Dnes je: 27.9.2022
Svátek má Jonáš, zítra: Václav blahopřejeme!

Přehled tisku

Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moct být nižší než doposud. Vláda kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Podle nařízení má například pro řidiče, pracovníky montážních linek nebo pokladní nejnižší povolená teplota klesnout ze současných 18 na 16 stupňů Celsia...( více )
Vláda schválila zvýšení penzí od ledna příštího roku v průměru o 825 korun a posílá do Sněmovny návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura ho označil za ho označil za „protiinflační, krizový a válečný“. „Posílíme výdaje na obranu na 1,5 procenta HDP,“ řekl premiér Petr Fiala...( více )
Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo v pondělí ráno sedmnáct lidí, z toho jedenáct dětí. Přes dvacet dalších lidí utrpělo zranění. Podle agentury TASS to ve své aktualizované bilanci uvedl ruský vyšetřovací výbor. Pachatel vyzbrojený dvěma pistolemi a velkým množstvím munice je po smrti, spáchal sebevraždu, potvrdily ruské úřady...( více )
Vláda se rozhodla, že od půlnoci ze středy na čtvrtek dočasně obnoví kontrolu na státní hranici České republiky a Slovenska. „Musíme udělat toto preventivní opatření, abychom odradili migranty od využívání této trasy,“ řekl premiér Petr Fiala...( více )
Vláda se rozhodla, že od půlnoci ze středy na čtvrtek dočasně obnoví kontrolu na státní hranici České republiky a Slovenska. „Musíme udělat toto preventivní opatření, abychom odradili migranty od využívání této trasy,“ řekl premiér Petr Fiala...( více )
Vláda posílá do Sněmovny návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura ho označil za ho označil za „protiinflační, krizový a válečný“. „Posílíme výdaje na obranu na 1,5 procenta HDP,“ řekl po jednání vlády premiér Petr Fiala. Kvůli rozpočtu vláda jednala přes šest hodin...( více )
Vláda se rozhodla, že od půlnoci ze středy na čtvrtek dočasně obnoví kontrolu na státní hranici České republiky a Slovenska. „Musíme udělat toto preventivní opatření, abychom odradili migranty od využívání této trasy,“ řekl premiér Petr Fiala...( více )
K nehodě došlo večer na tramvajové zastávce Lazarská v Praze. Řidič osobního auta zůstal i se svým vozem zaklíněný mezi dvěma tramvajemi. Nehoda se obešla bez zranění. „Najednou jsem ho měl před sebou, on strhl řízení na tu druhou tramvaj. Nešlo nic dělat,“ popsal srážku řidič jedné z tramvají...( více )
Kabinet Petra Fialy přes šest hodin jednal kvůli návrhu státního rozpočtu na příští rok. Výše schodku by nakonec měla být 299 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura minulý týden připustil, že se může zvýšit jím původně navržený schodek 270 miliard korun...( více )
Policie v americkém státě Maryland potřebovala vyškolit svůj personál, aby rozpoznal osoby nezpůsobilé k řízení kvůli požití marihuany. V listopadových volbách se má totiž rozhodnout, zda se tato psychotropní látka zlegalizuje. Strážci zákona proto vyzvali místní obyvatele, aby přijeli na stanici a před jejich zraky se „zhulili“. Poté provedli sérii testů...( více )
Bouře Hermine, která v neděli zasáhla Kanárské ostrovy, během pondělí zeslábla. Představitelé regionu zde proto zrušili nejvyšší výstrahu. Souostroví i v průběhu pondělka nadále čelilo silným srážkám, ustal však prudký vítr. Místní letiště kvůli bouři v neděli zrušila několik stovek letů...( více )
Řidič kamionu na Tachovsku si chtěl zkrátit trasu přes lesní cestu, to se mu ale vymstilo. Když se snažil otočit, kamion uklouzl na bahně a zůstal viset na dřevěném můstku přes řeku Mži. Incident se obešel bez zranění, řidič jel podle svých slov podle navigace...( více )
Kabinet Petra Fialy stále řeší návrh státního rozpočtu na příští rok. Jednání trvá již více než pět hodin. Ministr financí Zbyněk Stanjura minulý týden připustil, že se může zvýšit jím původně navržený schodek 270 miliard korun. Ve hře je teď možnost, že by se schodek rozpočtu přiblížil až ke 300 miliardám korun. Tuto hranici by ale neměl překročit...( více )
Po víkendovém triumfu v italských volbách přichází lídryni vítězné strany Giorgii Meloniové gratulace. Předsedové a poslanci evropské pravice na sociálních sítích blahopřejí k úspěchu, lídři levice naopak upozorňují na neofašistické kořeny strany. Vítězství budoucí první ženská předsedkyně vlády v Itálii vyzdvihují ruku v ruce český premiér a předseda ODS Petr Fiala a šéf SPD Tomio Okamura...( více )
Rusko má přibližně dva tisíce taktických jaderných zbraní a v posledních dnech prudce vzrostly obavy, že by je v případě dalších vojenských neúspěchů na Ukrajině mohlo použít. Západ ladí krizové plány, jak v takovém případě zareagovat, jaderná odveta však není pravděpodobná...( více )
