Dnes je: 27.9.2022
Svátek má Jonáš, zítra: Václav blahopřejeme!

Přehled tisku

Hned několik prohřešků najednou spáchal řidič jedoucí o víkendu nočním Brnem. Neměl zapnutá světla, přímo před strážníky zabočil do zákazu vjezdu a navrch nadýchal přes dvě promile alkoholu...( více )
Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně, uvedl v úterý podle agentury TASS místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Bývalý ruský prezident a premiér pochybuje, že by NATO zasáhlo, kdyby Rusko tyto zbraně použilo proti Ukrajině. Na pozadí hrozby jaderné války ruský státní podnik urychleně nakoupil jód draselný...( více )
Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moci být nižší než doposud. Vláda kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Podle něj má například pro řidiče, pracovníky montážních linek nebo pokladní nejnižší povolená teplota klesnout ze současných 18 na 16 stupňů Celsia...( více )
Kandidát na prezidenta Petr Pavel oznámil, že už sehnal potřebné podpisy, aby se mohl zúčastnit volby příští hlavy státu. „Máme fyzicky v rukou 55 tisíc podpisů,“ oznámil Petr Pavel. Chce jich ale 70 tisíc. „Chceme mít jistotu, že splníme podmínky i v případě, že Ministerstvo vnitra najde v odevzdaných podpisech nějaké chyby,“ vysvětlil...( více )
Vakcinace proti covidu-19 se v Česku dostala do další fáze. Ve většině center a v části nemocnic už by od pondělí měla být k dispozici nejnovější očkovací látka s upravenou účinností proti variantám omikronu BA.4 a BA.5...( více )
Společnost AŽD Praha opustila běloruskou železnici. Stalo se tak poté, co tamní opozice upozornila, že česká firma uvedla do provozu zabezpečovací systém v železničním uzlu, který údajně využívali Rusové pro převoz své vojenské techniky...( více )
Městský soud v Praze v úterý pokračuje v soudním jednání v kauze dotace na Čapí hnízdo. Z jednání se omluvil šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který je na kampani na Nymbursku. Na řadě jsou během dne výpovědi zaměstnanců Čapího hnízda. První vypovídala právnička Gabriela Knapová, promluvila i Nagyová. Před polední pauzou vystoupil také bývalý člen dozorčí rady Ladislav Kmoníček...( více )
Kandidát na prezidenta Petr Pavel oznámil, že už sehnal potřebné podpisy, aby se mohl zúčastnit volby příští hlavy státu. „Máme fyzicky v rukou 55 tisíc podpisů,“ oznámil Petr Pavel. Chce jich ale 70 tisíc. „Chceme mít jistotu, že splníme podmínky i v případě, že Ministerstvo vnitra najde v odevzdaných podpisech nějaké chyby,“ vysvětlil...( více )
Senátor Zdeněk Hraba se rozhodl ukončit členství ve STAN. Vládní hnutí se podle něj posunulo od hájení zájmů a řešení problémů běžných lidí k prosazování postojů v podstatě opačných, k aktivistické politice. Už nadále nechce nést zodpovědnost za „přešlapy a sporné kroky“ jiných reprezentantů STAN, které nemůže nijak ovlivnit. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je Hrabův odchod přirozené vyústění toho, jak se jeho názory vzdalovaly od pozic STAN...( více )
Jižní spojku směrem na Prahu 5 v úterý ráno zablokovala nehoda náklaďáku a osobního automobilu s vlekem. Místo bylo několik hodin průjezdné pouze pravým a odstavným pruhem, řidiči stáli v dlouhých kolonách...( více )
Revoluce v italských urnách? Kdyby to nepředvídaly všechny výzkumy veřejného mínění po několik měsíců, bylo by to možná překvapení. Vítězství postfašistické strany Bratři Itálie v nedělních parlamentních volbách tak s finančními trhy příliš nezamávalo. Čekaly na to vlastně dost dlouho a pragmaticky, píše konzultant Institute of European Democrats Josef Brož...( více )
Vláda se rozhodla, že od půlnoci ze středy na čtvrtek dočasně obnoví kontrolu na státní hranici České republiky a Slovenska. „Musíme udělat toto preventivní opatření, abychom odradili migranty od využívání této trasy,“ řekl premiér Petr Fiala. Slovensko podle ministerstva vnitra respektuje rozhodnutí ČR, chce ale, aby se o tomto kroku jednalo na úrovni EU, protože rozhodnutí Prahy má vliv i na další evropské země...( více )
Městský soud v Praze v úterý v 9:00 pokračuje v soudním jednání v kauze dotace na Čapí hnízdo. Z úterního jednání se omluvil šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který je na kampani na Nymbursku. Na řadě jsou během dne výpovědi zaměstnanců Čapího hnízda. První vypovídala právnička Gabriela Knapová, promluvila i Nagyová...( více )
Po poklesu tlaku v plynovodu Nord Stream 2 se v pondělí večer objevily podobné potíže i na vedení Nord Stream 1. Německé úřady hledají příčiny a naznačují, že dva podobné incidenty v tak krátkém čase mohou být jen těžko náhoda...( více )
