle Zacharovové psal o soumraku liberalismu. Názor mluvčí odmítl překladatel románu do ruštiny Viktor Golyšev...( více )
Neobvyklý pohled se naskytl o víkendu obsluze čerpací stanice v Blučině na Brněnsku. Ke stojanům s pohonnými hmotami přijel z protisměru stříbrný hyundai a okamžitě naboural do ocelového sloupu. Za volantem totiž seděl notně opilý cizinec...( více )
Polovina týmu poradců prezidenta Miloše Zemana odchází. Končí bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok, předseda Svazu měst a obcí František Lukl, šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a někdejší šéf odborářů Jaroslav Zavadil. Některým došla trpělivost, jiní jsou nespokojení s rozhodnutími prezidenta, další schůzky mají za ztrátu času...( více )
Ruský rubl v posledních dnech nadále posiluje a vůči euru se během pondělí dostal dokonce na své sedmileté maximum. Jedno euro se prodávalo zhruba za 58,75 rublu, což je nejvyšší hodnota od června 2015. Ruskou měnu nadále vehementně podporuje tamější centrální banka, která neupouští od již dříve zavedených restrikcí...( více )
Největším spojencem Ukrajiny na evropské scéně je dnes nepochybně Polsko. Jakou roli hraje v nekompromisním postoji Varšavy vůči Moskvě historie? A jak může ruská agrese změnit uspořádání střední a východní Evropy? Na tyto otázky ve zpravodajském podcastu Kontext odpovídal politolog Maciej Ruczaj...( více )
Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger rozhněval ve svém projevu na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu ukrajinské představitele. Naznačil totiž, že by se Kyjev měl vzdát části svého území. Varoval též před pokračováním války s Ruskem. Ukrajinští představitelé jeho slova odmítli...( více )
Ústavní soud dal za pravdu klientům pojišťoven a dnešním nálezem korigoval dosavadní judikaturu. Ta zjednodušeně řečeno vedla k závěru, že lidé měli sami vědět a rozpoznat neplatné smlouvy, a proto je nárok na vydání bezdůvodného obohacení zcela nebo částečně promlčený. Někteří tak možná získají zpět více peněz, které během let na základě takových smluv pojišťovnám poslali...( více )
Česko má potvrzený první případ opičích neštovic. Pacient je v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Hygienici uvedli, že jde o člověka, který se začátkem května zúčastnil hudebního festivalu v Belgii. Státní zdravotní ústav, který nákazu odhalil. „Není žádný důvod k panice. Nemoc není vysoce infekční, riziko nákazy je malé,“ uvedl na Twitteru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Dva další zkoumané vzorky jsou podle zdravotního ústavu negativní...( více )
Největšími zážitky z cesty do Budapešti jsou premiér Viktor Orbán a konference konzervativců, píše Václav Klaus ve svém komentáři. Bývalý prezident popisuje zážitky a dojmy ze setkání s maďarským lídrem, který je podle něj pragmatický a na rozdíl od jiných evropských lídrů o své zemi uvažuje dlouhodobě. Klaus rovněž nastiňuje průběh konference a uvádí její základní okruhy témat, jimž „v liberální západní Evropě a v post-trumpovské Americe není tleskáno“...( více )
V trase budoucího obchvatu Jaroměře na Náchodsku objevili archeologové četné stopy osídlení. Pocházejí ze zemědělského pravěku, kdy tudy vedla obchodní trasa. Vedle bronzových šperků, kamenných nástrojů a hliněných střepů je to nejspíš i jeden z nejseverněji položených keltských hrobů z té doby na území Česka...( více )
Nezvyklou výzvu směřoval prezident Miloš Zeman představitelům kontrolních institucí, které přijal na Pražském hradě. „Buďte nepohodlní, buďte krutí, buďte nepříjemní. Ukládání mnoha pokut a sankcí našim politikům je nedílnou součástí vytvoření zpětné vazby mezi NKÚ a politiky,“ řekl Zeman v projevu, kterému naslouchal třeba prezident NKÚ Miloslav Kala...( více )
Prezident Miloš Zeman neschválil jedenáct žádostí českých občanů o souhlas se vstupem do ukrajinských ozbrojených sil. Nedoporučilo to ministerstvo obrany. Na Twitteru to oznámil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Podle ministerstva obrany šlo o profesionální vojáky a především příslušníky aktivní zálohy, kteří jsou potřeba k zajištění obranyschopnosti Česka. Dříve Zeman vstup odsouhlasil 103 Čechům...( více )
Přes dálnici D10 u Mladé Boleslavi vyroste most, který má netypického investora. Na míru své logistice ho staví přímo automobilka Škoda Auto. Po čtyřproudové komunikaci budou jezdit kamiony a další vozidla obsluhující obří továrnu. Zaměstnancům ani obyvatelům z okolí sloužit nebude...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]