Green Deal Summit měl být největší českou konferencí o Zelené dohodě pro Evropu. Akce v Praze se zúčastnili zástupci vlády, evropští politici a řada byznysmenů. Událost však budí kontroverze jak u ekologických organizací, studentů, ale i antisystémových stran. Části vadí sponzoring od společností vydělávajících na fosilních palivech, jiným výše vstupného...( více )
Na pražském magistrátu se večer sešli zástupci vítězného SPOLU a třetích Pirátů, aby jednali o povolební koalici. Zatímco Bohuslav Svoboda se nechal slyšet, že jeho prioritou je koalice na půdorysu vládní spolupráce, Piráti navrhli v prvním kole schůzek rozšíření koalice ještě o Prahu sobě. Na to Svoboda reagoval tím, že zatímco jeho hnutí přišlo na schůzku otevřeno všemu, Piráti kladou podmínky...( více )
Počty nakažených covidem-19 v Česku rostou, v porovnání se začátkem měsíce už jsou cifry dvojnásobné. Stejně tak i provedené testy. Přibývá rovněž opakovaných nákaz. Byť se čísla zvyšují, praktičtí lékaři černé scénáře nevykreslují. Do ruky jim hrají zkušenosti z minulých let, dostupné očkování a léčba...( více )
Původní projekt plzeňské menšinové koalice s podporou dvou zastupitelů za SPD, jenž byl upleten doslova pět minut po vyhlášení výsledků voleb, definitivně padl. Novým partnerem ANO, Pirátů a STAN se stává hnutí PRO Plzeň s pěti mandáty v zastupitelstvu. „Spoléhat se na dvě nevyzpytatelná jména z SPD by mohlo ohrozit fungování koalice,“ komentuje změnu vedoucí katedry politologie a mezinárodních vztahů Západočeské univerzity Petr Jurek...( více )
Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí schválil ruské občanství pro bývalého spolupracovníka amerických tajných služeb Edwarda Snowdena. Ten zveřejnil utajované informace o americké elektronické špionáži a již několik let žije v ruském exilu...( více )
Ani poslední zářijové dny se babího léta nedočkáme. S výjimkou deštivého úterý se sice dočkáme slunečných chvil, teploty ale zůstanou podprůměrné. Pondělní teploty dosáhnou i 16 °C, od úterý se však ochladí a na hřebenech hor se uprostřed týdne znovu objeví sněhové vločky. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Chladné počasí bude podle dlouhodobého výhledu pokračovat alespoň do konce první dekády října...( více )
Trestní stíhání všech šesti obviněných zdravotníků ve čtyři roky starém případu otravy pacientů v Nemocnici Frýdlant na Liberecku krajský státní zástupce zastavil. Zdůvodnil to neprůkaznými závěry znalců. Informoval o tom vedoucí Okresního státního zastupitelství v Liberci Lukáš Pauldura...( více )
Rodinu bez domova našli strážníci při obchůzce v Kunratickém lese v Praze 4, dva dospělí a dvě malé děti tam přebývali v improvizovaném přístřeší pod celtami. Žena s mužem a dětmi žila donedávna v sociálním bytě u své matky, ta ale před dvěma dny zemřela...( více )
Unikátní křišťály, které mění barvu podle světla, představila sklářská společnost Preciosa. Změnu barvy způsobují látky, které společnost ve spolupráci s Akademií věd získává z recyklovaného odpadu z elektromotorů. Barva nese název Mesmera a svými vlastnostmi je jediná na světě...( více )
Na jejích obrazech se lidé vznášejí, sedí na stromech. Všechno, co výtvarnice Emma Srncová namalovala, je barevné, hezké a milé. Jak už to bývá, její skutečný život byl jiný, výrazně drsnější. Jenže ona je nezdolná optimistka. Letos v srpnu oslavila osmdesátiny. V rozhovoru vzpomíná na své malířské začátky i trápení s rakovinou...( více )
V rodinném domě u Prahy byli nalezeni čtyři mrtví lidé. Policisté zjišťují, zda nezemřeli násilnou smrtí. Na místě jsou vyšetřovatelé a znalci...( více )
Během střelby v ruském Iževsku zemřelo v pondělí ráno 15 lidí, včetně 11 dětí. Vládní nařízení o zastropování cen energií nebude podle ministra Síkely limitovat spotřebu domácností. Rusko podle Kremlu zatím nerozhodlo o uzavření hranic. Společnost Slovenské elektrárne nechce dodávat elektřinu za ceny určené vládou. Mluvčí Hnutí PES Janeček neuspěl ve volbách...( více )
Když Josef Chromý v roce 1950 utíkal z komunistického Československa, bylo mu 19 let. Neuměl anglicky, neměl peníze. Přesto se o pár let později výrazně prosadil v australské Tasmánii. Nejprve v řeznictví, pak ve vinařství i jako developer. V srdci však Chromý i po devadesátce nosí rodný Žďár nad Sázavou...( více )
V novém, ale nikdy nepoužitém plynovodu Nord Stream 2 přes noc prudce klesl tlak. Podle provozovatele potrubí za to může díra. Dánské úřady později oznámily, že plyn uniká do Baltského moře...( více )
Rusko zatím nepřijalo žádné rozhodnutí o uzavření hranic v souvislosti s odchodem ruských občanů do zahraničí po ohlášení částečné mobilizace v zemi. V pondělí to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Několik ruských médií ale upozornilo, že pohraničníci na ruských letištích dostali seznamy lidí, na něž se vztahuje mobilizace, a kontrolují podle nich muže v branném věku...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]