Jak je úspěšný se sběrem podpisů občanů před prezidentskou volbou, oznámí kandidát Petr Pavel. K setkání s novináři si vybral Kayak Bech Bar na pražské Náplavce. K tomu, aby se kandidát mohl volby na Hrad zúčastnit, potřebuje nejméně 50 tisíc podpisů občanů, nebo nominaci od dvaceti poslanců či deseti senátorů. Pavel vsadil na podpisy od občanů...( více )
Filmový a muzikálový producent Jiří Jurtin zemřel. Stál za filmy Lída Baarová, Hranaři, Babovřesky, Czech Made Man a několika muzikály. Podle zpráv z bulváru spáchal Jurtin sebevraždu, údajně se předávkoval inzulinem...( více )
Kreml možná přistoupí k plánované anexi okupovaných ukrajinských území před 1. říjnem nebo krátce po něm. V tu dobu totiž začíná obvyklý branný cyklus, uvádí americký Institut pro studium války (ISW). Podle britské rozvědky by ruský prezident Vladimir Putin anexi mohl formálně oznámit 30. září, kdy vystoupí před ruským parlamentem...( více )
Jako mučení, v lepším případě jako nelidské zacházení, zhodnotila komise ministerstva zdravotnictví případ mladé ženy, která byla v opavské psychiatrické nemocnici od dětství poutána k lůžku. Podle personálu byla pacientka kurtována k lůžku 12 let. Případ prošetřuje policie na základě trestního oznámení od pracovníka Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ)...( více )
Sobotní ráno 15. října zpestří první Víkendová Snídaně. Ta bude diváky Novy bavit každou sobotu a neděli od osmi hodin ráno zhruba do poledne. Diváci se mohou těšit na rozhovory, hudební ukázky, vaření a v neděli i na politiku. Televize nyní představila moderátorské dvojice...( více )
V sedm hodin našeho času začal v Japonsku první státní pohřeb po 55 letech. Expremiér Šinzó Abe byl uctěn modlitbami a čestnou salvou. Zemřel v červenci poté, co ho během předvolebního projevu smrtelně postřelil bývalý voják. Průzkum ukazuje, že přes 60 procent lidí nechtělo, aby se státní pohřeb uskutečnil...( více )
Městský soud v Praze v úterý v 9:00 pokračuje v soudním jednání v kauze dotace na Čapí hnízdo. Z úterního jednání se omluvil šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který je na kampani na Nymbursku. Na řadě jsou výpovědi zaměstnanců Čapího hnízda...( více )
Šíření epidemie koronaviru v Česku zrychluje, v pondělí testy odhalily 4 735 nově nakažených, což je nejvíc za jeden den od první poloviny dubna a téměř o 1 000 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za pondělí zaznamenali 1 928 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Dále roste i počet hospitalizovaných...( více )
Šíření epidemie koronaviru v Česku zrychluje, v pondělí testy odhalily 4 735 nově nakažených, což je nejvíc za jeden den od první poloviny dubna a téměř o 1 000 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za pondělí zaznamenali 1 928 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Dále roste i počet hospitalizovaných...( více )
Brazilská policie v pondělí zatkla podezřelého, který podle ní v sobotu v baru ve městě Cascavel na jihu země ubodal muže kvůli jeho volebním preferencím. Oběť útoku před napadením prohlásila, že bude v neděli 2. října v prezidentských volbách hlasovat pro levicového exprezidenta Luize Inácia Lulu da Silva...( více )
Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moci být nižší než doposud. Vláda kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Podle nařízení má například pro řidiče, pracovníky montážních linek nebo pokladní nejnižší povolená teplota klesnout ze současných 18 na 16 stupňů Celsia...( více )
Už rok a půl je zpěvačka Kateřina Marie Tichá součástí kapely Bandjeez. Pracuje s ní na nových skladbách a 29. října odehraje koncert v pražském Lucerna Music Baru...( více )
Před čtyřmi lety skončil Matěj Hollan ve funkci náměstka brněnského primátora se statusem neoblíbeného politika, od nějž se odvrátilo i mnoho kolegů ze Žít Brno. Útočnou rétorikou a také několika kontroverzními kroky si totiž „zajistil“ dlouhou řadu kritiků. Po čtyřleté pauze nyní míří zpět do brněnské politiky díky společné kandidátce se Zelenými...( více )
Spotřebují obrovské množství elektřiny, přesto se jich energetická krize příliš netýká. Producenti marihuany, kteří k pěstování konopí využívají všemožné lampy a ventilátory, totiž povětšinou elektřinu kradou, když se nelegálně připojují do elektroměrů...( více )
„Vyčerpali jsme veškerá opatření, která nám zákon dává,“ sdělil v pondělí ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na večerní tiskové konferenci po jednání vlády. Následně oznámil, že kabinet na příštích deset dní počínaje čtvrtkem zavede kontroly na hranicích se Slovenskem...( více )
Schůzky, telefonáty, neplánovaná setkání. Ve většině měst a obcí po celé republice lídři stran a hnutí skládají nové povolební koalice. Na spolupráci se strany už stihly domluvit třeba v Plzni nebo Ostravě. Povolební vyjednávání dál probíhají v Praze, Brně, Karlových Varech nebo Liberci...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240][270 ->]